Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Kwiecień 2024, 21:30:03 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Impreza z Px38-805 na Żnińskiej Kolei Powiatowej  (Przeczytany 38003 razy)
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #20 : 06 Marzec 2011, 22:16:52 »

Dokładnie, miejsc było zaledwie 60 więc to kwestia jednego dnia i SA106 już się zapełnił.

Są wolne miejsca na 20 marca na ŻKP!

Pozdrawiam
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
MAnTonI
Nowicjusz
*
Długość toru:: 12 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #21 : 07 Marzec 2011, 21:40:50 »

Miałbym prośbę, czy istnieje szansa że wrzucicie Panowie zdjęcia z wizyty w Żninie i z objazdu kolejką oraz przejazdu normalnotorową linią z Inowrocławia do Żnina. Proszę bardzo o to gdyż nie będę w Polsce aż dopiero około maja. Najbardziej interesują mnie zdjęcia (jeśli takowe będą) na stacji normalnotorowej, gdzie będzie być może pokaz Leona  Px38-805 na tle SA106-001.

Pozdrawiam
MAnTonI
Zapisane

Gadam, fruwam - pełen serwis
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #22 : 08 Marzec 2011, 00:10:17 »

Jasne, nie ma problemu  Spoko
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #23 : 09 Marzec 2011, 19:35:22 »

Małe info jeszcze. Do składu dodamy kryty towarowy Kdxh
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
Szymon_TKO
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #24 : 09 Marzec 2011, 20:17:54 »

Super. W niedzielę, tj. 20 marca skład będzie taki sam jak w sobotę?
Zapisane
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #25 : 09 Marzec 2011, 20:34:31 »

Oczywiście, oczywiście 

Informuję tylko, że na stacji normalnotorowej Żnin jest taki syf i bajzel, że zdjęcia na pewno nie wyjdą ładne. To co tam się dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie, totalnie olana stacja jakich w Polsce jest pełno, kupa śmieci, butelek, papierów, siatek- ogółem syf na całego.

Na torze 600 mm postaramy się to uprzątnąć, zresztą tor i tak trzeba będzie od chwaszczyć co nieco

http://lutek.kolej.org.pl/galeria/albums/userpics/DSCF7864.JPG
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
Piotrek
Mechanik
***
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #26 : 09 Marzec 2011, 21:20:45 »

Świetnie, że pojedzie dodatkowy wagon. Mam jeszcze jedno pytanko, o której można się zjawić na kolejce, tak żeby być przy rozpalaniu Px-a? Ja będę na sobotnim przejeździe, 19 marca.

P.S. Będę jechał samochodem do Żnina z pod Poznania, jak by ktoś potrzebował dojazdu to można się zabrać. Kontakt najlepiej na priv albo mail piotr_kd@o2.pl.
Zapisane
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #27 : 09 Marzec 2011, 21:30:09 »

Na gotowość do jazdy wystarczy godzina przed odjazdem Także tak godzina, 1, 30 min przed Spoko
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
Szymon_TKO
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #28 : 09 Marzec 2011, 21:52:07 »


P.S. Będę jechał samochodem do Żnina z pod Poznania, jak by ktoś potrzebował dojazdu to można się zabrać. Kontakt najlepiej na priv albo mail piotr_kd@o2.pl.
[/quote]


Szkoda, że ja jestem zapisany na niedzielę bo chętnie bym się zabrał.
Zapisane
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #29 : 09 Marzec 2011, 22:21:59 »

Szymon to się przepisz na 19 jak Ci pasuje
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
MAnTonI
Nowicjusz
*
Długość toru:: 12 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #30 : 16 Marzec 2011, 09:04:55 »

Jak wygląda stacja Żnin to ja wiem, bywam, robię fotki i ostatnio na niej uwieczniłem 13 (sprawdziłem licząc) wagonów z węglem a rozładunek trwał w najlepsze jak za dawnych dobrych czasów.

Ja jednak będę uparty i jeśli jest możliwość obejrzenia choćby z fotek "małej kolejojki" na stacji Żnin - to chcę to zobaczyć!!! Proszę więc jeszcze raz kolegów, organizatorów i sympatyków żnińskiej wąskotorówki o fotografowanie czynnego Leona na czynnej stacji.

P.S. Szkoda że nie można dołączać plików większych niż te 300 KB, linki się gubią w sieci i za rok żadnego nie będzie można znaleść bo się serwery zmieniają albo inne co jeszcze się zdarzy

MAnTonI
Zapisane

Gadam, fruwam - pełen serwis
Szymon_TKO
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #31 : 16 Marzec 2011, 09:55:25 »

Szymon to się przepisz na 19 jak Ci pasuje

Tak też zrobiłem  , dzięki.
Zapisane
wojtkun
Czytelnik

Długość toru:: 1 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #32 : 17 Marzec 2011, 10:35:08 »

Witam.
Wybieram się też do Żnina w sobotę samochodem, może ktoś potrzebuję dojazdu? Kontakt na sq3lvh@gmail.com.
Pozdrawiam.
Zapisane
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #33 : 20 Marzec 2011, 21:09:56 »

Dziękuję za tak liczne zainteresowanie pierwszą imprezą wąskotorową jaką przygotowało Stowarzyszenie. Dziękuję jeszcze raz i zapraszam ponownie!

Pozdrawiam
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
Ulrich Thorhauer
Młotkowy
**
Długość toru:: 54 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #34 : 20 Marzec 2011, 22:23:35 »

Hallo,

thank you for the interesting trip with the special train from Znin to
Gasawa and back. I have get many, many good pictures.
Thank You!

Ulrich Thorhauer
Zapisane
Doctor
Młotkowy
**
Długość toru:: 113 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #35 : 20 Marzec 2011, 22:27:30 »

Ja również dziękuję za imprezę (jako uczestnik). Fajnie, że mamy na kolejowej mapie Polski kolejne miejsce, w którym komuś coś się chce organizować! Zwłaszcza, że kolejka żnińska ma spory potencjał - zarówno turystyczny jak i fotograficzny.

Jeśli chodzi o podsumowanie imprezy, to z mojej perspektywy wypadałoby ono następująco:
+ termin - wczesna wiosna to termin ryzykowny w sensie pogodowym, ale gwarantujący inną niż letnio - sielankową scenerię
+ skład - super, że parowóz był czarny! Pomysł na przyszłość: może da się zorganizować pociąg towarowy?
+ atrakcje dodatkowe: nie skorzystałem ze zwiedzania muzeum w Wenecji, ale cieszy mnie to, że organizatorzy przewidzieli taką możliwość. Oczywiście trudno przecenić poczęstunek po imprezie :-) Fajną atrakcją był również wjazd na obrotnicę - do pełni szczęścia brakowało tylko obrócenia parowozu aby zapozował na tle hali wachlarzowej
+ duży plus za otwartość organizatorów na pomysły uczestników - dzięki temu było parę okazji więcej do wykonania fajnych zdjęć.
+ przystępna cena

Ale...

- mała liczba fotostopów. Rozkład nie gonił, planowców przepuszczać nie było trzeba, szkoda, że fotostopów nie było więcej. Zwłaszcza, że pałuckie krajobrazy dostarczają wielu miejsc nadających się na scenerię do dobrych zdjęć. Focista kolejowy nie potrzebuje drogi, by wysiąść z pociągu, można było więc zorganizować jeszcze kilka fotostopów na efektownych łukach, czy nad brzegami jezior. Ale doceniam otwartość na pomysły uczestników :-) Jeśli zawartość 2. wagonu w sobotę była dla was upierdliwa, to przepraszam ;-)
- dezinformacja toaletowa: ponoć podczas jazdy tam oraz podczas powrotu miał być postój w Biskupinie przy toaletach, aby damska część uczestników mogła uczynić to, co męska czyni na takich imprezach pod płotem lub w krzakach ;-) Niestety, 2 razy Biskupin minęliśmy na biegu. Okazja do skorzystania z WC była w Wenecji, ale szkoda, że fakty rozmijały się z informacjami od organizatorów.

W skrócie: mam nadzieję że Koledzy ze Żnina potraktują moje uwagi raczej jak konstruktywną krytykę niż jak powszechne w polskim internecie psioczenie :-)
Generalnie imprezę zaliczam do udanych i mam nadzieję, że to nie jest Wasze ostatnie słowo w tym temacie, a ewentualne niedoróbki da się poprawić. Chętnie bym odwiedził Pałuki po raz kolejny, zwłaszcza, jak liście na drzewach będą kolorowe :-)
Tak czy inaczej - dzięki i powodzenia w przyszłości!
Zapisane

pozdrawiam
Michał 'Doctor' Pawełczyk
http://parowozy.net
http://tpwp.pl
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #36 : 20 Marzec 2011, 23:53:14 »

Nawiązując do przedpiścy:
Było ryzykownie, ale we mnie zarówno łowca tekstur symulatorowych był zadowolony - z pierwszej części imprezy gdzie nie było słońca i cieni, oraz z drugiej, gdzie ostre słońce zaczęło stwarzać często dość niezwykłe możliwości do ciekawego fotografowania, już nie na potrzeby tekstur.
Plus dla muzeum, za to że komuś zwyczajnie chciało się pójść i włączyć reflektory i dym w eksponatach - byłem tam tyle razy, jeszcze tego nie widziałem, a prezentuje się to bardzo sympatycznie i mało mnie wzrusza co o tej atrakcji sądzą puryści..
Co do dezinformacji toaletowej, to rzeczywiście, został nawet ukuty naprędce termin "siusiustop" - można to było rzeczywiście załatwić ( ;-) ) raczej w Biskupinie niż w dość hardcorowych warunkach w Wenecji - tyle przekazuję od mojej połowinki, bo męskiej części imprezy rzeczywiście wystarcza np. mur zakładu za stacją w Gąsawie, zauważyłem.. ;-),
Ogólnie: organizator ma pełne prawo do zadowolenia i ustawienia sobie "" w opisie GG, co zresztą właśnie zrobił.
Dzięki serdeczne wszystkim za całokształt
Zapisane

Doctor
Młotkowy
**
Długość toru:: 113 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #37 : 21 Marzec 2011, 00:48:51 »

Jakby ktoś chciał pooglądać, to wrzuciłem do netu zdjęcia:
http://parowozy.net/album/znin---gasawa-19.03.2011-196

Zapisane

pozdrawiam
Michał 'Doctor' Pawełczyk
http://parowozy.net
http://tpwp.pl
posener
Młotkowy
**
Długość toru:: 54 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #38 : 21 Marzec 2011, 10:31:40 »

Chwała organizatorom za to że parowóz w końcu jest czarny - malowanie przypomina mi wzorowo utrzymane parowozy z wąskotorówek w Saksonii czy Rugii.
Minus - za skład. Podczas wizyty w Poznańskim Klubie Modelarzy Kolejowych w zeszłym roku, Pan Artur Różański (Prezes Zarządu kolejki), obiecał koniec cyrkowego malowania wagonów i ujednolicenie kolorystyki spokojną zielenią. Wiem że nie od razu Kraków zbudowano ale myślałem, że na pierwszy ogień pójdą wagony osobowe "całoroczne".
Też proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako polskiego "stękania" - ale po prostu narobiłem sobie nadziei że skład docelowo będzie zielony. A pomysł Kolegi Doctora imprezy ze składem towarowym (albo mieszanym) to moje marzenie i mam nadzieję, że jak będzie bardziej zielono na drzewach taka impreza będzie zorganizowana.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 21 Marzec 2011, 10:37:02 wysłane przez posener » Zapisane
Szymon_TKO
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #39 : 21 Marzec 2011, 15:14:11 »

Jakby ktoś chciał pooglądać, to wrzuciłem do netu zdjęcia:
http://parowozy.net/album/znin---gasawa-19.03.2011-196




Na zdjęciach widać wyraźnie, że pogoda poprawiła się, jak za dotknięciem różdżki, zaraz po wyruszeniu w drogę powrotną z Gąsawy. Najpierw pochmurno i nieco ponuro, a później słonecznie z błękitem nieba. Dzięki temu zdjęcia są ciekawsze  . Pozdrawiam i dziękuję za udany przejazd.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!