Świat kolejek wąskotorowych SMF
30 Styczeń 2023, 08:09:47 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Robierają Nasielską  (Przeczytany 156962 razy)
Adam W
Dyrektor
Długość toru:: 595 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #20 : 18 Kwiecień 2006, 20:55:06 »
0

Cytat: "Przemek"
to by się mogło udać gdyby całe środowisko wąskotorowe staneło murem w obronie tej kolejki. Wspólny protest mógłby przynieść efekty.

I co dalej?
Każdy chce ratować, ale nikt nie zastanawia się kto będzie się tą koleją później zajmował. To że tylko przetrwa i nikt się nią dalej nie będzie interesował jest raczej nikłym sukcesem. Był czas na ratowanie tej kolejki. Były podobno jakieś towarzystwa miłośnicze i jak do tej pory do niczego nie doszło...
Jeżeli miałoby się skończyć tak jak na Piotrkowskiej KD to raczej nie miałoby to większego sensu. Przedłużanie agonii do niczego nie prowadzi.

S posdravem Adam

polo
Młotkowy
**
Długość toru:: 145 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #21 : 18 Kwiecień 2006, 21:38:34 »
0

to niech przynajmniej tabor gdzieś przekażą , zamin złomiarze co ciekawsze kawałki wyrwią

Nie Lubię Fotografów Kolejowych
Kudłaty
Nowicjusz
*
Długość toru:: 12 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #22 : 18 Kwiecień 2006, 22:18:50 »
0

Taboru w Nasielsku już nie ma. Został jeden wagon prywatny. Reszta została przekazana lub gdy nie było chętnych pocieta. Z tego co wiem dużo przekazano do Nowego Dworu Gdańskiego.
Ariel Ciechański
Administrator
Długość toru:: 970 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #23 : 18 Kwiecień 2006, 22:26:47 »
0

Cytat: "Kudłaty"
Nowego Dworu Mazowieckiego.

Ludzie, zastanówcie się nim cos napiszecie... Bo potem Nowy Dwór Gdański staej się Nowym Dworem Mazowieckim. Litości...

Pozdr.<br />CAr.<br />
Kudłaty
Nowicjusz
*
Długość toru:: 12 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #24 : 18 Kwiecień 2006, 22:35:14 »
0

Przepraszam za wpadkę. Oczywiscie ze chodziło mi o Nowy Dwór Gdański.
Przepraszam bardzo, ale miałem dziś ciężki dzień.
Przemek
Dyrektor
Długość toru:: 531 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #25 : 19 Kwiecień 2006, 13:35:57 »
0

Cytat: "Adam W"
I co dalej?
Każdy chce ratować, ale nikt nie zastanawia się kto będzie się tą koleją później zajmował.

Ok. Nie róbmy więc nic.
Ja osobiście mam gdzieś Nasielską kolejke ale jak ktoś potrzebuje pomocy to chętnie pomoge na tyle na ile będe mógł.
Jeśli nie chcecie nic robić w Nasielsku to po co ludziom dupe zawracacie na forum? Zwłaszcza gdy już tam nie ma co ratować.
Piottr_tt
Minister
Długość toru:: 1973 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #26 : 16 Maj 2006, 11:04:20 »
0

W ramach nostalgii za Nasielską, wrzuciłem kilka fotek z Nasielska AD 1994 na stronę:
http://www.piottr-tt.republika.pl

Tylko kilka, bo jako biedny student oszczędzałem na kolorowym filmie. A teraz już takich zdjęć się nie powtórzy...

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
buczek_pkp
Zawiadowca
Długość toru:: 405 m

W terenie W terenie

PKP InterCity, Wąski w Piasecznie

« Odpowiedz #27 : 16 Sierpień 2006, 22:42:03 »
0

Kurde ludzie skrzyknijmy się jakąś silną ekipą wolontariuszy i róbmy coś na tej kolejce, bo aż mi się w oku łezka kręci gdy myślę sobie że koło mojej działki jeżdziła kiedyś kolejka a teraz jest rozkradana :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!: :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!: :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!: :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!: :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!: :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!: :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!: :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:
Zombi
Mechanik
Długość toru:: 198 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #28 : 17 Sierpień 2006, 06:45:27 »
0

juz jest za poźno  Smutny

Rogoz
Minister
Długość toru:: 1034 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #29 : 17 Sierpień 2006, 11:07:07 »
0

Cytat: "Zombi"

Uważam, że są jeszcze szanse na reaktywację tej linii.
Z tego co mi wiadomo, to trwa procedura wpisu lini do rejestru zabytków (wg ostanich informacji trwa rozpatrywanie protestów), następnym krokiem byłoby przejęcie linii przez lokalny samorząd i wyłonienie operatora. Przed linią jest bardzo duży potencjał jeżeli chodzi o przewozy towarowe (głownie węgiel), Torowisko jest po remoncie w latach 80-tych - na całym szlaku jest szyna S-49
lukasz
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #30 : 17 Sierpień 2006, 11:30:02 »
0

Jak dużo szlaku rozebrano i czy są jakieś szanse na odbudowę rozebranego kawałka?? :?:
buczek_pkp
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #31 : 17 Sierpień 2006, 21:21:51 »
0

Cytat: "Zombi"

NA NIC NIE JEST ZAPÓŻNO-w Pionkach jakoś potrafią od podstaw budować kolejkę, my też możemy ale uzupełniając ubytki w torach!
Rogoz
Minister
Długość toru:: 1034 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #32 : 17 Sierpień 2006, 23:58:03 »
0

Cytat: "buczek_pkp"

NA NIC NIE JEST ZAPÓŻNO-w Pionkach jakoś potrafią od podstaw budować kolejkę, my też możemy ale uzupełniając ubytki w torach!

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.

Przede wszystkim w Pionkach jest jakieś wsparcie samorządu i nadleśnictwa. Linia mimo, że jeszcze nie powstała to ma operatora. no ktoś musiał wyłożyć na to pieniądze.
Piottr_tt
Minister

W terenie W terenie

« Odpowiedz #33 : 18 Sierpień 2006, 09:40:34 »
0

Z perspektywy klawiatury i kubka ciepłej herbaty wszystko jest proste. A Nasielska jakoś nie udało się ruszyć od 2001, tak więc teraz tym bardziej są nikłe szanse.

Pozdrawiam, Piottr
buczek_pkp
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #34 : 18 Sierpień 2006, 18:57:03 »
0

Zawsze trzeba próbować aż do skutku Chichot
Ariel Ciechański
Administrator
Długość toru:: 970 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #35 : 18 Sierpień 2006, 22:28:03 »
0

Cytat: "buczek_pkp"
Zawsze trzeba próbować aż do skutku Chichot
Kocham słowo "trzeba"

Pozdr.<br />CAr.<br />
Piottr_tt
Minister

W terenie W terenie

« Odpowiedz #36 : 19 Sierpień 2006, 11:10:29 »
0

"Jeden rzecze - robić trzeba
potem usiadł i poziewa"

Pozdrawiam, Piottr
Dj Volt
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #37 : 16 Wrzesień 2006, 20:42:32 »
0

Ja dziś odwiedziłem kolejkę, pochodziłem sobie po wszystkich pomieszczeniach i pogrzebałem w bałaganie, który zrobili tam wandale. Międzu butelkami po wódce i starymi ciuchami, leżał segregator ze spisem Sprawozdań z pracy pojazdów trakcyjnych z lat styczeń 91' do czerwiec 01'. Oprócz tego znalazło się tam parę papierków dotyczących zużycia elektryczności, jakaś korespondencja między Zarządem Kolei Dojazdowych, a  Nasielską KD, oraz jeden rysunek techniczny dotyczący parowozu Px 48. Ogólnie kolejka obraca się w ruinę i zaczyna przypominać już to co dziś przedstawia Lokomotywownia normalnotorwa w Nasielsku.
kgrid
Młotkowy
**
Długość toru:: 125 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #38 : 16 Wrzesień 2006, 21:05:03 »
0

Zobaczysz że ta kolejka jeszcze ruszy! Tak samo jak Lokomotywownia Nasielska.
Trzeba wierzyć
Dj Volt
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #39 : 16 Wrzesień 2006, 21:24:21 »
0

W kolejkę wierze, ale w lokomotywownię już nie .

Przeglądając te dane z 10 lat to przewóz towarów sukcesywanie malał. W ostanim miesiącu pracy kolejki "nabito" 3168 brutto tono/km , a na początku lat 90' liczba ta oscylowała w okolicach 200 000-300 000 brutto tono/km. Najwięcej, bo 425 200 brutto tono/km było w październiku 92'.

Parowóz o nazwie Las to normalne oznaczenie, czy jakiś żargon?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 13   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!