Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 06:25:55 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przejazdy na MKD  (Przeczytany 48752 razy)
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #40 : 16 Lipiec 2009, 12:58:26 »
0

Dzięki Harry Porter za odpowiedź, jednak nadal nie rozumiem ło co tu LOTo.

1. Czy LOT jest zarządcą infrastruktury, który zatrudnia naczelnika PG, czy jest tylko partnerem? Krótko: co robi LOT na MKD?

2. Czy majątek nieruchomy nadal jest jedynie użyczony gminie Krasne, co burmistrz Mławy ma dokolejki i czy nie walnął babola z tą dzierżawą? Krótko: kim dla kolejki jest gmina Krasne, a kim gmina Mława?

3. Krótko: kto (LOT, Krasne, Mława?) nie słucha się wolontariuszy?
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #41 : 16 Lipiec 2009, 16:11:21 »
0

Ad1)
LOT PM jest związkiem gmin do którego należą między innymi gminy leżące na trasie MKD.
Szkopuł w tym że gm. Krasne nadal jest dzierżawcą a nie właścicielem co ucina strumień kasy na remonty...
Ad2)
Z tego co pamiętam to teraz wygląda tak iż PKP dzierżawi gm. Krasne a ta miała przekazać LOTowi by gminy legalnie mogły pomagać kolejce a żaden wójt nie był posądzany przez swych radnych o finansowanie nie swojego (każdy dorzuca do swego kawałka kolejki na swym terenie)
Ad3)
Prym w realnym zarządzaniu wiodą wójtowie Krasnego i Czernic Borowych
i niestety tworzą  jakiś chory układ zależności w którym nic nie wiadomo ( ...$?? :twisted: )

Generalnie wójty chcą wieś a pieniądze gdzieś...czyli lokalno zaściankowe układy niczem w Wilkowyjach... normalnie ranczo  :evil:  :evil:  :evil:
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #42 : 16 Lipiec 2009, 16:20:25 »
0

Jeszcze raz:

@Harry Porter
B ę d ę
p i s a ł
w o l n o,  
b o  
w i e m,  
ż e  
w o l n o  
c z y t a s z...

1. Czy LOT jest zarządcą MKD?

2. To jest dzierżawa czy użyczenie?

3. Tu akurat wyjaśniłeś pytanie. :mrgreen:
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #43 : 16 Lipiec 2009, 17:04:20 »
0

Trzeba by wszystkich zebrać w jednym miejscu i jednej porze bo inaczej nic nie będzie z tego.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #44 : 16 Lipiec 2009, 17:27:16 »
0

Spokojnie Andrzeju, forum nierychliwe, ale sprawiedliwe...
Każdy coś tam skrobnie, kilku bany dostanie, oddzielimy ziarno od plew i może się czegoś dowiemy.

@Administracja
Ten i powyższy post można by out za kilka godzinek...
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #45 : 16 Lipiec 2009, 18:12:29 »
0

Cytat: "Kucyk"
Jeszcze raz:

@Harry Porter
B ę d ę
p i s a ł
w o l n o,  
b o  
w i e m,  
ż e  
w o l n o  
c z y t a s z...

1. Czy LOT jest zarządcą MKD?

2. To jest dzierżawa czy użyczenie?

3. Tu akurat wyjaśniłeś pytanie. :mrgreen:


Wiec moze ja odpowiem, na tyle, na ile sie rozeznaje.

Lokalna Organizacja Turystyczna dziala na podstawie ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o Polskiej Organizacji Turystycznej oraz ustawy Prawo o Stowarzyszeniach i jest szczegolnym rodzajem organizacji pozarzadowej. LOT w zasadzie jest rodzajem stowarzyszenia, a glowna roznica miedzy LOT-em a "normalnym" stowarzyszeniem polega na tym, ze czlonkami LOT-u moga byc zarowno osoby fizyczne (tzn. ludzie), jak i osoby prawne (tzn. jednostki samorzadowe, jak powiaty czy gminy, inne stowarzyszenia czy fundacje, a takze spolki prawa handlowego).

Szczegoly tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lokalna_Organizacja_Turystyczna

Jakies poltora miesiaca temu odbylo sie w Urzedzie Marszalkowskim Wojewodztwa Mazowieckiego spotkanie dzialajacych na terenie wojewodztwa mazowieckiego operatorow wakotorowych z marszalkiem Struzikiem, podczas ktorego mialem okazje poznac wojta gminy Krasne, pana Gajkowskiego i jeszcze kilka osob i dowiedziec sie paru rzeczy:

- LOT PM jest operatorem MKD w pelnym tego slowa znaczeniu
- czlonkami LOT PM sa gminy, na terenie ktorych lezy MKD, zainteresowane rewitalizacja kolei
- wydaje sie, ze motorem dzialan jest wojt Krasnego, pozostale gminy uprawiaja spychologie
- sa bardzo powazne problemy z przekonaniem radnych "zainteresowanych" samorzadow do wyasygnowania srodkow ("kolejka? To jakas fanaberia!")
- majatek MKD, podobnie jak majatek wiekszosci kolei wasktorowych w PL, jest UZYCZONY gminie Krasne, a docelowo, po uregulowaniu stanu prawnego, ma byc owej gminie przekazany na wlasnosc (czyli rozwiazanie "klasyczne")

Nieporozumienie moze sie brac stad, ze ludzie (nawet urzednicy) czesto mylnie uzywaja okreslenia "dzierzawa" zamiast "uzyczenie". Swoja droga w swietle kodeksu cywilnego "nieodplatne uzyczenie" rodzi zblizone skutki prawne, jak dzierzawa, jednak bez koniecznosci uiszczania czynszu dzierzawnego. Mozliwe jest tez takie skonstruowanie umowy uzyczenia, ze bedzie bardziej przypominala umowe najmu, jednak model umowy stosowanej miedzy PKP a samorzadami raczej blizszy jest dzierzawie.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #46 : 16 Lipiec 2009, 18:45:20 »
0

O, i to się konkret nazywa!!! Brawo Paweł!

Czyli zarządcą infrastruktury i przewoźnikiem jest LOT. Tylko jak to fizycznie wygląda? PG zatrudniają? Działają na kolei przedstawiciele LOT-u?
Wiecie, być "operatorem" na papierze to tak jak mieć kartę wędkarską - czy ona oznacza, że się łowi ryby?..
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #47 : 16 Lipiec 2009, 21:33:37 »
0

Panie Pawle, dzięki za szczegółowe wyjaśnienie...jak widać sam bym tego lepiej nie wyjaśnił...
A co do papierów to chyba jednak masz Kucyku rację...
Pozdrawiam...
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #48 : 16 Lipiec 2009, 21:38:41 »
0

Harry, po prostu zastanawiam się, czy ta LOT nie wzięła kolejki, "bo jej dawali", a jak dają, to brać należy. A jak się już w posiadanie dostało, to okazało się, że... nie wiadomo co z nią zrobić, ale nie oddawajmy, poczekajmy, zobaczmy co życie przyniesie... Itd, itp...
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #49 : 16 Lipiec 2009, 22:43:40 »
0

Jak to kumpel mawiał:...
"tylko spokój może nas uratować"...
Pozdrawiam...
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #50 : 17 Lipiec 2009, 14:13:07 »
0

W momencie jak SKPL wycofał się z Mławy Wójt Gminy Krasne zaoferował "operatorstwo" LOT-owi. Z zeznań świadków wynikało wtedy, że LOT dokładnie wziął bo dawali a całością przedsięwzięcia mieli zajmować się wolontariusze, którym to SKPL utrudniał działania podobno. Nie wnikam jak było naprawdę.

Moim zdaniem LOT to figurant. Mam rację?
Zapisane
gagarek
Młotkowy
**
Długość toru:: 77 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #51 : 17 Lipiec 2009, 17:14:37 »
0

LOTpm, czyli Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza została operatorem tylko dla tego aby możliwe było finansowanie kolejki z innych gmin, przez które przebiega kolejka i są współpracy z LOT-em. A jak z tym finansowaniem to już inna historia, bo z nią to zawsze był problem, zawsze brak.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #52 : 17 Lipiec 2009, 17:49:24 »
0

Jeszcze jedno pytanie, a właściwie powtórka pytania: czy zatem PG jest pracownikiem LOT-u?
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #53 : 17 Lipiec 2009, 18:46:47 »
0

A ja idę o zakład że PG nie jest pracownikiem LOTu. Nie był SKPLu, nie jest i teraz choć funkcje swe pełni. W sumie to jedyny człowiek na miejscu.
Zapisane
Misiek_K
Mechanik
***
Długość toru:: 162 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #54 : 22 Lipiec 2009, 10:58:17 »
0

Cytat: "AXEL"
Moim zdaniem LOT to figurant.


Ponieważ wiem kim są członkowie LOT-u i wiem w jakich okolicznościach powstał, to jedyną osobą, której naprawdę zależało na MKD był wójt Krasnego Paweł Kołakowski. Niestety widząc tumiwisizm kolegów samorządowców coraz mocniej odparowuje z niego energia. Wszyscy inni potraktowali MKD jako zło konieczne, a cała działalność LOT-u ogranicza się do spotkania raz w roku, jubla i wydania folderka zalegającego korytarze w urzędach.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #55 : 22 Lipiec 2009, 12:00:49 »
0

Misiek dzięki za konkret, mnie też się tak wydaje...

Teraz jeszcze takie pytanie, czy dobrze pamiętam operatorów w kolejności: Fundacja Kolei Leśnych (może nie taka nazwa) Pana Kozłowskiego, potem eska-pl, teraz LOT, a w tle cały czas niezniszczalny Gajkowski. Ale czy w okresie od 2002 chociaż raz przywrócono kolejkę do życia w sensie planowych kursów turystycznych (nie mówię o przejazdach specjalnych dla mikoli), o ruch towarowy nie pytam, bo słyszałem o tym "epizodzie"...
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #56 : 23 Lipiec 2009, 20:02:47 »
0

Ech, żebym sam sobie musiał odpowiadać... Co za czasy...

Ciekawą wiadomość dotyczącą moich dywagacji o Mławskiej KD przysłał mi pewien Kolega, który z jakichś powodów, nie koniecznie zależnych od Niego samego (duuużo zajęć), nie mógł zamieścić swoich myśli na foremce, ale pozwolił mi na to abym przekazał pewne informacje, zatem prezentuję szanownym userom wiedzę Kolegi, nazwijmy Go - Gridem.

Cytat: "do mnie Kolega Grid"
Z racji że temat trochę znasz, a ja mam tira bananów do rozładowania, co nieco Ci opisze na PW jakie ciekawe rzeczy działy się u nas.

Mianowicie w roku 2008 zrobiliśmy ponad 20 wycieczek (wycieczka w sensie dzień jazdy, bo kursów było więcej). W większości przypadków finansowanie było na zasadzie paliwo + to co bierze obsługa, lecz zapotrzebowania rosły, do LOT'u wsiąkały wszystkie czynsze za budynki, na kolejkę nie było za wiele. W sumie wszystko utrzymywał wójt Czernic Borowych, ale do czasu...

Wiadomo że MKD to nie Czernice-Przasnysz-Krasne ale i Mława, zaczęliśmy działać na szlaku do Mławy, gadać z samorządami, dostaliśmy ofertę by 10 lipca pojechać na Dni Mławy do Szydłowa, oferta fajna, kasa konkretna. No, ale niestety kasę musiał odebrać ktoś z LOT'u, nie odebrał nikt, głuche telefony, awantury, obietnice...

To wójtowie robią z MKD kolej ogrodowa, nie my. Jak na razie bilans tegorocznych wycieczek to 2. Jestem pewny, że w sierpniu znów wszyscy samorządowcy przypomną sobie o MKD, wtedy znów będziemy mogli działać.

Mimo wszystko LOT jest najlepszym rozwiązaniem z dostępnych...

Szlak mamy w sumie ciągle koszony, lokomotywy na chodzie, organizację naprawdę super, ludzi zaufanych, tylko brak szczęścia do samorządowcow.

Niektórzy stwierdzili ze to wina PG, dlatego sam zająłem się budowaniem akcji wakacyjnej, ale co z tego ze zrobiłem projekt, rozwiozłem po wójtach, rozesłałem do szkół - gdy potem, jak dzwoniłem do wójtów to albo nie odbierali (ci którzy mój numer mieli) albo mówili ze za drogo, albo po prostu stwierdzali ze im to nie potrzebne.


Panowie (i Panie) czy czasem nie jest z Mławską kolejką tak, że każdy (samorząd) chciałby ją mieć, ale mieć w formie markowego produktu regionalnego którym można się chwalić, a (absolutnie) nie utrzymywać?...

Rozważania zostawiam Wam samym...

Z poważaniem.

Kuc.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
kolejarz999
Czytelnik

Długość toru:: 8 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #57 : 24 Lipiec 2009, 21:44:14 »
0

Witam .Słyszałem od mojego kolegi  iż na imprezę w Mławie dostali od powiatu 5 tysięcy złotych pan Gajkowski niestety że niezniszczalny powiedział że mogą pojeżdzić sobie  drezyną ręczna. Z tego co widziałem i to co wiem to pieniądze wziął pan Gajkowski i niech nie udaje w Mławie bohatera .Pragnę zaznaczyć że stacja jest w okropnym stanie ,zarośnięta ,zdewastowana i całkowicie zapuszczona. Rozmawiałem z miejscowym miłośnikem Kamilem i powiedział ,że ten LOT i cała ta palestra to chołota, cwaniaki i oszuści na czele z panemG czyli naczelnikiem , więc jak pan Kacper może mówić że jest dobrze i że zaprasza się ludzi do pomocy a kiedy coś odkrywają niewygodnego to są niszczeni przez machinę pana Gajkowskiego i pana Kacpra na jego stronie .Bytłem też w przasnyszu lokomotywa i wagomy są pootwirane i rozszabrowane ,wogóle nawet kiedy robiłem zdjęcia nikt nie zwrócił mi uwagi .Ludzie jedynie narzekali na chamskiego naczelnika który nawet wyzywał ich po niemiecku. Szlak także jest tam zarośnięty  o mostach to lepiej nic mówić .Jak możecie ludziom w gazetach mławskich i innych wciskać taką obłudę i propagandę ,wystarczy zobaczyć MKD na własne oczy ,a przekonacie się że to co mówię jest prawdą .Moim życzeniem jest to ,aby pan Gajkowski i jego ekipa "mławska" która wogóle nie jest z Mławy wreszcie odeszła  , bo zniszczą kolejkę.Sekcja MKD  pozwala kierować lokomotywami podczas wycieczek ludziom nieuprawnionym to skandal.
Zapisane

nienawidzę SkPl-u
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #58 : 24 Lipiec 2009, 22:16:01 »
0

Cytat: "kolejarz999"
Sekcja MKD pozwala kierować lokomotywami podczas wycieczek ludziom nieuprawnionym to skandal

Skandalem jest raczej interpunkcja Kolegi.

A to, że naczelnik wyzywał miejscowych po niemiecku, świadczy to o tym, ze
Kajne grence, kajne szajs - jak to śpiewał niegdyś pewien Michał. Oj, uczmy się języków!
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
gagarek
Młotkowy
**
Długość toru:: 77 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #59 : 24 Lipiec 2009, 22:19:43 »
0

Kolego kolego kolejarzu9999999, czy jakoś tam, po pierwsze słyszęć mogłeś wiele, a Twój kolega jeszcze więcej.... Więc proszę Cię nie siej plotek, jeżeli coś wiesz że Piotr G. Pobrał jakieś pieniądze od miasta i ich nie wykożystał, to po prostu donieś na niego właściwym służbom. Jeżeli nie znasz adresu z miła chęcią podam Ci takie. A poza tym człowieku naucz się języka polskiego, ja wiem polska to trudny kraj ale to nasz Ojczysty Kraj, trochę szacunku, panie Kamilu, jak się nie mylę oczywiście, największy wróg kolejki po SKPL-u.

Odnoszę się do postu który gdzieś tam był dawno kiedyś poruszony......... Przyjedz i zacznij działać, bo gadaniem nic nie zrobisz. Chcesz być operatorem, proszę bardzo zobaczysz jaka to ciężka praca użerać się w władzą świecka.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!