Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Kwiecień 2024, 01:25:03 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 2015.07.04, Świętokrzyska, Pociąg do Ponidzia  (Przeczytany 20429 razy)
andrzej84
Zawiadowca
****
Długość toru:: 432 m

W terenie W terenie


« : 11 Czerwiec 2015, 14:18:12 »

Pociąg do..Ponidzia 2015

W skrócie:

Jędrzejów-Pińczów   ---  odjazd 09:00 ( podsył techniczny )
Pińczów-Umianowice-Pińczów --- odjazd 14:00
Pińczów-Jędrzejów --- planowany odjazd ok. 17:00 ( powrót techniczny )

Szczegóły podsyłu technicznego dla pasażerów z wyjeżdżających Jędrzejowa:

Jak w zeszłym roku proponujemy możliwość przejażdżki tam/ i z powrotem podsyłem technicznym*. Czyli trasa Jędrzejów-Pińczów-Jędrzejów. (odjazd z Jędrzejowa godz. 9:00, planowany odjazd z Pińczowa ok. godz. 17:00-może się opóźnić)
Oczywiście ze względu na to, że priorytetem jest impreza w Pińczowie, uczestników prosimy o zrozumienie i nie opóźnianie podsyłu(mogą wystąpić krótkie postoje techniczne).
W składzie pociągu  będzie m.in. holowany jędrzejowski parowóz.

Koszt to 20zł ( bilet tam/i z powrotem ). Opłaty za bilety będzie pobierać kolejka - na stacji w Jędrzejowie. Nie przewidujemy wcześniejszej rezerwacji miejsc.

*w Pińczowie tego dnia będą odbywać się Dni Ponidzia i szereg imprez z tym związanych, więc przez te kilka godzin w Pińczowie będzie co robić m.in. oprócz tradycyjnego wyjścia na górę św. Anny itp., będą się odbywać koncerty na stadionie, będą oczywiście stragany oraz bogata oferta klubu wodnego Kon-Tiki na spędzenie czasu nad zalewem.



* plakat small.jpg (327.78 KB, 724x1028 - wyświetlony 956 razy.)
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2015, 19:33:33 wysłane przez Zgroza » Zapisane
Wojtek_SZN
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 13 Czerwiec 2015, 12:27:51 »

Fajna okazja dla focistów także. Skład podsyłu będzie bardzo dłuuuuugi...
Zapisane
Maciek JKD
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #2 : 13 Czerwiec 2015, 21:58:13 »

Jaką opłatę przewiduje organizator za tradycyjne "gonienie" składu samochodem?

Pozdrawiam
Maciek
Zapisane

Śpieszmy się jeździć koleją, tak szybko odchodzi...
Wojtek_SZN
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #3 : 25 Czerwiec 2015, 23:04:57 »

Organizator wspaniałomyślnie nie przewiduje opłat za " gonienie " natomiast policja oferuje obecnie szeroki wachlarz cenowy .....
Zapisane
Maciek JKD
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #4 : 26 Czerwiec 2015, 01:47:00 »

Dziękuję - już wykupiłem abonament 

Zapisane

Śpieszmy się jeździć koleją, tak szybko odchodzi...
Wojtek_SZN
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #5 : 30 Czerwiec 2015, 17:07:11 »

Twoje wyczyny wbijają organizatorów w szacun i ogólny podziw. Przyjmij zatem tytułem kompensaty prawo 3-krotnego, bezpłatnego wstępu do zabytkowej " sławojki " na stacji w Umianowicach. Honor to niewąski zważywszy jaką uciechę sprawia ten obiekt gościom zagranicznym.
Zapisane
Dariusz
Minister
******
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #6 : 30 Czerwiec 2015, 19:56:17 »

Wojtku, musisz więc przywieźć dla Macieja maskę p/gaz. Atmosfera tego przybytku powaliłaby nawet osobę od urodzenia mieszkająca obok koksowni 
Zapisane

Maciek JKD
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #7 : 01 Lipiec 2015, 01:15:27 »

prawo 3-krotnego, bezpłatnego wstępu do zabytkowej " sławojki "


Dziękuję, wzruszyłem się, odebrało mi pismo, będę dozgonnie wdzięczny, choć mam takie delikatne podejrzenie w związku z Twoją ofertą Wojtku, że będą się odbywały w tzw. międzyczasie degustacje lokalnych specjałów - na zasadzie: słynna pińczowska zupka gratis, kibel 5zł za 5 minut rozkoszy przebywania. Mam nadzieję, że nie będę musiał użyć mocy by skończyć na trzech bezpłatnych podejściach Chichot

Nawet znalazłem stosownie do tematu, coś co mi niegdyś zapadło w pamięć: od 8:18
https://www.youtube.com/watch?v=pVAoa3WNmFo

PS
Swojego czasu koledzy z Gniezna rozdawali stosowne, trafione kartoniki w tym temacie, jednak uprawniały one tylko do korzystania ze środowiska, a to już będzie krok naprzód!

Wojtku, musisz więc przywieźć dla Macieja maskę p/gaz. Atmosfera tego przybytku powaliłaby nawet osobę od urodzenia mieszkająca obok koksowni 


Przepraszam bardzo, ongiś, czyli dawniej niżeli onegdaj, sam z konieczności wyposażyłem się w zestaw survivalowy do korzystania z umianowickiej toalety, zwał się on jak sobie odkopałem: Exclusive toilet kit (ETK). Całość uwiecznił 29 sierpnia 2009 roku kolega Bogdan:

http://www.expres-ponidzie.k-ow.net/galeria/bogdanm/2009/0829/b33.htm
http://www.expres-ponidzie.k-ow.net/galeria/bogdanm/2009/0829/b34.htm

Cóż, lata lecą, toaleta umianowicka przeszła próbę historii, a jakiś czas temu nawet lifting objawiający się wykafelkowaniem wnętrza, by dostosować się do wymogów UE. Na szczęście zadbano o utrzymanie historycznej atmosfery rzeczonego miejsca. Z roku na rok staje się ona coraz bardziej dojrzała, esencjonalna i coraz mniej ulotna. Aż łezka w oku się kręci, na myśl że pamięta ona jeszcze złote lata pary na ŚKD i jakże liczne szlakowania...

Pozdrawiam
Maciek
Zapisane

Śpieszmy się jeździć koleją, tak szybko odchodzi...
Wojtek_SZN
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #8 : 02 Lipiec 2015, 12:37:07 »

Ważne dla " goniących" : jędrzejowski Px 48 pojedzie tylko w składzie " podsyłu zwrotnego" czyli w sobotę po południu z Pińczowa do Jędrzejowa.
Zapisane
Maciek JKD
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #9 : 02 Lipiec 2015, 14:50:35 »

W takim razie pytanie, a nawet kilka od goniących - kiedy i w jakich godzinach jędrzejowski parowóz będzie transportowany do Pińczowa, jaki będzie skład tego pociągu, a jaki sobotniego? Jaka jest przyczyna zmian w porannym podsyle imprezowym w sobotę? Wreszcie, czy zaistniała zmiana nie wpłynie z kolei na brak konieczności postojów technicznych i tym samym opóźnienie odjazdu z Jędrzejowa 4 lipca?

Pozdrawiam
Maciek
Zapisane

Śpieszmy się jeździć koleją, tak szybko odchodzi...
andrzej84
Zawiadowca
****
Długość toru:: 432 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #10 : 02 Lipiec 2015, 22:31:23 »

Witam

To co słyszałem na ten temat od Wojciecha:
Przyczyną tej zmiany są "względy logistyczne". Natomiast Px ma być holowany jutro do Pińczowa tj. w piątek,  z jakimś krótkim składem wycieczkowym ( podobno jedzie tylko jeden wagon osobowy ).
Zapisane
Wojtek_SZN
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #11 : 03 Lipiec 2015, 14:56:03 »

Wynikła sytuacja stwarza możliwość nieco późniejszego odjazdu podsyłu z Jędrzejowa, jednak godzina odjazdu nie ulegnie zmianie ze względu na potencjalnych pasażerów ( info o tym ukazało się już wcześniej na pewnym forum lokalnym i wolimy uniknąć zamieszania w ostatniej chwili ).
Miło mi również poinformować że w Pińczowie będzie prezentowany co najmniej jeden z nowych modeli parowozów kolegi Andrzeja84 , zaś niezapowiedzianą wcześniej wisienką na torcie będą przejażdżki w kabinie maszynisty Lxd2 na stacji w Umianowicach.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #12 : 03 Lipiec 2015, 15:24:37 »

niezapowiedzianą wcześniej wisienką na torcie będą przejażdżki w kabinie maszynisty Lxd2 na stacji w Umianowicach

Brawo, brawo - widzę że bierzecie przykład z najlepszych! 
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #13 : 03 Lipiec 2015, 15:40:20 »

Na lokomotywie to kiedyś jeździli do Hajdaszka wiec to żadna nowość.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Wojtek_SZN
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #14 : 03 Lipiec 2015, 18:23:23 »

Słusznie prawisz, więc nie "sprzedajemy" tego jako nowość lecz jedynie atrakcję. Gdybyśmy zrobili imprezę z parowozem pod parą do Kocmyrzowa to też nie byłaby to żadna nowość. Kiedyś jeździli .....
Dobrze rozumiem zapotrzebowanie na nowości. Wypada polecić Krośnice lub wkrótce funicular Gdynia-Kamienna Góra.
Zapisane
Dariusz
Minister
******
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #15 : 04 Lipiec 2015, 22:07:22 »

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.912659755466116.1073741832.100001662991203&type=1&l=54403e8f84
Zapisane

Wojtek_SZN
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #16 : 05 Lipiec 2015, 22:48:35 »

Iście mikolskie spojrzenie Darka na niemikolską przecież imprezę. Nie uświadczysz tu uradowanych rodzin z dziećmi które znów tłumnie przybyły na kopniętą przez nowe rondo stację ani 2 modeli ( łącznie z Px48 -1724 były więc 3 parowozy ) ani dzieciarni na drezynkach, ani piknikowych klimatów z Umianowic.
Przeciwności losu było tym razem sporo tuż przed. Wszystkie zostały pokonane dzięki ogromnej życzliwości i pomysłowości jędrzejowskich kolejarzy.
Zapisane
Dariusz
Minister
******
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #17 : 06 Lipiec 2015, 21:30:26 »

No cóż, nie mogę monopolizować forum :-) Na resztę nie miałem czasu uzupełniając obsługę konduktorską i prowadząc przejazdy lokomotywą w Umianowicach.
Zapisane

Wojtek_SZN
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #18 : 07 Lipiec 2015, 13:03:37 »

Udział Darka dodaje autentycznego smaczku każdej imprezie. Nie inaczej było na Ponidziu. Warto chyba pomyśleć o cyklu imprez " Z Dariuszem wąskim torem ku ....."
Zapisane
Dariusz
Minister
******
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #19 : 07 Lipiec 2015, 15:43:37 »

Te kropki szalenie mnie zaniepokoiły 
Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!