Świat kolejek wąskotorowych SMF
18 Kwiecień 2024, 19:22:33 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 2015.08.01-02, Rogowska, Zlot Drezynowy Kolei Rogowskiej  (Przeczytany 21293 razy)
kamlox
Mechanik
***
Długość toru:: 217 m

W terenie W terenie


« : 06 Lipiec 2015, 15:02:56 »
+2

Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych pragnie zaprosić wszystkich miłośników i nie tylko na Zlot Drezynowy Kolei Rogowskiej!
Będzie to niepowtarzalna okazja do wspólnego spotkania się sympatyków tych niewielkich, ale dających wiele radości maszyn. Ich właściciele będą mogli przede wszystkim przejechać całą naszą trasę, czyli najdłuższą czynną linię kolei wąskotorowej w Polsce – 49,5 km (sobota) oraz zaprezentować się i zaprosić na krótką przejażdżkę odwiedzających nas turystów (niedziela). Będzie też okazja wymienić się doświadczeniami z kolegami z innych stron na wieczornym grillu i ognisku.

Kiedy?
01-02 VIII 2015

Gdzie?
Kolej Wąskotorowa Rogów - Rawa - Biała

Co i jak?
8:00 zbiórka uczestników na stacji Rogów Towarowy Wąskotorowy
9:00 wyjazd na szlak do Białej Rawskiej
18:00 orientacyjna godzina powrotu
19:00 Ognisko (prowiant we własnym zakresie)

02 VIII 2015

8:30-10:20 przejazdy w  stacji Rogów Towarowy Wąsk.
10:30 Wyjazd drezyn do Jeżowa
11:30-15:50 prezentacja drezyn w Jeżowie, wycieczki z turystami z Jeżowa do Białynina (3 km) lub do Głuchowa (9km)
16:30 powrót drezyn do Rogowa
17:00 Oficjalne zakończenie zlotu

Za ile?
– Opłata za zgłoszenie jednego pojazdu wynosi 30,00 zł.
– Opłata za zgłoszenie jednego uczestnika wynosi 20,00 zł.

Fundacja ze swojej strony zapewnia:
– nadzór pracownika kolejowego nad zlotem,
– 2-dniowe ubezpieczenie każdego uczestnika zlotu,
– uczestnictwo pojazdu technicznego,
– dostęp do WC i pryszniców na stacji Rogów Towarowy Wąsk.,
– wywóz śmieci po uczestnikach zlotu.

- I oczywiście świetną atmosferę


Więcej informacji na http://kolejrogowska.pl/?page_id=7945 i pod adresem biuro@kolejrogowska.pl

Serdecznie zapraszamy!!!
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec 2015, 21:58:55 wysłane przez kamlox » Zapisane
AndrzejPx48
Młotkowy
**
Długość toru:: 102 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 30 Lipiec 2015, 18:07:49 »
0

Czyli wg regulaminu drezyna ciezka,ktorej zaloga nie moze zdjac samodzielnie z toru przbyc nie moze? Szkoda.
Zapisane

Kleję kolej w kartonie.
Adam W
Dyrektor
*****
Długość toru:: 601 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #2 : 30 Lipiec 2015, 20:04:26 »
0

Jeżeli to ograniczenie rzeczywiście spowodowało brak możliwości czyjegoś udziału to podaj proszę konkretny pojazd. Na kolejne edycje możemy dostosować regulamin. Musimy tylko znać konkrety.
Zapisane

Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #3 : 30 Lipiec 2015, 22:05:04 »
+6

Adamie, zapytam z lekką nutą rozentiuzjazmowania jako że jest ku temu okazja - czy ma sens pisanie regulaminu dla czegoś co nie jest regulaminowe?
Może zwyczajnie bardziej wartościowym krokiem było by zaprosić chętnych nielicznych (na obecną chwilę) właścicieli drezyn 750mm do udziału we wspólnym spotkaniu przy ułożonym przez organizatora, oczywiście we współpracy z zainteresowanymi, ciekawym programie, a nie restrykcyjnym regulaminie? No, sam oceń czy to nie wypadnie lepiej?  Spoko
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
AndrzejPx48
Młotkowy
**
Długość toru:: 102 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #4 : 30 Lipiec 2015, 22:31:27 »
-1

Chodzi o ,,Hrabine'' z Piaseczna. Grzegorz chetnie by przyjechal ale regulamin nie pozwala.
Zapisane

Kleję kolej w kartonie.
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #5 : 30 Lipiec 2015, 22:46:15 »
0

Czyli Rogowska Wmc nie kwalifikuje się na ten przejazd...
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #6 : 30 Lipiec 2015, 23:13:05 »
+3

Niewtajemniczonym powiem tylko że ten właśnie punkt regulaminu został zaproponowany przez członków sekcji drezyny.eu, w której to Grzegorz z tego co wiem jest członkiem. Ja, jako organizator, nie widzę przeciwwskazań do udziału Hrabiny. Jeżeli już bawimy się w takie dogłębne analizy regulaminu - nie jest tam napisane przecież że trzeba to zdjęcie z toru zrobić w 3 sekundy. Z tego co widziałem to Hrabinę po przykręceniu i opuszczeniu kół drogowych da się ściągnąć z toru w 2 osoby, a w sprzyjających warunkach pewnie nawet i w jedną (np na przejeździe)

Podsumowując - zapraszamy

@Andrzej WMc-009 to będzie właśnie ten pojazd techniczny, więc jest na innych zasadach brany pod uwagę.
Zapisane

To jest przekaz.
Maciek JKD
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #7 : 30 Lipiec 2015, 23:50:58 »
+2

Cytuj
WMc-009 to będzie właśnie ten pojazd techniczny, więc jest na innych zasadach brany pod uwagę.

Zatem regulamin jest pisany po to, by mógł zostać ładnie nagięty w razie konieczności - po co zatem ogólnie jest?

Generalnie, jakoś od początku nie bardzo mi się te zasady podobają - to jak pakiet pielgrzyma na ŚDM w Krakowie za rok :] Będę zatem tym hamulcowym (piach w tryby, te sprawy) - lepiej jedźcie do Jędrzejowa, tam obowiązuje jedna zasada - brak zasad! Każdy chętny jest mile widziany!

Jak dotąd każdy drezyniarz nie musiał się martwić o żadne sztuczne koszty (a tym bardziej o prysznic, czy korzystanie ze szlaku, noclegu). Może wychylam się przed szereg i to nie swój, ale jeśli już organizuje się tego typu imprezę, to po to by scalić niewielką grupkę zapaleńców wąskotorowych, którzy i tak ponieśli/poniosą spore koszty by pojawić się z własną drezynką na takiej prezentacji, nie zaś by ich jeszcze złupić (choćby symbolicznie) - Panowie, miejcie gest... choćby symbolicznie, raz do roku.

Modyfikacja - rety - sracza też ludziom żałujecie? Ależ się ta Polska zmieniła...
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2015, 23:57:23 wysłane przez Maciek JKD » Zapisane

Śpieszmy się jeździć koleją, tak szybko odchodzi...
Marcin117
Minister
******
Długość toru:: 1019 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #8 : 30 Lipiec 2015, 23:54:32 »
0

Taki zapis powstał z myślą zabezpieczenia się przed sytuacją gdzie jakiś pojazd ulega awarii na szlaku i uniemożliwia innym uczestnikom dalszej jazdy (lub powrotu). Tak jak napisał Adam, jeżeli ktoś zrezygnował z udziału w zlocie tylko z tego powodu to proszę o kontakt gdyż kojarzę tylko jedną inną drezynę w Polsce która ma potencjał do niespełnienia tego wymogu a wiem że jej na tym zlocie nie będzie i nie chodzi mi tutaj o Hrabinę.
Zapisane

Maciek JKD
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #9 : 30 Lipiec 2015, 23:59:10 »
0

Wszystko zatem w rękach UTK... co się nadaje na zlot, a co nie.
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2015, 00:05:13 wysłane przez Maciek JKD » Zapisane

Śpieszmy się jeździć koleją, tak szybko odchodzi...
Euro2222
Nowicjusz
*
Długość toru:: 35 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #10 : 31 Lipiec 2015, 00:05:55 »
+2

Przeworsk wybierał się z dwoma drezynami i 6 osobami - miała to być ich premiera na nowym dla nas szlaku i zaprezentowanie całkowicie nowych pojazdów. Niestety - zmiana terminu zlotu oraz regulamin a zwłaszcza opłaty za uczestnictwo spowodowały naszą rezygnacje. Niestety mieszkamy daleko 330 km  - już sam dojazd dla nas generuje duże koszty a niestety chwilowo u nas ciężko z kasą więc każde dodatkowe koszty są praktycznie nie do udźwignięcia... pozostaje nam tylko z niecierpliwością oglądnąć galerie z wydarzenia. Jeśli ktoś będzie chciała zobaczyć nasze nowe nabytki to zapraszamy na zlot od Jędrzejowa... tam premiera...

ps. proszę w przyszłości usunąć z regulaminu zapis o sprzątaniu śmieci po uczestnikach... bo to nie woodstock... co najmniej jak by miały jakieś świnie przyjechać - bardzo to niesmaczne a wręcz obraźliwe.
Zapisane
andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenie



CiuchciaJKD
WWW
« Odpowiedz #11 : 31 Lipiec 2015, 00:08:34 »
0

To gmina śmieci nie wywozi?
Zapisane
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #12 : 31 Lipiec 2015, 02:00:24 »
+5

@Maciek JKD Drezyna WMC z założenia nie jest pojazdem uczestników zlotu, tylko jest pojazdem technicznym który zapewnia jego obsługę przez osoby z FPKW. Jak by co to będzie też możliwość zapakowania na nią np niezdolnego do dalszej jazdy pojazdu uczestników (odpukać).

Cytuj
Wszystko zatem w rękach UTK... co się nadaje na zlot, a co nie.

No najlepiej pojechać jakimś populistycznym ogólnikiem nie zagłębiając się w temat. Regulamin jest głównie po to aby była podstawa do egzekwowania od uczestników zaprzestania pewnych zachowań które mogły by narazić ich na niebezpieczeństwo, nawet gdy oni uważają inaczej, albo ryzyko jest przez nich bagatelizowane bo odpowiedzialność spoczywa także i na nas. Mamy nadzieję i zapewne tak będzie że do takiej sytuacji nie dojdzie i nie będzie potrzeby w ogóle wspominania o regulaminie w czasie wydarzenia. Nikt nie będzie siedział z megafonem i niczym ormowiec upominał uczestników za najmniejsze przewinienia jak mam wrażenie że sobie to mniej-więcej, co do idei, wyobrażasz. Jak by coś się wydarzyło to duża odpowiedzialność leży na organizatorze. Zasady te dają podstawę do przeciwdziałania właśnie takim wypadkom.
Nie wiem jak Ty, ale ja nie będę się podkładał ufając ludziom "na słowo honoru".Chociaż i tak jest to już podkładanie się, ale w trochę ograniczonym już stopniu.

Cytuj
Będę zatem tym hamulcowym (piach w tryby, te sprawy) - lepiej jedźcie do Jędrzejowa

Wy tam w Jędrzejowie macie doświadczenie w organizacji tego typu wydarzeń, więc czemu zamiast doradzić coś sensownego w odpowiednim czasie to sypiesz tego piachu? Czy to ta typowa stereotypowa natura Polaka? Może jednak na przyszły rok będzie jakiś dialog...

Cytuj
nie zaś by ich jeszcze złupić (choćby symbolicznie) - Panowie, miejcie gest... choćby symbolicznie, raz do roku

Często się spotykamy z podobnym podejściem gdy przychodzą do nas różni domorośli fani kolei i pytają się czy mogą zniżkę, ulgę albo może ich weźmiemy za darmo całkiem na wycieczkę (bo przecież są MK). Mało kto z takich osób rozumie że kolejka i tak ledwo wiąże koniec z końcem i jej porostu nie stać na takie gesty bo takie imprezy wtedy po prostu przyniosą stratę. Wystarczy że spore koszty generuje utrzymanie linii i taboru oraz cała papierkologia (specjaliści, ich praca i podpisy itp).
Jest jednak sposób na darmowy przejazd po całym szlaku - nawet dolejemy paliwa jak potrzeba. Robimy często krzakobrania - wtedy chętnie zapraszamy, i nawet nocleg u nas za darmo jest; jednak najczęściej wtedy nie ma żadnego odzewu. Ciekawe czemu?

@Euro Wywóz śmieci to co innego niż sprzątanie śmieci. Największa składowa kosztów jaka pozostaje to i tak ubezpieczenie.

@andy nie gmina, a spółka przez nią wybrana i opłaty do najtańszych nie należą za tej wielkości pojemnik.

Dobra, trochę tradycyjnego post-PKPowskiego betonu urzędniczego jak powyżej napisałem musiało być (w końcu KWRRB stara się odzwierciedlić najlepsze PRLowskie czasy PKP), ale wszystko z umiarem więc już starczy.

Tak naprawdę to szkoda że te wszystkie uwagi pojawiły się praktycznie w przed dzień zlotu i już praktycznie nic nie da się zrobić. I pewnie nikt więcej się nie zdecyduje na przyjazd nawet jak by było za 1/3 ceny. Jak by taki dialog był odpowiednio wcześnie to mogli byśmy uwzględnić niektóre propozycje i wypracować odpowiadającą wszystkim (a przynajmniej jak największej części) uczestnikom formę wydarzenia.
Z Przeworska np w ogóle nie dotarł do mnie żaden sygnał o tym że chciał by ktoś przyjechać i jaki miał z tym problem (a szkoda).

Podsumowując mam nadzieje że nie odebraliście tego wpisu jako atak na Was drodzy rozmówcy i się nie poobrażaliscie na mnie , a próbę wyjaśnienia sytuacji z naszej perspektywy. Jest to dla nas nowy typ imprezy i została potraktowana z założenia trochę jak imprezy dla MK ze specjalnymi pociągami, gdzie bilety często dochodzą z ceną do liczby trój-cyfrowej.



A tak po za tym to dzięki za uwagi - w przyszłym roku będzie w takim razie lepiej.
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2015, 02:39:10 wysłane przez Ptr » Zapisane

To jest przekaz.
Marcin117
Minister
******
Długość toru:: 1019 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #13 : 31 Lipiec 2015, 07:42:04 »
+4

(...) a zwłaszcza opłaty za uczestnictwo spowodowały naszą rezygnacje.
No bez przesady, 30zł od pojazdu i 20zł od osoby to nie są jakieś straszne pieniądze, raz do roku można by wręcz rzec
(...)Panowie, miejcie gest... choćby symbolicznie, raz do roku.(...)
Mnie wychowano że przyjeżdżając w goście do kogoś wypada wręczyć gospodarzowi skromny prezent, my praktycznie zawsze jak gdzieś byliśmy zapraszani z drezyną przywoziliśmy organizatorom flaszkę i zawsze była to jedna z tych lepszych.

Panowie, za rozrywkę się płaci, głupie wyjście do Kina + popcorn kosztują więcej a mówimy tutaj o całodniowym spotkaniu przy hobby jakim może pochwalić się raptem kilkadziesiąt osób w Polsce. Czy nie sądzicie że za możliwość pochwalenia się uczestnictwem w tak unikalnym nawet w skali światowej hobby warto zapłacić te 25zł? (30zł/6 + 20zł)
Zapisane

Maciek JKD
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #14 : 31 Lipiec 2015, 14:32:20 »
+2

Drodzy Koledzy z Kolei Rogowskiej,
z całym szacunkiem - cieszę się, że nieco mego piachu z trybów osiadło na torze, generując dyskusję, która moim zdaniem jest jak najbardziej na czasie.
Wylewanie żółci zaraz po ogłoszeniu imprezy byłoby działaniem istotnie stereotypowym - by po polskiemu coś zadeptać w zarodku. Jako, że nie taki był mój zamiar - swoją opinię w temacie wyraziłem w przeddzień imprezy, kiedy już wiadomo, że wszelkie decyzje zapadły i nie wpłynie ona na obecność (zgłoszenia do 24.07) potencjalnych uczestników - kto miał jechać, to pojedzie - a można jeszcze coś przemyśleć.
Cały zamysł imprez drezynowych na ocalałych kolejkach jest ideą wartą szerokiego rozpropagowania i upowszechnienia w sercach i umysłach naszego, mimo wszystko mało utożsamiającego się z kolejowym trendem narodu. Imprezy tego typu, przynajmniej w chwili obecnej,
kiedy wszystko dopiero co startuje (szkoda, że tak późno), warto rozwijać z należytą ostrożnością, wyczuciem i zdrowym rozsądkiem, tak by nie zrazić i tak nielicznych ich uczestników, poprzez generowanie niepotrzebnych trudności.
Należy dążyć w kierunku zarażenia bakcylem drezynowym, jako świetnym sposobem spędzenia wolnego czasu, kolejnych potencjalnych użytkowników, a nie zabetonować się w gronie leśnych dziadków (bez urazy ) obłożonych pseudo-biurokracją, nic nie wnoszącymi regulaminami, ale za to "mieszczących się w ogólnych normach".
Chciałbym doczekać czasów, kiedy w ciągu roku na każdej kolejce, będzie organizowany zlot w określonym, uzgodnionym ze wszystkimi terminie. Terminy w kolejnych latach mogłyby rotować, by była możliwość objazdu każdego szlaku w różnych warunkach i porach roku. Tyle tytułem wstępu...

Zacznę od określenia własnego punktu siedzenia - obserwator z zewnątrz (klawiszowiec), który dla własnego spokoju, stara się znajdować z daleka od wszelkich tego typu akcji, słowem - wujek dobra rada, tudzież MiKolski skrzep
W tematach drezynowych doskonale i z sukcesami działa na JKD od lat ekipa z Kolegą Wojciechem na czele i myślę, że to właśnie oni, na bazie własnych doświadczeń, są najbardziej kompetentnymi osobami do udzielania szczegółowych wskazówek, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Generalnie trudno się komuś wciskać na podwórko i radzić, kiedy nie ma takich oczekiwań, ale odczuciami zawsze warto się dzielić Każdy organizuje sobie po swojemu i na własnych zasadach, a czas weryfikuje słuszność wyborów.

Rozumiem, że Regulamin miał uprawomocnić coś, co zgodnie z obowiązującym prawem nie ma prawa dojść do skutku Stworzenie Regulaminu przez organizatora miało za główne zadanie stworzenie tzw. dupochronu, albo przynajmniej pozorów jego istnienia, wykazania się dobrą wolą i przedstawienia jakiegoś papierka ubezpieczającemu. Nie chcę się tu wgryzać w jego treść, ale jedno co odczułem to absolutny brak konkretów, precyzji określeń i możliwość baaardzo szerokiej jego interpretacji, co w tym kraju akurat nie dziwi. Organizator powinien przede wszystkim założyć w nim choćby minimalne zdolności umysłowe, odpowiedzialność, doświadczenie i brak zachowań autodestrukcyjnych u zgłaszających się do niego osób.
Jeśli chodzi o sprzęt - nie ma co się czarować, że uczestniczące w zlotach drezyny (może z małymi wyjątkami) są pojazdami, które nie generują zagrożenia. Każdy sobie zdaje z tego sprawę czy to uczestnik, czy organizator, czy urząd i wiadomo, że wszyscy muszą przymknąć oko, by coś takiego mogło się odbyć.
Zbyt wiele wymagań, niepewność kwalifikacji sprzętu i uczestników (oświadczenie o trzeźwości i braku chorób umysłowych ) do udziału w zlocie skutecznie tylko zniechęcają. Szkoda się tym podniecać, by nie spaprać założonej przez organizatora świetnej atmosfery po masowych badaniach alkomatem...
Co stoi na przeszkodzie uczestnictwu osób niepełnoletnich, będących pod opieką dorosłych? Trzeba szkolić młode kadry! Najbardziej i tak podoba mi się punkt D3 Zostawmy regulamin...

Koszty. Cóż, komercja komercją, ale nie tędy droga - we wszystkim należy zachować odrobinę umiaru, dobrego smaku, pewnych zasad towarzyskich. Szczególnie na imprezie, mającej zainaugurować cykl. Najlepiej widać na tym przykładzie jak wyświechtał się u nas temat ogólnie rozumianej solidarności. Wiem, za rozrywkę się płaci, ale to jak przyjeżdża do mojego lunaparku pani Wiesia z rodziną z Sadów Górnych, która nie ma ze mną nic wspólnego. Jeżeli chce się stworzyć zlot kilkunastu osób dzielących podobne zainteresowania, pasje i wspólnie je zaprezentować światu, to może lepiej warto określić swoje koszty i ponieść je wspólnie w sposób bardziej koleżeński na zasadzie dobrowolnych deklaracji i wpłat. To trochę inny typ imprezy niż tradycyjny przejazd pociągiem specjalnym.
Wydaje mi się, że w ten sposób można więcej ugrać i zrobić wokół siebie dobrą atmosferę.

Mnie wychowano że przyjeżdżając w goście do kogoś wypada wręczyć gospodarzowi skromny prezent, my praktycznie zawsze jak gdzieś byliśmy zapraszani z drezyną przywoziliśmy organizatorom flaszkę i zawsze była to jedna z tych lepszych.

Kolega Marcin właśnie wspomniał o takim honorowym zachowaniu. Teraz wygląda jednak na to, że to gospodarz zaprasza przyjaciół, ale tylko tych z flaszką, z tych lepszych i to nie tańszą niż tyle i tyle To powinno być mile widziane, ale nie wymagane - cóż być może Polska centralna ma inne kanony towarzyskie, niż ogorzali południowcy Chichot Przypomina mi się sytuacja w banku PKO: kiedy masz sporo gotówki, to Cię proszą na salony celem realizacji transakcji, ale kiedy chwilowo jej nie masz to sp... do kasy. Kiedy sytuacja finansowa wraca do normy - Ty im mówisz sp...

Z kolei jak czytam odpowiedź kolegi Ptr-a, to z jednej strony się z nim zgadzam, a z drugiej zaczynam się zastanawiać - po co Wam to było, toż to zło konieczne, niepotrzebne ryzyko i pewny smród?
Wpadnie do Was banda dzikich, nawiedzonych, nieodpowiedzialnych, domorosłych fanów kolei, którzy na dodatek chcą Was wyzyskać, narazić, skompromitować, narobić bałaganu i odjechać niczym orda nogajska pozostawiając ruiny, zgliszcza i całą masę śmieci (jak u nas po kadrowej swojego czasu).
To tylko zakłóci odwieczny ład i porządek w Rogowie (co akurat nieustannie podziwiam), obtłucze betonowe pekapowskie skorupki członków i doprowadzi do chaosu w zarządzaniu. Dość gadania.

Pozostaje mi życzyć Wam jednego - żebyście po dniu jutrzejszym zmienili pogląd i doszli do przekonania, że drezyniarze to fantastyczni ludzie z pasją, myślący, ostrożni, umiejący się należycie zachować - zasługujący na szacunek, uznanie i zaufanie. Nie warto na nich zarabiać, bo i tak niewiele z tego będzie, ale mogą Wam dostarczyć niemałych zysków niewymiernych finansowo.
Myślę, że za rok zmienicie do nich podejście i pozwolicie sobie na nieco więcej spontaniczności - jak to głoszą nasi czołowi skoczkowie - więcej luzu w dupie! A jak impreza wrośnie w pejzaż i zaowocuje obsadą międzynarodową, to zawsze będzie można zedrzeć z Niemca czy Anglika - czego Wam i sobie życzę

Pozdrawiam
Maciek

PS
Z czystej ciekawości - ile maszyn się zapowiedziało?

PS2
Mam nadzieję, że powyższym nikogo nie uraziłem, a jeśli tak się stało to widać było to zamierzone
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2015, 14:39:20 wysłane przez Maciek JKD » Zapisane

Śpieszmy się jeździć koleją, tak szybko odchodzi...
gajos
Minister
******
Długość toru:: 1201 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #15 : 31 Lipiec 2015, 18:59:11 »
0

Mam 3 miejsca w aucie z Warszawy do Rogowa. Odjazd z okolic Centralnego o 6:15 i Ursus Niedżwiadek 6:30.
W razie czego jestem pod 694 791 130
Wracam po imprezie do Warszawy.

Co do regulaminów to jak chciałem wyjaśnić wątpliwości co do regulaminu to po prostu zadzwoniłem do współorganizatora i wyjaśniłem więcej niż chciałem wiedzieć.
Co do opłat to nie żartujmy że kwoty rzędu 30 złotych powodują rezygnację z uczestnictwa. Nie dla każdego są to małe pieniądze ale weżmy pod uwagę pracę organizatorów.
Zapisane

Maszynisto!
Dając Rp1 gdzieś na kolejce ginie wolontariusz i idzie do czyśćca łowić!
http://pl.youtube.com/user/gajosgitara
http://picasaweb.google.pl/gajosgitara
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #16 : 01 Sierpień 2015, 04:50:27 »
+4

Panowie z Jędrzejowa i Przeworska - nie każda kolej w tym kraju może liczyć jak i Wasze na pokrycie każdego deficytu i każdego odszkodowania przez hojne samorządy. Zarzuty materialistyczne pod adresem ekipy rogowskiej są dla mnie żenujące.

Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
Bogdan_KRK
Zawiadowca
****
Długość toru:: 435 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #17 : 01 Sierpień 2015, 10:45:39 »
-1

Witam! Ponieważ zbulwersowała mnie ta wiadomość:
Panowie z Jędrzejowa i Przeworska - nie każda kolej w tym kraju może liczyć jak i Wasze na pokrycie każdego deficytu i każdego odszkodowania przez hojne samorządy. Zarzuty materialistyczne pod adresem ekipy rogowskiej są dla mnie żenujące.


Pragnę wyjaśnić. Organizatorem VI-tego pikniku drezynowego,jest Fundacja "Zwrotnica" Która nie jest OPP. Opieramy się tylko i wyłącznie na składkach członkowskich i sponsorach. ŚKD jest właśnie takim sponsorem,udostępniajac nam torowisko i dostęp do zaplecza technicznego oraz socjalnego.Impreza jest deficytowa,ale nigdy nie przeszło nam nawet przez myśl,żeby na propagowaniu turystyki drezynowej zarabiać. Ubezpieczenie i towarzyszące imprezie wydarzenia,są opłacane z "prywatnej kieszeni". Ale całość organizacji wymaga dużego zaangażowania(tutaj ukłon w stronę Kol.Wojciecha). A jeśli chodzi o Przeworsk... Tam możemy zapomnieć o jakiejkolwiek imprezie drezynowej.A temat dotyczył ekipy z Przeworska,a nie PKD. Jakoś dziwi mnie,że Kolega który posiada uprawnienia Administratora,nie przygotował się merytorycznie. Pozdrawiam.Bogdan
Zapisane

"Mędrzec ciągle się uczy, głupiec już wie wszystko"
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #18 : 01 Sierpień 2015, 11:24:32 »
+6

No tak, zapomniałem że niedokładanie z własnej kieszeni to zdrada mikolskich ideałów. A co dopiero hurrr durrr chęć zarobienia. Sorry, ale dla mnie jest normalne, że robi się zrzutę na wspólną imprezę.

W końcu się odezwałem, bo już od kilku postów zastanawiam się, dlaczego ta dyskusja nie jest prowadzona na PW - jeśli nie wprost przy butelce. Po co takie żale wywlekać na forum?
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #19 : 01 Sierpień 2015, 20:05:33 »
0

I poco znowu kolejne podjazdy ad personam? Administracja forum ma charakter techniczny, a nie merytoryczny. A co do ad rem - potwierdzacie tylko, że najlepszym klientem jest matka z dzieckiem. Płaci chętniej i ma mniej roszczeń...
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!