Świat kolejek wąskotorowych SMF
17 Wrzesień 2019, 02:26:03 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Statystyka wąskotorowego ruchu pasażerskiego '18  (Przeczytany 3721 razy)
andrzej84
Zawiadowca
Długość toru:: 350 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #20 : 24 Sierpień 2019, 11:56:24 »
-1

a gdzie Świętokrzyska Kolej z Jędrzejowa w tym opracowaniu ?
Kucyk
Minister
Długość toru:: 3880 m

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #21 : 24 Sierpień 2019, 12:46:14 »
+1

Andrzeju, jeśli któraś kolej nie złożyła formularza KW za 2018 r o którym pisałem na poprzedniej stronie, to nie została ujęta. Duże fragmenty opracowania, sądząc po stylistyce i słownictwie pochodzą właśnie od operatorów. Sam odkryłem ślady swoich pisanin nie tylko w rozdziale dotyczącym GrKD ale i... we wstępie.  Duży uśmiech

Zastanawiam się natomiast co z Pleszewską KD która, jak to UTK podało kilka lat temu miała przewozić ponad 80 tysięcy osób rocznie! Czy brak opisu to dowód na to iż wąski tam nie funkcjonuje, czy też mają taki zapieprz, że "nie ma czasu załadować"?

Ogólnie to Opracowanie jest też pewną smutną reminiscencją przekształceń związanych z UTK ewoluującym od Głównego Inspektoratu Kolejnictwa. Niestety wraz ze zmianami usunięto z urzędu kolejarzy, a zastąpiono ich prawnikami. Stąd być może ta forma i treść Opracowania.

Bo ja tam jestem gwiazda
I ze mną jest jazda -
Wszak jam jest Jan Niezbendny.
Zgroza
Zawiadowca
Długość toru:: 338 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #22 : 24 Sierpień 2019, 14:11:42 »
0

Za to Starachowicka kolejka na mapie jest zlokalizowana w... Jędrzejowie (str. 7).

Generalnie Pleszew jeździ po normalnym, ale okazjonalnie przejazdy są Lydką z letniakami. Rumuński motowóz, o ile wiem, wybył do Zbierska.
majster
Młotkowy
**
Długość toru:: 137 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #23 : 24 Sierpień 2019, 15:38:57 »
+4

Po lekturze opracowania UTK nasuwa mi się skojarzenie, że ten kto to pisał ma niewiele wspólnego z prawdziwą koleją. Poza tym czytając to "bije po oczach" ewidentny przerost formy nad treścią. Nie chcę się czepiać, ale po prostu muszę podzielić się kilkoma uwagami.

Zawsze myślałem, że dany typ lokomotywy lub wagonu konstruuje się tylko raz, a potem buduje kolejne egzemplarze, a według UTK jest tak:

- dwie lokomotywy spalinowe serii WLs50 skonstruowane w latach 1961 oraz 1964
- Są to trzy lokomotywy serii Lxd2 skonstruowane w latach 1967, 1981 i 1983

Jakby tego było mało różne pojazdy mogą być: skonstruowane, wyprodukowane, wytworzone, powstałe, stworzone, a na koniec jest, że to wszystko było jednak wyprodukowane

- trzy lokomotywy spalinowe serii Lxd2 wyprodukowane w 1972 r., dwa zabudowane wagony pasażerskie serii Bxhpi (typu A20D-P) wytworzone w 1985 r. oraz wagon silnikowy serii MBxd2 powstały w 1986 r. Wszystkie pojazdy wykorzystywane do realizacji przewozów przez Kaliską Kolej Dojazdową zostały wyprodukowane w FAUR Bukareszt.
- dwóch wagonów silnikowych serii MBxd2 i trzech zabudowanych wagonów pasażerskich serii Bxhpi (typu A20D-P) stworzonych w 1985 r.

Oprócz tego jest też taki "kwiatek":

- Średzka Kolej Powiatowa znajdująca się na terenie województwa wielkopolskiego jest pozostałością dawnej kolei wąskotorowej zasilającej Cukrownię „Środa”.

Mistrzem pióra nie jestem, ale powiedział bym, że ten kto to "stworzył" powinien "zasilić" się wiedzą fachową, aby w przyszłości "wytworzyć" coś na lepszym poziomie. Od UTK oczekiwałoby się jednak czegoś bardziej fachowego.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2019, 15:43:09 wysłane przez majster » Zapisane
brok
Zawiadowca
Długość toru:: 415 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #24 : 13 Wrzesień 2019, 20:37:58 »
0

(...)
Jakby tego było mało różne pojazdy mogą być: skonstruowane, wyprodukowane, wytworzone, powstałe, stworzone, a na koniec jest, że to wszystko było jednak wyprodukowane
(...)

Wygląda na to, że redagował to jakiś polonista Uśmiech W opracowaniach dobrze jest unikać powtórzeń wyrazów, tylko starać się używać synonimów, ale można wpaść w pułapkę. Bo jak zastąpić określenie linia kolejowa? stalowy szlak, droga żelazna i co dalej? 

Co nie zmienia faktu, że w dzisiejszych czasach, wszystko zmierza w drugą stronę, nikogo nie razi już zdanie: Póki co na wąskotorowych szlakach jeżdżą jeszcze ciuchcie, co strasznie cieszy dzieci ale tylko latem, bo jak piździ to pociągów nie ma. (i cyk dziesięć slajdów do przejrzenia)

Najpiękniejsze są takie podróże,
Które pamięć na zawsze zachowa,
Gdy dziewczyna jest piękna nad podziw,
A kolejka wąskotorowa...
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!