Świat kolejek wąskotorowych SMF
03 Sierpień 2020, 16:53:58 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: znalezione na "http://www.rynek-kolejowy.pl"  (Przeczytany 22945 razy)
Kucyk
Minister
Długość toru:: 4019 m

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #20 : 23 Czerwiec 2009, 18:53:27 »
0

Panie Pawle, szacun dla wiedzy!

He, z takimi użytkownikami forum to przyjemność z rzeczowej rozmowy płynie!
Nie jestem ekonomistą, więc moje wypowiedzi mogły być niekonkretne. Dzięki za sprostowanie!

Mam nadzieję, że userzy (a w szczególności administracja) wybaczą mi spamowanie, ale wypadało chyba podziękować, no nie???...

Każdy Twój wyrok przyjmę twardy,
Przed mocą Twoją się ukorzę.
Ale chroń mnie, Panie, od miłośników
Od mikoli strzeż mnie Boże.
maciej96
Młotkowy
**
Długość toru:: 95 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #21 : 23 Czerwiec 2009, 19:17:09 »
0

Panowie, może tak trochę nie w temacie, ale w pewnym związku. Jestem właśnie po szkoleniu dla NGO na temat jawności działania organów państwowych i samorządowych jak i organizacji pozarząowych. Praktycznie powinno się uzyskać każdą informację od samorządów, także w w/w. sprawie jak i każdej innej. Jeżeli byście mieli pytania w tym zakresie służę pomocą
Kristofor_z_domu
Młotkowy
**
Długość toru:: 63 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #22 : 02 Lipiec 2009, 23:20:09 »
0

Pełen szacunek za dobre wyłożenie tematu. Dorzucę kilka groszy od siebie:)
Krotkie usystematyzowanie powyzszych wywodow:
2. NFI objelo nowe udzialy wyemitowane w celu podwyzszenia kapitalu zakladowego - w wyniku tego udzialy dotychczasowych wspolnikow ulegly niejako rozwodnieniu i choc (przynajmniej nominalnie) nie zmalala ich wartosc, to zmalala ich waga (udzial procentowy) w calosci kapitalu zakladowego.

I tu jest pies pogrzebany. Objąć można udziały za wkłady pieniężne (wiadomo - kasa na rachunek spółki) albo niepieniężne (tzw. aport). W spółce z o.o.  rzeczywista wartość aportu jest szacowana przez zarząd spółki na etapie negocjacji z przyszłym inwestorem oraz zatwierdzana przez wspólników na zgromadzeniu przy podejmowaniu uchwały o podwyższeniu kapitału. W spółce z o.o. nie ma etapu badania zasadności wyceny aportu, ponieważ Sąd Rejestrowy tylko odnotowuje ten fakt, natomiast badanie wartości aportu wymagane jest wyłącznie w spółce akcyjnej. Tak więc istnieje ryzyko zawyżenia wartości wkładu, jeśli nowy wspólnik działa w porozumieniu z dotychczasowymi wspólnikami oraz zarządem (częste zjawisko).
Liczę więc, że udziały zostały objęte za wkłady pieniężne:)

Kristofor_z_domu
Paweł Niemczuk
Administrator
Długość toru:: 1708 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #23 : 11 Lipiec 2009, 01:12:50 »
0

No sprawa wyceny aportu, jesli nie jest badana, ze tak powiem, na wejsciu, moze jeszcze zostac podniesiona podczas badania sprawozdania finansowego przez bieglego rewidenta (o ile jest ono wymagane, a w przypadku malej spolki niekonicznie jest).
Patrol
Nowicjusz
*
Długość toru:: 39 m

W terenie W terenie

Żniniak

« Odpowiedz #24 : 11 Lipiec 2009, 14:36:21 »
0

Ostatnio rozmawiałem z jednym mechem i on powiedział mi, że teren pod linią ŻKP należy nadal do PKP a Administracja ŻKP go tylko dzierżawi, więc jeśli PKP nie wyrazi zgody by na ich terenie położyć światłowód to Magna Polonia może sobie wybić z głowy te plany...
klon200
Zawiadowca
Długość toru:: 445 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #25 : 09 Luty 2011, 19:19:46 »
0

http://www.kow.com.pl/rozmaitosci/pelna-tresc/znin-wiosna-z-parowozem/
Filip Bebenow
Mechanik
Długość toru:: 185 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #26 : 07 Marzec 2012, 16:57:39 »
0

Witam!
Czy wiecie panowie jak skończył się wątek z "aferą piwną", o której półtora roku temu donosił Express Bydgoski? Przede wszystkim interesuje mnie, czy nadal NFI Magna Polonia jest większościowym udziałowcem w ŻKP. Docierają do mnie sprzeczne informacje na ten temat, choć wszelkie źródła wskazują iż nadal tak jest.
Pozdrawiam!
FB
SMKZnin
Mechanik
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie

olek.lutek
« Odpowiedz #27 : 09 Marzec 2012, 07:39:39 »
0

Piwo na kolejce już jest, a Magna póki co nadal jest większościowym udziałowcem ŻKP.

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
Filip Bebenow
Mechanik
Długość toru:: 185 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #28 : 09 Marzec 2012, 12:25:09 »
0

Piwo na kolejce już jest, a Magna póki co nadal jest większościowym udziałowcem ŻKP.
Dzięki za informację!
Pozdrawiam,
FB
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!