Świat kolejek wąskotorowych SMF
10 Grudzień 2019, 08:33:17 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Puszcza Knyszyńska: Przepadła dotacja na kolejkę  (Przeczytany 8042 razy)
brok
Zawiadowca
Długość toru:: 417 m

W terenie W terenie

« : 18 Lipiec 2011, 14:15:18 »
0

Lokalnej Grupie Działania Puszcza Knyszyńska nie udało się przejąć torowiska od Fundacji na rzecz Leśnych Kolei Wąskotorowych. To oznacza, że przepadło 400 tysięcy złotych przyznanego już unijnego dofinansowania. Miała być to nowatorska oferta edukacyjna. Podróżując kolejką odkrywalibyśmy tajemnice przyrody Puszczy Knyszyńskiej. Zostały już przyznane na to unijne pieniądze – 400 tys. zł. Jednak Lokalna Grupa Działania nie podpisała umowy z urzędem marszałkowskim na to dofinansowanie. – Zrezygnowała z realizacji projektu – przyznaje Urszula Mirończuk z urzędu marszałkowskiego.
– Wystąpiły niezależne od nas problemy z sytuacją prawną nieruchomości, po której przebiega szlak kolejki – mówi Adam Kamiński, prezes LGD. Żeby można było organizować wycieczki, LGD musiała kupić kolejkę oraz mieć torowisko.

Takie torowisko jest. Trzeba je tylko odnowić. Terenem, przez który biegnie, zarządza Nadleśnictwo Czarna Białostocka. Jednak od dziesięciu lat dzierżawcą jego jest Fundacja na rzecz Leśnych Kolei Wąskotorowych.

Więcej: http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110715/AGLOMERACJABIALOSTOCKA/962682040

Najpiękniejsze są takie podróże,
Które pamięć na zawsze zachowa,
Gdy dziewczyna jest piękna nad podziw,
A kolejka wąskotorowa...
grzegorz_sykut
Global Moderator
Długość toru:: 845 m

W terenie W terenie

waskotorowka
« Odpowiedz #1 : 18 Lipiec 2011, 16:00:09 »
+1

Takie torowisko jest. Trzeba je tylko odnowić. Terenem, przez który biegnie, zarządza Nadleśnictwo Czarna Białostocka. Jednak od dziesięciu lat dzierżawcą jego jest Fundacja na rzecz Leśnych Kolei Wąskotorowych.

Widać lekkość wypowiadania się na temat prac kolejowych cechuje nie tylko miłośników kolei ale także przedstawicieli LGD.
Proponuje więc Panu Prezesowi LGD w ramach pokazania się z lepszej strony niż Fundacja w ramach najbliższych wakacyjnych weekendów społeczną pracę przy "odnawianiu torowiska". Udowodni Pan swoje szczere intencje i zyska pełne zaufanie lokalnej społeczności.
No i pokaże, że nie tylko potrafi korzystać z cudzych dotacji ale także zbudować coś samemu Chichot

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
acatus
Młotkowy
**
Długość toru:: 80 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 18 Lipiec 2011, 17:47:45 »
0

Dopóki Fundacja nie wyniesie się z kolejki to nie warto niczego robić. Kolejny raz próbują wyłudzić pieniądze za remont torowiska, który był przecież robiony z publicznych pieniędzy. A tym czasem torowisko coraz gęściej pokrywa puszcza...
2xm
Minister
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 18 Lipiec 2011, 23:59:12 »
+6

Cytat: grzegorz_sykut
Widać lekkość wypowiadania się... No i pokaże, że nie tylko potrafi korzystać z cudzych dotacji ale także zbudować coś samemu
O, jak zwykle się zaczyna...
Najpierw 50 postów wyklepią, że nie samymi młotkogodzinami kolejki żyją i bardziej potrzeba kogoś (niekoniecznie z branży), kto kasę "wydębi", ludzi zbierze, projekt przygotuje, wymyśli jakąś nową formułę funkcjonowania interesu po czym zaraz z powrotem delikwenta do pobijania podkładów odsyłają.

Zastanów się, co piszesz. Czytałeś w ogóle cały artykuł? Jeśli tak, to powinieneś zauważyć, że sformułowanie "Takie torowisko jest. Trzeba je tylko odnowić." jest po prostu jednym z argumentów w sporze. Być może nieco demagogicznym (my chcemy dobrze, a tu zła Fundacja sama nie zeżre i drugiemu nie da) ale w sumie dopuszczalnym. Jeśli masz zastrzeżenia do realności samego projektu (Czy za 400 000 PLN (+ wkład własny) da się zrealizować założenia?) to przedstaw je zamiast odsyłać do łopaty. Domyślam się, że skoro projektowi dofinansowanie przyznano - ma jednak ręce i nogi. W profesjonalnym przedsięwzięciu (a takie podobno teraz tylko mają być - inne to dziecinada i pajacowanie Z politowaniem) od roboty jest robotnik zaś prezes jest od kierowania całością i zdobywania kasy. Jeśli uważasz, że facet nie nadaje się na stanowisko - przedstaw argumenty a nie zaczynasz w stylu prawdziwi mikole kontra pozerzy. Nie podejmuję się oceny, kto ma rację w sporze LGG vs. FLKW, ale Twoja opinia jest w mojej ocenie niesprawiedliwa i tyle.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2011, 00:03:46 wysłane przez 2xm » Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
grzegorz_sykut
Global Moderator

W terenie W terenie

waskotorowka
« Odpowiedz #4 : 19 Lipiec 2011, 07:53:13 »
-2

Cytat: grzegorz_sykut
Widać lekkość wypowiadania się... No i pokaże, że nie tylko potrafi korzystać z cudzych dotacji ale także zbudować coś samemu
O, jak zwykle się zaczyna...
Najpierw 50 postów wyklepią, że nie samymi młotkogodzinami kolejki żyją i bardziej potrzeba kogoś (niekoniecznie z branży), kto kasę "wydębi", ludzi zbierze, projekt przygotuje, wymyśli jakąś nową formułę funkcjonowania interesu po czym zaraz z powrotem delikwenta do pobijania podkładów odsyłają.

Zastanów się, co piszesz. Czytałeś w ogóle cały artykuł?

Wyobraź sobie, że przeczytałem i to nawet ze zrozumieniem. Nie odsyłam nikogo do łopaty jak mi to sugerujesz tylko poddaje pod wątpliwość teorie "że wystarczy odnowić torowisko". Wkurza mnie kiedy inni marginalizują pracę wolontariuszy (bez względu na jakim odcinku) mówiąc, że to było za cudze pieniądze i nie ma żadnej wartości.

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
2xm
Minister
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #5 : 19 Lipiec 2011, 10:51:46 »
+2

No właśnie chyba coś Ci się pomerdało. Szukałem dokładnie i nie doszukałem się marginalizowania roli wolontariuszy. Co więcej nawet owo feralne "tylko odnowić" nie pada z ust Prezesa LDG tylko jest komentarzem dziennikarza. Pamiętając dyskusje na temat jakości działań dotychczasowego administratora kolejki i konfliktów (właśnie na linii wolontariusze - zarząd fundacji) obawiam się, że stwierdzenie o konieczności "tylko" odnowienia toru jest zbyt optymistyczne, ale to już zupełnie inna historia i nie mnie oceniać. Chyba nie śledziłeś wcześniejszych dyskusji i nie "czujesz" atmosfery, która wytworzyła się wokół tego kawałka toru. Dość, że większość wolontariuszy odbudowujących swego czasu linię z Fundacją nie chce mieć nic wspólnego.

Inny artykuł dot. kolejki:
Kolejka wąskotorowa: Fundacja ma posprzątać teren

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
grzegorz_sykut
Global Moderator

W terenie W terenie

waskotorowka
« Odpowiedz #6 : 19 Lipiec 2011, 11:11:58 »
+1

Wobec tego przepraszam Pana Prezesa jak i również "poruszonych" moimi słowami. Zbyt pochopnie wyciągnąłem wnioski z tego co przeczytałem.

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
maciej96
Młotkowy
**
Długość toru:: 95 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #7 : 25 Sierpień 2011, 16:32:18 »
0

Nie odsyłam nikogo do łopaty jak mi to sugerujesz tylko poddaje pod wątpliwość teorie "że wystarczy odnowić torowisko". Wkurza mnie kiedy inni marginalizują pracę wolontariuszy (bez względu na jakim odcinku) mówiąc, że to było za cudze pieniądze i nie ma żadnej wartości.

A mnie wkurza, że praca wolontariuszy zarasta. Czytaj, także moja...Niestety prawdziwym celem fundacji są prywatne cele fundatora a nie dobro żadnej kolejki...
Ot, przy każdej okazji wciągnąć co się da.... pożyjemy zobaczymy co będzie dalej...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!