Świat kolejek wąskotorowych SMF
28 Marzec 2024, 09:25:21 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sprawa rang i aktywności kolejarskiej  (Przeczytany 13246 razy)
Phinek
Gość
« : 03 Lipiec 2009, 01:26:56 »
0

a
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 14:47:24 wysłane przez Phinek » Zapisane
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #1 : 03 Lipiec 2009, 11:28:38 »
0

Cytat: "Phinek"
Może czas by:
- każdy opisał co on jest, aby było nam wzajemnie się lepiej rozumieć
- do profilu użytkownika wprowadzić dodatkowy wskaźnik mówiący kto od kiedy na kolei coś działa - mogło by to być znacznie ciekawsze niż informacja kto jest jakiej płci (kobiety i tak łatwo po niku rozpoznać)


Pkt pierwszy słuszny. Postaram się rozejrzeć w możliwościach i zrobić taki punkt przy rejestracji. Fajnie by było wiedzieć z kim się rozmawia. Choć z drugiej strony... To jest internet, tu ma prawo rozmawiać każdy pod warunkiem przestrzegania pewnych zasad. Jak widzisz powerpack zasady złamał i został za to ukarany. Chyba jednak na tym forum z przepychankami nie jest tak źle. Niestety ich się nigdy nie uniknie choćby było sto pól w profilu... Przemyślę jaką koncepcję zastosować. Może jako forum ludzi, którzy generalnie się znają troszeczkę z tej animowości lepiej zrezygnować... Przemyślę.

Ad pkt2. No właśnie jakbyś wpisał w profilu co kto robi i gdzie to byłoby otwarcie do dyskusji i przepychanek kto robi więcej i dłużej. To nie jest rozwiązanie. Tu może gadać każdy, bez względu na staż. Internetowi miłośnicy też mają prawo bytu, byleby przestrzegali pewnych zasad (takich samych, które dotyczą MK "niewirtualnych"). Dlatego zamiast licytacji na osiągnięcia proponuję przyjazną atmosferę gdzie można o wszystko zapytać i dostanie się na to pytanie odpowiedź. Oczywiście w ramach zasad podanych w regulaminie.
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
konrad
Mechanik
***
Długość toru:: 296 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #2 : 04 Lipiec 2009, 00:15:27 »
0

Cytat: "kalito"

Ad pkt2. No właśnie jakbyś wpisał w profilu co kto robi i gdzie to byłoby otwarcie do dyskusji i przepychanek kto robi więcej i dłużej. To nie jest rozwiązanie. Tu może gadać każdy, bez względu na staż. Internetowi miłośnicy też mają prawo bytu, byleby przestrzegali pewnych zasad (takich samych, które dotyczą MK "niewirtualnych"). Dlatego zamiast licytacji na osiągnięcia proponuję przyjazną atmosferę gdzie można o wszystko zapytać i dostanie się na to pytanie odpowiedź. Oczywiście w ramach zasad podanych w regulaminie.


Robi się mały off, więc proszę admina o mały porządek, jednak jak na razie dopiszę się tutaj.

Czy była by możliwość zmiany oznaczeń aktywności użytkowników? tzn, tych opisów "Kolejarz aktywny", wydaje mi się, że to ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, bo czy ten kto dużo pisze (na forum) a mało robi jest kolejarzem aktywnym? a inna osoba która jest na tyle aktywna że nie ma czasu zerknąć na forum bo np. "robi w torach" jest tylko początkującym...

Ot takie moje spostrzeżenia które leżały mi na wątrobie od początku mego forumowania
Pozdrawiam Konrad
Zapisane

Urok sapiącej ciuchci jest niepodważalny ale lokomotywa spalinowa to potęga.
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #3 : 04 Lipiec 2009, 00:23:13 »
0

Jest taka możliwość tylko trzeba trzeba je ręcznie nadawać a nie automatycznie przez system na podstawie ilości postów.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #4 : 04 Lipiec 2009, 01:13:54 »
0

Jest taka możliwość jednak na forum chodzi nam o aktywność na forum, a nie na torach. Naprawdę tutaj nie jest istotne kto i gdzie się udziela, byle gadał z sensem i stosował się do regulaminu.

Tak BTW jakby ktoś miał pomysł na lepsze rangi to niech proponuje
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #5 : 04 Lipiec 2009, 09:43:38 »
0

Można stworzyć grupy tak jak są kolejki (np: GKW, WKP) i każdy kto się udziela na danej kolejce by mógł należeć do tej grupy.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
emibe
Administrator
*****
Długość toru:: 1053 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #6 : 04 Lipiec 2009, 10:06:54 »
0

Może nie kto się udziela (może być z tym kiepsko) tylko - kto jest kojarzony z jakąś kolejką (coś w rodzaju sympatyzuje)? Tylko co dalej - czy wprowadzić nazwy standardowe? Bo w chwili obecnej można sobie wpisać lokalizację - tak jak Phinek.

Propozycja zamiast rang:
Kolejarz - Wąziutkotorowiec
Kolejarz aktywny - Wąskotorowiec

Albo zrezygnować z nazw a walnąć obrazki (np. coraz dłuży tor albo coś inszego)

Jeśli byłyby jakieś określenia w profilu wchodzące w prywatność, wydaje mi się, że powinny być widoczne tylko dla zarejestrowanych lub użytkowników z jakąś określoną ilością postów.

Z innej beczki

Czy mamy kanał RSS?
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #7 : 04 Lipiec 2009, 10:12:07 »
0

Cytat: "emibe"
Może nie kto się udziela (może być z tym kiepsko) tylko - kto jest kojarzony z jakąś kolejką (coś w rodzaju sympatyzuje)?

Ale to własne chodzi o osoby które się udzielają osobiście na kolejce żeby je wyróżnić od tych z za klawiatury tylko.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #8 : 04 Lipiec 2009, 12:26:25 »
0

Pytanie tylko po co odróżniać? Forum jest dla wszystkich i guzik mnie obchodzi kto się udziela, a kto klepie tylko zza klawiatury. Czas skończyć te dziecinne podziały na tych lepszych i gorszych. A jak ktoś pisze z sensem to na pewno sobie jakąś renomę wśród forumowiczów wyrobi bez względu na to czy stuka palcem w klawisze czy podbijakiem w tłuczeń. Żeby to było jasne - takiego podziału na tym forum nie będzie.

Zastąpienie nazw rang symbolem graficznym - jak najbardziej.
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #9 : 04 Lipiec 2009, 13:32:14 »
0

Co do rang, to na forum bimbrowniczym na którym mocno się udzielam, zastosowano taki system:

- Nowy Członek Forum - od 0
- Nowicjusz - od 5
- Amator - od 15
- Uczeń - od 30
- Praktykant - od 60
- Znawca - od 80
- Smakosz - 110
- Specjalista - od 150
- Czeladnik - od 220
- Nauczyciel - od 300
- Profesjonalista - od 390
- Mistrz - od 530
- Mistrz Wszechwiedzący - od 650
- Mistrz Absolutny - od 800
- Mentor - od 1000

Miał on zachęcić userów do aktywności. Zachęcił jednak co poniektórych do spamowania krótkimi postami w celu zwiększenia sobie rangi.
Finał był taki, że moja Agusia - która tam jest moderatorem - musiała z 500 postów wywalić i się dopiero uspokoiło.

Uważam, że system 4 "rang" przyjęty tu na 750mm jest bardzo właściwy i radzę - nie kombinujcie...
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #10 : 04 Lipiec 2009, 13:38:04 »
0

Tutaj na szczęście wielu nabijających bezsensowne posty nie ma. Ilość rang zależy też od rodzaju forum i jego aktywności. Ja już pracuję nad rysuneczkami. Później coś zaproponuję. Nazwy rang znikną, będzie tylko odpowiednia ikonka.

BTW: daj mi adres tego forum bimbrowników. ciekawym co to jest
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #11 : 04 Lipiec 2009, 13:46:46 »
0

Ja jestem moderatorem na dość dużym forum i są 3 rangi. Najwyższa jest od 100 postów. I tak są tacy co nabijają posty ....
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #12 : 04 Lipiec 2009, 14:15:23 »
0

Może być tak jak zrobiłem? 5 rang

0-25
25-75
75-150
150-400
>400

Obrazek ładny czy popracować nad nim jeszcze?
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
emibe
Administrator
*****
Długość toru:: 1053 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #13 : 04 Lipiec 2009, 14:27:15 »
0

Jak już Phinek wcześniej wspomniał, może zrezygnować jednak z opcji wucetowego obrazka pani i pana. Wywalił bym też nazwę funkcji admin / moder. Kolor wystarczy. No i kawałek toru jakiś też im by się przydał

Cytat: "kalito"
BTW: daj mi adres tego forum bimbrowników. ciekawym co to jest


Nie, no nie sposób znów zaofftopować. Wpisałem w Google "forum bimbrownicze". I co? Forum jest, pierwszy post kucyka, a zaraz niżej opowiadanie WĄSKOTOROWE.
Zapisane
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #14 : 04 Lipiec 2009, 14:30:39 »
0

No tak sobie myślałem o tym wucecie. Wywalę. Chcę też dodać do profilu pole "Kilka słów o sobie", ale na razie mam jakieś problemy z zapisem do bazy SQL. Jak rozwiążę problem, to się pojawi
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
PkL
Mechanik
***
Długość toru:: 187 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #15 : 07 Lipiec 2009, 23:58:33 »
0

Cytat: "emibe"

Z innej beczki

Czy mamy kanał RSS?

Dołączam się do pytania.
Zapisane

Pozdrawiam
Phinek
Gość
« Odpowiedz #16 : 08 Lipiec 2009, 10:03:47 »
0

a
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 14:45:58 wysłane przez Phinek » Zapisane
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #17 : 08 Lipiec 2009, 10:28:35 »
0

Cytat: "Phinek"
Kto chce to pisze na serio, kto chce to pisze z bajerem a kto chce to się ukrywa.


To jest istota internetu, więc jak ktoś nie będzie chciał i tak się nie przedstawi. A co za tym idzie - jakkolwiek będziesz naciskał i tak z tego nic nie wyjdzie

Cytat: "PkL"
Czy mamy kanał RSS?


Nie zauważyłem pytania wcześniej. O ile w phpBB nie ma odpowiedniego moda, to nie ma możliwości utworzenia kanału RSS.


Podczas prób dodania pola do profilu coś się pokićkało i nie da rady w tym momencie wyświetlić listy użytkowników. O problemie wiem i naprawię.

Pozdrawiam
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
emibe
Administrator
*****
Długość toru:: 1053 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #18 : 08 Lipiec 2009, 15:42:21 »
0

Cytat: "Phinek"
Z jednej strony... fajnie "WuCety" zniknęły, ale teraz załóżmy że jestem nowym uzytkowniekim i chcę odpisać koledze/koleżance kryjącego się pod nikiem Kolejka.
Co mam napisać?
Draga Kolejko... a może Drogi Kolejko... a gdyby tak Imię się objawiło to bym wiedział kto zacz.


Klikasz na nazwę użytkownika, a w profilu wyświetla się z kim to oto mamy do czynienia.
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #19 : 09 Lipiec 2009, 16:35:49 »
0

A może by przywrócić ikonki płci, ale jakieś bardziej wpasowane w klimat, może być kierowniczka pociągu w spódniczce i dyżurny ruchu w czerwonej czapeczce :-)
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!