Świat kolejek wąskotorowych SMF
17 Sierpień 2019, 12:58:59 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Żuk skala h0  (Przeczytany 2691 razy)
aronek
Zawiadowca
Długość toru:: 310 m

W terenie W terenie

« : 03 Luty 2016, 08:29:55 »
+1

Tak, wiem że samochód to nie pociąg. Ale jest dodatkiem do makiet. A ponieważ makiety wąskotorowe bazują na latach 80tych to Żuk jest jak najbardziej na odpowiednim forum.

I przechodząc do rzeczy, to chciałbym was zaprosić do zapoznania się z moim projektem i oczywiście przekazania swoich uwag. Mile widziane żeby dokonać tego na twarzoksiążce, ale tutaj na forum też przeczytam, choć z pewnym opóźnieniem.

https://www.facebook.com/zukh0/
Trabant
Zawiadowca
Długość toru:: 399 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #1 : 03 Luty 2016, 19:20:11 »
0

Generalnie jestem za. W końcu królem polskich dróg jest lubelski Żuk. Ale jakie są szczegóły technologii wykonanie? Blachy fototrawione, plastik, żywica. Lusterka mogą jako - tako być, ale jak wykończysz przednią szybę? Chodzi mi o boczne trójkąty, bo na razie wygląda jak panorama.

A to tak na rozkręcenie klimatu kultowego Żuka:
! No longer available Małe | Duże

PRÓŻ / ŁAD
aronek
Zawiadowca
Długość toru:: 310 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 03 Luty 2016, 23:28:43 »
0

wykonanie to odlewki żywiczne.
żuk wybrałem właśnie ze względu na szyby, ponieważ na tak mocno wstępnym etapie te można wyciąć z PP nie wchodząc w dodatkowe koszty.
Rzecz w tym, że próbowałem, ze dwa lata temu, z żywicą bezbarwną i efekt był żałosny. Być może była to mała rzecz i proporcje okazały się zabójcze. Bo tak jak przeciętna żywica przyjmuje proporcje na oko.... bo umówmy się że przy wadze 2g, ze względu na niedokładność wagi błąd jest 50%. tak bezbarwna mogła być bardzo czuła na tym punkcie.
I nie podjąłem kolejnych prób.
Za to w przypadku jeśli projekt rozwijałby się w stronę innych modeli, to zastosować można PP i "kopyto", i formować kształt na gorąco, za pomocą wody. Te zabawy mam już za sobą. Akurat nie w przypadku szybek Mrugnięcie ale w robocie rzeźbiąc różne wizualizacje czasami muszę nadać elementom plastikowym pewien kształt, wyjściowy do dalszej obróbki w photoshopie.

Nie wykluczam podejścia do bezbarwnej żywicy.

Jeśli chodzi o render 3d, to tak na szybko wstawiłem tą "szybę", gdyż jej brak... no cóż, moja praca nauczyła mnie, że ludzie nie mają wyobraźni. Nie można powiedzieć, że element wydrukowany 3d nie będzie miał szyby, bo zostanie dorobiona później. Bardzo, bardzo dużo ludzi, dalej będzie widzieć tego żuka bez szyb.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!