Świat kolejek wąskotorowych SMF
18 Kwiecień 2024, 04:19:06 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ruch turystyczny 2010  (Przeczytany 21994 razy)
brok
Zawiadowca
****
Długość toru:: 423 m

W terenie W terenie


WWW
« : 20 Lipiec 2010, 18:16:20 »
0

W przyszłym tygodniu wybieram się na wakacje ma Mazury i oczywiścię odwiedzę Ełcką KW. Czy jest na sali sympatyk, który wie coś więcej na temat kursowania kolejki? Oczywiście na stronie MOSiRu mamy rozkład: http://www.mosir.elk.com.pl/ekw/rozklad.html (kursy w środy i soboty). Jednak nie wiem jaki zestawiany jest skład, a przede wszystkim czy jest szansa na spotkanie parowozu? Kiedyś słyszałem, że przy dużej frekwencji Px jest rozpalany, taka pewnie jest w soboty? Z góry dziękuję za informacje.
PS Przy okazji wybadam grunt, co do możliwości zrobienia przejazdu dla miłośników.   
Zapisane

Najpiękniejsze są takie podróże,
Które pamięć na zawsze zachowa,
Gdy dziewczyna jest piękna nad podziw,
A kolejka wąskotorowa...
Łukasz
SGKW
*
Długość toru:: 203 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 20 Lipiec 2010, 20:43:42 »
0

Witam Byłem w Ełku w pierwszych dniach lipca tego roku, przejechałem się kolejką i zasięgnąłem nieco informacji.
Z parowozem jest tak, że jak byłem to stał wystawiony przed szopą, można go było do woli fotografować, ale jest ponoć rozpalany tylko na zamówienie. Sprawne są dwie Lyd1: 203 i 208. W dniu mojego przejazdu w składzie były dwa wagony 1Aw oraz dwa letniaki, większość miejsc w 1Aw zajętych, oczywiście letniaki pełne ;] Jeśli chodzi o przejezdność trasy, to most zaraz za stacją w Sypitkach jest ponoć w złym stanie technicznym i jest zakaz przejazdu po nim. Szedłem dalej torem jakieś 800 metrów, nie zauważyłem braków, ale jest dość porządnie zarośnięty trawą. Jak to wygląda dalej, nie mam pojęcia niestety. Lxd2-247, która jest jedynym przedstawicielem tej serii w Ełku, jest niesprawna. Pozostaje więc targanie składów Lydkami, które są już dość porządnie wysłużone. Jak na mój gust, gdyby kolejka jeździła częściej, choćby jeszcze w niedziele,chętnych byłoby więcej. Wagonów osobowych akurat w Ełku jest dostatek, 4 1Aw które wyglądają na sprawne, do tego jeszcze 2 sprawne doczepy A208P. Do tego trzy stoją przy szopie w stanie dość zaawansowanej destrukcji, okna są potłuczone i pozabijane dość niezgrabnie deskami. Warto przy okazji zwiedzić muzeum w budynku dworca, które jest jednym z ciekawszych w Polsce. Po stacji wala się też nieco wagonów towarowych, głównie węglarek i platform. Ciekawostką są umieszczone przy rampie transporterowej lokomotywy normalnotorowe, np. SM42-002 czy SM30-002.
Zapisane
brok
Zawiadowca
****
Długość toru:: 423 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #2 : 21 Lipiec 2010, 07:54:44 »
0

Dziękuję za informację, teraz wiem czego mniej więcej mogę się spodziewać W sierpniu zdam relację, jeśli zaobserwuję coś interesującego.
Zapisane

Najpiękniejsze są takie podróże,
Które pamięć na zawsze zachowa,
Gdy dziewczyna jest piękna nad podziw,
A kolejka wąskotorowa...
Phinek
Gość
« Odpowiedz #3 : 21 Lipiec 2010, 09:59:50 »
0

Ogólnie spodziewaj się eleganckiej wykoszonej stacji, na którą można wejść tylko w godzinach otwarcia kolejki, gdyż od niedawna ma nowe ogrodzenia. Tabor jest porozstawiany po całej stacji, więc na pewno się nachodzisz Chichot

No i przede wszystkim pozdrów kierownika p. Edwarda Kuryło, który bardzo chętnie opowiada o chwili obecnej oraz o planach na przyszłość.
Zapisane
acatus
Młotkowy
**
Długość toru:: 80 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #4 : 26 Lipiec 2010, 14:42:48 »
0

Szlak od Pisanicy do Kalinowa jest tylko zakrzaczony, międy Sypitkami a Pisanicą i Kalinowem a Mażami jest kradzież, nie skomentuję ogrodzenia stacji, nie wiem po co wszystko ogrodzili  Niezdecydowany Na Ełckiej kolejce można spotkać Pana Mirosława Sawczyńskiego, na prawdę baaardzo miły człowiek, godziny opowiadań o kolei i oprowadził mnie po lokomotywowni Ełk (wąskiej i normalnej). Zawsze z chęcią wracam na kolejkę, dodam jeszcze że rok temu było przejezdne (po odkrzaczeniu w niektórych miejscach) 48 kilometrów a z powodu zaniedbań dziś: 16...
Zapisane
Phinek
Gość
« Odpowiedz #5 : 26 Lipiec 2010, 15:31:22 »
0

Jak to po co ogrodzili? Po to, aby ograniczyć anihilację wyrobów stalowych oraz samorodne pojawianie się pustych butelek.
Ogrodzenie zmniejszyło również populację papierzaków oraz zapewniło mniejszy problem z koniecznością szklenia wagonów nieheblowanym drewnem.

Są oczywiście i wady ogrodzenia stacji... teraz nie ma pomocników, którzy sami, farbami kupionymi za własne pieniądze zabezpieczali stal przed korozją.
Zapisane
adam
Zbanowany
Mechanik
***
Długość toru:: 180 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #6 : 03 Wrzesień 2010, 14:21:32 »
0

witam - zlapali tych  zlodzieli  co grzmotnęli tory gdzieś na linii Laski Male i gdzieś jeszcze , koszt szkód okolo 10 tyś pln
Zapisane

Zarząd Kujawskich Kolei Dojazdowych w Krośniewicach
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!