Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Kwiecień 2024, 05:11:44 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Górnicza kolejka w Wałbrzychu  (Przeczytany 11810 razy)
syrenka
Nowicjusz
*
Długość toru:: 40 m

W terenie W terenie


WWW
« : 28 Listopad 2006, 21:43:32 »
0

Zainteresował mnie pewien felieton telewizyjny, który miałam okazję obejrzeć na poznańskiej TVP3 w programie pt. "Kowalski & Schmidt" (polecam, swojądrogą).
Otóż zamieszczono tam wzmiankę o działalności polskich i niemieckich wolontariuszy (miłośników?) przy odnawianiu taboru górniczej kolejki w Wałbrzychu. Postanowiłam "obadać" sprawe i oto, jakie informacje uzyskałam od kierownika oddziału wałbrzyskiego muzeum:
Cytuj
Prezentowana w programie "Kowalski & Schmidt" lokomotywka znajduje się w Oddziale Muzeum Przemysłu i Techniki Muzeum w Wałbrzychu na terenie byłej Kopalni Węgla Kamiennego "Thorez" w Wałbrzychu przy ul. Wysockiego 28. Na stanie Muzuem znajduje się kilka lokomotywek wąskotorowych o rozstawie szyn 480 mm o napędzie spalinowym, elektrycznym bądź poruszanych sprężonym powietrzem. Ponadto Muzeum posiada wozy kopalniane do przewożenia urobku węglowego i różnych materiałów w kopalni. Ten tabor kolejowy oraz kopalnię można zwiedzac od wtorku do soboty, wejścia z przewodnikiem o godz. 9, 11 i 13.
Telefon do muzeum (074) 664-60-35
Wolonatiusze pracują u nas w ramach projektu Fundacji Krzyżowa "Wolontariat w służbie zabytkom".
z poważaniem
Kierownik Oddziału
Kazimierz Szewczyk


Gdyby ktoś by w Wałbrzychu, to może warto to obejrzeć, fotki zrobić i przyjrzeć się temu bliżej. Niestety, mam wrażenie, że akcja polskich i niemieckich wolontariuszy była jednorazowa Smutny, ale może (oby!) jestem w błędzie.
Pozdrawiam.
Zapisane

F-16 cud techniki - leciał tydzień z Ameryki
ok333
Dyrektor
*****
Długość toru:: 596 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 28 Listopad 2006, 22:17:23 »
0

 [OT ] Skarbie jest juz jeden temat  :

http://750mm.pl/viewtopic.php?t=1101

Bo sie pogubimy niedluga. Adminie  zrob z tym ( nie z Ta  :wink: ) porzadek.Joanno - wez sie w garsc ! i przegladaj tematy. Pisze tam , od jakiegos czasu, ale sam .Post mi ,,puchnie'' ,  a nie idzie do TOPU.

Pozdrawiam    ok333
Zapisane

Ratujmy Koleje Waskotorowe  !!!
-----------------------------------------------
,, Najlatwiej niszczyc .
   Trudno zachowac to , co warte zachowania.''
Wislawa Szymborska
syrenka
Nowicjusz
*
Długość toru:: 40 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #2 : 28 Listopad 2006, 22:32:55 »
0

Wybacz...
Wobec tego wyszukiwarka forum jest do d... Szukałam przez nią :|
Zapisane

F-16 cud techniki - leciał tydzień z Ameryki
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!