Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Grudzień 2018, 08:20:39 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nostalgia Za Parą  (Przeczytany 4416 razy)
Andrzej M.
Nowicjusz
*
Długość toru:: 35 m

W terenie W terenie

« : 18 Marzec 2014, 13:24:23 »
+11

Dzisiaj proponuję wspomnieniową relację z imprezy na sieci kujawskich kolejek wąskotorowych w 1993 r.
http://youtu.be/5tON7jto4_A
Brood.K
Dyrektor
Długość toru:: 792 m

W terenie W terenie

Nic na siłę. Weź większy młotek.

« Odpowiedz #1 : 18 Marzec 2014, 19:01:35 »
0

Jednego słowa zabrakło. Legendarnej imprezy. Imprezy o której do dziś z pokolenia na pokolenie...no, itd. Mrugnięcie
I kto by pomyślał, że ot, zwykły film-relacja z przejazdu , po latach będzie jednym z niewielu źródeł wiedzy, o kolei której już nie ma.

A Półwiosek zastawiony wagonami to jest zupełna miazga..

Dariusz
Minister
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 18 Marzec 2014, 19:22:48 »
0

I jakże miło zobaczyć młodsze o 20 lat twarze  Duży uśmiech :
- już magistra Michała I. - tu w charakterze małoletniego MK
- nastolatka Andrzeja C. szukającego dobrych wzorców
- wspaniałego młodocianego organizatora Marka M.
i wielu innych ...

PS
20:42 - zaproszenia na podobną imprezę do Jędrzejowa - jazda do Dobrej Sztambergów. Któż wtedy mógł przypuszczać, że będzie to pożegnanie szlaku.

TOMAS8112
Czytelnik

Długość toru:: 9 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 18 Marzec 2014, 19:58:31 »
0

Witam na forum, od bardzo dawna czytam to forum, ale postanowiłem w końcu coś i od siebie napisać.
Te filmy pana Andrzeja to normalnie miazga, niesamowity skarb dokumentujący szlaki kolejek wąskotorowych, które w znacznej części już dzisiaj nie istnieją. Oraz tamte czasy, tamtych ludzi niektórych może i już nie żyjących oraz tamto życie.

Jeszcze mam pytanie, czy kiedyś wypłynie na światło dzienne jakiś film dokumentujący legendarny  pożegnalny przejazd na ŚKD do Dobrej i zarazem żegnający węzeł Bogoria?. Brałem udział w tej wyprawie  Uśmiech

Pozdrawiam.

Dariusz
Minister
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #4 : 18 Marzec 2014, 20:22:26 »
+1

Jeszcze mam pytanie, czy kiedyś wypłynie na światło dzienne jakiś film dokumentujący legendarny  pożegnalny przejazd na ŚKD do Dobrej i zarazem żegnający węzeł Bogoria?. Brałem udział w tej wyprawie  Uśmiech
Odpowiem tak - wiemy, że są osoby, które kręciły filmy z tamtych przejazdów na JKD. Są takie, które te filmy posiadają. Wielokrotnie zwracaliśmy się z prośbą o ich udostępnienie.
Andrzej jest jedyną osobą, która przekazała nam swoje materiały (kilka lat temu również inne, np z pomorskich KD).

Piottr_tt
Minister
Długość toru:: 1825 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #5 : 18 Marzec 2014, 21:55:51 »
0

Film przepiękny. Przepiękny dokument miejsc których już nie ma. I jak miło popatrzeć na Kolegów młodszych o 20 lat...

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!