Świat kolejek wąskotorowych SMF
18 Kwiecień 2024, 06:08:20 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lato na śmigielskiej wąskotorówce 20.07.2013  (Przeczytany 19347 razy)
skp1900
Młotkowy
**
Długość toru:: 87 m

W terenie W terenie



« : 01 Lipiec 2013, 14:41:51 »
0

ZAPRASZAMY NA IMPREZĘ Z FOTOSTOPAMI

"LATO NA ŚMIGIELSKIEJ WĄSKOTORÓWCE" 20.07.2013 r.

przejazd odbędzie się na trasie: Stare Bojanowo Wąsk. - Śmigiel - Bielawy
cena: 50 zł/os
zgłoszenia do: 17.07.2013 r.
 


* Plakat.jpg (121.28 KB, 960x720 - wyświetlony 1061 razy.)

*  (56.66 KB, 720x960 - wyświetlony 1090 razy.)

*  (50.01 KB, 1131x1506 - wyświetlony 954 razy.)
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #1 : 02 Lipiec 2013, 22:57:38 »
+12

Czy to będzie kolejna impreza "odwołana z powodu małej ilości zgłoszeń"?
(BP, MSPANC)
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #2 : 03 Lipiec 2013, 17:47:26 »
+8

Jeszcze taka jedna odwołana czy dwie i ta kolejka zemrze śmiercią naturalną, tyle powiem..
Zapisane

Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #3 : 03 Lipiec 2013, 19:47:29 »
+1

A czy ta kolej to jeszcze żyje? Czy to tylko zombie poruszany od czasu do czasu siłą woli?
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #4 : 03 Lipiec 2013, 19:54:42 »
+9

No, zbastujcie już z dokopywaniem. Ja wolał bym aby jednak ta wąskotorówka trwała choćby i w takim wymiarze. Bo istniejąca kolej, to jednak kolej. W odróżnieniu od nieistniejącej, która pozostaje jedynie wspomnieniami.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
nikolai
Młotkowy
**
Długość toru:: 75 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #5 : 03 Lipiec 2013, 20:03:37 »
+3

Jeszcze taka jedna odwołana czy dwie i ta kolejka zemrze śmiercią naturalną, tyle powiem..
Będzie to wspaniały argument przemawiający za całkowitą likwidacją przewozów.
Zrobiliśmy kolejkę turystyczną, ale nikt nie przyjeżdżał...
Zapisane

Obsługa może odmówić przewozu osób nietrzeźwych, wzbudzających odrazę brudem lub niechlujstwem [...]
(Regulamin przewozu osób i bagażu na sieci SKPL, Rozdział 4, pkt. 1)
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #6 : 03 Lipiec 2013, 20:24:32 »
+2

Nikolai, ale czy ta kolejka jest naprawdę w regionie turystycznym?
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Paskud
Młotkowy
**
Długość toru:: 69 m

W terenie W terenie


Sekretarz TPKŚ


mateusz.jungst
WWW
« Odpowiedz #7 : 03 Lipiec 2013, 22:58:59 »
+6

A może by tak raz coś dla hobbystów zrobić? Osobiście niestety nie widzę targetu imprezy w stylu "burdelbany", wzbogaconej jedynie o fotostopy. Matka z dziećmi nie pojedzie, bo drogo i niepotrzebne fotostopy. Hobbysta też raczej nie, bo skład jak z cyrku. Kulawo to wygląda, kulawo...
Zapisane

Pozdrawiam!
Mateusz
nikolai
Młotkowy
**
Długość toru:: 75 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #8 : 04 Lipiec 2013, 07:50:37 »
+4

Póki ktoś w gminie się nie ocknie i nie zmieni koncepcji finansowania burdelzugów to będą takie efekty: panowie za miesiąc impreza, ale jeśli na 3 dni przed wyjazdem nie będzie 20 chętnych to nie jedziemy.
Czy poza stroną kolejki gdzieś jeszcze pojawiło się info o przejeździe? Nie mówię tu o spamowaniu na tym czy innym forum, ale o jakiejś prasie nawet lokalnej czy regionalnej? Czy organizatorzy postawili na szerszy target czy tylko na grupę tych samych hobbystów co zawsze?
Jak każdy biznes tak i ten wymaga poniesienia pewnych nakładów, choćby na reklamę. Jeśli raz, drugi czy trzeci kolejna zapowiadana impreza nie dojdzie do skutku, to liczba potencjalnych chętnych zacznie dążyć do zera, bo kto będzie planował kolejny wolny weekend, żeby 3 dni wcześniej dowiedzieć się, że z wyjazdu nici? Poza tym czy oprócz samego przejazdu samorząd oferuje coś jeszcze? Mam tu na myśli jakieś dodatkowe atrakcje turystyczne. Jazda przez pół kraju dla kilku fotostopów w Śmiglu to naprawdę oferta skierowana tylko dla nielicznych, a na pewno nie dla zwykłego turysty-niemikola.
Zapisane

Obsługa może odmówić przewozu osób nietrzeźwych, wzbudzających odrazę brudem lub niechlujstwem [...]
(Regulamin przewozu osób i bagażu na sieci SKPL, Rozdział 4, pkt. 1)
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #9 : 04 Lipiec 2013, 16:48:58 »
+7

Matka z dziećmi nie pojedzie, bo drogo i niepotrzebne fotostopy. Hobbysta też raczej nie, bo skład jak z cyrku.
100% trafności. W muzyce też tak jest, jak robisz muzykę "dla wszystkich", to wychodzi jakiś środkowy pop którego nikt nie chce słuchać z wyjątkiem profilowanych rozgłośni typu Radio Złote Przeboje..
Jak dla mnie rozwiązania są tu dwa:
1) Taki skład jak zapowiadany - owszem, ale powiedzmy ze trzy czy pięć kursów w te i z powrotem ze Śmigla do Str.Bojanowa w zupełności wystarczy - wtedy target wyłącznie miejscowy, dzieciaki, wata cukrowa + jakieś inne atrakcje "naziemne" (nie mam weny akurat,ale wiemy o co chodzi.)

2) Pełne retro z fotostopami dla miłośników..Hm, no to jeśli jesteśmy w Śmiglu i mamy do dyspozycji tamtejszy tabor, to trzeba sypnąć troszkę kasą by wrócić do PKPowskich malowań i realnie patrząc, zrobić coś a la Rogów w kwietniu 2010 i wjechać gdzie się tylko da. Pomysł z platformą i GS-em jak najbardziej trafiony. I wtedy Str.Bojanowo - Bielawy, a docelowo w przyszłości powrót do Wielichowa.. A, tak się rozmarzyłem, wolno mi przecież

Przypomnijmy, jakie zainteresowanie było, gdy Żuławy chciały zrobić przejazd kompletnym składem Mbxd2 z dwoma doczepami. Też tam wtedy chciałem jechać zresztą.. Ma to sens, tylko nie da się połączyć takich dwóch typów imprez. I tak jak piszesz, mama z dzieckiem nie zapłaci 50 zł za jazdę z postojem co chwilkę, miłośnik nie przyjedzie z drugiego końca Polski by fotografować skład w malowaniu SKPL z 2012 r. Po prostu.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec 2013, 16:56:46 wysłane przez Brood.K » Zapisane

Paskud
Młotkowy
**
Długość toru:: 69 m

W terenie W terenie


Sekretarz TPKŚ


mateusz.jungst
WWW
« Odpowiedz #10 : 05 Lipiec 2013, 21:26:28 »
+3

OT:
Pozwolę sobie zapytać: czy MBxd2-222 jest jeszcze zdatny do jazdy? Takie samo pytanie mam co do Lxd2-266.
Zapisane

Pozdrawiam!
Mateusz
stoker
Młotkowy
**
Długość toru:: 98 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #11 : 18 Lipiec 2013, 14:59:28 »
+2

Z informacji jakie otrzymałem dziś od Operatora kolejki impreza się odbędzie.
Zapisane
Juras XR4Ti
Młotkowy
**
Długość toru:: 103 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #12 : 20 Lipiec 2013, 19:50:19 »
+8

Witam.

No i się odbyła wbrew opiniom niektórych niedowiarków. Fajna atmosfera, fajni ludzie i miła obsługa. W czwartek odbył się jeszcze jeden przejazd - turystyczny na zamówienie z ogniskiem i kiełbaskami. Też sympatyczna impreza. Załapaliśmy się z małżowinką na obie i nie żałujemy !

pozdrawiam - Juras
Zapisane
Wojtek_SZN
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #13 : 21 Lipiec 2013, 21:59:45 »
+6

Jakże miło o tym słyszeć. Malkontentom i niedowiarkom mówimy stanowcze " NIE " choć niektóre wypowiedzi zawierały cenne merytorycznie uwagi. Może ktoś z uczestników wrzuciłby tu kilka fotek ?
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #14 : 22 Lipiec 2013, 23:42:54 »
0

No i się odbyła wbrew opiniom niektórych niedowiarków.
Co pojechało? Ile osób pojechało?
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #15 : 23 Lipiec 2013, 23:15:49 »
+4

Witam.

No i się odbyła wbrew opiniom niektórych niedowiarków. Fajna atmosfera, fajni ludzie i miła obsługa. W czwartek odbył się jeszcze jeden przejazd - turystyczny na zamówienie z ogniskiem i kiełbaskami. Też sympatyczna impreza. Załapaliśmy się z małżowinką na obie i nie żałujemy !

pozdrawiam - Juras

Pics, or did not happen
Zapisane

To jest przekaz.
Juras XR4Ti
Młotkowy
**
Długość toru:: 103 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #16 : 29 Lipiec 2013, 09:53:23 »
+2

Witam.
No i ,,nareszcie" jestem w pracy... Urlop tegoroczny jeśli chodzi o kolejki, był bardzo owocny. Śmigielska. Średzka, Maltanka i trochę nieczynnych po drodze. No i Wolsztyn z jazdą do Poznania pod parą. Jak już wspominałem, impreza na Śmigielskiej była udana (zdjęcia w galeriach). Chciałbym zaznaczyć, że można mnie nazywać miłośnikiem, ale nasze coroczne urlopy planujemy nie tylko pod względem kolejowym, ale również staramy się jak najwięcej zwiedzić ciekawych miejsc. Architektura, militaria, historia drugiej wojny, to jest to, co nas interesuj. Ale do rzeczy. Porównując walory turystyczno - krajobrazowe Śmigla i Środy, uważam że Śmigiel jest ciekawszy. Środa poza wiaduktem nad normalnym nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Pola, krzaki, troczę drzew w skrajni i to wszystko. Na plus zaliczam: Parowóz, wiadukt i manewry w Zaniemyślu. Sam Zaniemyśl też mnie rozczarował. Dwa ciekawe architektonicznie kościoły i koniec. Wyspa jest nieczynna do odwołania. Wyspa nieczynna... No cóż.
Podsumowując według mnie gdyby Śmigiel jeździł parowozem, frekwencja byłaby zdecydowanie większa. Może nawet mogliby pokusić się o jazdy rozkładowe. Wiem, że to teoria i tylko moje zdanie (no, mojej żony też), ale rozleniwiony urlopem i upałem mogę sobie chyba pomarzyć...

pozdrawiam - Juras
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!