Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 06:12:27 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co jeździ w Rudach.  (Przeczytany 26301 razy)
Brecht
Młotkowy
**
Długość toru:: 130 m

W terenie W terenie


ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็


« : 11 Czerwiec 2012, 17:23:19 »
+2

W weekendy i święta, przy słonecznej pogodzie, na trasie Rudy - Stanica - Rudy jeździ Lyd1 lub Lxd2 z letniakami:
Rudy Raciborskie - Przejazd Lxd2-09 na trasie Rudy - Stanica - Rudy [HD] Małe | Duże


Na trasie Rudy - Paproć - Rudy jeździ parowóz Las49 z tymi samymi letniakami
Rudy Raciborskie - Przejazd parowozu Las49 na trasie Rudy - Paproć - Rudy [HD] Małe | Duże


Manewry na stacji oraz kursy na trasie Rudy - Paproć - Rudy w czasie tygodnia (wycieczki itp) obsługują 2Wls50 lub Wls75
Rudy Raciborskie - Manerwy na stacji [HD] Małe | Duże


A poza sezonem i podczas niepogody Lyd2 + Bxhpi
(stary film z przejazdu takiego składu można zobaczyć na moim kanale)
Zapisane
PiotrS
Mechanik
***
Długość toru:: 233 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 16 Czerwiec 2012, 21:25:11 »
0

Cześć

Nie wiecie co jutro tj. 17 czerwca  jeździ w Rudach? Czy będzie Las pod parą? Nie mogę się tam dzisiaj dodzwonić a od tego uzależniam jutrzejszy wyjazd. Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.

Piotr
Zapisane

PiotrS
boris-cz
Młotkowy
**
Długość toru:: 50 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #2 : 17 Czerwiec 2012, 11:40:50 »
+1

Wycieczka pracowników bohumińskiej lokomotywowni.LASek,Rumun,pyszna kiełbasa i beczka Raciborskiego .Dziękujemy i pozdrawiamy!

http://750mm.pl/index.php?action=media;sa=album;in=67

Zapisane
dimekk
Młotkowy
**
Długość toru:: 137 m

W terenie W terenie


Dyżurny ruchu


« Odpowiedz #3 : 17 Czerwiec 2012, 21:04:20 »
+3

Dzisiaj, korzystając z pięknej pogody i braku możliwości zrelaksowania się w inny kolejowy sposób - wybrałem się do Rud. Z Bytomia kawał drogi, ale A1 zbliżyła Rudy do konurbacji. Wycieczka bardzo udana; mimo, iż IMHO Rudy nie mają wielkiego potencjału w obecnym kształcie - dbałość o całokształt pozwala mieć nadzieję, że Rudy idą w stronę Zachodu.

Pozwolę sobie o "wypunktowanie" zalet i wad Rud:
+
- czystość - brak walających się śmieci; niby oczywiste, jednak w polskiej rzeczywistości różnie z tym bywa;
- dbałość o wizerunek - mechanik (i to parowozu!) może pracować w czystej koszuli? To samo wszyscy pracownicy stacyjni. Szok, myślałem, że standardem jest flanelowa koszula, podkoszulka, ewentualnie owłosiona klata. Ja wiem, że to element folkloru, ale koszula jednak lepiej działa na matki z dziećmi;
- tabor - cóż można powiedzieć? Parowóz to największy magnes - mnie również głównie on mnie ściągnął. Poza tym błyszczący rumun, czyste letniaki. Wagony austriackie póki co świecą rdzą, jednakże po pomalowaniu będą perłą, pozwalając na przewozy przez cały rok;
- atmosfera - wszyscy mili, uśmiechnięci - chce się wracać. Najwięcej pieniędzy zostawiają rodziny z dziećmi - dzisiaj były ich tam dosłownie setki - nikomu nie przeszkadzały - nikt nie próbował przesadnie historyzować. Frontem do klienta a nie zabawa we własną, wyimaginowaną, historyczną kolej rodem z lat '80;
- dbałość o szczegóły - piękne wskaźniki W4, zwrotnicowe; kartonowe bilety; zegar; skoszona trawa; działający semafor wyjazdowy;
- infrastruktura - na szlaku do Paproci dużo nowych odcinków torów (dzisiaj chłopaki również pracowali - pod ruchem), rozjazdy - takich to nawet PeeLKa nie ma. Wzorowo utrzymane, zamknięcia nastawcze zarówno hakowe jak i suwakowe, zabytkowe zamki ryglowe, w Paproci wypatrzona szyna z 1913 roku Kozioł oporowy z poduszką piaskową.

-
- słabe oznakowanie - przejeżdżając przez Rudy można nawet nie zorientować się, że jest tam stacja. Przy kościele przydałby się jakiś drogowskaz (i to duży) - nic takiego nie zauważyłem. Od jakichś knajp i owszem.
- nie najlepsze rozplanowanie - te zabytkowe samochody pożarnicze mogłyby stać tam, gdzie osobówki (pracownicze?);
- wejście do parowozowni tylko z pracownikiem - mógłby ktoś czasami oprowadzać;
- w poczekalni - przed kasą przydałoby się więcej jakichś akcesoriów kolejowych - liczyłem na jakieś fajne bibeloty i lekko się zawiodłem.

Pozostałe:
- w pomieszczeniu dyżurnego ruchu wypatrzyłem tablicę kluczową, centralkę telefoniczną i radiotelefon wraz z zasilaczem. Fajne
- magazyn akcesoriów torowych - tylko pod zadaszeniem, nijak nie zamknięty? W Bytomiu zniknąłby pierwszej nocy

Ogółem wycieczka in plus - mimo małego potencjału (bo ile można jeździć do lasu?) obłożenie w każdym pociągu bliskie 100%. Widać Rudy mają to COŚ, COŚ, do czego powinni dążyć wszyscy.
Zapisane

Panta rhei a nad tym most
hjugytf
Mechanik
***
Długość toru:: 279 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #4 : 02 Czerwiec 2013, 01:19:19 »
0

Coś nowego się pojawiło w tym temacie?
Zapisane
Tw53 Rudy
Zawiadowca
****
Długość toru:: 407 m

W terenie W terenie


WMD Rudy > WMD Bytom Karb Wąsk.


« Odpowiedz #5 : 06 Kwiecień 2017, 00:08:28 »
0

Mam pytanie trochę z innej beczki, mianowicie jakim kolorem były malowane Wls75,Lasek i Wls180 . Chodzi mi o odcień zielonego , ponieważ jestem też modelarzem i potrzebuję koloru do modeli . Dzięki. 
Zapisane

Wąski tor pod parą !
|13 czynnych parowozów|1 w naprawie|3 oczekujące naprawy|
hjugytf
Mechanik
***
Długość toru:: 279 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #6 : 31 Styczeń 2018, 10:16:25 »
0

Witam. Ponoć pojawił się nowy parowóz. Macie jakieś informacje w tym temacie? Czy to prywatnie Pan Prezes sobie go kupił?
Zapisane
rememberthename18
Nowicjusz
*
Długość toru:: 29 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #7 : 14 Luty 2018, 20:58:44 »
0

Zadałeś sobie pytanie i sam odpowiedziałeś czyj jest. Tabor z Chorzowa zjechał. Tylko nie wiem czy jesteś w temacie kto tam teraz zarządza
Zapisane
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #8 : 15 Luty 2018, 01:39:41 »
+1

Zarządza ten sam, co zarządzał - gmina Kuźnia Raciborska za pośrednictwem jednostki budżetowej o nazwie "Kolej Wąskotorowa w Rudach". Jedynie kierownik jednostki się zmienił. A z tego, co wiem, to poprzedni kierownik od jakiegoś ( co raz dłuższego czasu) z przyczyn nie do końca ustalonych, nie pojawia się w Rudach. W ogóle jakoś nigdzie się nie pojawia. No chyba, że moja wiedza jest niekompletna (czego, ofkoz, nie wykluczam).
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #9 : 15 Luty 2018, 10:20:56 »
0

Poprzedni kierownik to kupił dworzec w Nędzy i tam ma uruchamiać kolejkę która w dalszej perspektywie ma się połączyć z Rudami.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Senda
SGKW
*
Długość toru:: 179 m

W terenie W terenie

Mariusz Senderowski


« Odpowiedz #10 : 15 Luty 2018, 13:02:42 »
0

Poprzedni kierownik to kupił dworzec w Nędzy i tam ma uruchamiać kolejkę która w dalszej perspektywie ma się połączyć z Rudami.

Na dworcu w Nędzy wisi ponownie ogłoszenie " Na sprzedaż".
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #11 : 16 Luty 2018, 09:16:01 »
0

Coś te Rudy nie mają szczęścia chyba....
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
hjugytf
Mechanik
***
Długość toru:: 279 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #12 : 26 Luty 2018, 08:01:08 »
0

Tak. jest ogłoszenie na banerze, że na sprzedaż,.
Zapisane
czesio
Nowicjusz
*
Długość toru:: 34 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #13 : 05 Marzec 2018, 00:11:58 »
0

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.nowiny.pl/136702-koniec-marzen-o-waskotorowce-w-nedzy.html&ved=2ahUKEwiq4bCF5NPZAhVB-6QKHVw4CBkQFjAbegQICRAB&usg=AOvVaw3mdts9Bh9TkX7RL1_Wyaj3
Zapisane
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #14 : 05 Marzec 2018, 02:58:13 »
+2

Oj, złe pekape, zła gmina, złe wszystko. Biedny obywatel zgnębiony przez system.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2018, 03:03:40 wysłane przez Paweł Niemczuk » Zapisane
prof_klos
Mechanik
***
Długość toru:: 284 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #15 : 05 Marzec 2018, 09:28:20 »
+1

Nędza w Nędzy, ot co.
Zapisane

Filozofia sztuką życia...!
Piotrek
Mechanik
***
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #16 : 07 Marzec 2018, 11:41:09 »
+3

Mała relacja z przejazdu specjalnego dla miłośników kolei i fotografii
https://youtu.be/OixlPfRPzMQ
Zapisane
kemot324
Nowicjusz
*
Długość toru:: 38 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #17 : 28 Grudzień 2019, 20:43:01 »
+3

Mam pytanie, a nawet i dwa.
Czy lyd2 - 101 jest sprawna? A jeżeli tak to czy czasem jeździ?
Remontowany jest parowóz Ryś, jak daleko są prace nad nim?
Zapisane
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #18 : 30 Grudzień 2019, 18:20:01 »
0

Rysia od paru miesięcy w Rudach już nie ma. Co do Lyd1, to przy pociągach planowych raczej jej nie widać, ale to nie znaczy, że nie jest sprawna. Natomiast niemal na pewno nie jest własnością gminy, a prywatną. To może tłumaczyć dlaczego raczej jej nie widać. I właśnie: pytanie do bywających w Rudach: czy ona w ogóle jeszcze tam jest, czy podobnie, jak wiele innych sztuk taboru zmieniła właściciela i miejsce pobytu?
Zapisane
kemot324
Nowicjusz
*
Długość toru:: 38 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #19 : 31 Grudzień 2019, 00:39:32 »
0

Lyd2 w sierpniu na pewno jeszcze była na stacji w Rudach.
To dobrze obiło się mi o uszy, że Ryś pojechał do Bytomia?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!