Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Kwiecień 2024, 02:08:46 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozkład jazdy 2012  (Przeczytany 32030 razy)
andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenie



CiuchciaJKD
WWW
« : 30 Listopad 2011, 21:40:48 »
0

Witam !
Właśnie pracujemy nad rozkładem 2012.
Prawdopodobnie będą to 1 pociąg St-ce - Lipie (skomunikowany z pociągami ze/do Skarżyska) i 1 pociąg Iłża - Marcule (dłuższy niż do tej pory pobyt w arboretum). Czekam na sugestie.
Zapisane
Turysta91
Nowicjusz
*
Długość toru:: 14 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 04 Grudzień 2011, 13:58:09 »
-3

Witam, ponawiam propozycję, którą wysłałem jakoś pod koniec kwietnia, ale było już za późno...
Starachowice Wsch. Wąsk.:
odjazd godzina 13:00
przyjazd do Lipia 13.20

Marcule:
odjazd godzina 14:30
przyjazd do st. Iłża 15:00

Iłża:
odjazd godzina: 15:30
przyjazd Marcule 16:00

Lipie:
odjazd godzina: 16:40
przyjazd do st. Starachowice Wsch. Wąsk. 17:00

Rozkład pewnie trochę dziwny, ale dopasowałem go pod siebie  chcę zaliczyć oba odcinki w jednym dniu, bo innej możliwości nie mam.
Pomysł jest taki: promocja aktywnego wypoczynku. Lukę Lipie - Marcule trzeba jakoś wypełnić, jeśli narazie nie może to być pociąg - to odcinek ten można przejechać rowerem, ścieżka znajduje się niemal wzdłuż toru (czy tam pozostałości po torze). Pomysł jest trochę szalony, ale ciekawy, warto spróbować  Odjazd i przyjazd Starachowice jest dopasowany do pociągów ze/do Skarżyska-Kamiennej, a w Skarżysku istnieje skomunikowanie z pociągami z/do Krakowa.
Proponowany rozkład można jeszcze dopracować, ale tak, aby zachować skomunikowania. Np. wydłużyć pobyt w Iłży lub wydłużyć czas przejazdu rowerem na brakującym odcinku.
Spojrzałem na to, jako na dojazd np. z Krakowa do Iłży koleją. Uzupełnieniem braku trasy jest rower, a przy okazji można chociaż trochę pozwiedzać miasteczko
Mam nadzieję, że nie namieszałem. Warto rozpatrzyć taką możliwość wycieczki.
Pozdrawiam!
Zapisane
a cygan
Dyrektor
*****
Długość toru:: 869 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #2 : 04 Grudzień 2011, 16:11:38 »
0

"Turysta91" podpowiada:
"Spojrzałem na to, jako na dojazd np. z Krakowa do Iłży koleją. Uzupełnieniem braku trasy jest rower, a przy okazji można chociaż trochę pozwiedzać miasteczko".
Nie widzę możliwości zaplanowania takiej wycieczki.
" Lukę Lipie - Marcule trzeba jakoś wypełnić, jeśli narazie nie może to być pociąg - to odcinek ten można przejechać rowerem, ścieżka znajduje się niemal wzdłuż toru (czy tam pozostałości po torze)."
Nie da się jechać obok torowiska. Od Lipia jest prowadzony żółty szlak pieszy, a do Marcul wyznakowano od niego łącznik kolorem zielonym - jazda rowerem to około godziny w jedną stronę.
Operator zakłada jeden przejazd na danym odcinku, a proponowane rozwiązanie wymaga dwóch.
Rozwiązanie dla turysty z Krakowa: wyjazd PKP( z rowerem) o 9:25,
przejazd trasy Skarżysko (11:50)- Iłża lub Szydłowiec (12:04)- Iłża rowerem
wyjazd z Iłży o 14:00 kolejką SKW,
14:30 - 15:30, zwiedzanie arboretum w Marculach
15:30 - 16:30 przejazd rowerem do Lipia i kolejką SKW do Starachowic
17:32 - Wyjazd PKP do Krakowa (21:03)
Moje propozycje rozkładu jazdy na 2012 r:
Iłża:
odjazd godzina: 14:00
przyjazd Marcule 14:30
Marcule:
odjazd godzina 17:30
przyjazd do st. Iłża 18:00
Starachowice Wsch. Wąsk.:
odjazd godzina 14:00
przyjazd do Lipia 14.30
Lipie:
odjazd godzina: 16:40
przyjazd do st. Starachowice Wsch. Wąsk. 17:10
Można zaplanować odjazd ze Starachowic na godzinę 13:00, ale w Lipiu brak jest oferty zagospodarowania tego dodatkowego czasu. Rozwiązanie - pozyskanie drezyny i przejazdy w Starachowicach lub Lipiu.
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #3 : 04 Grudzień 2011, 16:55:10 »
+1

Rozwiązanie - pozyskanie drezyny i przejazdy w Starachowicach lub Lipiu.
O ile transport za każdym razem drezyny do Lipia nie był by problemem to tam można by było jo wykorzystać na trasie Lipie - koniec torowiska.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #4 : 04 Grudzień 2011, 19:04:58 »
-3

Zatem zapraszamy na karczowanie 2 km szlaku bo krzaki tam rosną do pasa
Zapisane
Turysta91
Nowicjusz
*
Długość toru:: 14 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #5 : 04 Grudzień 2011, 19:39:43 »
0

Nie da się jechać obok torowiska. Od Lipia jest prowadzony żółty szlak pieszy, a do Marcul wyznakowano od niego łącznik kolorem zielonym - jazda rowerem to około godziny w jedną stronę.
Według mapy, którą mam przed sobą część szlaku prowadzi obok torowiska - nawet znajdują się w sąsiedztwie szlaku nieczynne przystanki: Łaziska Iłżeckie i Lubienia. Jazda rowerem to około godziny - według zaproponowanego przeze mnie rozkładu to mniej więcej by się zgadzało - 50 minut

Operator zakłada jeden przejazd na danym odcinku, a proponowane rozwiązanie wymaga dwóch.
Rozumiem, że chodzi o jeszcze jeden przejazd do arboretum, tak? Bo ja zaproponowałem na tym odcinku jedną parę.
Dużo jest rozwiązań: jeśli koniecznie musi być przejazd ze zwiedzaniem arboretum to można pogodzić taki rozkład jeśli kolejka ma jeździć tylko w niedziele to może istnieć tzw. rozkład "na zakładkę". W jedną niedzielę jedziemy do arboretum, w drugą jedziemy ze Starachowic do Iłży (pociąg-rower-pociąg). Wiem, że wprowadza to zamieszanie, ale oferta staje się urozmaicona. Chyba, że możliwe jest zorganizowanie 2 przejazdów na odcinku Marcule - Iłża (w minionym sezonie były dwa połączenia), albo organizowanie kursów w soboty i niedziele - wtedy można wprowadzić rozkład sobotni i rozkład niedzielny. Jeśli oczywiście istnieje taka możliwość.

Rozwiązanie dla turysty z Krakowa: wyjazd PKP( z rowerem) o 9:25,
przejazd trasy Skarżysko (11:50)- Iłża lub Szydłowiec (12:04)- Iłża rowerem
Dużo kilometrów. Odcinek Lipie - Marcule jest dużo krótszy. I wypadałoby go w jakiś sposób zagospodarować, a tak to zapomina się o nim, co powoduje, że oba odcinki są niezależne od siebie, a tak być nie powinno. Kolejka dawniej jeździła na całym odcinku, więc teraz trzeba stworzyć jakąś namiastkę brakującego szlaku. Turystyka rowerowa staje się coraz bardziej modna. Długość odcinka jest w sam raz. Po co jeździć inną, dłuższą drogą jak pod nosem mam krótszą i związaną z trasą kolejki. Odpowiednia promocja połączenia pociąg-rower-pociąg - Starachowice Wsch. Wąsk. - Iłża i turyści się znajdą.
Zapisane
klon200
Zawiadowca
****
Długość toru:: 486 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #6 : 04 Grudzień 2011, 19:46:59 »
0

Zatem zapraszamy na karczowanie 2 km szlaku bo krzaki tam rosną do pasa

coś słyszałem że "miejscowi złomiarze pożyczyli " sobie kilka śrub i podkładek więc niewiadomo czy da się przejechać te 2 km
Zapisane
klon200
Zawiadowca
****
Długość toru:: 486 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #7 : 04 Grudzień 2011, 20:03:25 »
0

Nie da się jechać obok torowiska. Od Lipia jest prowadzony żółty szlak pieszy, a do Marcul wyznakowano od niego łącznik kolorem zielonym - jazda rowerem to około godziny w jedną stronę.

Według mapy, którą mam przed sobą część szlaku prowadzi obok torowiska - nawet znajdują się w sąsiedztwie szlaku nieczynne przystanki: Łaziska Iłżeckie i Lubienia. Jazda rowerem to około godziny - według zaproponowanego przeze mnie rozkładu to mniej więcej by się zgadzało - 50 minut



W 2008 roku przeszedłem całą trasę na pieszo przez las od samych Starachowic do Marcul.

od Starchowic do Lipia istnieje możliwość jazdy rowerem wzdłuż torowiska.

natomiast od Lipia do Marcul rowerem wzdłuż torowiska nie da rady. Za dużo krzaczorów.

Posiadam fotki z tej wyprawy. Jeśli chcesz mogę tutaj kilka wrzucić.

Kiedyś zamieściłem dwie foty w necie z tej wycieczki

Jeśłi się nie mylę to prawdopodobnie jest gdzieś koło 6 km




a to już gdzieś powyżej 8km (prawdopodobnie gdzeiś w pobliżu był przystanek Łaziska)

Zapisane
Turysta91
Nowicjusz
*
Długość toru:: 14 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #8 : 04 Grudzień 2011, 20:29:44 »
0

natomiast od Lipia do Marcul rowerem wzdłuż torowiska nie da rady. Za dużo krzaczorów.

Ja nie piszę, że całą trasę wzdłuż torowiska przejechać rowerem. Chodzi mi o szlaki turystyczne. Po podróży pociągiem ze Starachowic do Lipia udajemy się rowerem do miejcowości Lipie, przejeżdzamy prawie całe Lipie, następnie skręcamy (cały czas jedziemy wspomnianym szlakiem żółtym). Szlak prowadzi później dookoła jakiegoś stawu, ale istnieje droga na wprost, więc nie ma konieczności objeżdżania dookoła tego stawu. Później nieczynne torowisko zbliża się do szlaku żółtego. Potem są nieczynne przystanki kolejki obok szlaku, po którym się poruszamy rowerem. Następnie torowisko przecina szlak, a zaraz jest skrzyżowanie z drogą bodaj E371. Skręcamy na właśnie tę drogę w kierunku tym samym, w którym skręca torowisko, czyli na Marcule. Po przejechaniu kawałka drogi jesteśmy już w Nadleśnictwie Marcule, gdzie czeka na nas pociąg do Iłży. Fajna sprawa. Wątpię, żeby mapa była niedokładna czy przekłamana 
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #9 : 04 Grudzień 2011, 21:05:54 »
0

Odpowiednia promocja połączenia pociąg-rower-pociąg - Starachowice Wsch. Wąsk. - Iłża i turyści się znajdą.
Owszem tylko co z turystami bez rowerów?? Można by na kolejce wypożyczać ale kto je najpierw kupi i za co?? Poza tym jako masz pewność ze ktoś kto wypożyczy rower go odda?? Jeśli by ustalił kałcię zwrotną w wysokości wartość rowery to turyści już nie będą tak chętni do korzystania z tego.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
a cygan
Dyrektor
*****
Długość toru:: 869 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #10 : 04 Grudzień 2011, 21:35:01 »
0

Temat "rowerów" był już "przerabiany", miały jechać w brankardzie.
Od stacji w Lipiu jedziemy dobrą drogą tylko do lasu, dalej to droga leśna. Piach, koleiny, to tzw. "linia strażowa". Nią dojedziemy do drogi krajowej nr 9, ale duży ruch i brak pobocza (a i obok stoją "grzybiarki"), nie pozwala na bezpieczną jazdę. Dlatego lasem wyznakowano szlak zielony.   
W latach ubiegłych nie zaobserwowano dużej ilości rowerzystów w okolicy kolejki i nie było potrzeby jazdy z brankardem.
Jest inna "atrakcja" w Starachowicach, choć wymaga dokończenia prac przy niej - trzecia kolejka!!!
Zwiedzanie Muzeum Przyrody i Techniki, połączone z jazdą kolejką wąskotorową (lub nawet drezyną) po terenie wielkiego pieca.
Cały dzień wypełniony.
 
Zapisane
PkL
Mechanik
***
Długość toru:: 187 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #11 : 04 Grudzień 2011, 21:39:32 »
0

Turysta91, nie może być jednej pary przy założeniu, że trasa to Marcule - Iłża - Marcule. Skład rezyduje w Iłży, stamtąd musi wyruszać, i tam wracać. Myślę, że przy jednej parze na odc. iłżeckim nie ma szans na skomunikowanie z "rowerem" w obydwie strony.

Połączenie z Krakowa jak najbardziej jest, jednak podejrzewam że to tor przeszkód wyłącznie dla Miłośników Kolei - http://imgf.tw/456903647.jpg lub mniej "atrakcyjna" wersja - http://imgf.tw/336425445.jpg - obydwie wg. nowego rozkładu jazdy.

Jak biegnie szlak zielony, czy jest wyznaczony na jakiejś mapie (najlepiej dostępnej w internecie)? Nie widzę go na http://starachowice.travel/pl/informator_turystyczny/jak_spedzic_czas/szlaki_turystyczne/
Zapisane

Pozdrawiam
Turysta91
Nowicjusz
*
Długość toru:: 14 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #12 : 04 Grudzień 2011, 21:58:47 »
+1

andrzej2110
Ale spokojnie, nie ma się co oburzać. Nikt tutaj nie pisał, że kolejką będą mogli jechać tylko ci, którzy mają rower ze sobą. Kurs Starachowice - Lipie oprócz tego, że jest godzinę wczesniej zostaje bez zmian. Zmodyfikowałem kursy Marcule - Iłża i jeszcze wymyśliłem inne rozwiązania, żeby żaden turysta nie był poszkodowany. Teraz pomysł pozostawiam do przemyślenia osobom, które są odpowiedzialne za opracowanie rozkładu jazdy i które wdrożą go w życie. Chciałbym, aby kolejka się rozwijała i oferowała różne sposoby spędzenia czasu. Ciągle ta sama oferta w końcu się znudzi ludziom i wtedy trzeba będzie się pożegnać z kolejką. Rozkład Iłża - Marcule z tego co widzę dotychczas dostosowany był tylko dla osób, którzy mieszkają lub odwiedzają Iłżę. Dla osoby, która mieszka np. w Krakowie dostępny jest jedynie kurs Starachowice - Lipie, bo jest skomunikowany z pociągami PKP. Oczywiście są różne busy, autobusy, ale to już inna sprawa.

Poza tym wspominałem o promocji zaproponowanej możliwości. Bo inaczej nikt się nie domyśli. Po odpowiedniej reklamie zarówno na arboretum, jak i na rower ludzie się znajdą.

PkL, połączenie z Krakowa - dziwne, bo ja znalazłem, co innego - atrakcyjnego:
Kraków Główny odj. 9:25 (TLK Kraków Główny - Kołobrzeg)
Skarżysko-Kamienna przyj. 11:49
Skarżysko-Kamienna odj. 12:25 (Regio Skarżysko-Kamienna - Ostrowiec Świętokrzyski)
Starachowice Wschodnie przyj. 12:46
dotyczy to nowego rozkładu jazdy PKP 2011/2012 i okresu wakacji 2012.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2011, 22:11:01 wysłane przez Turysta91 » Zapisane
andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenie



CiuchciaJKD
WWW
« Odpowiedz #13 : 04 Grudzień 2011, 22:06:26 »
0

Przewóz większej ilości rowerów na odcinku starachowickim zawsze można zgłosić (odpowiednio wcześniej, co najmniej 2 godziny przed odjazdem ze Starachowic) i bez problemu pojedzie brankard. Co do skomunikowań to chcemy, żeby zdążyć na pociągi do/z Skarżyska, najlepiej Regio, żeby działało także "Kolej na rower".  

Pomysł z pociągiem Marcule - Iłża - Marcule, tak naprawdę oznacza 2 pary, a skłaniamy się w kierunku 1 pary (skład stacjonuje w Iłży), ale nie wykluczamy 2 pary na zamówienie. Zaliczenie całości będzie możliwe jedynie w 1 stronę - oczywiście na 1 bilecie, pod warunkiem wykonania obydwu kursów (informacja będzie u kierownika pociągu).

Tak naprawdę docelowy rozkład powstanie po marcowej korekcie (odcinek starachowicki), ale nie powinno być tam zasadniczych zmian.  Skomunikowanie z TLK z/do Przemyśla będzie gorsze (więcej czasu przed odjazdem - można np. zwiedzić muzeum).
Zapisane
PkL
Mechanik
***
Długość toru:: 187 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #14 : 04 Grudzień 2011, 22:23:14 »
0

Czy okrojenie ilości pociągów w Iłży jest podyktowane malejącym zainteresowaniem? Początkowo odc. starachowicki to było nawet 6 par pociągów, w sobotę i niedzielę, teraz został jeden niedzielny. To samo, jak widzę, dzieje się w Iłży.

Miło słyszeć, że "rowerem w jedną stronę" będzie ważny jeden bilet.

Sprawdzam połączenia od Krakowa przez nowy.rozklad-pkp.pl i nie widzę TLK na Kołobrzeg o 9.25. Czyżby informacje na tej strony był nieaktualne?
Zapisane

Pozdrawiam
Turysta91
Nowicjusz
*
Długość toru:: 14 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #15 : 04 Grudzień 2011, 22:29:25 »
0

Szkoda, że zaplanowano na kolejny sezon tylko 1 kurs Iłża - Marcule - Iłża. Ok, zrozumiałem, musi być podsył z Iłży. W przypadku 2 kursów Iłża - Marcule taka oferta "arboretum i rower" byłaby świetna. Zachęcam, warto spróbować, chociaż na okres próbny.
Chciałbym zaliczyć tą kolejkę i takie rozwiązanie bardzo odpowiadołoby mi   a przy okazji można spróbować przyciągnąć więcej ludzi.

PkL, ja przed chwilką sprawdziłem i to połączenie Kraków - Kołobrzeg 9:25 jest, wpisałem datę 22.07.2012
Zapisane
a cygan
Dyrektor
*****
Długość toru:: 869 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #16 : 04 Grudzień 2011, 22:40:48 »
0

Szlak zielony do Marcul - łącznik od szlaku żółtego, naniesiony jest na wszystkich mapach wydawanych przez starostwo w Starachowicach. To tylko około 2 kilometrów lasem.
Co do zmian w rozkładach - ekonomia.
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #17 : 04 Grudzień 2011, 22:50:34 »
0

To pokazuje ze mieszkańcy Starachowic oraz Iłży już "zaliczyli" kolejkę. Dalsze funkcjonowanie będzie zależało od przyjezdnych.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenie



CiuchciaJKD
WWW
« Odpowiedz #18 : 05 Grudzień 2011, 07:35:05 »
0

Myślę, że nie wszyscy
Zapisane
Turysta91
Nowicjusz
*
Długość toru:: 14 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #19 : 05 Grudzień 2011, 22:09:29 »
0

To pokazuje ze mieszkańcy Starachowic oraz Iłży już "zaliczyli" kolejkę. Dalsze funkcjonowanie będzie zależało od przyjezdnych.
Dlatego zaproponowałem nowy rozkład. Chodzi o to, żeby przyciągnąć też ludzi z zewnątrz
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!