Świat kolejek wąskotorowych SMF
16 Wrzesień 2019, 22:46:15 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowości z ZKD  (Przeczytany 126156 razy)
lukazs
Nowicjusz
*
Długość toru:: 46 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #40 : 20 Czerwiec 2008, 09:19:22 »
0

Co Ty kolego za bzdury wypisujesz? Do jakiej Białej Góry? W artykule jasno powiedziano jest że ścieżki powstaną w miejscu torów GKD. Do Białej Góry to Malbork nic nie ma. A co do tej SKM - to nie była czasem decyzja UM, nakreślającego linię SKMu na odcinek Tczew - Słupsk?
Kristofor_z_domu
Młotkowy
**
Długość toru:: 63 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #41 : 22 Czerwiec 2008, 22:52:06 »
0

Cytat: "lukazs"
W malborskim brukowcu (...) ciekawi mnie tylko o jakie odcinki chodzi. Domyślam się że Kałdowo - Lisewo... A pozostałe?

Nono, źródło rzetelne i informacja jasna. Tylko gdzie niby o tych torach?? Za robienie chodnika już jeden wójt z okolic Malborka ma "zawiasy" i kilkuletni zakaz sprawowania stanowisk kierowniczych.
O projekcie do Białej Góry słyszałem już co nieco, i bynajmniej nie jest to wiedza z malborskiego brukowca.
A SKM ma szanse szybko wrócić do Malborka, byleby tylko znów wąsacze z PR nie przekombinowali.

Kristofor_z_domu
lukazs
Nowicjusz
*
Długość toru:: 46 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #42 : 23 Czerwiec 2008, 12:11:14 »
0

Grunty na odcinku Kałdowo - Lisewo należą już chyba od jakiegoś czasu do gimn, już pare lat temu czytałem że zostały one im przekazane, a z szynami rolnicy niech sobie zrobią co chcą (zbyt wiele pracy to im już nie zostało). W arttykule chodziło i powiat Malbork, więc Biała Góra odpada. Teorytycznie mogło też chodzić o linię nr 256 o której przejęcie zabiega powiat Malbork od jakiegoś już czasu, ale narazie są tam realizowane przewozy towarowe.

W sprawie tego wójta równiez nie chodzi o to że ścieżki chciał nielegalnie robić, tylko o to że zwinął się razem z szynami nie robiąc nic. Podejrzewam że jeśli powiat się uprze to zrobi porządek z torowiskami i wykorzysta je na ścieżki rowerowe właśnie - ot taka moda nastała kretyńska. Jak narazie to na terenie powiatu wielka modernizacja dróg sie odbywa, w kilku przypadkach (Dąbrowa i Mątowy) będzie chodzić także o przejazdy, ciekawe czy wytną, czy zaasfaltują, podobnie jak na drodze Nowy Staw - Lisewo - Tczew
Janek
Nowicjusz
*
Długość toru:: 20 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #43 : 24 Wrzesień 2008, 15:40:34 »
0

Dwóch ojców nowodworskiej wąskotorówki - sprawa o to, kto ma nią rządzić może zakończyć się w sądzie
Dziennik Bałtycki .

Pozdrawiam
Piottr_tt
Minister
Długość toru:: 1864 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #44 : 24 Wrzesień 2008, 20:45:49 »
0

No to wesoło się robi.... :-) To tłumaczy dlaczego operator Żuław tak ochoczo się zaangażował w Starachowice.

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
a cygan
Dyrektor
Długość toru:: 815 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #45 : 24 Wrzesień 2008, 21:13:14 »
0

Ale wyszło nam to na dobre - kolejka, a właściwie dwie kolejki sezon zakończą na plusie.
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
Długość toru:: 1307 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #46 : 24 Wrzesień 2008, 21:43:16 »
0

Cytat: "a cygan"
Ale wyszło nam to na dobre - kolejka, a właściwie dwie kolejki sezon zakończą na plusie.

Objaśnij proszę co oznacza magiczna formułka "na plusie".

a cygan
Dyrektor

W terenie W terenie

« Odpowiedz #47 : 24 Wrzesień 2008, 21:53:07 »
0

Nie ma jeszcze bilansu, nie zakończył się rok, ale już widać że operator nie będzie dokładał.
Plusem jest remont torowisk i sterta podkładów obok parowozowni.
Phinek
Gość
« Odpowiedz #48 : 24 Wrzesień 2008, 21:55:59 »
0

.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 03:55:44 wysłane przez Phinek » Zapisane
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister

W terenie W terenie

« Odpowiedz #49 : 24 Wrzesień 2008, 22:10:06 »
0

Nie ma jeszcze bilansu, nie zakończył się rok, ale już widać że operator nie będzie dokładał.
Plusem jest remont torowisk i sterta podkładów obok parowozowni.

Andrzeju, z całym szacunkiem żadna to rewelacja. Za czasów FPKW bilans kursów zamykał się na zero lub był minimalnie na plusie. Natomiast zakres obowiązków był znacznie szerszy toteż mówienie że kolejka jest na plusie zalatuje kreatywną księgowością, na plusie kolejka będzie jak całościowy bilans zamknie będzie na plusie, tymczasem z punktu widzenia powiatu to koszty wzrosły.

a cygan
Dyrektor

W terenie W terenie

« Odpowiedz #50 : 24 Wrzesień 2008, 22:27:59 »
0

Tylko jak wiesz, nie ma już w Starachowicach FPKW i po co wracać do tego tematu. Moja ocena jest taka jaka jest. Bylem, widziałem cały sezon i moim prawem jest tak oceniać.
Nie odnoszę się do powodów podjęcia się operatorstwa żuławskiej w Starachowicach i dalszych ich działań - w sezonie 2008 spełnili swe zadanie na SKW.
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister

W terenie W terenie

« Odpowiedz #51 : 24 Wrzesień 2008, 22:30:48 »
0

Tylko jak wiesz, nie ma już w Starachowicach FPKW i po co wracać do tego tematu. Moja ocena jest taka jaka jest. Bylem, widziałem cały sezon i moim prawem jest tak oceniać.
Nie odnoszę się do powodów podjęcia się operatorstwa żuławskiej w Starachowicach i dalszych ich działań - w sezonie 2008 spełnili swe zadanie na SKW.

Jasne że tak i bynajmniej nie chcę nikogo oceniać, to ju8ż nie mój ogródek i nie moje kwiatki Uśmiech

emibe
Administrator
Długość toru:: 1018 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #52 : 25 Wrzesień 2008, 12:04:12 »
0

Cytat: "Piottr_tt"
No to wesoło się robi.... :-) To tłumaczy dlaczego operator Żuław tak ochoczo się zaangażował w Starachowice.

Prawda bywa prosta i tak... okrutna.  :wink:

Czy w przyszłym sezonie operatorem na ŻKD zostanie Arriva?
Piottr_tt
Minister
Długość toru:: 1864 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #53 : 25 Wrzesień 2008, 13:04:46 »
0

A czy ja napisałem, że to źle? Nie napisałem.

Cytat: "emibe"

Byłoby to co najmniej ciekawe, jak nie przełomowe.

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
tczewianin
Mechanik
Długość toru:: 257 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #54 : 25 Wrzesień 2008, 16:42:23 »
0

Tak Arriva zostanie i odnowi wszystkie połączenia na prawym i lewym brzegu wisły oraz dobuduje most przez Wisłę w Kiezmarku i cała trasa do Jeziernika Północnego zostanie przedłużona aż do Mikoszewa, gdzie powstanie spora stacja umożliwiająca jazdę od strony Drewnicy w kierunku Prawego Brzegu, jak i Stegny bez oblotu lokomotywy. W planach jest również przystosowanie odbudowanych linii do prędkości od 70 do 120 km/h. Aha. Zostanie również przedłużony tor z Kałdowa do Malborka ul. Al. Rodła i na dworzec, skąd dalej po przejechaniu torów linii normalnotorowych wielkim nowym wiaduktem tory będą się rozgałęziać na dwa kierunki: Świetliki (dziś wieś Jasna) i druga nowa linia po starotorzu linii Malbork - Małdyty, aż do Małdyt, gdzie po drodze, stacja Dzierzgoń stanie się stacją węzłową poprze nowopowstały odcinek Jasna - Dzierzgoń, dzięki czemu będzie możliwy dojazd z Dzierzgonia do Malborka dwoma trasami. Dalej na linii Malbork - Małdyty w miejscowości Budwity zostanie dodanych parę torów dla pociągów towarowych, w celu przeładowywania torfu z kopalni tego surowca dowożonego ich kolejką o rozstawie 600mm na stację. Oczywiście to przedsięwzięcie będzie możliwe tylko dzięki powstaniu kilku nowych suwnic. Jeszcze jedna nowość: Zostanie zbudowany odcinek Lisewo - Tczew poprzez budowę nowego - trzeciego mostu dla kolejki na Wiśle w tym miejscu. Dalej tory będą biegły ulicami miasta przez okolice Dworca PKP aż do Carrefoura/Mc Donalds'a i tam zostanie zbudowana stacja czołowa.  :mrgreen:
andrzej2110
Minister
Długość toru:: 2614 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #55 : 25 Wrzesień 2008, 16:53:15 »
0

hmm był gdzieś wątek na takie posty ale nie mogę go znaleźć ...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
boris-cz
Młotkowy
**
Długość toru:: 50 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #56 : 25 Wrzesień 2008, 17:20:03 »
0

Cytat: "andrzej2110"
hmm był gdzieś wątek na takie posty ale nie mogę go znaleźć ...

.....ŚMIETNIK się nazywa

:lol:
kalito
Administrator
Długość toru:: 1492 m

W terenie W terenie

kalito1982
« Odpowiedz #57 : 25 Wrzesień 2008, 17:22:39 »
0

Ten wątek znajduje się tutaj --> http://750mm.pl/viewtopic.php?t=1860

A teraz wracamy do tematu Uśmiech

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Pechu
Młotkowy
**
Długość toru:: 107 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #58 : 25 Wrzesień 2008, 21:34:55 »
0

Cytat: "Piottr_tt"

A czy ja napisałem, że to źle? Nie napisałem.

Cytat: "emibe"

Byłoby to co najmniej ciekawe, jak nie przełomowe.

Nie liczy się nazwa, liczą się ludzie.
Można zwać to Arrivą, można i PTMKŻ.
pzdr
P.
tczewianin
Mechanik
Długość toru:: 257 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #59 : 26 Wrzesień 2008, 21:12:13 »
0

Nie ja zacząłem to z Arrivą :razz: Dobra. Teraz na serio. Zanim PTMKŻ wróci ewentualnie na Żuławy to jeszcze z 5 razy będą musiały się zmienić władze w Nowym Dworze, więc co nagle taka ożywiona dyskusja nagle. Najlepiej to by wszyscy chcieli linię do Kałdowa przywrócić i mieć więcej turystów na Jantar Expressie, ale bez wkładu pieniędzy. (Wszyscy - władze lokalne na danym terenie).
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!