Świat kolejek wąskotorowych SMF
28 Marzec 2024, 13:48:14 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mapa wąskotorówek  (Przeczytany 30981 razy)
26kuba05
Nowicjusz
*
Długość toru:: 21 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #20 : 25 Październik 2015, 19:19:39 »
+1

Chcę oficjalnie oznajmić, że Pomorskie KD zostały ukończone.  Po zsumowaniu wyszło mi, że przybliżona długość wszystkich linii wynosi 641 km.  Szok
Zapisane
Trabant
Dyrektor
*****
Długość toru:: 547 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #21 : 25 Październik 2015, 20:56:16 »
0

Świetny pomysł. Proponuję żebyś wziął na warsztat kolejkę Jabłonowską.
Tak, wiem. Ona już nie istnieje. Ale ciekawi mnie przebieg torów względem dzisiejszej siatki ulic.
Zapisane

PRÓŻ / ŁAD
kysrat
Młotkowy
**
Długość toru:: 82 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #22 : 26 Październik 2015, 09:31:17 »
+2

Ja ze swojej strony mogę podesłać Ci trochę materiałów dotyczących średzkiej.
Sam zresztą kiedyś robiłem sobie dla średzkiej taką mapę nie istniejących już bocznic, nałożonych na aktualną mapę.
Postaram się tego poszukać, myślę że na pewno Ci się to przyda przy tworzeniu mapy wąskotorówek.
Do tego parę moich zdjęć (z zaznaczeniami na mapie) z miejsc po dawnych bocznicach i pozostałościach z rozebranych już odcinków możesz znaleźć  tu

https://picasaweb.google.com/114849078651218011103/SrodaMiastaPoznanKobylepole
https://picasaweb.google.com/114849078651218011103/BocznicaAnnopoleCzarnotki
 



Zapisane

---------------------------------
Średzka Kolej Powiatowa
http://sredzkakolejpowiatowa.pl
Doctor
Młotkowy
**
Długość toru:: 113 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #23 : 26 Październik 2015, 11:48:02 »
0


 A czy dało by sie dodać na mapie informacje o rozstawie, dacie budowy, wstrzymania ruchu i rozbiórki??

Mapka na bazakolejowa.pl wcale "ujowa" nie jest - również ma możliwość podglądania linii wraz z mapą, tylko domyślnie jest to wyłączone. A co do powyżej zacytowanej propozycji, to myślę, że łatwo by to było dorobić - wystarczyło by pospinać istniejące w bazie dane stacji ze współrzędnymi używanymi przez google maps (pierwsze, co przychodzi na myśl: 2 dodatkowe pola w bazie dla każdej stacji), a następnie dopisać skrypt dostawiający markery na mapie, które w "dymkach" mogłyby mieć np podstawowe dane stacji lub linii + link do widoku szczegółowego. W sumie koszt niewielki, a pożytek byłby spory :-)
Zapisane

pozdrawiam
Michał 'Doctor' Pawełczyk
http://parowozy.net
http://tpwp.pl
26kuba05
Nowicjusz
*
Długość toru:: 21 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #24 : 26 Październik 2015, 16:53:59 »
0

Świetny pomysł. Proponuję żebyś wziął na warsztat kolejkę Jabłonowską.
Tak, wiem. Ona już nie istnieje. Ale ciekawi mnie przebieg torów względem dzisiejszej siatki ulic.
Może się nią zajmę ale to zależy od tego jak wiele po niej zostało.  Niezdecydowany
Zapisane
Zgroza
Zawiadowca
****
Długość toru:: 403 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #25 : 26 Październik 2015, 19:30:05 »
0

Tylko że ta baza kolejowa jest od pewnego czasu ujowa - proszę popróbować znalezienie jakiejś trasy na jakiejkolwiek mapie.
Natomiast projekt Kolegi Kuby, gdzie widać przebieg linii na tle zdjęć terenu, baaardzo podoba mi się. Można na nim pouprawiać wirtualną przejażdżkę wraz z podziwianiem okoliczności przyrody.

Tak, tylko mapa Kuby będzie znana pewnie grupie użytkowników forum, a mapa z bazykolejowej będzie wisieć na szczycie wyszukiwania.
Przepraszam, jeżeli strzeliłem ze zbyt grubej rury. Ale troszkę mnie frustruje, że rozkład wąskotorowy zrobiłem sam, że Enkol funkcjonuje z 2-3 użytkownikami, że będą dwie mapy a nie jedna porządnie sprawdzona...
Zapisane
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #26 : 26 Październik 2015, 20:41:36 »
0

Owszem, w bazie kolejowej da się przełączyć na podkład z mapą lub zdjęciem satelitarnym, ale przy większym przybliżeniu znika z niej warstwa ze stacjami i liniami kolejowymi, co jest dość poważną niedogodnością...

A co do mapy kolegi 26kuby05 - może dało by się zrobić choć tak że linie rozebrane mają jeden kolor, linie istniejące, ale nieczynne mają drugi kolor, a czynne trzeci?

P.S.
Kolej Rogowska kiedyś dawno miała jeszcze odcinek Rawa Maz. - Żdżary.
Zapisane

To jest przekaz.
Trabant
Dyrektor
*****
Długość toru:: 547 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #27 : 26 Październik 2015, 20:50:15 »
-2

Co do Jabłonowskiej, to proponowałbym zacząć od przedwojennej mapy Warszawy.
I niestety mysiałbyś raczej zajrzeć też do wypocin Pokropińskiego.
Zapisane

PRÓŻ / ŁAD
26kuba05
Nowicjusz
*
Długość toru:: 21 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #28 : 26 Październik 2015, 21:48:23 »
0

Owszem, w bazie kolejowej da się przełączyć na podkład z mapą lub zdjęciem satelitarnym, ale przy większym przybliżeniu znika z niej warstwa ze stacjami i liniami kolejowymi, co jest dość poważną niedogodnością...

A co do mapy kolegi 26kuby05 - może dało by się zrobić choć tak że linie rozebrane mają jeden kolor, linie istniejące, ale nieczynne mają drugi kolor, a czynne trzeci?

P.S.
Kolej Rogowska kiedyś dawno miała jeszcze odcinek Rawa Maz. - Żdżary.

Co do kolorów - prowizorycznie na razie ale zrobiłem.
Jeżeli chodzi o odcinek Rawa Maz. - Żdżary to wiem, że istniał ale ślad po nim nie został.  

EDIT:

Uwaga - informacja do wszystkich!

Jeżeli macie jakieś materiały i możecie je podesłać, to wstawcie w tym wątku link, a na pewno z nich z chęcią skorzystam.
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2015, 21:52:06 wysłane przez 26kuba05 » Zapisane
Doctor
Młotkowy
**
Długość toru:: 113 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #29 : 26 Październik 2015, 22:10:08 »
0

Tak, tylko mapa Kuby będzie znana pewnie grupie użytkowników forum, a mapa z bazykolejowej będzie wisieć na szczycie wyszukiwania.

Na razie pewnie tak, ale co przyniesie przyszłość i jak obie mapy będą się rozwijać - tego nie wiemy. Mapa Kuby jest na razie w bardzo wczesnym stadium rozwoju, zobaczymy jakie "ficzery" Kuba wymyśli jak już wklepie wszystkie linie i w jakim kierunku pójdzie rozwój jego mapy. Na razie porównania obu tych projektów nie bardzo mają sens. Może za rok lub dwa będą się świetnie uzupełniać?

Przepraszam, jeżeli strzeliłem ze zbyt grubej rury. Ale troszkę mnie frustruje, że rozkład wąskotorowy zrobiłem sam, że Enkol funkcjonuje z 2-3 użytkownikami, że będą dwie mapy a nie jedna porządnie sprawdzona...
Co do Enkolu, to nie wiem ile masz użytkowników ogólnie, ale ktoś kiedyś zrobił badania zaangażowania użytkowników różnych serwisów i wyszło na to że do 10% korzysta na tyle intensywnie, że założyli sobie konta a do 2% wrzuca jakiekolwiek treści... tak więc jeśli Enkol ma ok 300-500 powracających użytkowników, to nie masz się czym martwić.
Zapisane

pozdrawiam
Michał 'Doctor' Pawełczyk
http://parowozy.net
http://tpwp.pl
Cordylus
Zawiadowca
****
Długość toru:: 331 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #30 : 27 Październik 2015, 17:15:33 »
0

Chcę oficjalnie oznajmić, że Pomorskie KD zostały ukończone.  Po zsumowaniu wyszło mi, że przybliżona długość wszystkich linii wynosi 641 km.  Szok
Odcinek koszalińskiej od Koszalina do Rosnowa jest kompletny i czynny.
Jeśli nie wierzysz, zapraszam na przejazd 21 listopada
Zapisane
26kuba05
Nowicjusz
*
Długość toru:: 21 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #31 : 27 Październik 2015, 19:24:04 »
0

Odcinek koszalińskiej od Koszalina do Rosnowa jest kompletny i czynny.
Jeśli nie wierzysz, zapraszam na przejazd 21 listopada 
Nie wiem, czy zauważyłeś ale odcinek Koszalin - Bobolice jest jednym ciągiem, więc skoro odcinek Koszalin - Rosnowo istnieje, a Rosnowo - Bobolice już nie, to musiałem oznaczyć go całego na żółto - jako częściowo istniejący.
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #32 : 27 Październik 2015, 19:31:30 »
+1

To go podziel tak aby była aktualna.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
26kuba05
Nowicjusz
*
Długość toru:: 21 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #33 : 27 Październik 2015, 19:53:25 »
0

To go podziel tak aby była aktualna.
Właśnie podzieliłem. 
Zapisane
pablos
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #34 : 27 Październik 2015, 22:51:35 »
+1

Na Żnińskiej brakuje m/i
- zaznaczonego przebiegu od stacji do przeładowni na tor 1435mm obok parowozowni,
- w Rydlewie trzeciego ramiona trójkąta,
- w Ostrówcach linia miała przebieg bardziej na południe ( widocznym na mapie wąwozem), i docierała tylko do portu (dziś jest tam ośrodek wypoczynkowy),
- w Żużołach linia docierała bardziej na południe do żwirowni,
Zapisane
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #35 : 28 Październik 2015, 03:58:25 »
0


Przepraszam, jeżeli strzeliłem ze zbyt grubej rury. Ale troszkę mnie frustruje, że rozkład wąskotorowy zrobiłem sam, że Enkol funkcjonuje z 2-3 użytkownikami, że będą dwie mapy a nie jedna porządnie sprawdzona...
Co do Enkolu, to nie wiem ile masz użytkowników ogólnie, ale ktoś kiedyś zrobił badania zaangażowania użytkowników różnych serwisów i wyszło na to że do 10% korzysta na tyle intensywnie, że założyli sobie konta a do 2% wrzuca jakiekolwiek treści... tak więc jeśli Enkol ma ok 300-500 powracających użytkowników, to nie masz się czym martwić.

Użytkowników zarejestrowanych mamy 50 z groszem, z czego średnio aktywnych jest 4 do 5, z czego dwóch w miarę regularnie, a reszta z doskoku. Czasem jeden ktoś, czasem drugi. Kombinujemy pewną akcję promocyjną (z nagrodami!), która, jak mam nadzieję, zachęci do edytowania.
Z rzeczy, które mnie cieszą, to liczba odsłon - wychodzi średnio około 1000 na dobę. I, zaznaczam, nie chodzi o stronę główną, ale o łączną liczbę odsłon stron serwisu. Ale to tyle na temat ode mnie, bo się w off-topa wdałem
Zapisane
Doctor
Młotkowy
**
Długość toru:: 113 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #36 : 29 Październik 2015, 17:27:00 »
0

Z rzeczy, które mnie cieszą, to liczba odsłon - wychodzi średnio około 1000 na dobę. I, zaznaczam, nie chodzi o stronę główną, ale o łączną liczbę odsłon stron serwisu. Ale to tyle na temat ode mnie, bo się w off-topa wdałem

Nie wiem czy to powód do radości. Może być, pod warunkiem, że ludzie klikają w to, co chcesz by klikali. Dużo odsłon może świadczyć też o problemach ze znalezieniem poszukiwanych treści. Proponowałbym sprawdzić czy użytkownicy spędzają najwięcej czasu na stronach z treścią czy na różnego rodzaju listingach, wynikach wyszukiwania, etc. Jeśli na tych pierwszych - jest dobrze :-)
Zapisane

pozdrawiam
Michał 'Doctor' Pawełczyk
http://parowozy.net
http://tpwp.pl
26kuba05
Nowicjusz
*
Długość toru:: 21 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #37 : 30 Październik 2015, 20:34:31 »
0

Dodałem Przeworską KD i Maltankę.  Aktualnie rozpocząłem pracę nad Krośniewicką KD.  Chichot
Zapisane
Zgroza
Zawiadowca
****
Długość toru:: 403 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #38 : 31 Październik 2015, 18:02:20 »
0

Owszem, w bazie kolejowej da się przełączyć na podkład z mapą lub zdjęciem satelitarnym, ale przy większym przybliżeniu znika z niej warstwa ze stacjami i liniami kolejowymi, co jest dość poważną niedogodnością...

Ten problem jest częściowo rozwiązany - da się maksymalnie przybliżyć mapę z podkładem w momencie kiedy wyświetlamy na mapie położenie konkretnej linii kolejowej.
Inną sprawą, czy przebiegi są wyznaczone w 100% dokładnie.
Zapisane
26kuba05
Nowicjusz
*
Długość toru:: 21 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #39 : 10 Listopad 2015, 19:38:04 »
0

Witam wszystkich ponownie. 
Chciałbym poinformować, że Kujawskie Koleje Dojazdowe są tyle o ile zrobione. I teraz moja prośba: jeżeli ktokolwiek widzi jakiś brak, bądź błąd prosiłbym o poinformowanie mnie. Z góry dzięki. 
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!