Świat kolejek wąskotorowych SMF
28 Marzec 2024, 09:49:31 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wenecja-Rzym (wydzielone)  (Przeczytany 30416 razy)
Andrzej M.
Nowicjusz
*
Długość toru:: 35 m

W terenie W terenie



WWW
« : 25 Marzec 2011, 20:21:11 »
+3

Mam filmik z przejazdu Wenecja - Rzym:
http://youtu.be/AB9NG1MYZ_0
Zapisane
Szymon_TKO
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 25 Marzec 2011, 21:37:57 »
0

Nie wiedziałem, że szlak do Rzymu istniał jeszcze w latach 90-tych. Komu to przeszkadzało...
Kiedy dokładnie rozebrano tory w tym kierunku?
Film super.
Zapisane
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #2 : 27 Marzec 2011, 19:47:53 »
0

Niby nie jest zadupie, ale problemy są.

Cytuj
Kiedy dokładnie rozebrano tory w tym kierunku?

To było jakoś w 2003/2004 o ile pamięć mnie nie myli.
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
jaca45
Czytelnik

Długość toru:: 8 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #3 : 27 Marzec 2011, 20:06:34 »
0

Ale nie takie straszne, zawsze można coś zaradzić. Tle się wam udało zrobić to i to pewnie opanujecie czy mam kciuki. Warto o tym pomyśleć byłoby jeszcze fajniej.
 Pozdrawiam jaca45
Zapisane

Pozdrawiam  jaca45
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #4 : 27 Marzec 2011, 20:11:39 »
0

Cytuj
Kiedy dokładnie rozebrano tory w tym kierunku?

To było jakoś w 2003/2004 o ile pamięć mnie nie myli.
Szkoda bo w Rogowie powstał park z dinozaurami i jest często odwiedzany.  Teraz odbudowa tego odcinka to chyba jest niemożliwa...
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #5 : 27 Marzec 2011, 20:25:55 »
0

Cytuj
Ale nie takie straszne, zawsze można coś zaradzić. Tle się wam udało zrobić to i to pewnie opanujecie czy mam kciuki. Warto o tym pomyśleć byłoby jeszcze fajniej.

Jasne, dzięki

Cytuj
Szkoda bo w Rogowie powstał park z dinozaurami i jest często odwiedzany.  Teraz odbudowa tego odcinka to chyba jest niemożliwa...

No niestety ale kiedy powiat przejmował kolejkę to nie był zainteresowany zbytnio tym odcinkiem. Raczej niemożliwy tym bardziej, że DK5 skutecznie to uniemożliwia, bo przejazd był, ale jak wiadomo się zmył.
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #6 : 27 Marzec 2011, 20:32:12 »
0

Sam przejazd to by jeszcze jakoś się udało zrobić. Na niektórych kolejkach są takowe w DK.
Ale to dobrzy przykład ze nie ma co pochopnie rozbierać nieużywanych lini np. Nasielsk.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #7 : 28 Marzec 2011, 23:59:02 »
0

Ale mówisz o tym, że przejazdy są zalane asfaltem czy po prostu w ogóle ich nie ma? Bo w przypadku Żnina to te tory po prostu zniknęły.
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
Jsz
Zawiadowca
****
Długość toru:: 402 m

W terenie W terenie



Jakub Szadkowski
« Odpowiedz #8 : 29 Marzec 2011, 00:51:54 »
0

Przykładem może być odbudowany od zera przejazd na kolei leśnej w Czarnej Białostockiej.
Zapisane

Jakub Szadkowski
Szymon_TKO
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #9 : 29 Marzec 2011, 10:07:20 »
+1



Cytuj
Kiedy dokładnie rozebrano tory w tym kierunku?

To było jakoś w 2003/2004 o ile pamięć mnie nie myli.

Szok. Myślałem, że to jeszcze za PKP. Dziwne to wszystko. Linie rzekomo nieatrakcyjne turystycznie, bez operatora (dajmy na  to Opalenicka) likwiduje się. Z ciężkim sercem powiedzmy - dobra. Ale linie na terenach z rozwijającą się turystyką, z operatorem (mówię tu o Żninie) też się likwiduje. Gdzie tu logika? Na prawdę chodzi tylko o te parę złotych ze złomowania szyn? Władze powiatu są aż tak płytkie?
Linia Żnin - Gąsawa jest urokliwa, ale powiedzmy szczerze - długością nie grzeszy. Miasto, w którym "straszy" nieczynna cukrownia Smutny mogłoby przecież być słynne z dobrze zachowanej trasy wąskotorowej. Nie żeby teraz było źle, ale ...
Pozdr i dzięki za inf.
Zapisane
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #10 : 29 Marzec 2011, 11:52:25 »
0

Cytuj
Ale linie na terenach z rozwijającą się turystyką, z operatorem (mówię tu o Żninie) też się likwiduje. Gdzie tu logika? Na prawdę chodzi tylko o te parę złotych ze złomowania szyn? Władze powiatu są aż tak płytkie?

No niestety tak to wygląda. U mnie w Nakle też się wąską kolej zlikwidowało, a teraz władze żałują- za późno.

Kiedy tą linię rozbierano to Zaurolandii nie było i nikt chyba wtedy nie wiedział, że coś takiego w ogóle powstanie. No niestety, może, kiedyś coś się uda zrobić w tej kwestii, ale wiadomo, kasa i jeszcze raz kasa. Chociaż myśląc właśnie logicznie, powiat powinien rozpatrywać takie napędzanie turystyki, wiadomo. Gdyby nie Biskupin i Wenecja razem to po tej kolejce nie byłoby dziś śladu.
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
posener
Młotkowy
**
Długość toru:: 54 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #11 : 18 Lipiec 2011, 12:09:13 »
0

Witam
Chciałem odświeżyć wątek, ze względu na stację w Rogowie.
W ostatnią niedzielę byłem w Żninie i przy okazji zrobiłem parę fotek byłego dworca (wkrótce je wkleję) w ROGOWIE.
Niestety "ryjąc"  w googlach nie znalazłem żadnych zdjęć z  okresu funkcjonowania stacji (bądź egzystencji torowiska). Jedyne ciekawe fotki znalazłem tutaj:
http://www.drehscheibe-foren.de/foren/read.php?17,5460156,page=1
Są tam zdjęcia z lat 1943-44 z okresu okupacji. Widać na jednym z nich wyraźnie budynek dworca i część układu torowego.
Pytanie: Ma ktoś może w swoim archiwum jakieś zdjęcia z lat 80-90 -tych tej stacji ?
Pamiętam że jadąc w czasach studenckich PKS'em do Żnina przez Rogowo latem 1998 roku na stacji stały jeszcze sznury wagonów towarowych mimo że chyba nie było już przejazdu przed DK nr 5 (czyli połączenia z Biskupinem.)
Szukam także zdjęć budynku stacyjnego w Szelejewie.
A wszystko po to gdyż planuję te budyneczki te odtworzyć  w skali H0f (tor 600mm) lub 0f (wówczas pasują tory od TT nie mówiąc oczywiści o modyfikacji podkładów).
Pozdrawiam.
Zapisane
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #12 : 19 Lipiec 2011, 20:27:47 »
0

Kilka fotek jest w książce "Koleje wąskotorowe na Pałukach", Jerzego Pawłowskiego. Budynek w Szelejewie przypominał bardziej garaż albo szopę niż budynek dworcowy

Budynek dworca w Rogowie jest na tym filmie:
http://youtu.be/AB9NG1MYZ_0?t=1m11s
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
posener
Młotkowy
**
Długość toru:: 54 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #13 : 20 Lipiec 2011, 11:05:50 »
0

Filmik widziałem - bardzo fajny.
Książkę oczywiście mam i jest tam tylko jedna fotka - całkiem przydatna dla modelarza.
Ale liczę że ktoś ma w swoich prywatnych zbiorach coś więcej.
Ciekawa i widać to po śladach w murze że w budynku dworcowym mieścił się kiedyś magazyn  (widać to na fotkach z lat 40-tych) - teraz zamurowany, do którego prowadziło żeberko. Ciekawe kiedy go zlikwidowali.
A poniżej wklejam swoje fotki :



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Zapisane
Patrol
Nowicjusz
*
Długość toru:: 39 m

W terenie W terenie

Żniniak


« Odpowiedz #14 : 02 Sierpień 2011, 12:53:50 »
0



Cytuj
Kiedy dokładnie rozebrano tory w tym kierunku?

To było jakoś w 2003/2004 o ile pamięć mnie nie myli.

Szok. Myślałem, że to jeszcze za PKP. Dziwne to wszystko. Linie rzekomo nieatrakcyjne turystycznie, bez operatora (dajmy na  to Opalenicka) likwiduje się. Z ciężkim sercem powiedzmy - dobra. Ale linie na terenach z rozwijającą się turystyką, z operatorem (mówię tu o Żninie) też się likwiduje. Gdzie tu logika? Na prawdę chodzi tylko o te parę złotych ze złomowania szyn? Władze powiatu są aż tak płytkie?
Linia Żnin - Gąsawa jest urokliwa, ale powiedzmy szczerze - długością nie grzeszy. Miasto, w którym "straszy" nieczynna cukrownia Smutny mogłoby przecież być słynne z dobrze zachowanej trasy wąskotorowej. Nie żeby teraz było źle, ale ...
Pozdr i dzięki za inf.

Prawda jest taka, że Powiat Żniński nie był zainteresowany przejęciem tej linii, więc PKP postanowiło ją rozebrać, tu Powiat palców nie maczał, ale można mu zarzucić rozbiórkę 1/4 linii do Bożejewiczek, która się ostała - na odcinku od "Ogrodzenia Liceum"  do przejazdu DK5 i zbudowanie w miejscu ścieżki rowerowej. Przykre.

Pozdrawiam

Patryk

« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2011, 13:00:55 wysłane przez Patrol » Zapisane
Leśny Dziadek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 919 m

W terenie W terenie


http://www.strzelnicahistoryczna.pl


WWW
« Odpowiedz #15 : 11 Wrzesień 2011, 21:05:52 »
0

Z tego co widzę nie ścieżki rowerowej, ale normalnego chodnika przed domkami. Nie dajmy się zwariować - to był odcinek "donikąd" po wycięciu przejazdu na piątce. A tory w kierunku Rogowa leżały (za wyciętym przejazdem) jeszcze w 1999 roku - wyniuchane osobiście, nawet nie zeskanowane zdjęcie jeszcze się poniewiera gdzieś.
Zapisane

SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #16 : 12 Wrzesień 2011, 17:15:38 »
0

Teraz wiele by oddali żeby te tory donikąd nadal prowadziły do Rogowa ze względu na park.
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
Leśny Dziadek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 919 m

W terenie W terenie


http://www.strzelnicahistoryczna.pl


WWW
« Odpowiedz #17 : 13 Wrzesień 2011, 10:30:15 »
0

NO zgadza się - podejrzewam, że teraz to i park też by wiele oddał. Ja tylko pisałem o tym, że tory rozebrano w momencie, kiedy za piątką śladu już nie było. 
Zapisane

Miki12barcin
Młotkowy
**
Długość toru:: 114 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #18 : 20 Listopad 2011, 16:08:10 »
0

Wiem że to pewnie trochę głupie, ale może warto namówić powiat, park w Rogowie i gminę Rogowo jak i Żnin aby napisali wniosek o dofinansowanie na odbudowę linii do UE??
Zapisane
Marcin117
Minister
******
Długość toru:: 1019 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #19 : 20 Listopad 2011, 16:34:07 »
+3

Myślę ze to bardzo dobry pomysł, czy jesteś z tamtej okolicy? Jeżeli tak to proponuje żebyś się udał to lokalnego urzędu gminy i zaproponował taki pomysł, jeżeli natomiast nie jesteś z okolicy to zawsze pozostaje telefon.
Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!