Świat kolejek wąskotorowych SMF
01 Maja 2024, 23:22:41 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wąskotorówka w Czarnej Białostockiej  (Przeczytany 87612 razy)
Leśny Dziadek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 919 m

W terenie W terenie


http://www.strzelnicahistoryczna.pl


WWW
« Odpowiedz #80 : 08 Września 2010, 18:12:04 »
0

Wls'ka , zdjęcia wyremontowanej Wls'ki poproszę...
Zapisane

2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #81 : 09 Maja 2011, 23:39:12 »
0

Prasówka:

Kolejka wąskotorowa przez Puszczę Knyszyńską
Cytuj
Wycieczka kolejką wąskotorowa będzie nowatorską i nietuzinkową ofertą dla dzieci i młodzieży. Będzie się też cieszyła zainteresowaniem osób, które zechcą u nas wypocząć.
[...]
w planach jest przewiezienie za darmo ponad tysiąca uczniów z podlaskich szkół.
[...]
Wagony kolejki będą [...] wyposażone w sprzęt multimedialny, jak projektor, telewizor czy też laptop
[...]
Projekt rozpocznie się w 2012 roku.
[...]
Zapłaci za to Unia Europejska. LGD [Lokalnej Grupie Działania] właśnie przyznano prawie 400 tysięcy złotych wsparcia. Po podpisaniu umowy z urzędem marszałkowskim zostanie ogłoszony przetarg na zakup taboru, czyli dwóch już wyremontowanych i sprawnych zabytkowych lokomotyw, a także wagonów.
- Trwają rozmowy na temat przejęcia torowiska od fundacji polskich kolei wąskotorowych, które też trzeba będzie odnowić - tłumaczy szef LGD.
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #82 : 10 Maja 2011, 01:04:39 »
0

Cytuj
Kolejka wąskotorowa przez Puszczę Knyszyńską
- Trwają rozmowy na temat przejęcia torowiska od fundacji polskich kolei wąskotorowych, które też trzeba będzie odnowić - tłumaczy szef LGD.

O proszę, nawet nie wiedziałem że Knyszyńska też jest "Nasza" Chichot
« Ostatnia zmiana: 10 Maja 2011, 07:49:17 wysłane przez grzegorz_sykut » Zapisane

grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #83 : 10 Maja 2011, 07:56:13 »
0

Chodziło zapewne o Fundacje na Rzecz Leśnych Kolei aczkolwiek sam pewności nie mam czy dobrze napisałem jej nazwę.
Ciekawi mnie czy fundacja rzeczywiście zwija swą działalność czy są to tylko deklaracje LGD.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
acatus
Młotkowy
**
Długość toru:: 80 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #84 : 12 Maja 2011, 20:42:21 »
0

FKL zwija się z tej kolejki i chwała że dożyłem tej chwili. Tabor został wystawiony na sprzedaż.
Zapisane
Sadek
Gość
« Odpowiedz #85 : 13 Maja 2011, 10:39:47 »
0

FKL zwija się z tej kolejki i chwała że dożyłem tej chwili. Tabor został wystawiony na sprzedaż.
Jest gdzieś może jakiś link o sprzedaży czy coś?Skąd ta informacja
Zapisane
Leśny Dziadek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 919 m

W terenie W terenie


http://www.strzelnicahistoryczna.pl


WWW
« Odpowiedz #86 : 14 Maja 2011, 07:07:02 »
+2

Ogon, chłopie, Ty się naprawdę kiedyś doigrasz. Powyżej gotowy pozew o naruszenie dóbr osobistych. I uwierz mi - przegrana dla Ciebie.

1. Nie wiadomo czy sprzedają, prócz nie potwierdzonej pogłoski, nic na ten temat nie wiadomo
2. Po drugie, kto sprzedaje i co? Czy cały tabor był własnością Fundacji? Jeśli tak, to ma prawo zrobić z nim co zechce, ale nie "oszust Kozłowski", lecz Fundacja - która prowadzi pełną księgowość, i nic "przytulić" się nie da. Jeżeli sprzedaje wyremontowaną lokomotywkę, to nie na złom, więc gdzieś tabor jeździł będzie.
3. A jeżeli nawet ktoś sprzedaje własny tabor, to ma do tego pełne prawo. Nie sądzę by Ekofundusz sponsorował naprawę  Wls;ki należącej do prywatnej osoby (choć przyznaję się do kompletnej ignorancji w tym temacie, i może życie mnie zadziwi po raz kolejny?)
4. A to nie tabor gminny czasami (uwaga n/t ignorancji jak wyżej , niech mię ktoś oświeci )?
Zapisane

kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #87 : 14 Maja 2011, 11:24:43 »
0

Post Ogona usunięty bo ja nie chcę mieć nieprzyjemności. Ogoniasty weź się ogarnij, proszę. Masz coś do Kozłowskiego to go procesem potraktuj a nie się tu żalisz na forum.
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
mw
Gość
« Odpowiedz #88 : 15 Maja 2011, 20:00:24 »
0

Myślę że Pan Kozłowski jest człowiekiem godnym zaufania,co wcześniej próbowano podważyć,natomiast problem tkwi w braku doświadczenia ,przynajmniej w kwestii podpisywania umów- wykonawcy odbudowy szlaku.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!