Świat kolejek wąskotorowych SMF
17 Sierpień 2019, 12:44:39 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: České dráhy: Třemešná ve Slezsku - Osoblaha  (Przeczytany 1113 razy)
Gordon
Czytelnik

Długość toru:: 6 m

W terenie W terenie

« : 16 Czerwiec 2019, 16:37:31 »
0

Robiłem kółeczko po Czechach na Celodenní jízdenka region Moravskoslezský, na tym bilecie możemy także przejechać wąskotorowy odcinek obsługiwany planowo przez CD. Jest to jedyna taka linia w Czechach. Specjalnie chciałem tą linię przejechać planowym pociągiem CD a nie turystycznym ze skansenu gdzie zapewne jak zwykle jest pełno dzieciarni i atmosfera pikniku. Tu w jedną stronę skład jechał praktycznie pusty. W drugą prawie cały pełny. Miejscowi ludzie widać używają tej kolei.

Lokomotywa serii 705 zmienia czoło pociągu na stacji końcowej Osoblaha

Odstawiony wagon Btu w starym malowaniu oraz zmodernizowany wagon Btu w nowym malowaniu obsługujący ruch planowy. Z tego co zauważyłem, wymieniono okna, obicia siedzeń (oryginalnie była derma), zamontowano wyświetlacze oraz system dżwiękowy informujący o stacjach.

Lokomotywa TU38 należąca do skansenu przy szopie w Třemešná ve Slezsku. Parowozy niestety mieli gdzieś pochowane.

Pivni Wagon ze składu turystycznego oraz szerokotorowa czeska drezyna za torze 760mm

Sprzęgi, wózki, Wagon do przewozu wąskotorówek po normalnym torze

Třemešná ve Slezsku

Migawki ze szlaku

Ponieważ na stacji Osoblaha było 1,5 godziny przerwy poszedłem zobaczyć co tam jest. Stacja jest pod miastem do miasta jest trochę daleko. Osoblaha to generalnie cygańskie miasto, głównie bloki. Nie ma co się jednak bać, cyganie w Czechach nie są agresywni. W końcu zasiadłem restauracji o jakże pasującej do wąskotorówki nazwie Nostalgia zjeść sobie obiad.

Powrotna droga migawki z końca pociągu. Czy też uważacie, że czeski tor 760 ma gęściej podkłady niż polski 750? Być może przez to jest mniej narażony na uszkodzenia ale pewnie droższy.

Misza
Młotkowy
**
Długość toru:: 102 m

W terenie W terenie

750 czytam od dawna

« Odpowiedz #1 : 22 Lipiec 2019, 21:26:15 »
+1

jak jest 1,5h czasu na końcu, mozna przy ładnej pogodzie wysiąść na przedostatnim i dojść do stacji przez miasto, od zachodniej strony. przyroda, widoki, jest bardzo urokliwie, mamy cel wycieczki, wiec nie trzeba mysleć w którym miejscu zawrócić i skończyc zwiedzanie. Bez pośpiechu i co najważniejsze, nie robimy z siebie100% mk
Uśmiech

Misza
Gordon
Czytelnik

Długość toru:: 6 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 06 Sierpień 2019, 17:58:33 »
+2

Nie widzę nic złego w robieniu z siebie 100% MK. Kiedy jadę w góry to po to by chodzić po górach, kiedy jadę nad morze to poto by pływać i spacerować po plaży. Jak lecę na weekend do Barcelony to po to by zwiedzać Barcelonę. Więc kiedy jadę jeździć kolejami po Czechach to po to po to by nimi jeździć a nie udawać że ja tutaj w innym celu. No chyba, że wstydzisz się swojego hobby.
2xm
Minister
Długość toru:: 1511 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 06 Sierpień 2019, 21:47:19 »
+3

Nie wiem, ja tam gdy gdzieś wyjeżdżam, to lubię zobaczyć też i inne ciekawe rzeczy w okolicy. Może dlatego, że moje zainteresowania nie ograniczają się do kolei.

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
Misza
Młotkowy
**
Długość toru:: 102 m

W terenie W terenie

750 czytam od dawna

« Odpowiedz #4 : 07 Sierpień 2019, 22:16:26 »
+1

Więc kiedy jadę jeździć kolejami po Czechach to po to po to by nimi jeździć a nie udawać że ja tutaj w innym celu. No chyba, że wstydzisz się swojego hobby.
.
Wiesz, tego, ja czasami z dziewczyna, wiec jak by dostała100% koleja, to pewnie dworzec i tylem ja widział...

i tak wszystkie maja mnie za maniaka...

Misza
boris-cz
Młotkowy
**
Długość toru:: 50 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #5 : 10 Sierpień 2019, 11:35:57 »
0

"Odstawiony wagon Btu w starym malowaniu oraz zmodernizowany wagon Btu w nowym malowaniu"

Dokładnie na odwrót... Odstawiony w nowym malowaniu, zmodernizowany w starym malowaniu.
 Mrugnięcie
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!