Świat kolejek wąskotorowych SMF
06 Kwiecień 2020, 05:21:56 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wrocławska KD ostatnie jazdy  (Przeczytany 4599 razy)
dino
Młotkowy
**
Długość toru:: 97 m

W terenie W terenie

M-sta spalinowych i elektrycznych poj. tr.

« : 05 Styczeń 2011, 10:14:42 »
0

Witam

Mam pytanko do frorumowiczów z dużym  "stażem" wąskotorowym, czy na kolejce Wrocławskiej po jej zamknięciu odbył się jakiś przejazd Co?? wg. stronki http://kleinbahn.prv.pl/ (ostatnie trzy fotografie w zakładce stacja Milicz) okazuje się, że miał.
Ja ze swojej strony pamiętam pomalowaną motorówkę na platformie normalnotorowej w Obornikach Śl. jadącej z kierunku Żmigrodu (grudzień 1991). Wiec całkiem możliwe że MBxd1-203 miał jeszcze kilka kursów.

Dino
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2011, 10:16:48 wysłane przez dino » Zapisane
Tomcio
Nowicjusz
*
Długość toru:: 14 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #1 : 25 Styczeń 2011, 18:47:17 »
0

Hmm... pozwolę sobie zdementować tą "sensacyjną" wiadomość

Pożegnalny kurs MBxd1-203 był jedyny i w istocie pożegnalny, a w przypisy do wspomnianych trzech zdjęć z zakładki Milicz, wkradł się  niezauważalny "czeski błąd", który stosunkowo szybko udało mi się wychwycić i poprawić.
Jak widać... zauważalny 

Pozdrawiam,
Tomcio 
www.kleinbahn.pl

akrobatycznykonrad85
Czytelnik

Długość toru:: 2 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 04 Listopad 2011, 20:19:55 »
0

mam informacje na dni milicza był puszczany film z ostatniej jazdy pożegnalnej wkd  ta taśma napewno jest w urzędzie miasta niestety niemam możliwości by teraz tam się udać i zdobyć jakieś informacje
brok
Zawiadowca
Długość toru:: 418 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 04 Listopad 2011, 21:29:02 »
0

Może trochę nie do końca na temat, ale na okładce Świata Kolei 10/2000 jest zdjęcie parowozu na Wrocławskiej KD opisane:
Jesień na wąskim torze - Ostatnia jazda parowozu na Trzebnickiej KD; Px49-1792 na odcinku Grabownica – Bracław; 20.09.1986r. Fot.M.Jerczyński

Najpiękniejsze są takie podróże,
Które pamięć na zawsze zachowa,
Gdy dziewczyna jest piękna nad podziw,
A kolejka wąskotorowa...
Dariusz
Minister
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #4 : 05 Listopad 2011, 06:59:40 »
0

Wiadomo, że podczas ostatnich kursów wagonów motorowych były kręcone filmy z kabin (zarówno przez polskich jak i niemieckich MK). Taki film jest w posiadaniu jednego z kolegów z tej grupy dyskusyjnej.
Rzeczone zdjęcie z SK było zapewne wykonane podczas imprezy dla MK w 1986 roku. O samej imprezie (jak i zobaczyć więcej zdjęć) można przeczytać w ostatnio wydanej monografii WKD.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!