Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 12:11:24 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Powrót pociągów na szlak Rawa Mazowiecka - Biała Rawska  (Przeczytany 11894 razy)
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« : 18 Wrzesień 2018, 14:43:58 »
+5

Miło mi poinformować że przez kolejne cztery soboty na odcinku z Rawy Mazowieckiej do Białej Rawskiej będą znowu kursować ogólnodostępne pociągi. W najbliższą sobotę, 22.09, pojadą trzy pary pociągów zgodnie z załączoną kartką z kalendarza. W kolejne soboty,29.09, 06.10 i 13.10, nie będzie ostatniej pary. Zapraszam



P.S.
Ostatni taki przejazd odbył się już prawie 3 lata temu, 27.09.2015 podczas obchodów 100-lecia kolei i był prowadzony parowozem Kp4.

P.S. 2
Pociągi poprowadzi niedawno przywrócona do ruchu (po 16 latach odstawienia) lokomotywa Lxd2-264.
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2018, 14:50:10 wysłane przez Ptr » Zapisane

To jest przekaz.
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #1 : 19 Wrzesień 2018, 09:44:55 »
0

Super wiadomość!
O której wyrusza podsył z Rogowa? Bo zastanawiam się czy nie pogoniłbym go autem fotograficznie.
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
prof_klos
Mechanik
***
Długość toru:: 284 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #2 : 19 Wrzesień 2018, 14:37:58 »
+1

Wielce prawdopodobne, że pojawię się z moją ferajną. Dojazd do Rawy Mazowieckiej wymuszony samochodowo (tudzież szczątkiem PKS-ów/Bus-ów, jeżeli tradycyjnie chciałbym się uraczyć piwkiem wąskotorowym).

Rozumiem, że na odcinku Jeżowskim pojedzie Lydka z letniakami? A na Rawie Lxd2 z "klasami rumuśkimi"?
Zapisane

Filozofia sztuką życia...!
Romas
Zawiadowca
****
Długość toru:: 409 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #3 : 19 Wrzesień 2018, 15:47:36 »
0

A czy można zabrać się (odpłatnie) podsyłem z Rogowa do Rawy ?
Zapisane
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #4 : 19 Wrzesień 2018, 17:31:10 »
0

A czy można zabrać się (odpłatnie) podsyłem z Rogowa do Rawy ?

Nie ma takiej możliwości. Podsyły są robione nie ze względu na nasze widzimisię (tak ja też bym je chętnie udostępnił i zabiletował) ale ze względu na zły stan torowiska na Jeżów-Rawa.

Rozumiem, że na odcinku Jeżowskim pojedzie Lydka z letniakami? A na Rawie Lxd2 z "klasami rumuśkimi"?

Sobota:
Rawa-Biała
Lxd2+1Aw+3letniaki

Niedziela
Rogów-Jeżów
Wls150+1Aw+3letniaki
Zapisane

prof_klos
Mechanik
***
Długość toru:: 284 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #5 : 20 Wrzesień 2018, 00:35:08 »
0

Jeny, ja myślałem że w niedzielę! Całe szczęście, że doczytałem, w sobote mam prezentację książki, której sam jestem w części autorem (tematyka zgodna). Więc odpada. Zatem do zobaczenia za tydzień!
Zapisane

Filozofia sztuką życia...!
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #6 : 23 Wrzesień 2018, 21:16:54 »
+7

No Panowie - kto nie był w sobotę na rogowskiej, ten niech żałuje bo stracił bardzo wiele.

Moim zdaniem była to chyba najlepsza impreza wąskotorowa w roku 2018. Właściwie trudno to wydarzenie nazwać imprezą, bo były to rozkładowe pociągi, ale ilość zacnych osób ogólnie znanych i szanowanych w naszym półświatku, jak również genialna pogoda, rozciągłość motywów (podsył poranny, 3 rejsy, podsył wieczorny) i mnogość możliwości focenia - czy to goniąc samochodem, czy z "partytury", albo mix tych wariantów, dały chyba każdemu możliwość fotograficznego nażarcia się tą wąskotorówką "do porzygu". Dlatego jak pisałem - kto nie był ten niech płacze. Z resztą już czuję że niedługo materiały zdjęciowe potwierdzające słowa me pojawią się...

Oczywiście, jako wielki wróg imprez fotograficznych wybrałem się na Rogowską KD w zupełnie innym celu. Wraz z Kolegami (i Koleżanką!) - współpracownikami z Grójeckiej KD - Ewą, Kazimierzem, Marcinem i Buczkiem - postanowiliśmy odwiedzić sąsiadów zza miedzy. Nie będę się rozpisywał, bo same zdjęcia wystarczą - wyprawa była genialna. Ludzie którzy spotykają się na co dzień na płaszczyźnie zawodowej, pojechali (oczywiście samochodem wożącym normalnie krasnali torowych) na wycieczkę... do bratniego zakładu pracy. Popatrzcie sami: toż te foty mówią jakie uczucia, humory i doznania towarzyszyły nam w sobotę! Miłego oglądania.

W drodze do Białej Rawskiej.



Już w Białej.



Startujemy do Rawy!



Rawa Mazowiecka osiągnięta!



Zdjęcie z Józkiem musi być!



Wracamy - jest dobrze!



Chillout we wrześniowym słońcu...



I już niestety Biała...  Smutny A jak było? O taaak było!!!




Chcę przekazać tu na koniec wielkie podziękowania dla ekipy rogowskiej za wkład w organizację i serdeczne przyjęcie - szczególnie pragnę podziękować Kolegom Ptr i kierpociowi Panu Jackowi i, oczywiście, maszyniście Józkowi; super było się spotkać z Kolegami Kamloxem i Kacprem; pozdrawiam także weteranów z pod znaku słynnej jędrzejowskiej cysterny Sralls, czyli zespół dokumentacji fotograficznej obecny na wszelakich imprach. Wiecie, ten jeden kilkugodzinny spontan z Wami dał mi tak wiele radości i pozytywnej energii że niestety te podziękowania zamieścić musiałem.   Amen.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #7 : 24 Wrzesień 2018, 08:38:19 »
0

Widzę, że grubo było! Ja się za tydzień wybieram jak Bogowie dadzą, a Partia pozwoli :-)

A jak wyglądała frekwencja "normalsów"*) ;-)?

*) znaczy nie "normalnotorowych" tylko "niewykolejonych"
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #8 : 26 Wrzesień 2018, 15:00:53 »
0

Ja również dziękuję za miłe odwiedziny A tych którzy nie byli zapraszam na jedną z kolejnych trzech sobót. Pociągi będą już tylko dwa - odjazdy z Rawy o 11:00 i 13:25, z Białej o 12:20 i 14:35. Na zachętę filmik:
! No longer available Małe | Duże
Zapisane

To jest przekaz.
prof_klos
Mechanik
***
Długość toru:: 284 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #9 : 01 Październik 2018, 20:40:04 »
0

Byłem w niedzielę na Rogów - Jeżów, za tydzień obowiązkowo Rawa Mazowiecka - Biała Rawska!
Muszę pochwalić ekipę za świetne przygotowanie pociągów turystycznych. Pomimo tego, że było już chłodno to pasażerów nie zabrakło na żadnym z kursów!
Zapisane

Filozofia sztuką życia...!
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #10 : 17 Październik 2018, 21:17:37 »
+10

Miniona sobota była ostatnią w tym roku okazją do posmakowania odcinka Rawa - Biała na Rogowskiej KD. Tych, którzy się na imprezie zjawili (pozdrawiam Profesora!) nie tylko raczyło wspaniałe słońce, ostro przygrzewające przez cały dzień, ale i trochę nostalgiczne pejzaże pokrytych wschodzącą oziminą pagórów Wysoczyzny Rawskiej skąpanych w dymie z ognisk będących alegorią parowozowego dymu który rozwiał się wraz z ostatnim... A z resztą, co ja będę smęcił. Patrzta i podziwiajta!

Stacja Biała Rawska. Pasażerów obsługiwał skład złożony z 1Aw, 2 jesienniaków (wagonów typu letniego eksploatowanych w okresie między 23 września a 21 grudnia) oraz rumuńskiej bryki klasy "Ementaler".



Frekwencja na obu obiegach dopisywała.



W połowie drugiego pociągu na słynnym chińskim przystanki Ping-Pągów niespodzianka - pojawia się lotna ekipa Bukoszczaków...



...która kontynuuje pościg po trasie.



Poniżej negatyw poprzedniego zdjęcia:



Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego zdjęcia z Józkiem, Żywcem i foliówką.



Oraz również tradycyjnego z mikolami wyklętymi.



Zaś w drodze powrotnej były incydenty z psiarskimi konfidentami, ale to już inna opowieść.




Tak jak napisałem - pogoda i plenery były wspaniałe. Moim zdaniem, leżąca na rolniczych terenach kolej rogowska ma niesamowity klimat zwłaszcza jesienią, kiedy te dymy z ognisk przypominają nostalgiczny obłok pary z lokomotywy która odjechała... itd. Koniec pieprzenia.

Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
prof_klos
Mechanik
***
Długość toru:: 284 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #11 : 20 Październik 2018, 18:22:13 »
0

Wzajemnie, pozdrawiam Kuca, Strusia - starego druha wspólnych wyjazdów, oraz resztę "swoich".
Żałuję, że nie zostałem na drugim kursie z młodszym bratem, chociaż i tak Rawa ubawiła nas doprawdy kozacko!
Tym samym klimat wąskiego toru został zachowany, a "klasa rumuńska" należycie uczczona!  Spoko

Z pozdrowieniem!
Zapisane

Filozofia sztuką życia...!
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!