Świat kolejek wąskotorowych SMF
20 Kwiecień 2024, 07:11:06 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jabłonna  (Przeczytany 12215 razy)
Leśny Dziadek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 919 m

W terenie W terenie


http://www.strzelnicahistoryczna.pl


WWW
« : 16 Luty 2011, 20:19:00 »
+2

A cóś takiego:


Zapisane

janeczek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 915 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 16 Luty 2011, 21:14:51 »
+1

Moim zdaniem nie jest to kolejka jabłonowska tylko kolej wojskowa na poligonie w Legionowie. W tamtym okresie Legionowo zwało się właśnie Jabłonna. Prawdopodobnie są to tereny zlokalizowane pomiędzy dzisiejszą stacją normalnotorową Legionowo a Szkołą Policji.
Pocztówka śliczniutka.
Nazwa Jabłonna zmyliła też pracowników NAC, którzy znane zdjęcia przedstawiające dzisiejszą stację Legionowo opisali jako stację końcową kolei wąskotorowej.
Zapisane
RomekL
Nowicjusz
*
Długość toru:: 21 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #2 : 22 Luty 2011, 14:04:51 »
+1

Widziałem niegdyś mapę topograficzną okolic Warszawy w skali 1:100 000, na której oobecne Legionowo było opisane jako Jabłonna-Legjonowo. Niestety była ta mapa odcięta z większego arkusza. Wskazówki co do jej wieku dają nw. obiekty:
-już jest EKD (zasięg tego arkusza jest tylko zaraz za Włochy, więc nie wiem, czy odgałęzienie do Milanówka już było)
-jeszcze jest kolej dowozowa od pl. Unii Lubelskiej do stacji Czyste (OIDP tak wtedy nazywał się późniejszy Dworzec Zachodni)
-linia jednotorowa Tłuszcz - Wieliszew jest w budowie, zaznaczona tylko od Tłuszcza na zachód gdzieś do stacji Emilianów (taki napis, i to w wersji Emiljanów widywałem wiele lat na nastawni, obsługującej stację towarową i bocznicę Naftobaz, dawnej bazy magazynowej CPN).
Zapisane
Trabant
Dyrektor
*****
Długość toru:: 547 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #3 : 15 Lipiec 2015, 20:59:39 »
+3

Zawsze wiedziałem, że pociągi pancerne mają wiele wspólnego z wąskim torem.

Cytuj
Legionowo - zdjęcie zrobione w 1928 roku. Teren 2. Pułku Saperów Kolejowych (i później 2.Batalion Mostów kolejowych) i 1. Dywizjonu Pociągów Pancernych. Dzisiaj jest to Osiedle Piaski. Z lewej, częściowo przesłonięty ćwiczebnym przęsłem mostowym hangar balonowy 2. baonu balonowego (baon również stacjonował w Legionowie i dzielił teren z "kolejarzami"). Z prawej tor 600 mm kolejki wąskotorowej baonu mostowego z parowozem RIIIc. W głębi wagon szturmowy "Danuty".

Zdjęcie i podpis znalazłem w książeczce z serii: Wielki Leksykon Uzbrojenia 1939; ton 24, Pociągi pancerne z Legionowa.  Wydanego przez Edipresse.
Zasłużyłem na miseczkę ryżu?


* Wielki Leksykon Uzbrojenie tom 24.jpg (256.72 KB, 922x692 - wyświetlony 886 razy.)
Zapisane

PRÓŻ / ŁAD
Leśny Dziadek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 919 m

W terenie W terenie


http://www.strzelnicahistoryczna.pl


WWW
« Odpowiedz #4 : 17 Lipiec 2015, 21:48:39 »
0

Oczywiście. Na pancerną. 
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!