Świat kolejek wąskotorowych SMF
18 Kwiecień 2024, 20:47:05 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zostały 3 miesiące do otwarcia kolejki w MOW  (Przeczytany 6224 razy)
Ogoniasty
Dyrektor
*****
Długość toru:: 631 m

W terenie W terenie


Toromistrz wąskotorowy


« : 28 Styczeń 2009, 00:56:46 »
0

Witam.
 Trzeba troszkę odkurzyć temat kolejki MOW
 Jak wiadomo w planach jest uruchomienie kolejki do maja 2009r. Ale torowisko samo sie nie zbuduje  :wink:
 więc jeżeli mamy zdążyć z pracami to trzeba działać :wink:
 Do dalszych prac niezbedne jest kolejne 50 t. przesiewki plus jakies 15 t czystego tłucznia do obsypania torowiska stacyjnego.
 Energii do pracy mam jak zawsze wiele  :mrgreen:  na dzień dzisiejszy to 330% normy  :wink:
 Przerwa zimowa u mnie nie istnieje chyba że ziemia będzie naprawde mocno zmarznięta. :wink:
 
Dajcie znać jak będziecie gotowi, tylko szybko bo cierpie na nadmiar energii torowej, a i inne kolejki też czekają na Ogonowy remont  torów :mrgreen:
Zapisane

POZDRAWIAM !!!
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #1 : 28 Styczeń 2009, 21:07:23 »
0

Cytat: "Ogoniasty"
Witam.
 Trzeba troszkę odkurzyć temat kolejki MOW
 Jak wiadomo w planach jest uruchomienie kolejki do maja 2009r. Ale torowisko samo sie nie zbuduje  :wink:
 więc jeżeli mamy zdążyć z pracami to trzeba działać :wink:
 Do dalszych prac niezbedne jest kolejne 50 t. przesiewki plus jakies 15 t czystego tłucznia do obsypania torowiska stacyjnego.
 Energii do pracy mam jak zawsze wiele  :mrgreen:  na dzień dzisiejszy to 330% normy  :wink:
 Przerwa zimowa u mnie nie istnieje chyba że ziemia będzie naprawde mocno zmarznięta. :wink:
 
Dajcie znać jak będziecie gotowi, tylko szybko bo cierpie na nadmiar energii torowej, a i inne kolejki też czekają na Ogonowy remont  torów :mrgreen:


Myślę ze względu na cytat poniżej, twoj post ogonie powinien raczej do kol. MP na priva pójść

Cytat: "Leśny Dziadek"
Muzeum podsumowało koszty ostatniego pobytu i przejazdu wolontariuszy, i po przeprowadzeniu kalkulacji stwierdziło, że tego typu wielkie akcje ("pracuje" więcej niż 5 osób) nie mają sensu ekonomicznego (najkorzystniej wypadła ekipa rogowska - zero kosztów pobytu i zwrot za przejazd jednym autem!!!). To z jednej strony (+ to co napisał Ogon, a co niestety w 120% jest smutne i prawdziwe)

Z drugiej strony, kolejka muzealna jest przedsięwzięciem z założenia ekonomicznie opłacalnym - pod warunkiem  uruchomienia przejazdów, co stoi ze względów formalnych pod znakiem zapytania, przynajmniej w 2009 - więc nie fair jest posługiwanie się sloganami typu "pomóżcie, bo jak nie wym to kto..." "pomóżcie bo jesteśmy biedną polską wąskotorówką" i tym podobnymi. Muzeum zadecydowało więc, że do kontynuacji prac zapraszane będą określone, posiadające odpowiednie umiejętności osoby, które za wykonaną pracę otrzymają uczciwe, wynegocjowane wynagrodzenie. Nie będzie już akcji typu "przyjedźcie, popracujcie ile kto chce lub nie chce, a każdemu zwrócimy za przejazd i za nocleg"
Zapisane

Leśny Dziadek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 919 m

W terenie W terenie


http://www.strzelnicahistoryczna.pl


WWW
« Odpowiedz #2 : 28 Styczeń 2009, 22:23:36 »
0

Heh, jedno nie wyklucza drugiego (tzn drugie nie wyklucza pierwszego - cytatu)

Ogon jutro pojawi się w Złotym Stoku, będzie czas wieczorami na obgadanie tematu.
Zapisane

Ogoniasty
Dyrektor
*****
Długość toru:: 631 m

W terenie W terenie


Toromistrz wąskotorowy


« Odpowiedz #3 : 29 Styczeń 2009, 01:06:20 »
0

Cytat: "KLAN PALUCHOWSKICH"
Myślę ze względu na cytat poniżej, twoj post ogonie powinien raczej do kol. MP na priva pójść  

 A czy ja w swoim poście napisałem że będe potrzebował wolontariuszy z całej polski do dokończenia prac :?:  Jestem im dźwięczny za prace którą już wykonali, a post został napisany po to, by osoby zajmujące się organizacją materiałów wiedziały o tym że niebawem nastąpi kontynuacja prac na terenie MOW. A ponadto wielu forumowiczów chciałoby prześledzić dalszy ciąg prac i zobaczyć efekt końcowy :wink:

Jak już wspomniał Lesny Dziadek będe jutro w Złotym Stoku na pracach torowych więc będzie czas na dyskusje w tym temacie :wink:
Zapisane

POZDRAWIAM !!!
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #4 : 29 Styczeń 2009, 08:37:34 »
0

Aaaaaaa to zmienia rzeczy postać +:) sam chętnie poczytam o sukcesach i działaniach
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!