Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 07:08:33 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Ankieta
Pytanie: "Buda" kruszwicka jako osobówka zimowa ?  (Głosowanie skończone: 10 Maj 2004, 15:47:10)
Tak, dorzucę się na ten wagon! - 9 (56.3%)
Czemu nie... - 5 (31.3%)
Jest brzydki, więc nie. - 0 (0%)
Nie, mam inny pomysł na wagony zimowe. - 2 (12.5%)
Głosów w sumie: 12

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wagon osobowy zamknięty (zimowy).  (Przeczytany 21588 razy)
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« : 10 Maj 2004, 15:47:10 »
0

Przyjdzie zima,a wraz z zimą sezon zamiera. A czym wozić zimą pasażerów na targ?
A w Kruszwicy do rozbiórki jest używany wagon "kanciapa" czyli dwuosiowa osobówka na podwoziu węglarki. Może ten wagon dałoby się szybciej doprowadzić do stanu uzywalności szybciej, niż motorówkę?

Co myślicie o tym, zeby go sprowadzić do Starachowic?
Jakby co to się dorzucę.
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Piotr Heda
Nowicjusz
*
Długość toru:: 27 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #1 : 10 Maj 2004, 21:08:19 »
0

no i ja sie dokładam do tego interesu - materiałowo tradycyjnie...
Zapisane
PkL
Mechanik
***
Długość toru:: 187 m

W terenie W terenie



:)
« Odpowiedz #2 : 12 Maj 2004, 17:39:25 »
0

No ... y ... nie wiem ... nie widziałem tego ... gdzie to można zobaczyć tego zdjęcia ??
Zapisane

Pozdrawiam
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #3 : 13 Maj 2004, 14:52:01 »
0

Cytat: "PkL"
gdzie to można zobaczyć tego zdjęcia ??

http://www.fpkw.pl/www.php?idSekcji=12
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #4 : 13 Maj 2004, 16:11:25 »
0

Witam !!!

Jeżeli jest jeszcze forsa to moim zdaniem bezwzględnie należałoby to sprowadzić do Starachowic.
1. Unikatowe (nie widziałem takich wagonow na innych kolejkach, ale mogło umknąć mej uwadze)
2. Dobre na wagon zimowy bo nieduże i zmieści sie w szopie
3. Ma kozę czyli piecyk (na imprezach wczesno jesiennych wiosennych i zimowych element nieodzowny, do dziś pamiętam gnieźnieński brankard w którym kilka lat temu podczas sławetnej imprezy grzaliśmy się)(sławetna bo było to spotkanie Mbxd1 i Px48 w Powidzu, gdzie motorówka po przejechaniu 50 metrów toru wykoleiła się)

BRAĆ !!!
KLAN PALUCHOWSKICH
Zapisane

PkL
Mechanik
***
Długość toru:: 187 m

W terenie W terenie



:D
« Odpowiedz #5 : 13 Maj 2004, 17:49:46 »
0

Dobry pomysł ... tylko tak trochę podremontować od zewnątrz na wygląd ... a co do lokomotywki w starachowicach to też możnaby pomalować, bo od zewnątrz przy kabinie to takie szare łaty widać
Zapisane

Pozdrawiam
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #6 : 13 Maj 2004, 20:12:59 »
0

Witam !

Z malowaniem taboru (lokomotywa+letniaki) jest taki problem, że w soboty i niedziele jest w ruchu a więc malowanie musiałoby być w tygodniu, wtedy jest niewiele osób mogących to zrobić.

KLAN PALUCHOWSKICH
Zapisane

kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #7 : 13 Maj 2004, 22:22:31 »
0

Jest jeszcze jeden problem - lokomotywa jest Pawła i on chce sobie ją sam pomalować
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Piotr Heda
Nowicjusz
*
Długość toru:: 27 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #8 : 14 Maj 2004, 07:29:56 »
0

Łoj nie daj Panie Boże jakby się kto inny za to wziął, ponoć samochodu i zony się nie pożycza, w Pawała przypadku należy dodać WLs-ki się nie daje malować... :lol:
Zapisane
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #9 : 14 Maj 2004, 08:56:06 »
0

A widzicie cienkie bolki Chichot Mnie dał schody do pomalowania Chichot
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
romek
Nowicjusz
*
Długość toru:: 18 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #10 : 14 Maj 2004, 13:55:07 »
0

bardzo chetnie sie doloze nie wiem czy finansowo,ale na pewno w sensie pracy ...zastanawiam sie jednak:
1.kto jest wlascicielem wagonu(bo jesli nie fundacja to chyba nie mozna tak sobie go zabrac bez pytania....
2.czy koszty nie beda wyzsze od kosztow remontu "motorowki"ktora stoi w szopie i czeka...(koszty:dzwig w kruszwicy+tir z i do starachowic+dzwig w starachowicach),motorowka moglaby sluzyc jako wagon doczepny poki co, z perspektywa "wsadzenia" silnika.
3....hmmm....chyba zaczyna brakowac miejsca w szopie na nowe wagony...mamy tylko trzy stanowiska.na zewnatrz i tak juz stoi platforma i weglarka....pozostawinie wagonu osobowego "na dworze" chyba nie wchodzi w gre, majac na uwadze to co sie stalo z wagonem motorowym...
pawel chcial sprowadzic braknard,ktory stoi gotowy(chyba rogow),wiec nie wiem jak to pomiescic w szopie...

pozrawiam

ps.hmm..klan paluchowskich ma racje,wagon zmiesci sie w szopie tylko trzeba by wyprowadzic platforme z podkladami na zewnatrz (tylko ze wtedy az sie prosi zeby wziasc je na opal;)
Zapisane

picie alkoholu z umiarem nie zaszkodzi nawet w duzych ilościach.
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #11 : 14 Maj 2004, 15:52:25 »
0

Gromadzenie taboru chyba jest ważniejsze od jego natychmiastowego remontu, jeżeli nie byłoby miejsca to może ktoś by go nam przechował (czytaj Wielki Piec)

A może jakby spróbować tak p.Kasperskiego trochę ZZipować to by się wagonik zmieścił. Jak wyglada stan prawny tego pojazdu Co? Chcą sprzedać ?
Zapisane

romek
Nowicjusz
*
Długość toru:: 18 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #12 : 14 Maj 2004, 21:00:13 »
0

ja sie zgadzam ze gromadzenie taboru jest najwaazniejsze,tylko wlasnie nie mam miejsca w szopie, a wielki piec ...hmmm... z tego co slyszalem to kradna tak samo jak "na dworze"..a poza tym jak go transportowac wielkiego pieca na stacje,przeciez to kupa kasy...dzwigi, tir....
pan Kaspersky(sory ale kojarzy mi sie z programem anty wirusowym pt.Kasprsky:) juz sie zzipowal tzn.wybudowal sciane z drzewa i siatki,takze nadal zajmuje 2 stanowiska (w sumie jest 5).sytuacja jest taka ze pana Kasperskiego ni powinno juz tam byc,ale...jest. poki co p.Kasperski pomaga w pracach na kolejce swoim sprzetem koparkowo-spychaczowym.Rozmawial z nim Pawel i na razie sie dogadali,szczegolow nie znam , nie chce wypisywac niesprawdzonych informacji.
o stanie prawnym ja nic nie wiem,moze piottr ktory zdaje sie dal namiar na zdjecie...
Zapisane

picie alkoholu z umiarem nie zaszkodzi nawet w duzych ilościach.
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #13 : 16 Maj 2004, 14:53:05 »
0

ZTCW wagonik trzebaby było kupić z Cukrowni Kruszwica, która używa go jako kanciapy przy rozbiórce linii.
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
PkL
Mechanik
***
Długość toru:: 187 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #14 : 18 Maj 2004, 17:55:00 »
0

Ale po co zimowy .. najpierw pomyślcie, kto chciałby jeździć w zimę ciuchajką Co? a wagon to możnaby już załatwić, czemu nie a poza tym to po co puszczać kurs we wtorek [18.05.04], jak nikt o tym nie wie Co?
Zapisane

Pozdrawiam
emibe
Administrator
*****
Długość toru:: 1053 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #15 : 19 Maj 2004, 02:05:31 »
0

Amatorzy kuligu na wąskim torze na pewno się znajdą. A i do robót torowych  chłodną porą się przyda na przygotowanie herbatki "z prądem".
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #16 : 19 Maj 2004, 13:53:57 »
0

Cytat: "PkL"
Ale po co zimowy .. najpierw pomyślcie, kto chciałby jeździć w zimę ciuchajką Co?

Bo jak nie będziemy jeżdzić w zimę, to będzie to samo co w Rogowie- na wiosnę nie doliczymy sie szyn...
Kolejka musi, powtarzam, musi jeździć okragły rok, choćby na zamówienie tylko, a to, jak zimą uzyskać zamówienia to jest osobna sprawa, którą pod rozwagę przedstawiam. Może kulig połaczony z ogniskiem?
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #17 : 19 Maj 2004, 22:27:55 »
0

A juz odopowiadam:
1. Imprezy zimowe takie jak: Nowy Rok, Mikołajki itp. itd.
2. Możliwośc przejazdu linią w zimie, wczesną wiosną i późną jesienią
3. Przejazdy w brzydką pogodę (ostatnia sobota pokazała, że podczas deszczu ludzie marzną w letniaku).

pozdrawlaju
KLAN PALUCHOWSKICH
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!