Świat kolejek wąskotorowych SMF
23 Wrzesień 2019, 20:17:08 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Coraz bliżej „przejęcia” kolei wąskotorowej?  (Przeczytany 17756 razy)
Cross934
Nowicjusz
*
Długość toru:: 12 m

W terenie W terenie


« : 22 Marzec 2016, 13:32:01 »
+1

https://www.ele24.net/wydarzenia/coraz-blizej-przejecia-kolei-waskotorowej-przeprowadzono-inwentaryzacje-majatku-i-jego-wycene
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 3882 m

Na służbie Na służbie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #1 : 22 Marzec 2016, 15:20:27 »
+1

Artykuł, jak artykuł - ale cóż za wspaniałe komentarze są pod nim!  Szok
Zapisane

Bo ja tam jestem gwiazda
I ze mną jest jazda -
Wszak jam jest Jan Niezbendny.
Wądzio
Mechanik
***
Długość toru:: 294 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #2 : 22 Marzec 2016, 15:26:28 »
0

Myślę, że bardziej zasadne byłoby wrzucenie tej informacji do działu "Piszą o KKD" a nie tworzenie nowego wątku.
http://750mm.pl/index.php?topic=3372.80
Zapisane
Cross934
Nowicjusz
*
Długość toru:: 12 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #3 : 22 Marzec 2016, 19:41:05 »
-1

Tak artykuł faktycznie powinien być w dziale "Pisza o KKD", ale za te komentarze zasługuje to na osobny wątek  Mrugnięcie
P.S
Kolega Kucyk nie powinien być zdziwiony, zaszokowany konwersacją ponieważ sam bierze w niej czynny udział jako kuc  Chichot
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 3882 m

Na służbie Na służbie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #4 : 22 Marzec 2016, 19:57:35 »
+2

Ja tam zauważyłem że w całej liście postów pada dość dużo wypowiedzi będących wprost cytatami zaczerpniętymi z tego zacnego, co świadczy jednoznacznie o opiniotwórczym charakterze siedem-pięć-zero-em-em.pl Powiem więcej: nawet mojej produkcji dwa znalazłem...  Spoko
Zapisane

Bo ja tam jestem gwiazda
I ze mną jest jazda -
Wszak jam jest Jan Niezbendny.
arti281
Zawiadowca
****
Długość toru:: 475 m

W terenie W terenie« Odpowiedz #5 : 23 Marzec 2016, 06:15:37 »
0

No proszę  - plagiat  Duży uśmiech
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 3882 m

Na służbie Na służbie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #6 : 24 Marzec 2016, 08:39:33 »
+6

Pośród widniejącej pod artykułem ponad stu-postowej dyskusji o niczym, której poziom puka w dno, ale od spodu, znalazła się perełka. Jak można domniemywać ktoś z autochtonów nazywający siebie Pikuś Podatnik napisał widzianą jego oczami syntezę całości krośniewickiej wąskotorowej rzeczywistości. Pozwolę sobie zacytować owego autora na tym zacnym i zachęcam gorąco do przeczytania, gdyż niestety, albo może na szczęście, jego opinia jest tak prawdziwa, że aż boli.

Cytuj
Widząc tyle postów pod "na pierwszy rzut oka" zwykłym tematem, spodziewałem się raczej dyskusji mieszkańców Łęczycy i oceny ich włodarza w sensie racjonalności tego przedsięwzięcia, finansów celów etc. Ku mojemu zaskoczeniu o tym raczej niewiele tu pisano. Ale to co się czyta przeraża. Przeciętny człowiek niezorientowany w szczegółach ani historii tej kolejki (a taki własnie jestem i wielu takich tutaj jest ) czyta to w taki sposób, że wymiotować się chce na samą myśl aby jakoś się w to zaangażować. Wzajemne pyskówki, jakieś donosy, brudy, jakieś groźby, dziwne ambicje, smsy, grzebanie w historii chyba gorzej niż IPN, etc. ..... tak wyglądacie jak się to czyta. .Spotkajcie się, napijcie się wódki, albo dajcie sobie w mordę ale przestańcie swoim zachowaniem zniechęcać kogokolwiek do czegokolwiek. Nie wiem czy kogokolwiek z was to interesuje, ale pozwolę sobie napisać to co ja z tego wszystkiego tutaj zrozumiałem, tutaj było tego trochę, a resztę doczytałem na waszych forach fb.
1. Na tej kolejce chyba wszystko jest do remontu i to kapitalnego. Kasy trzeba w to wpierdzielić niesamowite ilości.
2. Nikt nie ma jakiegokolwiek pomysłu aby to przedsięwzięcie było samofinansujące..
3. Było jakieś jedno stowarzyszenie a teraz są dwa ktore się nie lubią, ale w obu są prawdziwie zapierdzielający miłosnicy, fanatycy kolejowi romantycy którzy chcieliby to odtworzyć. Chcieliby, ale tak naprawdę jak to zrobić nie mają pomysłu i gó..no mogą. Wolontariacko coś sprzątną, wytną, naprawią wpiszą do rejestru. Wszystko piękne i chwalebne, ale to trochę tak jakby ogolić nieboszczyka (szlachetny czyn, nieboszczyk będzie piękniejszy, ale ..... nie ożyje z tego powodu)
4. Krośniewice są chyba słabo zainteresowane tego rewitalizacją.
5. Ozorków nie wiele ryzykuje, więc czemu nie, może zyskać niewielkim kosztem.
6. Łęczyca chce podjąć duże ryzyko, normalne że szuka pomysłu i zabezpieczenia.
7. Żadne stowarzyszenie tak naprawdę nie będzie partnerem dla samorządu w tej inwestycji (lub braku inwestycji) Nie będzie dlatego, że przy inwestycji i uruchomieniu będzie tam potrzeba nie wolontariuszy ale zatrudnionych fachowców,. Jeżeli inwestycji nie bedzie, to stowarzyszenia przeszkadzają w tym aby to w cokolwiek przeksztalcić. Stowarzyszenia dla samorządów, raczej są problemem niż atutem.
8. Patrząc na strony fb SKKW chyba robi więcej ale ta myśl możliwe że jest nieobiektywna, bo trudno stwiedzić to po stronie fb TPKKD oni od kilkunastu zgodnie z info są na jakimś spotkaniu (o tym raczyli się pochwalić, ale co ze spotkania wyniknęło już nie, brak powagi i niekonsekwencja - możliwe że osąd niesprawiedliwy, ale cóż korzystam z zasady "jak cie widzą, tak cie piszą").
9. Jeżeli ta kolejka ożyje i ruszy, to jest wielceprawdopodobne że będzie finansowana także z moich podatków, od kilkunastu lat doskonale żyję i radzę sobie bez tej kolejki. Nie jestem fascynatem zabytkowej kolei (cóż mam prawo), ale skoro ma być rewitalizowana z moich podatków, to bardzo proszę aby przedstawiciel władz lub przedstawiciel popierających rewitalizację stowarzyszeń jasno napisał i przekonał mnie że warto . Więc proszę o jasną odpowiedź na pytanie: Na jaką chol.re mi ta kolejka? (pytanie przewrotne, prowokacyjne, ale tak naprawdę o niego trzeba zacząć i jest bardzo ważne) więc powtarzam i proszę o odpowiedź; "na jaką chol.rę i ta pierońsko droga inwestycja?
Zapisane

Bo ja tam jestem gwiazda
I ze mną jest jazda -
Wszak jam jest Jan Niezbendny.
mylene
Młotkowy
**
Długość toru:: 97 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #7 : 24 Marzec 2016, 18:46:42 »
-7

Panie Kucyku, jest Pan bardzo chętny do oceny cudzego podwórka, szkoda, że rzadko ocenia Pan siebie samego, swoje poczynania i swoje podwórko.
Poniżej mój komentarz na wpis, którym tak bardzo się Pan podnieca.

Poprzedni czas spowodował, że było wiele nieprzyjemnych sytuacji związanych z kolejką, co obecnie odbija się echem. Ta zła atmosfera oczyści się dopiero wtedy, gdy znajdzie się prawdziwy i odpowiedzialny gospodarz i uporządkuje sprawy w całym temacie. Nie ma w tym nic przerażającego, bo ludzie byli i są zawistni, nieuczciwi i samolubni i z tego powodu mamy właśnie takie przepychanki. Niestety domeną Polaków jest to, że gdzie jest ich dwóch, tam pięć koncepcji.
Zaangażować się w temat, każdy może, ale nie każdy to zrobi. Jednym będzie przeszkadzać to, co jest już historią, która niestety jest niepotrzebnie rozgrzebywana przez osoby często niezwiązane z tematem i które to osoby robią w związku z tym dużo złego. Żeby osiągnąć sukces, to trzeba patrzeć na cel, a nie na drogę. Większość patrzy na drogę i stwierdza, że nie warto.
Odpowiedzi na punkty:
1. Tak, na kolejce jest sporo do naprawy i remontu, na co potrzeba pieniędzy. Było już to napisane w jednym z artykułów w ELE24. Każdy rozsądny człowiek wie, że wpierw trzeba zainwestować, by później móc zarabiać.
2. Nie jest prawdą, że nie mamy pomysłu na samofinansowanie się całego projektu. Uzyskał on wstępną akceptację zainteresowanych stron i w przypadku realizacji będzie to ewenement na skalę kraju. O szczegółach nie napiszę, bo jest na to zbyt wcześnie.
3. Kolejka to nie człowiek, więc zawsze może się obudzić do życia, vide np. Zamek Królewski w Łęczycy. Były ruiny, teraz jest atrakcja. Z tym gównem, że niby stowarzyszenia nic nie mogą, to mocna przesada, vide np. kolejka koszalińska, rogowska, bieszczadzka, żuławska, nadwiślańska ....
4. Krośniewice nie są zainteresowane rewitalizacją, to widać.
5. Bardzo dobrze, że Ozorków i inne miasta mogą skorzystać. Kolej rogowską przejął jeden samorząd, co jest bardzo dobrym posunięciem i nie przeszkadza im, że inni na tym zyskali.
6. Zgadzam się, że Łęczyca chce podjąć duże ryzyko i że normalne że szuka pomysłu i zabezpieczenia. To świadczy o odpowiedzialności osoby decyzyjnej.
7. Nie zgadzam się, że żadne stowarzyszenie tak naprawdę nie będzie partnerem dla samorządu w tej inwestycji. Vide np. rogowska kolejka. Ma 2 pracowników na etacie, reszta to wolontariusze i proszę zobaczyć jak wiele zostało tam zrobione. Podobna jest sytuacja na innych kolejkach, np tych w/w. Istotną siłę roboczą w takich projektach stanowią głównie właśnie wolontariusze, którzy często wkładają więcej pracy w temat, niż pracownik etatowy. Stowarzyszenia, czy fundacje dla samorządów są poważnym atutem, ponownie odsyłam do zapoznania się za działaniami np. koszalińskiej lub rogowskiej kolejki.
8. Ten punkt zostawię bez komentarza, bo jak jest, każdy może zobaczyć.
9. Ja zapytam, na cholerę remont drogi powiatowej w Pcimiu Dolnym, opłacony z Pana podatków, skoro w życiu nigdy nie przejedzie Pan tą drogą? Na cholerę nam remonty kamienic w Łodzi, skoro nie my w nich mieszkamy. itp. itd. Są też inne przykłady. W przypadku rewitalizacji obiektów takich, jak kolejki, ruch turystyczny generuje dochody dla lokalnych przedsiębiorców, np. restauracje, sklepy, noclegi, co skutkuje większymi podatkami płaconymi do lokalnej kasy. Powtórzę, żeby zarobić, trzeb wpierw zainwestować.
Odbudowa Zamku Królewskiego w Łęczyc też była droga, ale dziś Miasto ma się czym chwalić, a inwestycja się opłacała.
Zapisane
mylene
Młotkowy
**
Długość toru:: 97 m

W terenie W terenie


24 Marzec 2016, 18:48:23 - Ukryty.
« Odpowiedz #8 : 24 Marzec 2016, 18:48:23 »
-12

Zapisane
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 769 m

W terenie W terenie« Odpowiedz #9 : 24 Marzec 2016, 18:55:33 »
+4

Ciekawy efekt obrzucania się "rzadką materią"... Komuś się chciało przewertować tony łajna jakim się obrzucali "członkowie" stowarzyszeń. Szacun dla Pikusia Podatnika Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech .Kucyk, sorry ale gość pobił Cię  tym razem jeśli chodzi o trafność diagnozy.

Pozdro z MMz
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 3882 m

Na służbie Na służbie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #10 : 24 Marzec 2016, 20:46:08 »
+15

Pawle, czy Ty naprawdę oczekujesz przeprosin, czy jednak tego abym nie mówił że król jest nagi?

Jesteście - tu daję drugą osobę liczby mnogiej z uwagi że wypowiedź będzie tyczyła się wielu osób w dwóch stowarzyszeniach - gotowi kłócić się, ubliżać sobie, kopać się po jajkach (taka wielkanocna dygresja) na publicznych forach, o czym wpisy zarówno na 750 jak i na łamach lokalnego publikatora świadczą, i chcecie aby ktoś Was traktował poważnie, chcecie być dla samorządu poważnym partnerem? Skoro tak myślicie, to (użyję eufemizmu) jesteście niepoważni.

Nie ma w Rogowie, w Koszalinie, Gryficach, Piasecznie, nie ma w Ełku, w Bieszczadach, w Bytomiu, w Przeworsku żadnych problemów z polewaniem się gnojowicą osób chcących wspierać kolej. Tam te osoby po prostu działają/współdziałają dla dobra. Jedynym miejscem na wąskotorowej mapie Polski gdzie miłośnicy zachowują się odmiennie wyniszczając się nawzajem w huku wywnętrzeń dostępnych w internecie jest Krośniewicka KD. Jest tak, czy też może nie? Mijam się z prawdą co w czy kole?

I dlatego wznoszę swe oczy ku Niebu w podzięce że istnieje taki piorunochron koncentrujący i uziemiający te destrukcyjne postawy by inne koleje mogły w spokoju walczyć z przeciwnościami opornej materii kolejowej a nie musieć sprzątać fekalii rozlewanych przez ludzi którzy nie dorośli do swych lat.
Zapisane

Bo ja tam jestem gwiazda
I ze mną jest jazda -
Wszak jam jest Jan Niezbendny.
Jarek
Nowicjusz
*
Długość toru:: 47 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #11 : 24 Marzec 2016, 22:07:58 »
-5

Jedną osobę przygarnijcie z Krośniewickiej KD... Tak na jakiś czas, po tym czasie my sprawdzimy jak Wy dorośliście...
Zapisane

rower szynowy
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1511 m

W terenie W terenie« Odpowiedz #12 : 24 Marzec 2016, 23:33:20 »
+5

Cytuj
Nie ma w [...] Piasecznie, [...] żadnych problemów z polewaniem się gnojowicą osób chcących wspierać kolej.
No bez przesady. Wy jednego wiernego wielbiciela się doczekaliście Mrugnięcie
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
mylene
Młotkowy
**
Długość toru:: 97 m

W terenie W terenie


25 Marzec 2016, 15:40:01 - Ukryty.
« Odpowiedz #13 : 25 Marzec 2016, 15:40:01 »
-9

« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2016, 11:53:48 wysłane przez mylene » Zapisane
mylene
Młotkowy
**
Długość toru:: 97 m

W terenie W terenie


27 Marzec 2016, 16:56:03 - Ukryty.
« Odpowiedz #14 : 27 Marzec 2016, 16:56:03 »
-8

Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1864 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #15 : 28 Marzec 2016, 00:25:18 »
+6

O co Wam chodzi? 

Ja napiszę: Przestańcie się żreć o kolejkę!
A raczej o to co z niej pozostało.
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
MBd1-138
Młotkowy
**
Długość toru:: 77 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #16 : 28 Marzec 2016, 20:39:49 »
+9

Zróbcie sobie ustawkę w miejscu odosobnionym. Obijcie sobie porządnie mordy i utopcie się w swojej gnojowicy którą lejecie na zewnątrz. Jak was widzą, tak o was mówią. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
Zapisane
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 769 m

W terenie W terenie« Odpowiedz #17 : 28 Marzec 2016, 23:02:01 »
+3

Delikatnie pisząc, ten "Titanic" tonie w morzu gnojowicy po zderzeniu z górą lodową jaką jest polskokatolicka miłość do Bliźniego swego... Amen.
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
Jarek
Nowicjusz
*
Długość toru:: 47 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #18 : 29 Marzec 2016, 07:34:20 »
+1

Jeśli chodzi o wiedzę na temat gnojowicy to sporo tu ekspertów, ( i to niepozbawionych talentów literackich), widoczne są tylko braki w rozeznaniu źródła wspominanej przez nich "substancji"
Zapisane

rower szynowy
aronek
Zawiadowca
****
Długość toru:: 310 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #19 : 29 Marzec 2016, 13:25:48 »
+8

Znajomość gównianego tematu wynika w pewnej części z tego jakie kto ma zdolności w public relations.
A ponieważ światek kolejkowy w Polsce jest dosyć niewielki, to pomimo pudru PR ludzie i tak dowiedzą się o łajnie pod pudrem.
Są również takie przypadki, kiedy nikt nie próbuje tego pudrować dobrym PR, o czym przekonałem się na FB, gdzie dostałem takie zjebki pod wpisem skkw, że ... jak to się mówi "nie dam dobrego słowa powiedzieć o..." hehehe
W każdym bądź razie, szanowny Jarku, w mojej osobie udało się Tobie/Wam nie zyskać sympatyka Smutny Jeden taki jak ja nic nie znaczy, ale ilu innych potencjalnych sympatyków udał Ci się przy tamtej okazji odstraszyć?
A ilu samorządowców nie chce z Wami rozmawiać? Podobno niechęć pani burmistrz Krośniewic, nie wynika z niechęci do kolejki, ale z osobistych animozji. wróbelki tak ćwierkały. Jakoś przypomina to Piotrków Trybunalski...
Ja tam w całkowicie zgadzam się z opiniami wyrażonymi przez Kucyka.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!