Świat kolejek wąskotorowych SMF
18 Kwiecień 2024, 18:38:55 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mławska KD na rowerze  (Przeczytany 21817 razy)
Misiek_K
Mechanik
***
Długość toru:: 162 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #20 : 01 Wrzesień 2008, 17:42:25 »
0

Cytat: "Phinek"
Jak by nie było oby się powiodło... na pewno dobrze że wspominają iż to co jest to jest kropla w możu potrzeb (bo to przecież ledwo na remont rumuna wystarczy*) więc trzeba mieć większą kasę...


Miło, że coś sie zaczyna dziać - oby nie zabrakło chłopakom zapału i nie utknęli w gąszczu odbijania się od wszelkiej maści urzędników.
A co do kasy to trzeba tam włożyć, oj trzeba (ale pewna fundacja swego czasu wzięła na ten cel niezłą sumkę - czyżby całą już wydali??).

Cytat: "gagarek"
A to co jeździło to po cichu i nikt nie wiedział.


Cały Przasnysz był oklejony plakatami
Zapisane
gajos
Minister
******
Długość toru:: 1201 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #21 : 03 Wrzesień 2008, 11:44:14 »
0

Cytat: "gajos"
Wracając do tytułu postu, sprawa wyprawy rowerowej z mojej strony jest aktualna, przy okazji można by naocznie przekonać o stanie kolejki.


Na dniach a może i godzinach podam moje dni wolne. Ale na pewno przed 26. Trasa? Wzdłuż torów i bocznic
Zapisane

Maszynisto!
Dając Rp1 gdzieś na kolejce ginie wolontariusz i idzie do czyśćca łowić!
http://pl.youtube.com/user/gajosgitara
http://picasaweb.google.pl/gajosgitara
gajos
Minister
******
Długość toru:: 1201 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #22 : 04 Wrzesień 2008, 14:22:48 »
0

a więc moje dni wolne w wrześniu: 16, 18, 21, 25.
Zapisane

Maszynisto!
Dając Rp1 gdzieś na kolejce ginie wolontariusz i idzie do czyśćca łowić!
http://pl.youtube.com/user/gajosgitara
http://picasaweb.google.pl/gajosgitara
gagarek
Młotkowy
**
Długość toru:: 77 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #23 : 15 Wrzesień 2008, 21:41:37 »
0

Cytat: "Misiek_K"
A co do kasy to trzeba tam włożyć, oj trzeba (ale pewna fundacja swego czasu wzięła na ten cel niezłą sumkę - czyżby całą już wydali??).


Kasę dostali, ale ta fundacja przestała istnieć, a raczej działać na MKD jak mnie pamięć nie myli w 2005 roku, kiedy to kolejką zainteresowało się SKPL. Jak i jedni, jak i drudzy nie wiele zrobili dla dobra kolejki. SKPL-owi można podziękować wyremontowaniu przejazdu na drodze krajowej numer 7 i zajeżdżenia dwóch lokomotyw, z czego jedna była niedawno, mówię pod względem kilometrów, w naprawie rewizyjnej. Oj potrafią chłopaki.
Zapisane
konrad
Mechanik
***
Długość toru:: 296 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #24 : 15 Wrzesień 2008, 22:58:15 »
0

tak, bo lokomotywy to psują się tylko od jeżdżenia, a nieruchome stanie konserwuje je....
Zapisane

Urok sapiącej ciuchci jest niepodważalny ale lokomotywa spalinowa to potęga.
Marcin117
Minister
******
Długość toru:: 1019 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #25 : 15 Wrzesień 2008, 23:08:12 »
0

Szczególnie w zimie z niespuszczoną wodą z układu chłodzenia.
Zapisane

Phinek
Gość
« Odpowiedz #26 : 16 Wrzesień 2008, 18:35:37 »
0

Cytat: "konrad"
tak, bo lokomotywy to psują się tylko od jeżdżenia, a nieruchome stanie konserwuje je....


Najlepiej "konserwuje" tlenek żelaża, bo jak wiadomo tlenki metali mają znacznie większą twardość od czystego metalu. Dlatego też "zaleca się" odstawianie silnika na parę lat, aby jego gładź cylindrowa nabrała nowych właściwości - późniejsze uruchomienie będzie odznaczać się wówczas zupełnie nową "jakością"
Zapisane
Misiek_K
Mechanik
***
Długość toru:: 162 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #27 : 16 Wrzesień 2008, 19:42:14 »
0

Cytat: "gagarek"
Kasę dostali, ale ta fundacja przestała istnieć, a raczej działać na MKD jak mnie pamięć nie myli w 2005 roku, kiedy to kolejką zainteresowało się SKPL.


Fundacja (miejscowa, żeby było jasne) się z tych pieniążków jakoś musiała rozliczyć, bo to było dofinansowanie celowe.

Cytat: "gagarek"
SKPL-owi można podziękować wyremontowaniu przejazdu na drodze krajowej numer 7 i zajeżdżenia dwóch lokomotyw, z czego jedna była niedawno, mówię pod względem kilometrów, w naprawie rewizyjnej. Oj potrafią chłopaki.


No nie przesadzajmy, za dużo to one nie jeździły. Sprzęt, który ma 20 i więcej lat nie jest nówką sztuką z fabryki.
Zapisane
kolejarz999
Czytelnik

Długość toru:: 8 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #28 : 06 Październik 2008, 13:59:26 »
0

Ja Wam wszystkim wkrótce powiem całą prawdę co sie dzieje patrząc od wewnątrz począwszy od lotu i wójta przez ekipę a na taborze kończąc. coś w rodzaju "prześwietlenia" całej tej kolejki...
Zapisane

nienawidzę SkPl-u
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #29 : 06 Październik 2008, 15:16:26 »
0

Jaki cel ma Twoje oświadczenie?

SKPL-u już na kolejce nie ma od pewnego czasu, a osoby zainteresowane zajmują się kolejką samodzielnie. Kogo chcesz oskarżać i komu miało by to służyć a komu zaszkodzić? Bo nie rozumiem celowości i powodów Twojego posta.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Kajetan
Dyrektor
*****
Długość toru:: 560 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #30 : 06 Październik 2008, 20:37:17 »
0

Hmm... kolejne wcielenie pewnego kolegi-samobójcy z Krośniewic?
Zapisane
kolejarz999
Czytelnik

Długość toru:: 8 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #31 : 06 Październik 2008, 22:40:24 »
0

Moje oświadczenie ma cel typowo informacyjny, z tą róznicą że znam całą sytuację powiedzmy że z obserwacji, i wiem co sie szykuje. Nie ma to na celu ani pomocy ani zaszkodzenia, tylko informacji (mam nadzieje, ze kogoś zainteresuje). Dobrze wiem że na szczęście nie ma już SKPL którego bezgranicznie nienawidzę za szkody jakie wyrządzają polskim kolejkom. Dla tych zainteresowanych chłopaków którzy jeszcze coś robią- uznanie, ale Gajkowski nie jest Wam jeszcze tak do końca znany... szczegóły niebawem
Zapisane

nienawidzę SkPl-u
OczeQ
SGKW
*
Długość toru:: 524 m

W terenie W terenie


Wariat torowy


oczeq
WWW
« Odpowiedz #32 : 06 Październik 2008, 23:05:13 »
0

...a balcerowicz musi odejść :!:

sorry, NMSP
Zapisane

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #33 : 07 Październik 2008, 15:11:03 »
0

Kolejarzu999, gdyby nie SKPL to kupa polskich wąskotorówek dziś byłaby tylko na zdjęciach z Krośniewicami włącznie. Jaki ten niedobry SKPL jest taki jest ale swoje dobre zrobił, a że to firma prowadząca działalność zarobkową a nie stowarzyszenie miłośników pielęgnujących każdą śrubkę - niestety, nie można mieć wszystkiego. Co do MKD, za SKPLu przynajmniej czasem coś jeździło.
Zapisane
pleszewianin
Młotkowy
**
Długość toru:: 149 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #34 : 07 Październik 2008, 15:43:59 »
0

Cytat: "AXEL"
Kolejarzu999, gdyby nie SKPL to kupa polskich wąskotorówek dziś byłaby tylko na zdjęciach z Krośniewicami włącznie. Jaki ten niedobry SKPL jest taki jest ale swoje dobre zrobił, a że to firma prowadząca działalność zarobkową a nie stowarzyszenie miłośników pielęgnujących każdą śrubkę - niestety, nie można mieć wszystkiego. Co do MKD, za SKPLu przynajmniej czasem coś jeździło.


Popieram kolego AXEL gdyby nie SKPL to z dzisiejszej Pleszewskiej by nic nie było.. Tylko dziury w podkładach na całej trasie z Pleszewa do Kowalewa. Gdyby nie miasto to w 2004 roku Pleszewska była by już zaliczona do przeszłości bo pkp już ją zaczynało powoli rozbierać w kowalewie (częśći objazdu). Ale kolejkę przejeło miasto a operatorem został SKPL i kolejka jeździ:)
Zapisane

Nie jestem przedstawicielem PKL
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #35 : 07 Październik 2008, 16:16:18 »
0

Cytuj
Hmm... kolejne wcielenie pewnego kolegi-samobójcy z Krośniewic?


Raczej niespełnionego małoletniego miłośnika z Mławy który w zależności od tego skąd wiatr wieje po tej stronie się ustawia. Problem w tym że koledzy z Krośniewic dużo i mocno mówią ale także dużo robią, natomiast mławski młodzian w pewnym momencie się zatracił i nie wie z jakimi wiatrakami i po co walczy.

A tak na marginesie wątek dotyczy Mławskiej KD na rowerze.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #36 : 07 Październik 2008, 16:22:20 »
0

A ja myślę, żeście się dali wciągnąć w głupią gadkę. Zamykam
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!