Świat kolejek wąskotorowych SMF
17 Czerwca 2024, 07:24:39 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odcinek po lewobrzerznej GKD stanie się 46-eściu latach ścieżką rowerową.  (Przeczytany 2623 razy)
bxi
Młotkowy
**
Długość toru:: 93 m

W terenie W terenie


« : 04 Grudnia 2020, 20:14:24 »
+1

Wiślana Trasa Rowerowa: Już niebawem rowerem z Gdańska do Tczewa!
Na budowie Wiślanej Trasy Rowerowej w Świbnie praca wre. Trwają prace przy budowie strategicznego odcinka trasy rowerowej biegnącej wzdłuż Wisły. Po zakończeniu budowy gdańskiego odcinka rowerzystki i rowerzyści będą mogli dojechać wygodnie i bezpiecznie rowerem aż do Tczewa.

Wiślana Trasa Rowerowa jest jedną z najpopularniejszych tras rowerowych w kraju. Sieć dróg rowerowych budowanych w ramach tego przedsięwzięcia nieustannie rośnie. Zamysłem projektowym jest budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Wisły od jej źródła, aż do ujścia w Zatoce Gdańskiej. Po ukończeniu odcinka trasy ze Świbna do okolic Błotnika- granicy Gminy Miasta Gdańska z Gminą Cedry Wielkie wszystkie odcinki w województwie Pomorskiem można uznać oficjalnie za ukończone.
Przypomnijmy: Na początku tego roku Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na budowę drogi rowerowej biegnącej wzdłuż Wisły od skrzyżowania ul. Świbnieńskiej i ul. Boguckiego w Świbnie. Trasa będzie liczyła ponad 7 kilometrów. W lipcu nastąpiło otwarcie kopert w przetargu. Co ciekawe żadna złożona oferta nie przekraczała wynoszącego ponad 9,1mln budżetu zabezpieczonego przez miasto. Finalnie 11 września podpisano umowę z firmą WPRD Gravel. Koszt budowy brakującego odcinka wyniósł ok. 4,4mln zł, a realizacja zadania przewidziana jest na końcówkę grudnia przyszłego roku.

Prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczęły się w połowie listopada tego roku. Obecnie trwa humusowanie ziemi, na części odcinka ustawiono obramowanie trasy w formie krawężników. Już niebawem wykonawca przystąpi do korytowania ścieżki. Budowę rozpoczęto od skrzyżowania ul. Świbnieńskiej z ul. Boguckiego.
Wygodniej rowerem z Gdańska do Tczewa

Na ten moment w ramach projektu Wiślanej Trasy Rowerowej  na terenie województwa Pomorskiego wybudowano następujące odcinki:

    Budowa ciągu pieszego z dopuszczonym ruchem rowerów wzdłuż al. Hallera na odcinku od al. Macieja Płażyńskiego do ul. Wczasy w Gdańsku(2019),
    Budowa drogi rowerowej od ul. Elbląskiej 110A w Gdańsku do hipermarketu w Przejazdowie (2018),
    Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 501 na odcinku Przejazdowo - Wyspa Sobieszewska (2018),
    Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Turystycznej na Wyspie Sobieszewskiej, który uzupełnił odcinki infrastruktury rowerowej w tej dzielnicy. Ścieżka rozpoczyna się przy ul. Przegalińskiej, a kończy w okolicach ul. Mjr. Łupaszki (2019),
    Budowa ciągu pieszo- rowerowego biegnącego po wale Wisły z Błotnika do Leszkowych w Gminie Cedry Wielkie; w miejscowości Kiezmark wybudowano również Miejsce Obsługi Rowerzystów (2019),
    Budowa drogi rowerowej po Wale Wisły z Czatkowych do ul. Robotniczej w Tczewie (2019/2020)
    Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Czatkowskiej w Tczewie (2020)
    Budowa drogi rowerowej od ul. Nadbrzeżnej w Tczewie do mostu w Knybawie (2020).

Ponadto na wybudowanych odcinkach oraz drogach, po których przebiega WTR, zamontowano stosowne oznakowanie pionowe. Po ukończeniu gdańskiego odcinka trasy w Świbnie dojazd rowerem do Tczewa będzie wygodniejszy oraz bezpieczniejszy.
Nie tylko trasa rowerowa

Poza budową wydzielonej drogi rowerowej ze Świbna do Błotnika wykonawca przebuduje oświetlenie uliczne, sieci teletechniczne, studzienki sieci wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej. Powstaną również dwie wiaty rowerowe - Miejsca Obsługi Rowerzystów. Pierwsza zostanie ustawiona na wysokości śluzy w Przegalinie, zaś druga na wysokości Mariny w Błotniku.

Budowa Wiślanej Trasy Rowerowej w województwie Pomorskiem dofinansowano z projektu "WiślanaTrasa Rowerowa R-9 i Pomorskie Trasy Rowerowe o Znaczeniu Międzynarodowym R-10".

Będziemy wracać na plac budowy, aby informować o postępach prac.
https://pulsgdanska.pl/artykul/wislana-trasa-rowerowa/1109023?fbclid=IwAR3fsrLq1rrnO-aUP1DqVr8cTmcwqQu2kMgutlTqnlbLHk552gYx5MqBEJM
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!