Świat kolejek wąskotorowych SMF
14 Maja 2024, 13:16:45 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kochasz kolej - popieram - tylko nie rób tego w sposób żałosny!  (Przeczytany 42089 razy)
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« : 24 Listopada 2010, 22:11:11 »
0

Nastał czas siedzenia raczej przed kompem niż w kabinie lokomotywy wąskotorowej, czyli czas w którym więcej jest czasu na głupie myśli. I właśnie tak sobie pomyślałem że również czas na kolejny kontrowersyjny temat. Proponuję zająć się zwalczaniem szeroko rozplenionego na wąskich torach zjawiska różnorakiego przebieractwa i pozerstwa. Zjawiska, które swoim poziomem pukającym w dno, tyle że od spodu, można porównać do słynnej dyskotekowej wiksy.
Ale teraz do rzeczy!
Po wielu przemyśleniach i dyskusjach, m. in. z Kolegą Buczkiem_pkp, postanowiłem napisać tego posta promującego akcję

Kochaj kolej - nie pajacuj!

I proponuję logo do tej akcji.



O szczegółach i o tym, co ma wspólnego wąski tor z tandetną zabawą dla wieśniaków, niedługo napiszę.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
konrad
Mechanik
***
Długość toru:: 296 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 24 Listopada 2010, 22:24:50 »
0

pisz pisz, bo cały czas się zastanawiam czy Ty mnie nie obrażasz
Zapisane

Urok sapiącej ciuchci jest niepodważalny ale lokomotywa spalinowa to potęga.
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #2 : 24 Listopada 2010, 22:34:22 »
0

Kucyk jesteś autorem tego logo? Chichot
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #3 : 24 Listopada 2010, 22:54:56 »
0

W wątku mam zamiar nie tylko obrażać, ale piętnować, wyśmiewać i sprowadzać do poziomu już nie górnej warstwy podsypki, już nie torowiska, ale dna rowu odwadniającego wszystkich tych, którzy czują w głębi swojej duszy, że (parafrazując pewną wypowiedź) pojawianie się na kolejce w charakterystycznym odblaskowym stroju daje młodym ludziom pewnego rodzaju swobodę i sprawia, czują się oni całkowicie wolni i stają się prawdziwymi kolejarzami, zaś kamizelka z logo PLK to trend, który należy propagować.
Jeśli uważasz, że atmosfera którą promują niektórzy liderzy miłośników wprowadzając rodzaj "klimatu" bazujący na podkręcaniu ludzi wszelkiego rodzaju gadżetami kolejowymi, mającymi na celu stworzenie czegoś na zasadzie wielkiej euforii że jest się wielkim kolejarzem, jest fajna - to bądź pewien że Cię obrażę!

@Kalito
Nie ja - Agneskate. Ona nieźle grafikę opanowała.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
AmaSoft
Młotkowy
**
Długość toru:: 66 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #4 : 25 Listopada 2010, 00:13:02 »
0

Faktycznie pajacowanie na przejazdach wygląda nie ciekawie. Pociąg to pociąg a nie ciuchcia modelarska. Pociągi są normalnotorowe no i wąskotorowe i powinno się je traktować tak samo jeśli chodzi i o przejazdy kolejowe. Widział ktoś żeby na jakiejś linii normalnotorowej z SU42 wysiadał pajac i machał łapkami ? Tak samo powinno być (moim zdaniem) na wąskotorówkach.
Pozdrawiam.
Zapisane
Phinek
Gość
« Odpowiedz #5 : 25 Listopada 2010, 00:45:57 »
0

Żałosne to jest to, że że taki wątek zakłada piewca chlania na wąskim torze... Proponuję zatem i druga odezwę:

Kochasz kolej - popieram - rób to na trzeźwo!

Jeśli mamy traktować kolej na serio to też i alkomaciki winniśmy stosować... i żeby mi żadnego picia w okolicach służby a tym bardziej w mundurze nie było.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #6 : 25 Listopada 2010, 08:37:54 »
0

Żeby wszystko było jasne: akcja nie dotyczy bezpośrednio pajacowania na przejazdach, ale wszelkiego rodzaju tandetnego gadżeciarstwa i wprowadzania atmosfery "prawdziwej" kolei przez przebieranie się za kolejarzy.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Phinek
Gość
« Odpowiedz #7 : 25 Listopada 2010, 10:10:53 »
0

... i wprowadzania atmosfery "prawdziwej" kolei ...

przez hurtowo-przemysłowe spożywanie trunków na wąskim torze?
Zapisane
AmaSoft
Młotkowy
**
Długość toru:: 66 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #8 : 25 Listopada 2010, 10:57:14 »
0

... i wprowadzania atmosfery "prawdziwej" kolei ...

przez hurtowo-przemysłowe spożywanie trunków na wąskim torze?

Phinek a nie wiesz jak to kiedyś było? Chichot
Nie no bez żartów, Kuc jest chyba na tyle odpowiedzialny, że nie prowadzi Pxa "pod wpływem"... A że się po robocie pójdzie na przysłowiowego "jednego" to chyba nic w tym złego.
Zapisane
Phinek
Gość
« Odpowiedz #9 : 25 Listopada 2010, 11:10:35 »
0

Zrobienie "jednego" po robocie... bardzo chętnie.. tez lubię, ale nie afiszuję się z tym ... nie czynię z tego rytuału wręcz religijnego... nie pokazuję młodym, że kolej jest fajna, bo codziennie po służbie "tankujemy"...

chodzi właśnie o: Wprowadzanie atmosfery "prawdziwej kolei" - A czy na Prawdziwej kolei Warszawsko-Wiedeńskiej też się tak chlało? Czy to może nasze PRLowskie zboczenie wywołane tym, ze na kolej szli nie tylko fachowcy, ale też zwykłe żule i moczymordy?

Jeśli chcemy aby ludzie pozytywnie wypowiadali się o kolei, to musi to być kolej solidna, rzetelna, czysta, schludna, umundurowana i trzeźwa.
Zapisane
AmaSoft
Młotkowy
**
Długość toru:: 66 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #10 : 25 Listopada 2010, 11:20:04 »
0

Co do chodzenia w kolejarskich ciuchach - widziałem kiedyś w pociągu TLK relacji Gdynia Główna - Bydgoszcz -Wa-wa Wsch. gościa w kompletnym mundurze i czapce pkp. Wszedł jak gdyby nigdy nic do przedziału. Ja oczywiście wyciągam bilecik i podaje - gość się spojrzał powiedział "nie, ja nie jestem konduktorem" i wyszedł. A potem sobie tak myślę: po kiego grzyba ten koleś, w nocnej TLK łazi w mundurze pkp, skoro nie jest kierownikiem pociągu? Ludzie w przedziale podobnego zdania byli, trwała na ten temat ciekawa dyskusja.
Pozdrawiam.
Zapisane
Adam W
Dyrektor
*****
Długość toru:: 601 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #11 : 25 Listopada 2010, 11:42:21 »
0

A może po prostu wracał z pracy do domu? Powinien się wtedy rozebrać?
Zapisane

Phinek
Gość
« Odpowiedz #12 : 25 Listopada 2010, 11:43:20 »
0

...po kiego grzyba ten koleś, w nocnej TLK łazi w mundurze pkp, skoro nie jest kierownikiem pociągu? ...


A może był z jakiejś grupy rekonstrukcji... no cóż miał pecha, ze nie był np. w mundurze lotnika lub kombinezonie czołgisty... miałby łatwiej w pociągu.

Mam kolegę, który działa w grupie rekonstrukcji (ba kolega Mallet też się "wojskowo" udziela*) i to, że zakłada mundur:
- bolszewika
- SSmana
- terrorysty Afgańskiego
- sił NATO
- wojsk USA
wcale nie znaczy, że jest bolszewikiem, SSmanem, terrorystą który walczy sam ze sobą i nie wiadomo kim jeszcze.

* - np. zmontował taki wózek:


Czyżby Kucyk miał zamiar zmieszać z błotem i kolegę Malleta, za to, że "bawi się w wojsko"... a może za to, że śmie dobić sobie cyrk z kolei budując "takie śmieszne małe modeliki":



@ Adam:
A może po prostu wracał z pracy do domu? Powinien się wtedy rozebrać?


Oczywiście... wedle Kuca każdy z PKP CARGO jadąc do domu PR winien rozebrać się do gaci i skarpetek, bo tylko tak nie będzie wzbudzać podejrzeń... Oczywiście PR w KM, KM w IC, IC w SKM itd... też koniecznie w skarpetkach.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopada 2010, 11:45:46 wysłane przez Phinek » Zapisane
AmaSoft
Młotkowy
**
Długość toru:: 66 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #13 : 25 Listopada 2010, 11:45:35 »
0

A może po prostu wracał z pracy do domu? Powinien się wtedy rozebrać?

Na oko 20 lat więc nie sądzę żeby był po pracy 
Zapisane
Phinek
Gość
« Odpowiedz #14 : 25 Listopada 2010, 11:47:17 »
0

Na oko 20 lat więc nie sądzę żeby był po pracy 

Aaaaa... czyli wprowadzamy możliwość pracy na kolei tylko po 30 i to pod warunkiem, że wygląda się na co najmniej 50...

A czy mając lat 18 nie można zatrudnić się na PKPie?
Zapisane
AmaSoft
Młotkowy
**
Długość toru:: 66 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #15 : 25 Listopada 2010, 11:55:56 »
0

Pewnie że można się zatrudnić w PKP, przecież nie twierdzę że nie. Być może że to była osoba wracająca z pracy na kolei (choć ta opcja wydaje mi się mało prawdopodobna).
Zapisane
Phinek
Gość
« Odpowiedz #16 : 25 Listopada 2010, 12:00:34 »
0

(choć ta opcja wydaje mi się mało prawdopodobna).

A czemu? Czyżby kolejarze nie mogli wracać do domu koleją?
Zapisane
AmaSoft
Młotkowy
**
Długość toru:: 66 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #17 : 25 Listopada 2010, 12:08:22 »
0

Mogą, ale czy gdyby wracał do domu to w połowie drogi między Bydgoszczą a Aleksandrowem Kujawskim wchodziłby po kolei ludziom do przedziałów ?
Zapisane
Phinek
Gość
« Odpowiedz #18 : 25 Listopada 2010, 12:12:14 »
0

A może czegoś zapomniał.. może czegoś szukał i dlatego zaglądał do przedziałów?

Ja stosuję prostą zasadę: Nie znam się* to nie oceniam**.

* - nie znam wszystkich szczegółów zaistniałej sytuacji... nie rozmawiałem z "kolejarzem", nie widziałem jaki miał mundur, nie wiem co robił...
** - nie nazwę go ani maszynistą parowozu I klasy ani "pajacem"... po prostu był w mundurze i nie był konduktorem - tyle.
Zapisane
AmaSoft
Młotkowy
**
Długość toru:: 66 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #19 : 25 Listopada 2010, 12:16:52 »
0

Nigdzie nie pisałem że to pajac  No cóż, każdy ma prawo do ubierania się wg. własnego gustu i nawet jeśli to nie był kolejarz to mógł taki mundur założyć. Tak samo mundury wojskowe, można czasem spotkać ludzi co je noszą. Nikogo nie oceniam, po prostu czasem się niektórym osobom, rzeczom lub zjawiskom dziwię, i tyle.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!