Świat kolejek wąskotorowych SMF
09 Kwiecień 2020, 06:40:01 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wieluńska KD: Obroniliśmy naszą ciuchcię! Zabytkowa kolejka zostaje w Praszce  (Przeczytany 9073 razy)
brok
Zawiadowca
Długość toru:: 418 m

W terenie W terenie

« : 08 Październik 2010, 11:12:21 »
0

Muzeum Kolejnictwa w Warszawie poinformowało, że sprawa odebrania nam zabytkowej lokomotywy z wagonem jest już nieaktualna!
Sprawa przekazania do Milicza parowozu Px48, oraz wagonu osobowego jest nieaktualna - napisał Ferdynand Ruszczyc, dyrektor Muzeum Kolejnictwa. - Zamierzenia te spowodowały ostrą reakcję opinii publicznej i społeczeństwa Praszki. Muzeum nie przewidziało tak gwałtownej reakcji ze strony mieszkańców Praszki.

- Dziękujemy nto za nagłośnienie tej sprawy, szum medialny wpłynął bez wątpienia na decyzję Muzeum Kolejnictwa - mówi Krzysztof Pietrzyński, sekretarz gminy. - Będziemy teraz remontować naszą kolejkę.
Źródło: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101007/POWIAT08/232102262

Mój komentarz: Liczę, że dyrektor Muzeum Kolejnictwa z takim zacięciem będzie teraz dbał o wszystkie zabytki, które stanowią własność jego placówki. Mam nadzieję, że nie pozwoli, aby zabytkowe lokomotywy, czy wagony rdzewiały na zapleczu w Sochaczewie i innych miejscach.

Najpiękniejsze są takie podróże,
Które pamięć na zawsze zachowa,
Gdy dziewczyna jest piękna nad podziw,
A kolejka wąskotorowa...
2xm
Minister
Długość toru:: 1517 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #1 : 08 Październik 2010, 11:20:21 »
0

A ja mam nadzieję, że teraz społeczność Praszki z tym samym entuzjazmem i zapałem zabierze się za kompleksową renowację taboru, który z takim trudem "obronili"...

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
Phinek
Gość
« Odpowiedz #2 : 08 Październik 2010, 12:11:38 »
0

Hmm. co do obrony parowozu i 1Aw... no cóż.. z jednej strony spowodowało to niezłe zawirowania w projekcie Milickim - szkoda...
Z drugiej strony to społeczność lokalna jest mentalnie związana z tym taborem, a teraz jest też związana (tudzież za chwilę będzie) formalnie, więc i łatwiej będzie zabudżetować środki na renowację tegoż. Pamiętajmy, że renowacja tego co w Praszce stoi to jest lekko licząc 150 tysi... więc trudno sobie wyobrazić, aby pani z muzeum od tak sobie zamiast paczki wacików remont zasponsorowała.

Podobnie rzecz ma się w przypadku MuzKolu... Byłem w tym tygodniu dwukrotnie na mitycznym "zapłociu"... i powiem, wam, że ze swej strony, owszem chciałbym, aby wszystko co tam stoi było wyremontowane, lecz z drugiej strony to zobaczyłem, to nie różni się od tego co na każdej kolejce w "krzakach burakach" można spotkać.... ba większość taboru jest oczyszczona z wierzchniej rdzy i zaminiowana. Więc mniej narzekajmy... bardziej cieszmy się z tego, co już wyremontowane.
gajos
Minister
Długość toru:: 1185 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 08 Październik 2010, 22:45:22 »
0

Poza tym Milicz nie zdobył monopolu na zdobywanie dotacji na renowację taboru a raczej dał przykład że jak się chce to DA SIĘ...

Maszynisto!
Dając Rp1 gdzieś na kolejce ginie wolontariusz i idzie do czyśćca łowić!
http://pl.youtube.com/user/gajosgitara
http://picasaweb.google.pl/gajosgitara
AXEL
Minister
Długość toru:: 2002 m

W terenie W terenie

www.axel-rail.pl

« Odpowiedz #4 : 08 Październik 2010, 23:11:39 »
0

Tak tylko szkoda że jak zaniedbany wrak Px48 i 1Aw z Praszki znalazł opiekuna to dopiero podniosło się larum a przez wiele lat parowóz i wagon straszyły wyglądem. Szczerze, to żałuję że ten zestaw nie wyjechał z tamtego miejsca do Milicza bo okoliczna swołocz nie zasługuje na taki zabytek na swoim terenie i pokazała to niestety przez ostatnie lata. Cóż z tego, że tabor stoi na ogrodzonym terenie? Wystarczy pojechać do Krotoszyna by mieć porównanie. Byłem, widziałem. No comment.
Phinek
Gość
« Odpowiedz #5 : 08 Październik 2010, 23:37:26 »
0

...bo okoliczna swołocz...

A nie lepiej używać delikatniejszych sformowań odnośnie swoich adwersarzy?

Wszak swego czasu gdyby w 1993 roku mieszkańcy Milicza wykazali się identyczną determinacją co teraz obywatele Praszki to parowóz Px49-1792 nie stałby teraz w Szreniawie, gdzie jest eksponatem totalnie "od czapy"...
AXEL
Minister

W terenie W terenie

www.axel-rail.pl

« Odpowiedz #6 : 09 Październik 2010, 00:03:09 »
0

A nie lepiej używać delikatniejszych sformowań odnośnie swoich adwersarzy?

Chyba sformułowań.

Może i lepiej ale dla mnie osobiście po krzyku jaki zrobili by zestaw został w Praszce określani są jednoznacznie.
Miałem wątpliwą przyjmność z kimś dyskutować z tamtego miejsca i to po prostu grupka krzykaczy z wioski, pod którymi zapalił się grunt a nie adwersarze bo rozmawiać nie było z kim.
Coraz częściej przekonuję się do zdania Janka "Kuca" żem ja już nie jest miłośnik.
konrad
Mechanik
Długość toru:: 296 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #7 : 09 Październik 2010, 00:15:04 »
0

... żem ja już nie jest miłośnik.

a kto?

Urok sapiącej ciuchci jest niepodważalny ale lokomotywa spalinowa to potęga.
Kucyk
Minister
Długość toru:: 3958 m

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #8 : 09 Październik 2010, 11:58:11 »
0

Nie no, oczywiście że miłośnik. Prawdziwy Miłośnik. Autentyczny MK.
Miłośnik Kasiory.

Czytanie z Księgi Taboru:
"Bezgranicznie ufaj Bogu, ale ręczny na lokomotywie zawsze zakręć."
AXEL
Minister

W terenie W terenie

www.axel-rail.pl

« Odpowiedz #9 : 09 Październik 2010, 20:24:25 »
0

Ahahahahahaha 

Janek - szufla !
Phinek
Gość
« Odpowiedz #10 : 04 Listopad 2010, 12:57:07 »
0

No i po szumie, jakie były o tym jaka ta Praszka zła i niedobra... na spokojnie Px48 jest remontowany.

źródło:
http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=7635
Leśny Dziadek
Dyrektor
Długość toru:: 904 m

W terenie W terenie

http://www.strzelnicahistoryczna.pl

« Odpowiedz #11 : 05 Listopad 2010, 09:08:03 »
0

Ciekawe, czy go piaskowali....

2xm
Minister
Długość toru:: 1517 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #12 : 05 Listopad 2010, 09:55:00 »
0

Pani z linku powyżej twierdzi, że wypiaskowali .
Zdjęcia zdają się to zresztą potwierdzać - pytanie, jak daleko sięgnęli w zakamarki.
Ogólnie ciekawy efekt z tym podkładem - duch parowozu...

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
Długość toru:: 1312 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #13 : 05 Listopad 2010, 10:53:21 »
0

Jakoś strasznie czysto wokół jak na piaskowanie. Wielu ludzi potocznie używa nazwy piaskowanie na czyszczenie konstrukcji stalowych. Nie wiem czy przypadkiem nie myli tego poprostu myjką ciśnieniową.

Phinek
Gość
« Odpowiedz #14 : 05 Listopad 2010, 13:32:16 »
0

NIE to nie pomyłka... i z tego co wiem to piaskowała to ta sama firma co i obrotnicę w Skierniewicach...
dobrzyn
Minister
Długość toru:: 1363 m

W terenie W terenie

bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #15 : 05 Listopad 2010, 14:34:22 »
0

Ładnie ładnie, ciekawe jak zrobią 1Aw. 
Abstrahując od malowania: Lokalna legenda głosiła, że Peiks wjechał do Praszki (na poprzednie miejsce postoju) o własnych siłach, po czym został wygaszony, a tory rozebrane.

CARTOON TRABANT CLUB POLSKA
Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Romet 100 '83 "Henio"
Leśny Dziadek
Dyrektor
Długość toru:: 904 m

W terenie W terenie

http://www.strzelnicahistoryczna.pl

« Odpowiedz #16 : 05 Listopad 2010, 16:52:04 »
0

Biorąc pod uwagę fakt, że poprzednie miejsce postoju to tory przed stacją - zapewne tak było... Może wygasili po ostatnim kursie.

Dariusz
Minister
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #17 : 05 Listopad 2010, 19:13:37 »
0

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!