Świat kolejek wąskotorowych SMF
24 Luty 2021, 21:14:46 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Podzwonne dla Piotrkowskiej KD - a może nie ???  (Przeczytany 59859 razy)
Adam W
Dyrektor
Długość toru:: 579 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #80 : 29 Maj 2005, 23:01:08 »
0

Cytat: "arti281"
Masz tylko gołosłowne słowa

kontra
Ciekawe czy umiesz czytać po polsku?

Wracając do meritum.
Dlaczego nie wystąpisz do Generalnego Konserwatora Zabytków.Jemu zadaj pytanie czemu nie chciał wpisać torowisko do rejestru?

Być może nie złożyliście wszystkich wymaganych dokumentów. Wojewódzki konserwator zabytków to faktycznie trudna postać, ale trzeba chcieć z nim współpracować. Przy wpisywaniu części taboru rogowskiego były problemy i przeciąganie sprawy, wymaganie z praktycznego punktu widzenia zbędnych dokumentów, ale wszystko zakończyło się powodzeniem. Trzeba poprostu wyrazić chęć współpracy, a nie tylko wymagać podchodząc do sprawy pretensjonalnie.
Nie chcę być złośliwy ale odnoszę wrażenie że Towarzystwo miało podejście że wszystko i wszyscy są przeciwko im. Jeżeli nikt im nie pomoże z kolejki nic nie będzie, bo przecież się należy. Wychodzi to nawet w wątku z dopłatą na "czynności administracyjne" czy jak to tam nazwano. Dochodzę do wniosku że Towarzystwo nigdy tak naprawdę nie zajmowało się kolejką. Była to tylko grupa ludzi która wzięła na swoje barki zbyt wielki ciężar i poprzewz swoją nieudolność nie uniosła go. Szkoda że przez to zniszczona została linia wąskotorowa o jednym z największych potencjałów przewozowych w Polsce.

S posdravem Adam

arti281
Zawiadowca
Długość toru:: 496 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #81 : 29 Maj 2005, 23:07:38 »
0

Dokumenty złożone zostały kompletne.Najwyższy Sąd podtrzymał decyzję konserwatora zabytków że nie może być wpisane ze względu na wymianę podkładów w latach 70.To była realna szansa pozostawienia torowiska na swoim miejscu .O żadną dopłatę się nie staraliśmy ponieważ uprzedzono nas że takowej nie otrzymamy.Do sprawdzenia!
Ariel Ciechański
Administrator
Długość toru:: 953 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #82 : 29 Maj 2005, 23:16:21 »
0

2Były kompletne ruiny ja nie pisałem co bylo 5 lat temu tyko zaraz po przejęciu.Proszędokładniej czytać

Tylko, że działalność Towarzystwa zaczeła się równolegle do dozoru ze strony PKP (dokładnie Rogowskiej Kolei Dojazdowej) i z tego co pamiętam to lokomotywy były sprawne. Słuzyły wam np. do wyjazdów do najbliższego sklepu monopolowego... Proszę mi nie wmawiać, że WLs150 też była ruiną. Kupiliście ją sprawną od KWK KAzimierz Juliusz.
3Nie wiem ale mogę sprawdzić.Z skąd te szyny były?

Tego nie pamietam, bodaj też z Bełchatowa...
5Nie wiem czemu tak się stało.Odebrała nie kompetentna  osoba.

Cóż widać ta niekompetencja miała charakter pernamentny, skoro przypadki miały miejsce wielokrotnie... Także w czasie wizyt wielu moich znajomych...
6Dlatego że wyzbywamy się taboru.Gdzie indziej pewnie lepiej się przyda niżtu ma gnić nie używany.
7.Już pisałem proszę sobie odnalezdz odpowiedz.
8 Sumienia nic tu nie mają do rzeczy.a wybielanie jest po to że idą plotki przeróżne nie pokrywające się z faktami a niektórzy przekazują je dalej.Dlatego postanowiliśmy rozwiać wszystkie wątpliwości.

Proszę sobie nie żartować. Nie widzę tu oczekiwanej przeze mnie odpowiedzi. Ja nie neguję wyprzedaży taboru - ważne, że nie podzielił on losu Ol49-48, której pocięcie jeste faktem a nie plotką. Również nie jest plotką jest opóźnienie zakupu parowozów przez PSMK i zawieszenie sprzedaży kolejnych dla TOZKiOS. Faktem też jest sprzedanie za ok 20 000 złotych parowozu zakupionego za 1 500 zł. A więc nasuzycie zaufanie likwidatora DKPT Cargo

Pozdr.<br />CAr.<br />
Piottr_tt
Minister
Długość toru:: 1954 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #83 : 29 Maj 2005, 23:16:48 »
0

Najwyższy Sąd podtrzymał decyzję konserwatora zabytków że nie może być wpisane ze względu na wymianę podkładów w latach 70.

Cóż, jak mówi przysłowie, kto chce uderzyć psa, kij zawsze znajdzie. Ciekawe dlaczego udało się wpisać do rejestru np. kolejkę Piaseczyńską już w 1994 roku? A kolejkę Rogowską, która przecież przeżyła zmianę szerokości toru?

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
arti281
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #84 : 29 Maj 2005, 23:19:50 »
0

Tu własnie jest pies pogrzebany!i na to pytanie nie umiem wam odpowiedzieć.Myśleliśmy że jednak się uda wlczyliśmy choć w tym temacie polegliśmy definitywnie!
Ariel Ciechański
Administrator
Długość toru:: 953 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #85 : 29 Maj 2005, 23:20:25 »
0

Dokumenty złożone zostały kompletne.Najwyższy Sąd podtrzymał decyzję konserwatora zabytków że nie może być wpisane ze względu na wymianę podkładów w latach 70.To była realna szansa pozostawienia torowiska na swoim miejscu .O żadną dopłatę się nie staraliśmy ponieważ uprzedzono nas że takowej nie otrzymamy.Do sprawdzenia!

To dlaczego piotkowski konserwator był przeciw?? Ztcw to też otrzymał solidną porcję bluzgów od Zbyszka M. Proszę mi jeszcze wytłumaczyć dlaczego w wyniku działań Towarzystwa na hasło miłośnicy kolei w Piotrkowie zamykały się drzwi wszystkich gabinetów...

Pozdr.<br />CAr.<br />
Adam W
Dyrektor

W terenie W terenie

« Odpowiedz #86 : 29 Maj 2005, 23:22:43 »
0

Dokumenty złożone zostały kompletne.Najwyższy Sąd podtrzymał decyzję konserwatora zabytków że nie może być wpisane ze względu na wymianę podkładów w latach 70.

A co to ma do rzeczy???
To brzmi co najmniej dziwnie.
A swoją drogą to wywlekanie sprawy do Sądu Najwyższego wydaje mi się lekko niezwykłe. Niewierzę że podkłady zadecydowały. To bezsensowne. Wydaje mi się że Pan Prezes wymyśla.

S posdravem Adam

arti281
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #87 : 29 Maj 2005, 23:24:32 »
0

wymiana podkładów w latach 70 .To on własnie wykonywał pierwszy ekspertyzę!Ciężkie to drugie pytanie . Odpowiem tak Może za dużo mówił bądz za mało działał.
Piottr_tt
Minister
Długość toru:: 1954 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #88 : 29 Maj 2005, 23:26:15 »
0

Dla ostudzenia gorącej dyskusji tylko dodam:

Prawdziwą sztuką jest potrafić przyznać się do błędu.

...chociaż czasem niestety nic już, nawet pomimo przyznania się, sytuacji nie uratuje.

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
arti281
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #89 : 29 Maj 2005, 23:27:12 »
0

Mamy postanowienie Sądu Najwyższego.To chyba wystarczający dowód.Dlaczego to było lekko niezwykłe?Wykorzystywaliśmy każdą okazję do pozostawienia torowiska .
arti281
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #90 : 29 Maj 2005, 23:31:38 »
0

]
Dokładnie.Napiszę jeszcze jedno.W 1988 o 15 miał wyjechać pociąg roboczy do rozbierania torowiska. na 20 min przed wyjazdem wstrzymaliśmy ten pociąg.Nie wiem czy to pocieszające ale gdybyśmy wtedy nie interweniowali dziś zostały by tylko wspomnienia.
Adam W
Dyrektor

W terenie W terenie

« Odpowiedz #91 : 29 Maj 2005, 23:35:57 »
0

Dokładnie.Napiszę jeszcze jedno.W 1988 o 15 miał wyjechać pociąg roboczy do rozbierania torowiska. na 20 min przed wyjazdem wstrzymaliśmy ten pociąg.Nie wiem czy to pocieszające ale gdybyśmy wtedy nie interweniowali dziś zostały by tylko wspomnienia.

Zatem poprostu przeciągneliście agonię kolejki o kilkanaście lat.

S posdravem Adam

arti281
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #92 : 29 Maj 2005, 23:38:55 »
0

Może ale bynajmniej nie żałuję jednej minuty tam spędzonej ze swojego życia a wtajemniczonym powiem że groziło to nawet rozwodem.Tak że Panowie dbajcie jednocześnie o swoje żony.
                                                   Pozdrawiam.
kalito
Administrator
Długość toru:: 1511 m

W terenie W terenie

kalito1982
« Odpowiedz #93 : 29 Maj 2005, 23:40:51 »
0

Gadajcie sobie dalej, ja tylko chciałem powiedzieć, żeby arti nauczył się cytować. Cytuj tylko to co potrzebne i nie rób mi śmietnika, bo potem ja mam robotę z edytowaniem niechlujnych postów. Czy tak przystało na prezesa jakiejkolwiek organizacji? Jak tak wyglądały wasze pisma do wszelkiej maści urzędów, to ja się wcale nie dziwię, że każdy zamykał drzwi...

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
arti281
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #94 : 29 Maj 2005, 23:44:09 »
0

Obiecuję poprawę.Prawdę mówiąc uczę się tu poruszać.Jeśli chodzi o pisanie pism to załóżmy że tu problemów nie było.Wszystko skonkretyzowane w najmniejszym szczególe.
Marcin Przybysz
Gość
« Odpowiedz #95 : 30 Maj 2005, 10:50:22 »
0

Panie Prezesie Arti, albo prasa kłamie, albo....
Pozwolę zamieścić sobie cytat (wiedziałem, że gdzies to jest, dzieki pmk odgrzebałem)

"
data: Wtorek, 27 stycznia 2004r., źródło: Dziennik Łódzki,

Ma być chodnik i ścieżka rowerowa w miejscu torowiska P iotrkowskie Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Wąskotorowej Piotrków - Sulejów nie otrzyma prawdopodobnie w tym roku dotacji z miejskiego budżetu, chyba że inaczej umotywuje swój wniosek o przyznanie pieniędzy. Zarząd towarzystwa wystąpił o 1,5 tys. zł miesięcznie na opłacenie czynności administracyjnych.

Pobrałem stąd:
 http://www.naszemiasto.pl/archiwum/szukaj/?czysc=1&tresc_z=piotrk%F3w++%B6cie%BFka

Gdyby nie to, że dostep do archiwum jest płatny, wkleiłbym resztę artykułu, gdzie pojawia się nazwisko pana prezesa.
mam pytanie, czy pan prezes pełni funkcję swoją jako wolontariusz? Czy pobiera pensję stałą? No bo na co 1500 miesięcznie?
Pozdrawiam
Marcin
arti281
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #96 : 30 Maj 2005, 11:44:51 »
0

Scieszka rowerow i chodnik powstanie na odcinku Starostwo - Bugaj.Tu ponownie przegraliśmy batalię choć Prezydent deklarował że torowisko zostanie.Tak jestem wolontariuszem od początku.Nie pobieram ani nikt inny również nie pobiera żadnej pesji.
Kolego a jak sobie wyobrażasz utrzymanie tego kompleksu tym bardziej że jest wpisany do rejestru.Sorry ale we wniosku o dotację jasno przedstawiliśmy iż pieniądze przeznaczamy na utrzymanie taboru i kompleksu.A kasa z wekenndowych pociągów to chyba za mało.Zresztą jeśli miasto daje fundusze to skrupulatnie je pózniej rozlicza myślę że to wiesz.
Rogoz
Minister
Długość toru:: 1011 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #97 : 30 Maj 2005, 11:54:08 »
0

Dokumenty złożone zostały kompletne.Najwyższy Sąd podtrzymał decyzję konserwatora zabytków że nie może być wpisane ze względu na wymianę podkładów w latach 70.

To ja tak informacyjnie:
W Starachowicach wymiana podkładów na betony i części szyn na S-49 miała miejsce do końca lat 80-tych i mimo tego w 1995 udało się wpisać linię do rejestru zabytków. Wystarczyło odrobinę dobrej woli i samozaparcia.
arti281
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #98 : 30 Maj 2005, 11:58:58 »
0

Ok każdy jest twardy.Zostało jeszcze 3km które można wpisać w rejestr szukam chętnego kto się tego podejmie bo ja wiem że jest to nie możliwe.
A to pytanie to powinno być skierowane do konsetwatora miejskiego i wojewódzkiego to oni wydali takie decyzje a sąd je podtrzymał .I kto tu miał racje?
emibe
Administrator
Długość toru:: 1033 m

Na służbie Na służbie

« Odpowiedz #99 : 30 Maj 2005, 14:35:33 »
0

rozdz.2 art.9
1. Do rejestru wpisuje się zabytek nieruchomy na podstawie decyzji wydanej przez wojewódzkiego konserwatora zabytków z urzędu bądś na wniosek właściciela zabytku nieruchomego lub użytkownika wieczystego gruntu, na którym znajduje się zabytek nieruchomy.

http://www.zabytki.pl/sources/prawo/ustawa.html

Teraz podlegacie pod Łódź, więc wojewódzki konserwator może mieć inne zdanie (i mniej wymagający) od byłego piotrkowskiego .

jeżeli jesteście władającym i o ile nie sprzedaliście terenu...
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!