Świat kolejek wąskotorowych SMF
02 Maj 2024, 00:09:21 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Poszukiwany plan Trąbek wąskich  (Przeczytany 20431 razy)
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« : 02 Luty 2010, 20:05:10 »
0

No właśnie, jak w temacie. Ruszyła z kopyta budowa nowej wersji linii 202_80 do MSTS-a, a kto trochę z MSTS-em obeznany, to wie że swego czasu było o tym projekcie głośno.Dla przypomnienia: dotychczasowa wersja zawierała odcinek Białogard-Chociwel w wersji stylizowanej na połowę lat 80tych,(okres tuż przed elektryfikacją), a teraz czas na pociągnięcie do samego Stargardu, w związku z tym słynnej krzyżówki w Trąbkach, oraz całej stacji wąskotorowej nie sposób przecież pominąć. Tak więc, jeśli ktoś coś posiada, to ja bardzo proszę o kontakt, a i odwdzięczyć się będzie czym, sądzę... wchodzą w grę zarówno dobra wirtualne, jak i materialne a także, choć być może przede wszystkim, płynne, zarówno pitne jak i ropopochodne :cool:  :roll:

klimat, wiadomo...:
http://images1.fotosik.pl/58/7zirz5t9ipikzn6y.jpg
http://images3.fotosik.pl/58/wdtv4w64dnx78huk.jpg
Zapisane

Atterdag
Mechanik
***
Długość toru:: 196 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #1 : 04 Luty 2010, 01:09:32 »
0



Wycinek z geoportalu. Całkiem ładnie się odróżnia od normalnotorowej.
Zapisane

Ha!
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #2 : 08 Luty 2010, 12:25:28 »
0

No, do tego dotarłem chwilę po wysłaniu posta, tym niemniej zasłużone podziękowanie w readme trasy będzie ze spokojem. Natomiast pozostaje jeszcze kwestia weryfikacji jedynego źródła, bo ze mnie badacz czasem upierdliwy trochę... Pytanie uzupełniające: Czy ktokolwiek pamięta, czy to tam rzeczywiście tak wyglądało? Jeżeli tak jak na tej mapie, to już nie mam więcej pytań, ustalmy po prostu czy kartograf sumiennie wykonał swoją pracę :cool:
Zapisane

Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #3 : 08 Luty 2010, 12:52:08 »
0

Cytat: "Brood.K"
Jeżeli tak jak na tej mapie, to już nie mam więcej pytań, ustalmy po prostu czy kartograf sumiennie wykonał swoją pracę :cool:


Nie jestem pewien, czy nie było torów osłonowych na wąskim... Ale 16 czy 17 lat temu tam byłem....
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
Atterdag
Mechanik
***
Długość toru:: 196 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #4 : 08 Luty 2010, 13:02:51 »
0

Jest jeszcze jedno źródło. W Zachodniopomorskim UW winny być jeszcze (WUGiK) jeśli były wykonane mapy w skali 1:5000. Spróbować też można sprawdzić na starszych kartografach.

Poszukam czy czegoś w sieci nie ma aby.

http://amzpbig.com/maps/2657_Marianowo_1948.jpg
Niestety 1:25000
Zapisane

Ha!
track-and-train
Młotkowy
**
Długość toru:: 111 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #5 : 08 Luty 2010, 20:39:02 »
0

osobiście sądzę, że skan mapy z geoportalu nie jest zgodny z rzeczywistością. Dość dokładnie przeglądałem skany tych map pokazujące naszą stację w Piasecznie (zarówno Piaseczno Wąsk jak i przeładunek) i widać, że to jest takie sobie przybliżone, jak to się mówi, gdzieś tam im dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele... Na pewno nie można na ich podstawie odtwarzać układu torowego stacji - ani normalnotorowej, ani wąskiej. Prawdopodobnie zgadza się ilość torów, zapewne zgadza się też ogólna długość. Ale już rozjazdy i połaczenia... przecież wg tego skanu, tor wąski ma połączenie z normalnym... a u  nas w Piasecznie, wg obu wersji map, tory do hali naprawczej są odcięte od reszty torów na stacji. A na przeładunku też jest tak narysowane, jakby z wąskich dało się wjechać na normalne (na "skany map topograficznych"). Z resztą wystarczy porównać obie mapy tzn Mapa topograficzna TBD oraz Skany map topograficznych i widać że są inne (Piaseczno przeładunek).

A już tak przy okazji, czy ktoś wie jak dziś wygląda ta stacja? Co zostało z torów wąskich? Na wątku o nietypowych układach torowych, Powerpack napisał, że skrzyżowania z torem normalnym zostały zdjęte już dawno temu, ale o reszczcie torów nic nie ma...

MOD: Przepraszam, wtórna interpretacja wynikła po dyskusji z andrzejem 2110 - proszę następnym razem dokładniej wyszczególniać, czy chodzi o Trąbki czy Piaseczno
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #6 : 08 Luty 2010, 21:01:18 »
0

Kucyk kiedyś dał układ torowy stacji przeładunek.

MOD: 2 sekundy z wyszukiwarką: wynik

Proszę nie generować OT - TU piszemy o TRĄBKACH. I jak ktoś będzie szukać planów Pcimia Wąskotorowego to proszę nie wspominać, że kiedyś był temat o Trąbkach...
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #7 : 08 Luty 2010, 22:52:06 »
0

To będzie o Trąbkach.
Na Skyscrapercity jest spora relacja z trasy Stargard - Ińsko w związku z planowaną budową ścieżki rowerowej. Bezpośrednio do tematu wnosi to może niewiele, ale można zapoznać się ze stanem nie-zachowania linii. Znalazło się również kilka współczesnych zdjęć z Trąbek i jedno archiwalne (to samo, co w Bazie Kolejowej ). Jakość słaba, ale widać, że układ torów w obrębie skrzyżowania był inny. Zresztą aby wyrobić sobie opinię o dokładności odwzorowania wystarczy na Geoportalu pooglądać sobie "układy torowe" innych stacji (choćby i okolice przystanku Wa-wa Ochota, gdzie najpierw "urywa" WKD, a później z dwóch torów dalekobieżnych robi się jeden  :roll: ) - jak widać nawet ilości nie można być pewnym. Nie są to mapy kolejowe i chodziło raczej o zaznaczenie, że na danym obszarze są "jakieś" tory. Więcej informacji można raczej wyciągnąć z Ortofotomapy (szkoda, że Zumi ma na tym obszarze słabą rozdzielczość).
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
Hopfen
Czytelnik

Długość toru:: 5 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #8 : 28 Marzec 2011, 15:06:25 »
0

....czy ktokolwiek pamięta, czy to tam rzeczywiście tak wyglądało? Jeżeli tak jak na tej mapie, to już nie mam więcej pytań, ustalmy po prostu czy kartograf sumiennie wykonał swoją pracę :cool:

A wyglądało trochę inaczej. Pamiętam bo znam doskonale to miejsce. Pod koniec lat osiemdziesiątych pracowałem na tej stacji.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!