Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Kwiecień 2024, 02:01:29 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Spisy pojazdów trakcyjnych  (Przeczytany 13322 razy)
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« : 28 Sierpień 2017, 01:36:42 »
0

Jak już wspomniałem w innym wątku - zakończyłem kolejny etap prac nad spisem pojazdów trakcyjnych w serwisie Enkol. Obecnie nie ma już konieczności wklepywana na piechotę tabelki ze spisem tego, co się na danej kolei znajduje - sprawę załatwia kwerenda.

Będę się w tym miejscu co jakiś czas zwracał do Was, drodzy użytkownicy TZF, z prośbą o pomoc w zweryfikowaniu tego, co mi z bazy danych wyskakuje.

Na "dzień dobry" zająłem się Rudami (i w tamtejszym wątku zamieściłem identyczną prośbę - wybaczcie pewne powtarzanie się):

Chciałbym uprzejmie poprosić o rzucenie okiem na tabelkę zatytułowaną "Lokomotywy typu WLs75, WLs150, WLs180, L30H oraz L45H" i sprawdzenie, czy się zgadza. A jeśli się nie zgadza, to o poprawienie (należy kliknąć numer taborowy, a następnie, po przejściu na stronę egzemplarza - na "edytuj korzystając z formularza").

Link do zestawienia


Z góry dziękuję za pomoc.


Zapisane
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #1 : 01 Wrzesień 2017, 18:41:24 »
0

Tym razem pozawracam Wam głowę lokomotywami nieistniejącej już kolei Kopalni Węgla Kamiennego "Janina". Otóż kolej, jak wiemy, nie istnieje gdzieś od roku 2004, a tym czasem, z zestawienia taboru wychodzi mi, że są tam nadal 4 lokomotywy, z czego 3 "sprawne". Jest to raczej nieprawdopodobne. Zwracam się niniejszym do Was z prośbą o, w miarę możliwości, zaktualizowanie danych.

Link do zestawienia lokomotyw spalinowych w/w kopalni

Z góry dzięki za pomoc. Jak zawsze, z resztą
Zapisane
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #2 : 01 Wrzesień 2017, 22:48:57 »
0

Ok, dzięki pomocy kolegów z SGKW (głównie Kamila Czarneckiego) oraz czytelników grupy Wąskotorwcy na FB udało się dane lokomotyw z KWK "Janina" zweryfikować i poprawić.
Zostaje tylko ustalić, czy te, które są w Gliwicach trafiły tam w roku 2016, czy 2017, bo dane mam ogólne: "zima 2016/2017".
Zapisane
Rocketfuel94
Młotkowy
**
Długość toru:: 58 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #3 : 08 Listopad 2017, 07:56:01 »
0

Możesz uściślić co znaczy trafiły do Gliwic?
Zapisane

Uczmy się kochać wąskotorówki, tak szybko odchodzą...
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #4 : 09 Listopad 2017, 20:22:17 »
0

Są własnością prywatną i są składowane na terenie Gliwickiej Fabryki Wagonów (dawniej znanej jako ZNTK Gliwice).
Zapisane
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #5 : 04 Grudzień 2017, 15:56:31 »
+3

Na Enkolu właśnie powstał spis wagonów silnikowych typu A20D-P. Dzięki fajnej współpracy kilku edytorów stało się to znacznie szybciej, niż zakładałem. Co więcej - przeważająca część wagonów nie jest "beztwarzowa" - w bazie mamy i starsze, i nowsze ich zdjęcia.

Chciałbym podziękować za włożoną pracę następującym edytorom:

* Kn31 - opracowanie informacji dot. poszczególnych wagonów
* SzymekJ - liczne zdjęcia
* Jacek Fink - Finowicki - usuwanie chochlików i doszlifowywanie
* nie będę się szczypał i sobie też za to i owo podziękuję Chichot

Ponadto podziękowanie należą się też użytkownikom fejsbukowych grup "Wąskotorowcy" oraz "pl.misc.kolej" za uzupełnienia i poprawki.

Spis wagonów silnikowych typu A20D-P - Enkol.pl


Zapisane
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #6 : 15 Marzec 2018, 19:50:59 »
0

Opracowaliśmy nowy, bardziej estetyczny i, jak sądzę, także bardziej funkcjonalny szablon do dodawania nowych pojazdów do spisu oraz do aktualizacji danych.

Opracowaliśmy także coś, czego dość mocno brakowało. Wyszukiwarkę pozwalającą przeszukiwać spisy taboru według wybranych kryteriów. A konkretnie:
* typu
* stanu (sprawna, złom itd.)
* ostatniego (aktualnego) miejsca stacjonowania
* ostatniego (aktualnego) prześwitu

Kryteria te można stosować w dowolnych kombinacjach.
Zaznaczam od razu, że jest to pierwsza wersja wyszukiwarki i w niedalekiej przyszłości postram się ją rozbudować.

Link do strony z wyszukiwarką oraz dodawarką


Bardzo proszę o uwagi i propozycje.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!