Świat kolejek wąskotorowych SMF
20 Sierpień 2019, 02:58:24 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Impreza w Śmiglu...  (Przeczytany 9405 razy)
Mikołaj
Młotkowy
**
Długość toru:: 71 m

W terenie W terenie

« : 09 Wrzesień 2011, 08:11:05 »
0

Dostałem zaproszenie na 111lecie kolejki w Śmiglu, jak przeczytałem program to się ździwiłem...

111 rodzinne popołudnie

ze śmigielską kolejką wąskotorową 

Impreza odbędzie się 25 września  2011 r.

na dworcu w Śmiglu - od godz. 15.00 do 18.00

W programie m.in.:

- uroczyste wręczenie honorowego członkowstwa „Stowarzyszenia Przyjaciół Śmigielskiej Kolejki Wąskotorowej”

- prezentacja taboru kolejkowego

- występ Kapeli „Regent” z Czempinia

- konkurs plastyczny dla dzieci i dorosłych

- „bieg” o certyfikat przyjaciela śmigielskiej kolejki

- wystawa zdjęć

- zwiedzanie warsztatów

- gry i zabawy sportowo-rekreacyjne
- tort urodzinowy

Tak ma teraz wyglądać 111 lecie kolejki. Chyba czegoś tu nie rozumiem. Kolejka nie funkcjonuje od stycznia, a tu nagle wielka impreza...wielki sukces gminy...
Brak komentarza.........

grzegorz_sykut
Global Moderator
Długość toru:: 844 m

W terenie W terenie

waskotorowka
« Odpowiedz #1 : 09 Wrzesień 2011, 09:14:06 »
+2

Mnie to wygląda jak klasyczny gminny festyn w przysłowiowym Pcimiu Dolnym. Ma być swojsko, przaśnie, niemal jak na pochodzie majowym 30 lat temu. Będzie piwko, kiełbaska, zainteresowaną gawiedź przegoni się po warsztatach snując im świetliste plany na przyszłość, do bigosa zagra lokalna kapelka ludowa, zasłużeni działacze dostaną odznaczenia i dyplomy.

A całość dobitnie świadczy, że gmina nie ma totalnie pomysłu na kolejkę, próbując serwować atrakcje z minionej epoki.
Bo jakoś nie wierzę, że lokalna społeczność ma parcie na takie imprezki Duży uśmiech

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Jacek 83218
Mechanik
Długość toru:: 204 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 09 Wrzesień 2011, 09:36:24 »
+1

Dodajmy że wybory za pasem. Może jakiś lokalny posełek będzie się chciał na tym festynie wypromować i naobiecuje gruszek na wierzbie.
vutik
Młotkowy
**
Długość toru:: 116 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 09 Wrzesień 2011, 10:12:26 »
0

Ciekawe, w programie jest wszystko, tylko nie przejazdy kolejką. A może nie doczytałem?

Może jakiś lokalny posełek będzie się chciał na tym festynie wypromować...
A kto w ogóle jest organizatorem tej szopki? Na stronie UM Śmigiel nic o tym nie ma... Co?
Mateusz
Młotkowy
**
Długość toru:: 65 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #4 : 09 Wrzesień 2011, 12:29:58 »
0

No właśnie mnie też dziwi brak jakiegokolwiek przejazdu.
Ktoś się orientuje czy tam są jakieś problemy techniczne żeby ruszyć pociąg na jeden czy dwa przejazdy..Co?
PX48-28
Nowicjusz
*
Długość toru:: 43 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #5 : 09 Wrzesień 2011, 12:50:07 »
0

Pewnie tor tak zarósł że teraz niechcą "wywalać" pieniędzy na koszenie  Niezdecydowany
Ariel Ciechański
Administrator
Długość toru:: 943 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #6 : 09 Wrzesień 2011, 12:56:02 »
0

Ktoś się orientuje czy tam są jakieś problemy techniczne żeby ruszyć pociąg na jeden czy dwa przejazdy..Co?

Myślę, że raczej formalną. Wątpię, żeby gmina miała choć maciupeńki kawałek papieru rodem z UTK...

Pozdr.<br />CAr.<br />
grzegorz_sykut
Global Moderator

W terenie W terenie

waskotorowka
« Odpowiedz #7 : 09 Wrzesień 2011, 13:12:20 »
+2

Byleby tani browar był. Po nim łatwiej słucha się kolejnych politycznych obietnic. Jak to miało być pięknie ....

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Andrzej T.
Czytelnik

Długość toru:: 4 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #8 : 29 Październik 2011, 12:14:42 »
+1

Jeżeli ktoś nie wie - w ramach 111-lecia kolejki jednak odbyły się przejazdy motorówką na śmigielskiej... Dowiedziałem się o tym z informatora "Powiaty-gminy" numer 19 (365) z 15.10.2011, gdzie przeczytać można m.in.:
Podczas trzygodzinnej imprezy motorówka jeździła na odcinku Śmigiel - Nietążkowo Szkoła. Kursów było kilka, a każdy ciszył się sporym zainteresowaniem podróżnych.
Gościem imprezy był poseł Szczepański (czyli znamy już fundatora "kiełbasy wyborczej"), a na jednym z trzech zdjęć, które okraszają artykuł, "tłumy" zainteresowane kursem kolejką (dwadzieścia kilka osób) pozują na tle motorówki - oczywiście jeszcze w malowaniu starego operatora...

Pozdrawiam
Ariel Ciechański
Administrator
Długość toru:: 943 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #9 : 29 Październik 2011, 19:58:33 »
0

Jeżeli ktoś nie wie - w ramach 111-lecia kolejki jednak odbyły się przejazdy motorówką na śmigielskiej...
Pozdrawiam

A co na tu UTK??

Pozdr.<br />CAr.<br />
Leśny Dziadek
Dyrektor
Długość toru:: 904 m

W terenie W terenie

http://www.strzelnicahistoryczna.pl

« Odpowiedz #10 : 29 Październik 2011, 20:12:30 »
+1

Tak zwany czas przeszły dokonany, czyli stało się... Dlatego też oficjalnie się nie chwalili przed imprezą elementem ruchomym. A co, jak za starych czasów na pewnej znanej mi dobrze kolejce "pojechać każdy może', jeden lepiej..."    "Panie Waldku, no przecież Pan jeździł w zeszłym roku, no nie pojedzie pan z miłymi gośćmi, no śmiało... !"

Jacek 83218
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #11 : 29 Październik 2011, 22:27:46 »
0

Gościem imprezy był poseł Szczepański (czyli znamy już fundatora "kiełbasy wyborczej").

Hehe tak czułem. A po wyborach g... na szynach.
grzegorz_sykut
Global Moderator

W terenie W terenie

waskotorowka
« Odpowiedz #12 : 29 Październik 2011, 23:52:20 »
+1

Gościem imprezy był poseł Szczepański (czyli znamy już fundatora "kiełbasy wyborczej").

Hehe tak czułem. A po wyborach g... na szynach.

A jaki interes ma polityk w popieraniu tej inicjatywy jaką jest reaktywacja kolejki? Ano niewielki - kolejka to worek bez dna na pieniądze, a nietrafione inwestycje słabo przekładają się na kolejny wynik wyborczy.
Dlatego dużo taniej i prościej złożyć ogólnikowe obietnice, wyrazić chęć ratowania przy wyborczym piwku i kiełbasce i złapać na tym kilka głosów poparcia przed samymi wyborami tak jak to miało miejsce w tym przypadku. Polityka tak jak biznes to gra interesów i umiejętność ich pogodzenia we wspólnych projektach.

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Jacek 83218
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #13 : 30 Październik 2011, 13:21:17 »
0

Dokładnie. A "Ciemny lud to kupi".

Początek politykowania Chociaż tym razem o tyle dobrze że najprawdopodobniej ów posełek cwaniaczek nie będzie przejadał naszej kasy sądząc po wyniku wyborów jego partii. Koniec Politykowania

A tory będą zarastać i znikać. Tabor rdzewieć. Nie ma tam na trasie jeszcze jednego miejsca gdzie mogliby zdemontować za wąski mostek i zasypać tory?
nikolai
Młotkowy
**
Długość toru:: 75 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #14 : 01 Listopad 2011, 12:34:25 »
0

Cytat: Andrzej T.
Gościem imprezy był poseł Szczepański (czyli znamy już fundatora "kiełbasy wyborczej")

Na szczęście "poseł" o tym panu można mówić już w czasie przeszłym. Nie udało mu się przeczołgać jak inni koledzy z SLD przez tegoroczne sito wyborcze, zatem lewicowa partia straciła wybitnego specjalistę od kolei, na jakiego lansował się ów ex-poseł z Leszna.
Cytat: Andrzej T.
"tłumy" zainteresowane kursem kolejką (dwadzieścia kilka osób) pozują na tle motorówki - oczywiście jeszcze w malowaniu starego operatora...

Na stronie http://www.smigiel.pl/index.php?lang=default&ct=7&mod=ShowPage&a=show&id=3164 w oficjalnej propagandzie są równie urocze obrazki. Ciekawi mnie tylko, czy Burmistrz nie zapomniał o wystąpieniu do SKPL czy wyrażają zgodę na użycie logo, oznaczeń operatora itp podczas tej szopki. Oj chyba nie...

Obsługa może odmówić przewozu osób nietrzeźwych, wzbudzających odrazę brudem lub niechlujstwem [...]
(Regulamin przewozu osób i bagażu na sieci SKPL, Rozdział 4, pkt. 1)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!