Świat kolejek wąskotorowych SMF
21 Październik 2019, 20:13:06 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Aktualności  (Przeczytany 8078 razy)
Kucyk
Minister
Długość toru:: 3890 m

Na służbie Na służbie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #40 : 30 Kwiecień 2019, 22:06:40 »
+5

Pewnie większość z Was nie wie, ale od kilku dni Kolega Ogoniasty walczy z torami na Przeworskiej. Myślę że dla Niego będzie to wyzwanie, bo zakres prac, z tego co wiem, jest nieporównywalny z żadna inną kolejką jaką do tej pory Ogon ratował. Osobiście trzymam kciuki za Pawła i mam cichą nadzieje iż pojawią się czasem jakieś relacje z postępu prac na tym zacnym branżowym.  Duży uśmiech

Naprawa będzie droga, ale za to zrobiona najgorzej jak się tylko da. - podstawowa dewiza zakładów remontujących obecnie tabor wąskotorowy.
Paweł Niemczuk
Administrator
Długość toru:: 1644 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #41 : 03 Maj 2019, 02:36:19 »
0

Także powodzenia życzę w walce z próchnicą, robalami i innymi rzeczami gryzącymi przeworskie tory!
Ogoniasty
Dyrektor
Długość toru:: 624 m

W terenie W terenie

Toromistrz wąskotorowy

« Odpowiedz #42 : 08 Maj 2019, 21:48:10 »
+8

Obecnie szlak bada diagnosta, który opisuje mi problematykę punktów krytycznych, które od wczoraj zacząłem usuwać. Szlak jest w stanie strasznym, ale dla chcącego nic trudnego Uśmiech Największym problemem są pracownicy którzy poza wymianą pojedynczych podkładów metodą byle jak, nie umieją nic (chodzi o prace torowe) i na dodatek buntują sie przed zmianą technologi remontów. Jak słyszą o naprawach łuków z demontażem szyn, to mają pełne rajtuzy Uśmiech Gdzie ci mężczyźni? Niezdecydowany 90% haków torowych przy szynie S49 nie trzyma jej wcale, dlatego przechodzimy na wkręty. Ubytki płytek są olbrzymie dlatego zakupujemy 2 tys sztuk w trybie natychmiastowym Uśmiech
 W przyszłym tygodniu wrzucę kilka fotek z efektów prac Uśmiech

Pozdrawiam torowo Uśmiech

POZDRAWIAM !!!
Zgroza
Zawiadowca
Długość toru:: 338 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #43 : 18 Czerwiec 2019, 19:13:51 »
0

@Ogoniasty, czekamy na fotki!

Aktualny rozkład już wisi, OIDP przesunęli poranny odjazd o godzinę.
kamlox
Mechanik
Długość toru:: 176 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #44 : 18 Czerwiec 2019, 19:46:23 »
0

Tylko w soboty
Kucyk
Minister
Długość toru:: 3890 m

Na służbie Na służbie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #45 : 31 Sierpień 2019, 13:18:10 »
+4

Portal InfoRail donosi:

Przeworska wąskotorówka ze sporym zastrzykiem finansowym na rewitalizacje

Prawie 14 mln zł trafi do powiatu przeworskiego na realizację zadania związanego z rewitalizacją kolei dojazdowej Przeworsk Wąskotorowy – Dynów.

Środki będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

- Prawie 14 mln zł trafi na projekt warty w sumie 20 mln zł. Będzie rewitalizowane torowisko, będą rewitalizowane przystanki, także pozostałe miejsca, które będą służyły tej kolei. Oczywiście w naszej ocenie jest to pierwszy krok. Chcielibyśmy, aby ten dobry początek znalazł finał w całkowitej rewitalizacji linii w przyszłym regionalnym programie operacyjnym – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Marszałek zapowiedział także działania samorządu w zakresie promocji "Pogórzanina".

- Chcemy, aby produkt turystyczny jakim jest "Pogórzanin" stał się jedną z marek województwa podkarpackiego. Do jej promocji włączy się samorząd regionu. Uruchomimy naszą regionalną organizację turystyczną, która mocniej zaangażuje się w promocję tej marki – dodał marszałek.

Minister Anna Schmidt-Rodziewicz, zaangażowana w sprawy powiatu przeworskiego, podkreśliła rangę inwestycji, zauważając potrzebę lokowania środków w promocję regionu.

- Myślę, że ta kolej wąskotorowa, jest i powinna być perełką turystyczną powiatu przeworskiego. Skala dofinansowania po stronie samorządu województwa jest ogromna. W takie produkty trzeba inwestować, trzeba przeznaczać pieniądze także na promocyjne wydarzenia, bo przecież mówimy o cyklu wydarzeń kulturalnych i turystycznych, które odbędą się po rewitalizacji kolejki – powiedziała Anna Schmidt-Rodziewicz.

Starosta Bogusław Urban dziękował zarządowi regionu za wsparcie.

- Projekt ten był zagrożony. Cieszę się, że zarząd województwa zauważył zmianę podejścia zarządu powiatowego, zmianę funkcjonowania samej kolejki. Zrobiliśmy szereg inwestycji, które umożliwiły nam funkcjonowanie. Dlatego decyzja zarządu województwa to dla nas wspaniała sprawa – nie krył radości starosta przeworski.

https://www.youtube.com/watch?v=ZSncbarX79U

Naprawa będzie droga, ale za to zrobiona najgorzej jak się tylko da. - podstawowa dewiza zakładów remontujących obecnie tabor wąskotorowy.
Paweł Niemczuk
Administrator
Długość toru:: 1644 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #46 : 01 Wrzesień 2019, 02:55:24 »
0

Usiadłem z wrażenia. Tak bardzo srodze usiadłem, że mnie poślady bolą bo się obtłukłem od gwałtownego przyziemienia. Ale, w sumie, jak już wstałem, to dotarło do mnie, że to jednak nie tak dużo - starczy na kapitalkę 1/3 szlaku... Ale i tak słuszna kwota, pozazrościć i pogratulować trzeba. 
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!