Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 06:36:50 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wolontariusze uporządkują krośniewicką kolejkę  (Przeczytany 81113 razy)
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #40 : 17 Listopad 2014, 22:38:53 »
+5

Dobrze ujęte...
Co do samych uprawnień, to jeszcze dorzućmy odpowiednie predyspozycje,
czyli pierwsza kategoria zdrowia ( wzrok i słuch ) aby je wogóle uzyskać.
Sam teraz czekam, aż UTK wyda mi licencję maszynisty, do tego  badania na świadectwo i dopiero kurs na ww uprawnienia... Mam cichą nadzieję, ze lekarz podbije mi papiery ( w licencji brak kategorii zdrowia, w świadectwie już są).

Ogólnie sporo zachodu, ale warto.
Pozdrawiam z MMz
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
buczek_pkp
Zawiadowca
****
Długość toru:: 405 m

W terenie W terenie

PKP InterCity, Wąski w Piasecznie


17 Listopad 2014, 23:10:31 - Ukryty.
« Odpowiedz #41 : 17 Listopad 2014, 23:10:31 »
-8

Zapisane
andrzej84
Zawiadowca
****
Długość toru:: 432 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #42 : 18 Listopad 2014, 08:07:55 »
+1

Czy ktoś może zna treść ewentualnego rozporządzenia, o którym mowa w ustawie? Zaznaczyłem w ramce na zielono.


* deregulcja.jpg (301.42 KB, 718x1064 - wyświetlony 595 razy.)
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #43 : 18 Listopad 2014, 08:42:05 »
0

Jest to rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 16 sierpnia 2004 r. w sprawie wykazu stanowisk bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego i warunków, jakie powinny spełniać osoby zatrudnione na tych stanowiskach oraz prowadzący pojazdy kolejowe KLIK
Należy pamiętać, że było ono wielokrotnie zmieniane, co przy okazji powodowało zniknięcie np. pomocnika maszynisty czy kierowcy drezyny, to znowu pojawiał się i znikał maszynista zakładowy... 
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #44 : 18 Listopad 2014, 09:37:48 »
+10

Buczek, po części masz rację.
Ty pracujesz w IC, jesteś " Pan Maszynista" i chwała Ci za to, ale tu jeszcze są wymagania wg " starej kolei ".
Problem w tym, że teraz trwa okres przejściowy i prędzej czy później będziesz musiał dopasować się do wymagań ustawodawcy.

I moja prośba, weź się chłopie uspokój, bo takie wyśmiewanie innych to najlepiej nie służy Tobie  o czym żeś się przekonał na tym forum.

Z poważaniem...
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2014, 09:43:25 wysłane przez Harry Potter » Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
brok
Zawiadowca
****
Długość toru:: 423 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #45 : 18 Listopad 2014, 10:08:21 »
+2

O porządkach w Krośniewicach napisał dziś Dziennik Łódzki:

Dwa stowarzyszenia, których celem jest reaktywacja krośniewickiej kolei wąskotorowej, nie mogą się porozumieć. Wzajemnym oskarżeniom nie ma końca. Ostatnio członkowie Stowarzyszenia Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej zostali ukarani przez policję za jazdę po torach spalinową drezyną. O donos w tej sprawie SKKW oskarża osoby związane z powstałym w czerwcu Towarzystwem Przyjaciół Krośniewickiej Kolei Dojazdowej.

Chce nas się odsunąć od działań przy kolejce - uważa Paweł Papierz, prezes Stowarzyszenia Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej. - Jeśli nadal mamy być karani za naszą pracę, będziemy musieli wstrzymać działania na krośniewickim odcinku. Przypomnijmy. Na początku listopada dwóch członków SKKW jechało spalinową drezyną torami wąskotorówki. Zatrzymali się na stacji w Krośniewicach, gdzie członkowie TPKKD prowadzili remonty.

- Osoby jadące drezyną nie miały dokumentów dopuszczających sprzęt do ruchu ani dokumentów potwierdzających prawo do kierowania takim pojazdem. Informację dostaliśmy od anonimowej osoby - informuje asp. Emil Kowalski, p.o. oficer prasowy kutnowskiej policji. Członkowie SKKW nie przyjęli mandatu, sprawę skierowano do sądu. Nie jest to pierwsza taka sytuacja. Wcześniej już stowarzyszenie zostało ukarane przez sąd mandatem w wysokości 300 zł za jazdę drezyną. Działacze SKKW podejrzewają, że donoszą na nich osoby związane z TPKKD.


Całość:  http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3650988,stowarzyszenia-kloca-sie-o-krosniewicka-waskotorowke,id,t.html
Zapisane

Najpiękniejsze są takie podróże,
Które pamięć na zawsze zachowa,
Gdy dziewczyna jest piękna nad podziw,
A kolejka wąskotorowa...
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #46 : 18 Listopad 2014, 10:29:23 »
+5

Dwa stowarzyszenia, których celem jest reaktywacja krośniewickiej kolei wąskotorowej, nie mogą się porozumieć.p

Jakby ich celem była reaktywacja KKW to by się już dawno porozumieli. Obawiam się, że celem właściwym jest podpompowanie sobie ego wyłącznością na zarządzanie tym przybytkiem i o to tu chodzi kto będzie odbierał laur od burmistrza i o kim będą pisać w gazetach. KKW niestety w rękach tych panów jest tylko narzędziem do realizacji bliżej nieokreślonego celu osobistego. Zresztą nie ma co gadać o sensownej reaktywacji jak w sprawę zaangażowanych jest tyle emocji. Pragmatyzmu w działaniu ja tutaj nie widzę.
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Wądzio
Mechanik
***
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #47 : 18 Listopad 2014, 11:40:41 »
0

Dwa stowarzyszenia, których celem jest reaktywacja krośniewickiej kolei wąskotorowej, nie mogą się porozumieć.p

Jakby ich celem była reaktywacja KKW to by się już dawno porozumieli. Obawiam się, że celem właściwym jest podpompowanie sobie ego wyłącznością na zarządzanie tym przybytkiem i o to tu chodzi kto będzie odbierał laur od burmistrza i o kim będą pisać w gazetach.

SKKW jest i było gotowe do współpracy. Działamy na kolejce nie oglądając się na TPKKD. Nie wchodziliśmy im w drogę jak powstawali a zajęliśmy się kwestią Ozorkowa i Łęczycy bo tak nam bliżej. W maju dużo działo się w Krośniewicach i robili to członkowie obu obecnych stowarzyszeń (wtedy TPKKD jeszcze nie było). Stopniowo wraz z powstaniem nowego stowarzyszenia osoby, które skłonne były działać dla idei ratowania kolejki w obu stowarzyszeniach zostały mocno pokłócone przez 2 członków założycieli TPKKD. To właśnie ci państwo, w towarzystwie ochrony, 2 sierninia 2014 r. (sobota) siłą zmusiło mnie do podpisania deklaracji o rezygnacji z SKKW i zabroniło mi pojechania w niedzielę 3.08. do Ozorkowa na przejażdżki drezyną ręczną, w których miałem pomagać, tymbardziej że organizował je jeden z naszych seniorów z SKKW, któremu chciałem pomóc m. in. wyprowadzić drezynę i wstawić ją na tor. Jest mi przykro, że jedna z wyżej wymienionych osób - kobieta - sama tego dnia pojechała do Ozorkowa, wraz z jednym z młodszych członków TPKKD.

Dodam tylko że w/w pani w czerwcu deklarowała, że SKKW będzie rozwiązane do imprezy na 100-lecie niby za błędy formalne ale te zostały już dawno uporządkowane poprzez zmiany w KRSie. Ta pani juz próbowała obalić władzę będąc w SKKW ale nie udało się jej tychże błędów NIGDY naprawić w KRSie. Mimo to, jako wybrana na prezesa (jak się okazało niedoszłego prezesa) dostała dość dużo dokumentów rok temu i do dziś tych papierów nie oddała (apelujemy o pilny zwrot).

Na przełomie lipca i sierpnia wspólnie pracowaliśmy w kilka osób przez tydzień w Krośniewicach. (I po co? Żeby teraz "TP"KKD miało czysto? I żeby ochrona nam bezczelnie zabraniała wstępu, pomimo iż posiadamy (w przeciwieństwie do TPKKD) odpowiednie zgody.

Nasi (SKKW) wolontariusze działają wytrwale i sumiennie, nie patrząc na trud, zmęczenie i pieniądze w portfelu a dużo poszło na paliwo przez cały ww tydzień prac [panowie z TPKKD nie zwrócili mi ani grosza za paliwo, a sam im kiedyś zapłaciłem za objazd szlaku do Jerzmanowa 31.05.2014r. horendalnie wysoką cenę 40 zł za siebie] (a jechało nas 4 osoby w aucie). Nikt też nie patrzył na to, że sam przywiozłem na przyczepce łącznie 8 podkładów kolejowych (będących własnością SKKW) do Krośniewic a gdy się źle działo w sierpniu i chciałem je zebrać członkowie TPKKD uniemożliwili mi to. 

Jeden z członków TPKKD wprawdzie zaoferował, że pokryje pół mandatu jednak do dziś nie wpłacił ani grosza na konto SKKW.
Zapisane
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #48 : 18 Listopad 2014, 12:01:41 »
+7

Mam dziwne wrażenie, że oświadczenie TPKKD w tej sprawie byłoby w podobnym tonie tylko nazwy SKKW i TPKKD trzeba by było zamienić Chichot
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #49 : 18 Listopad 2014, 13:16:59 »
+6

Obawiam się, że celem właściwym jest podpompowanie sobie ego wyłącznością na zarządzanie tym przybytkiem i o to tu chodzi kto będzie odbierał laur od burmistrza i o kim będą pisać w gazetach.

Ja natomiast zmieniłbym logikę zdania, która to zmiana, choć nie zmienia zasadniczego sensu, jest bliższa sercu prawdziwego Polaka:

Obawiam się, że celem właściwym jest podpompowanie sobie ego tym, że konkurencja nie będzie miała wpływu na zarządzanie tym przybytkiem i o to tu chodzi kto nie będzie odbierał laurów od burmistrza i o kim nie będą pisać (bądź będą robić to w negatywnym świetle) w gazetach.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2014, 15:53:59 wysłane przez Kucyk » Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Leśny Dziadek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 919 m

W terenie W terenie


http://www.strzelnicahistoryczna.pl


WWW
« Odpowiedz #50 : 18 Listopad 2014, 21:04:45 »
0

konto SKKW.

Macie oficjalne konto Stowarzyszenia ?
Zapisane

2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #51 : 18 Listopad 2014, 22:42:14 »
+8

Dzięki konserwatorowi za Krośniewice (oraz Mławę). Gdyby ich zabrakło, całe to oszołomstwo poszłoby rozrabiać na inne kolejki. Dzięki tym dwóm trupom mogą się lać tymi swoimi łopatkami i wiaderkami do woli, nie wyrządzając istotniejszych szkód.

Cytuj
Macie oficjalne konto Stowarzyszenia ?
W tytule przelewu niech jeszcze napisze, że to na mandat dla Wądzia - Judeański Front Narodowy będzie się wtedy mógł zrewanżować donosem Ludowemu Frontowi Judei
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2014, 22:45:59 wysłane przez 2xm » Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
Maciek JKD
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #52 : 18 Listopad 2014, 22:56:09 »
0

Cytuj
Judeański Front Narodowy będzie się wtedy mógł zrewanżować donosem Ludowemu Frontowi Judei

A oni nie mieli walczyć razem?? Zdrajcy!!
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2014, 23:01:56 wysłane przez Maciek JKD » Zapisane

Śpieszmy się jeździć koleją, tak szybko odchodzi...
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #53 : 18 Listopad 2014, 23:09:13 »
0

A PKP SA sprzedaje to co jest pod nimi.
Więc nie jak Mława a szybciej. Raczej jak Piotrków.
Zapisane
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #54 : 19 Listopad 2014, 00:48:36 »
0

Eee, Krośniewice na razie zostają (pod młotek idzie to, co w Kuj-Pomie) - jeszcze się parę lat będą mogli kotłować.
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #55 : 19 Listopad 2014, 08:23:03 »
+1

Jakby ich celem była reaktywacja KKW to by się już dawno porozumieli.
Otóż to, otóż to.

A za chwilę o kolejce w Krośniewicach będzie można napisać cytując klasykę literatury:
Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły

A biorąc pod uwagę to, że wybory samorządowe w Krośniewicach niczego nie zmieniły w układzie, to to "za chwilę" jawi się bardziej prędzej niż później. A idioci niech dalej sobie skaczą do oczu.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2014, 08:26:23 wysłane przez Piottr_tt » Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Wądzio
Mechanik
***
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #56 : 19 Listopad 2014, 08:59:51 »
+1

konto SKKW.

Macie oficjalne konto Stowarzyszenia ?

No, ba. Od 2006 roku.

Zapisane
AndrzejPx48
Młotkowy
**
Długość toru:: 102 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #57 : 19 Listopad 2014, 22:38:25 »
+5

Panowie wolnotariusze stron obydwu. Czytam ten wątek i nieodparcie mam wrażenie że poruszcie sie po omacku jak niegdysiejsze SKKW /Stowarzyszenie Kujawskich Kolei Wąskotorowych-obecne SHK Kętrzyn -Węgorzewo/. Wtedy tez tak zaczynaliśmy w Dobrem na hasło: ratujemy sieć kujawskich KD. Początek w Dobrem od cięcia krzaków i patrolowania linii bez drezyny. Wkrótce założyliśmy stowarzyszenie.
Potem dopiero zaczęliśmy rozmowy z PKP. Udało się. Stemplem urzędowym p.Gertsmana dostaliśmy cały tabor jaki był na stacji Dobre. Czas było zatem ruszyć do gminy w sprawie przejęcia gruntów. Gmina Dobre była chętna na przejęcia całości północnej części KKD. Ale nadeszły wybory samorządowe w 2003 roku. Nowo mianowany wójt Dobrego powiedział na dzień dobry:WON Z KOLEJKĄ.Nic nie biorę. Jak sie p.Kasprzak z Krośniewic o tym dowiedział to zorganizował wyprawę do Dobrego i wywiózł po cichu cały zgromadzony tabor jednym pociągiem.
Tabor pocięto w K.-są świadkowie. Rozmowy z innymi gminami na temat przejęcia linii od PKP nie udały się. Reasumując: skoro nie możecie/albo nie chcecie pełni wzajemnych animozji/ sie połączyc w działaniach to niech każde stowarzyszenie działa na swoim odcinku. Tyle że samo utrzymanie szlaku nie wystarczy. Trzeba gnieść gminę aby przejęła cały inwentarz od PKP i przekazała wam we władanie będąc  właścicielem.PKP może przekazać majątek wyłącznie samorządom.A wy na mocy porozumienia tam rządzicie. Choć patrząc na Kr. mam wrażenie ,że jak gmina to przejmie to postawi market. Czysta ekonomia zero sentymentów. Co do jazd drezyną,to będzie ok.dopóty nic się nie stanie,czego wam nie życzę.
Zapisane

Kleję kolej w kartonie.
Maciek JKD
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #58 : 19 Listopad 2014, 23:05:34 »
+4

Panowie wolnotariusze stron obydwu.

Spotkajcie się może gdzieś na ubitej ziemi, uzgodnijcie sobie to i owo bez dodatkowych widzów i wspólnie przyjcie naprzód. Bo kontynuując poprzedni temat... always look on the bright side of death...

...a my chcielibyśmy się jeszcze przejechać Waszymi drezynami od Ozorkowa do Krośniewic i na ile się da dalej. Bez mandatów, skakania sobie do oczu i innych atrakcji wąskotorowych.

Pozdrawiam
Maciek

i wybaczcie za nabijanie niczego nie wnoszących postów, ale... #%%&*&*$&^$% !!!
Zapisane

Śpieszmy się jeździć koleją, tak szybko odchodzi...
buczek_pkp
Zawiadowca
****
Długość toru:: 405 m

W terenie W terenie

PKP InterCity, Wąski w Piasecznie


« Odpowiedz #59 : 21 Listopad 2014, 13:23:56 »
-2

Buczek, po części masz rację.
Ty pracujesz w IC, jesteś " Pan Maszynista" i chwała Ci za to, ale tu jeszcze są wymagania wg " starej kolei ".
Problem w tym, że teraz trwa okres przejściowy i prędzej czy później będziesz musiał dopasować się do wymagań ustawodawcy.

I moja prośba, weź się chłopie uspokój, bo takie wyśmiewanie innych to najlepiej nie służy Tobie  o czym żeś się przekonał na tym forum.

Z poważaniem...

Nigdy nie tworzyłem podziałów typu maszynista a Pan maszynista, czy też maszynista jeżdżący kiblem wokół pałacu kultury a ten co ciąga towary po 3200 na haku a kończąc tym co jeździ 160km/h ekspresami i oczywiście nie można zapomnieć o maszynistach wąskotorowych. Boli mnie jednak cały czas podejście naszych szanownych ustawodawców oraz ciśnienie jakie nakładają na bezpośrednich zwierzchników aby każdego robić na siłę maszynistą. OK, wśród licencjatów znajdzie się 1%, góra 3% ludzi kumatych ale reszta to debile, którzy powinni dalej kroić te szynki w masarni lub murować ściany zgodnie z tym jakie mają wykształcenie!!! Mam nadzieje, że ludzie w przedziale 1-3% będą wiedzieli, że to o nich chodzi i się na mnie nie obrażą    

Grzesiu Fidler podzieli moje zdanie jak 99% środowiska spoza tej patologi zwanej licencją.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!