Świat kolejek wąskotorowych SMF
24 Maj 2017, 02:27:58 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zlikwidowane odcinki Ciechanów-Krasne i Ciechanów-Grudusk  (Przeczytany 5273 razy)
Kaczor
Mechanik
Długość toru:: 150 m

W terenie W terenie

« : 07 Marzec 2006, 17:10:29 »
0

Witam, poszukuję wszelkich informacji, zdjęć itp. materiałów na temat odcinków Ciechanów-Krasne i Ciechanów-Grudusk zlikwidowanych w drugiej poł. lat 80. W samym Ciechanowie kolejka biegła w ten sposób:

Pozdrawiam

Wojtek Sz.
Nowicjusz
*
Długość toru:: 23 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #1 : 09 Marzec 2006, 13:37:06 »
0

Witam!
Ponieważ moi rodzice i ja pochodzimy z Ciechanowa mogę ci powiedzieć o paru drobiazgach. A tak a propo, wczoraj odwiedziłem twoją stronkę - świetna! Dostałem się na nią bo właśnie dostałem płytę z historycznymi zdjęciami z Mławy i szukałem czegoś o Ciechanowie. A więc wiem tylko tyle że kolejka w Ciechanowie służyła... głównie komunikacji miejskiej  :lol: Mój ojciec jeździł do mojej prababci porannym pociągiem który odjeżdżał ze stacji Ciechanów Wąsk. o godz. 6.45 z ulicy Sienkiewicza na ulicę Płońską (bodajże, nie pamiętam dokładnie gdzie mieszkała prababcia). W niektórych miejscach Ciechanowa pociąg zwalniał i można było wysiąść, tak więc służył za autobus i rozwinął komunikacje miejską w Ciechanowie :lol:
kgrid
Młotkowy
**
Długość toru:: 124 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 06 Listopad 2006, 17:30:06 »
0

Odświeże baaardzo stary temacik  :mrgreen:
Czy ktoś posiada może jakieś pamiątki z tego odcinka? ALbo chociaż zdjęcia z obecnego stanu tych odcinków (Jeśli jest co fotografować) to prosiłbym i ja o kontakt Mrugnięcie'

Pozdrawiam!
Wojtek Sz.
Nowicjusz
*
Długość toru:: 23 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 01 Grudzień 2006, 23:10:24 »
0

No cóż, jest takie miejsce, przy wjeździe na ciechanowski dworzec PKS pozostał kawałek toru. Parę ulic dalej jest budynek stacyjny. No ale trzeba by się wybrać do Ciechanowa z cyfrówką  :lol:
kgrid
Młotkowy
**
Długość toru:: 124 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #4 : 02 Grudzień 2006, 11:31:06 »
0

O tym wiem, ogólnie w Ciechanowie można znaleźć resztki torów. Zdjęcia posiadam od Administratorów strony ARCHITEKTURA CIECHANOWA, i chyba nawet jest tam zdjęcie z tego kawałka.
Pzdr KGrid
Kaczor
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #5 : 07 Marzec 2007, 00:55:27 »
0

Jak się zrobi cieplej to postaram się sfotografować więcej pozostałości kolejki w Ciechanowie i okolicach Uśmiech

Kaczor
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #6 : 21 Kwiecień 2017, 10:11:08 »
+8

Przepraszam za odkopywanie wątku sprzed 10 lat Mrugnięcie

Przy okazji remontu ulicy Sienkiewicza w Ciechanowie, odsłonięto jedne z ostatnich pozostałości po torach kolejki. Szyny mają być wykorzystane do budowy pomnika z parowozem na pobliskim skwerze.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!