Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 05:58:32 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Krzysztof Herman - Kolej wąskotorowa Piotrków-Sulejów  (Przeczytany 39647 razy)
Newkid
Nowicjusz
*
Długość toru:: 42 m

W terenie W terenie


« : 26 Lipiec 2016, 17:37:10 »
+4

http://www.taniaksiazka.pl/kolej-waskotorowa-piotrkow-sulejow-krzysztof-herman-p-769786.html


Premiera 18-ego października tego roku ))
Zapisane
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #1 : 26 Sierpień 2016, 06:58:55 »
+1

Książka już jest dostępna 

http://allegro.pl/kolej-waskotorowa-piotrkow-sulejow-i6389638372.html
Zapisane
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #2 : 30 Sierpień 2016, 09:33:47 »
0

Witam. Nabył już ktoś tę książkę z szanownych forumowiczów? Warta zakupu?
Zapisane
Newkid
Nowicjusz
*
Długość toru:: 42 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #3 : 30 Sierpień 2016, 14:44:03 »
0

Cześć, obawiam się jednak, że książka jeszcze nie wyszła, w opisie produktu na Allegro można wyczytać:

"Informujemy, że w przypadku wyboru pozycji z przyszłą datą wydania, realizacja zamówienia (także jeśli obejmuje ono dodatkowo inne produkty) nastąpi dopiero po dacie jej premiery."

A poniżej:

Data wydania: 2016-10-15

Wychodzi na to, że książkę możemy już sobie zamówić zawczasu, a dojdzie nam i tak po 15-tym Października 
Zapisane
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #4 : 30 Sierpień 2016, 18:08:05 »
0

A racja 
Zapisane
Newkid
Nowicjusz
*
Długość toru:: 42 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #5 : 30 Sierpień 2016, 18:39:35 »
0

Niestety trzeba poczekać, aczkolwiek już chyba ją sobie zamówię. Grzechem byłoby jej nie mieć 
Zapisane
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #6 : 30 Sierpień 2016, 18:55:28 »
0

Ja raczej zaczekam na opinie innych odnośnie tej książki  Mam nadzieję że pojawią się tam jakieś nowe fotki niż te które były tu prezentowane.   
Zapisane
Newkid
Nowicjusz
*
Długość toru:: 42 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #7 : 30 Sierpień 2016, 22:05:22 »
0

Też mam taką nadzieję, książka ma niby mieć 100 stron, więc może będzie coś nowego
Zapisane
Newkid
Nowicjusz
*
Długość toru:: 42 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #8 : 18 Październik 2016, 18:42:36 »
0

Ma ktoś z Was już może książkę? Ja zamówiłem w niedzielę, czekam aż przyjdzie 
Zapisane
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #9 : 18 Październik 2016, 19:54:38 »
0

To musisz przewinąć czy warty był zakup 
Zapisane
Newkid
Nowicjusz
*
Długość toru:: 42 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #10 : 18 Październik 2016, 20:20:50 »
0

Jak przyjdzie, to na pewno dam znać, czy opłacało się kupić 
Zapisane
TS Wąski tor
Nowicjusz
*
Długość toru:: 11 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #11 : 04 Listopad 2016, 17:47:09 »
+6

Witam. Nabył już ktoś tę książkę z szanownych forumowiczów? Warta zakupu?
Witam Kolegów,
to mój pierwszy wpis na tym forum i może coś wniosę w temacie całego forum i poszczególnych wątków,
taką mam przynajmniej nadzieję.
Chciałem się przedstawić, ale nie otwierał mi się ten adres, gdzie należałoby to uczynić w myśl regulaminu.
Więc może tylko tutaj krótko napiszę, że interesuję się kolejami wąskotorowymi w Polsce.

A powyższy post zacytowałem, gdyż od pewnego czasu obserwuję wśród młodszych miłośników kolei (ja mam na karku trochę latek), że przy dzisiejszym natłoku różnych publikacji zaczynają "wybrzydzać" i mają wątpliwości co do nowości edytorskich. Lat temu wiele jak nic nie było, to nie było nawet co wybrzydzać.

Odpowiem więc Koledze arti281 :
- "Warta zakupu ?" 
-  oczywiście, że nie !
W tej książce jest tylko treść o kolejach wąskotorowych ...
-  ba, na domiar złego - tylko o jednej wybranej ...  Smutny

A ja naiwnie myślałem, że jak ktoś interesuje się kolejami wąskotorowymi, a na dodatek akurat tą, to ... chce mieć o niej każdy dostępny materiał opisowy i ilustracyjny.
Pojawia się zachwyt nad starym artykułem zamieszczonym w czasopiśmie "Odgłosy", w którym to można przeczytać o owcach na torze i pasażerach z koszykami, którzy nie załapali się na zatłoczony autobus ...
Natomiast rodzi się pytanie: ... "czy warto kupić książkę opisującą tę kolejkę ?"

Nie wiem, chyba stary jestem ...
Pozdrawiam.
Zapisane
TS Wąski tor
Nowicjusz
*
Długość toru:: 11 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #12 : 04 Listopad 2016, 17:50:00 »
0

Dodatkowo, dla zainteresowanych (jednak) tą książką dodam, że przesunięto termin jej ukazania się na 09.11.2016, być może będzie to termin obowiązujący.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #13 : 04 Listopad 2016, 17:58:29 »
+4

Panowie - czapki z głów i przyjąć pozycję zasadniczą!

Chyba najbardziej doświadczony i dysponujący największym magazynem własnoręcznie wykonanych zdjęć dawnej, dobrej kolei miłośnik nasze zacne forum zaszczycił! Kolega TS pstrykał foty w czasach kiedy parowozy były wszędzie, zaś, w odróżnieniu od nich, większości z Was jeszcze nawet bocian nie planował. Ba, nawet jeszcze ten nieużytek na którym potem będzie pole, na którym ta kapusta dla bociana wyrośnie, porastał prastary bór.

To tyle. Spocznij!
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
dobrzyn
Minister
******
Długość toru:: 1482 m

W terenie W terenie



bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #14 : 04 Listopad 2016, 18:48:01 »
0

Witam Kolegów,
Witamy w naszych skromnych progach!
Zapisane

Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Trabant 601 '66 "Dziadek"
Romet 100 '83 "Henio"
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #15 : 04 Listopad 2016, 19:36:51 »
-5

Witam. Nabył już ktoś tę książkę z szanownych forumowiczów? Warta zakupu?
Witam Kolegów,
to mój pierwszy wpis na tym forum i może coś wniosę w temacie całego forum i poszczególnych wątków,
taką mam przynajmniej nadzieję.
Chciałem się przedstawić, ale nie otwierał mi się ten adres, gdzie należałoby to uczynić w myśl regulaminu.
Więc może tylko tutaj krótko napiszę, że interesuję się kolejami wąskotorowymi w Polsce.

Odpowiem więc Koledze arti281 :
- "Warta zakupu ?" 
-  oczywiście, że nie !
W tej książce jest tylko treść o kolejach wąskotorowych ...
-  ba, na domiar złego - tylko o jednej wybranej ...  Smutny




Kolego TS to że pojawi się książka o piotrkowskiej kolejce nie jest przesadzone że na pewno będzie mocno interesująca. Jeśli takowa będzie chylę czapki ale dopóki się z nią nie zapoznam pozwól że wstrzymam się z jej zakupem. Ponadto start na forum jakby z zadartym nosem 
Zapisane
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #16 : 04 Listopad 2016, 19:50:35 »
-1



Pojawia się zachwyt nad starym artykułem zamieszczonym w czasopiśmie "Odgłosy", w którym to można przeczytać o owcach na torze i pasażerach z koszykami, którzy nie załapali się na zatłoczony autobus ...
Natomiast rodzi się pytanie: ... "czy warto kupić książkę opisującą tę kolejkę ?"


Ps. Co do artykułu to kolega chyba średnio się z nim zapoznał bo tam akurat przedstawiony jest : "Pogrzeb na wąskich torach"  Tak że nie wiem jaki artykuł kolega ma na myśli. Jeszcze pytanko czy we wspomnianej książce są może zdjęcia kolegi?
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2016, 19:59:35 wysłane przez arti281 » Zapisane
TS Wąski tor
Nowicjusz
*
Długość toru:: 11 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #17 : 04 Listopad 2016, 20:06:15 »
+6

Kolego arti281, z zadartym nosem nie chodzę, to nie mój styl.
Innych puszczam przodem jak tego sobie życzą i zawsze staram się być życzliwy, nawet gdy rozmówca jest dużo młodszy ode mnie.
Sam przecież tez byłem kiedyś młody.
A co do zakupu, proszę abyś tego nie traktował jako przytyk, ale jedynie jako moje zdziwienie, gdyż ja zawsze starałem się i nadal staram chłonąć wszystko co się da, nawet jak jest kiepskiej jakości - w myśl zasady:
"lepszy rydz niż nic".
A w razie czego można przecież zamiast fatygować się do księgarni i narażać na uszczerbek finansowy - wybrać się np. do MCDonalda na pyszny zestaw   .
Pozdrawiam koleżeńsko.

Coby jednak już do tego wątka coś dodać, zamieszczę zdjęcie które kiedyś było oferowane na Ebay-u,
może nie wszyscy je napotkali.

Od razu dodam, że akurat na tej kolejce nie byłem za czasów jej normalnego funkcjonowania, objazd linii wykonałem w 2001 roku.


* Piotrkowska a.jpg (141.3 KB, 730x538 - wyświetlony 811 razy.)
Zapisane
TS Wąski tor
Nowicjusz
*
Długość toru:: 11 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #18 : 04 Listopad 2016, 20:09:30 »
0

Ps. Co do artykułu to kolega chyba średnio się z nim zapoznał bo tam akurat przedstawiony jest : "Pogrzeb na wąskich torach"  Tak że nie wiem jaki artykuł kolega ma na myśli. Jeszcze pytanko czy we wspomnianej książce są może zdjęcia kolegi?

ano kolego, chyba z twoja spostrzegawczoscią coś nie tak ...
jest tam nawet zamieszczone zdjęcie tych owieczek ...
Zapisane
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #19 : 04 Listopad 2016, 20:21:11 »
0

Za MC nie przepadam   raczej inwestuję w modele wąskotorowe . Co do książki to już tłumaczę. Mam kontakt z ludźmi w tym z Panem który ma obecnie 83lata i całą karierę zawodową przeżył właśnie na tej kolejce. Bardzo się wiele o niej nasłuchałem widziałem zdjęcia z prywatnego archiwum ( niestety właściciel nie chce ich użyczyć - odsprzedać). Dodatkowo sam zaprowadziłem album z materiałami (te które udało mi się pozyskać w tym zdjęcia) o kolejce. Stąd chciałbym porównać książkę. Jak sam kolega zauważył ostatnio dużo zdjęć pojawiło się w necie. Jeśli książka się na nich opiera to przynajmniej ja nie widzę sensu by ją nabyć bo po prostu sam sobie taki album skompletowałem.

Ps. Co do artykułu to kolega chyba średnio się z nim zapoznał bo tam akurat przedstawiony jest : "Pogrzeb na wąskich torach"  Tak że nie wiem jaki artykuł kolega ma na myśli. Jeszcze pytanko czy we wspomnianej książce są może zdjęcia kolegi?

ano kolego, chyba z twoja spostrzegawczoscią coś nie tak ...
jest tam nawet zamieszczone zdjęcie tych owieczek ...

Owieczki są ale sam artykuł przedstawia likwidację kolejki i myślę ze to dość istotny artykuł.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!