Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Październik 2018, 14:01:58 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Śmieszne ksywki z kolejowego świata.  (Przeczytany 2469 razy)
Kucyk
Minister
Długość toru:: 3727 m

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #20 : 07 Luty 2018, 19:04:50 »
+4

Pan Zygmunt nie wytrzymał tempa kolejowej libacji i poległ na podłodze socjalu w pozycji jaką możemy zobaczyć na amerykańskich kryminałach. Niewiele myśląc obrysowałem leżące zwłoki kredą. Pan Zygmunt przez jakiś czas potem miał ksywę Obrys.

W pociągu akurat zwykłym, czyli normalnotorowym, konduktor kasował bilety robiąc w nich dziurę cęgami. Gość miał braki w uzębieniu - posiadał tylko jedną, jedyną górną jedynkę służącą zapewne do picia wody i targania pierogów. Wymyśliliśmy, że właściwie można by mu do gęby włożyć bilet, a potem dać haka od dołu w szczękę... Do realizacji pomysłu nie doszło, ale podróżujący z nami inni pasażerowie stwierdzili że nick "Kasownik" będzie do tego pana jak najbardziej pasował.

FAUR L45H - Skrócona instrukcja obsługi:
1 pozycja służy do ruszania;
2 - do składu naciągania;
Pozostałe - do zap...ania.
vutik
Młotkowy
**
Długość toru:: 116 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #21 : 08 Luty 2018, 22:53:23 »
0

Wracając do Półksiężyca, w naszym towarzystwie mówiło się, że należy do "Klubu Fotografujących Inaczej". Znane były przypadki wchodzenia osobnika w różne ciekawe miejsca, a nawet np. na semafory (chyba w Kańczudze), żeby jego ujęcie było jedyne w swoim rodzaju. Tu przypomina mi się anegdota (nie wiem, z jakiej imprezy, ale powszechnie znana): fotostop, na łące obok toru pasie się krowa. Wszyscy grzecznie ustawiają się w rzędzie, ale krowa uparcie stoi zadem do miłośniczego towarzystwa. Ktoś wpada na pomysł, żeby podejść do zwierzęcia, złapać za łańcuch i ustawić w bardziej reprezentacyjnej pozie, ale nikt nie chce ryzykować chodzenia po zaminowanym terenie, a tym bardziej spotkania w cztery oczy z rogatym zwierzem. I wtedy ze strony Półksiężyca pada słynne "Panowie! A może by tak spróbować z krową od tyłu?"

* * *
Dawno temu, kiedy kolejki cegielniane toczyły się wolno po krzywych torach, odwiedzałem moją ulubioną cegielnię w Kolosach niedaleko Wiślicy. Jak na zwykły wiejski zakład pracy, panowała tam przyjazna atmosfera, nikt nie szukał problemów w robieniu zdjęć na terenie zakładu, czy przejażdżce WLs-ką na wyrobisko...
Jako maszynista pracował tam wtedy gość nazywany przez resztę załogi "Gargamelem". Czy był choć trochę podobny do pogromcy Smerfów możecie ocenić sami, choć na zdjęciu nie widać jego głównego atrybutu w postaci raczej niekompletnego uzębienia:
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2018, 16:30:53 wysłane przez vutik » Zapisane
MBd1-138
Młotkowy
**
Długość toru:: 61 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #22 : 09 Luty 2018, 01:19:20 »
+4

Ten Gargamel jedzie stosownym pojazdem. Jakieś rurki, menzurki, bańki na wodę mocy, cuda wianki niewidy.
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2018, 16:51:06 wysłane przez MBd1-138 » Zapisane
Romas
Zawiadowca
Długość toru:: 401 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #23 : 09 Luty 2018, 17:42:41 »
+1

A Dziwnobrody ?
Kto zna Dziwnobrodego ?
Jako autor tej ksywki podpowiem, że jest on regularnie obecny na tym forum  Duży uśmiech
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!