Świat kolejek wąskotorowych SMF
20 Październik 2020, 07:51:01 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Naleczowska KD 2006  (Przeczytany 11209 razy)
bigbird
Młotkowy
**
Długość toru:: 108 m

W terenie W terenie

« : 25 Marzec 2006, 08:45:18 »
0

Dobre wiesci, przyjaciele! Na stronie www.naleczowska-kd.prv.pl pojawil sie rozklad kolejki na ten sezon turystyczny. Oto terminy kursowania:
30.04, 14.05, 28.05, 11.06, 25.06, 02.07, 16.07, 30.07, 13.08, 27.08, 10.09, 24.09, 08.10
bigbird
Młotkowy
**
Długość toru:: 108 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #1 : 25 Marzec 2006, 09:34:55 »
0

Ups przepraszam zapomnialem ze jest dzial o Naleczowskiej KD  :oops:   Prosze mi wybaczyc i, o ile to mozliwe, przeniesc ten temat do odpowiedniego dzialu.
statek
Młotkowy
**
Długość toru:: 122 m

W terenie W terenie

waskotorowka
« Odpowiedz #2 : 26 Marzec 2006, 13:21:32 »
0

Jeśli chodzi o strone to cała zawartość powinna pojawic się do 2 kwietnia.
Jarek Franczyk
Zawiadowca
Długość toru:: 393 m

W terenie W terenie

prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...

« Odpowiedz #3 : 03 Kwiecień 2006, 06:46:25 »
0

Czekamy z niecierpliwością ;-)... nie tylko na stronę, ale i na lepszą pogodę bo ręce rwą się do roboty  Chichot

Pozdrawiam zapaleńców :!:

Prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...
Poldek
Młotkowy
**
Długość toru:: 66 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #4 : 06 Lipiec 2006, 11:39:19 »
0

Chłopaki,spoko.Jestem pełen podziwu dla Was,że jest Was malo a robicie naprawde dużą robote.Jeżeli znajde chwilke czasu w wakacje(chociaz obecnie nie mam czasu),ale za rok,to chętnie pomoge.Odezwe sie wtedy na forum.
Z jednej strony rozumie tą złośc,bo wiadomo walczycie o przetrwanie kawałka regionalnej histori,tylko rąk brakuje do roboty.Każdy tylko wymaga.
Grzesiu -podaje reke na zgode  Chichot
Pozdrawiam

PKS- Pewność Komfort Szybkość
Jarek Franczyk
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #5 : 06 Lipiec 2006, 12:16:13 »
0

Cytat: "Poldek"
Chłopaki,spoko.Jestem pełen podziwu dla Was,że jest Was malo a robicie naprawde dużą robote.Jeżeli znajde chwilke czasu w wakacje(chociaz obecnie nie mam czasu),ale za rok,to chętnie pomoge.Odezwe sie wtedy na forum.
(...)

Spoko. Kiedy tylko chcesz to możesz pomagać  :wink: A co do tematu zamkniętego o pociągach OPOLE-PONIATOWA, to się nie przejmuj. Sytuacja jest kiepska, bo z jednej strony chciałoby się by kolejka miała taki, a taki kształt, by jeździła, tylko nie ma komu... rozumiesz. Czasem to wkurza. Szkoda po prostu tego pięknego, zabytkowego "reliktu przeszłości" i tego co się z nim dzieje.... dewastacje, kradzieże, brak zainteresowania ze strony tych co by mogli, ale nie bardzo chcą... (lokalnych władz).... niemoc. Skazane na zagładę bez ludzi, którym na tym zależy.

Poldek
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #6 : 06 Lipiec 2006, 12:57:01 »
0

Dziwię sie,że władzom na tym nie zalezy,przeciez na początku roku szkolnego lub rzed zakończeniem roiło by sie od dzieciaków chcących sie przejechać ciuchcią,ale niestety władze powinny o to zadbać aby w regionie taka oferta sie znalazła

Poldek
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #7 : 06 Lipiec 2006, 16:03:37 »
0

Czytaliście to???
http://www.kurierlubelski.pl/index.php?name=News&file=article&sid=26354

Jarek Franczyk
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #8 : 07 Lipiec 2006, 06:43:16 »
0

Jeśli to prawda, że starostwo zabiega o przejęcie tego majątku (powyższy artykuł) od PKP, by starać się o dofinansowanie na modernizację i rozbudowę kolejki - jak napisano w artykule - to dobrze by to wróżyło. Końcowy akcent artykułu ma nutę optymizmu, ale znając życie.... zobaczymy jak to wyjdzie z załatwieniem tej sprawy przejęcia majątku.
PKP znane jest z niezbyt życzliwego i niezbyt rychliwego podejścia do tego typu spraw. Może się coś pozmieniało.... jak napisałem - pożyjemy, zobaczymy.  

Cytat: "Poldek"
Dziwię sie,że władzom na tym nie zalezy,(...)

Wspomniany przez Ciebie artykuł pokazuje, że jednak "coś tam świta". Ale jak napisałem, to się dopiero okaże. My jako wolontariusze możemy wspomagać swoim wkładem pracy "za hobbystyczne friko" kolejkę, w nadziei, że nie pójdzie to na marne.

Poldek
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #9 : 07 Lipiec 2006, 07:35:29 »
0

Naprawde nie rozumie PKP,po co im ten majatek,bedą z tego korzystać? czy komuś bardzo zalezy na tym,żeby ta kolejka zniknła z powierzchni ziemi

grzegorz_sykut
Global Moderator
Długość toru:: 845 m

W terenie W terenie

waskotorowka
« Odpowiedz #10 : 07 Lipiec 2006, 13:35:31 »
0

A ja boje sie ze jest to zagranie typowo pod publike przed zblizajacymi sie wyborami samorzadowymi. Mam nadzieje ze sie myle.

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Poldek
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #11 : 07 Lipiec 2006, 14:06:56 »
0

wiesz co?obawiam sie,że sie nie mylisz,bo po co im taki cięzar na głowie.Ciekawe czy sa jakies procedury na przyznanie pieniędzy z funduszu europejskiego na odbudowe zabytkowych szklaków komunikacyjnych?

grzegorz_sykut
Global Moderator
Długość toru:: 845 m

W terenie W terenie

waskotorowka
« Odpowiedz #12 : 07 Lipiec 2006, 15:40:30 »
0

Z drugiej jednak strony prawda jest taka. W powiecie zamknieto niemal wszystkie duze zaklady (swoja droga dawnych odbiorcow kolejki). Region jest typowo rolniczy. Wiec jesli wladze licza na rozwoj to musza szukac nowych rozwiazan. Z tego co wiem to zaczeli stawiac na turystyke i rekreacje (min budowa kompleksu wypoczynkowego nad stawami w Opolu Lubelskim, ostra promocja na targach turystycznych oraz projekty wielu inwestycji). Kolejka jest ze tak powiem wazna pozycja w ofercie turystycznej totez mam nadzieje ze wszystko jednak potoczy sie wg wariantu optymistycznego.

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Poldek
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #13 : 07 Lipiec 2006, 16:02:51 »
0

Cytat: "grzegorz_sykut"
mam nadzieje ze wszystko jednak potoczy sie wg wariantu optymistycznego.

Tego Tobie,sobie i całej NKD życze  Chichot

zeus
Czytelnik

Długość toru:: 3 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #14 : 06 Wrzesień 2006, 18:53:32 »
0

Niedawno podano, że zgłoszono projekt budowy obwodnicy Opola Lubelskiego do dofinansowania z funduszy UE. Może wiecie, czy obwodnica nie będzie kolidować z torami NKD?
statek
Młotkowy
**
Długość toru:: 122 m

W terenie W terenie

waskotorowka
« Odpowiedz #15 : 07 Wrzesień 2006, 17:13:45 »
0

Cytat: "zeus"
Niedawno podano, że zgłoszono projekt budowy obwodnicy Opola Lubelskiego do dofinansowania z funduszy UE. Może wiecie, czy obwodnica nie będzie kolidować z torami NKD?

Oczywiście że będzie, bo niby w jaki sposób mieliby poprowadzić drogę nie kolidując z torami? Pewnie zrobią dodatkowy przejazd i tyle, nie wyobrażam sobie żeby tak ot zlikwidowali sobie kawałek torów.
ok333
Dyrektor
Długość toru:: 596 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #16 : 07 Wrzesień 2006, 17:50:22 »
0

Michale , nie badz naiwny !
U nas w Kaliszu  - ot tak sobie - zeby wzmocnic skarpe szwedzkiej autostrady pod Norkoeping , rozebrano serce naszej Kolei tzn. odcinek Kalisz Wask - do rozjazdu pod Czartkami tj.blisko 7 km toru.
Radzilbym ,,zasiegnac jezyka'' u wladz i w samorzadzie - zanim bedzie za pozno. :twisted:

Pozdrawiam

ok333

Ratujmy Koleje Waskotorowe  !!!
-----------------------------------------------
,, Najlatwiej niszczyc .
   Trudno zachowac to , co warte zachowania.''
Wislawa Szymborska
zeus
Czytelnik

Długość toru:: 3 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #17 : 10 Wrzesień 2006, 16:24:49 »
0

Cytat: "statek"
Cytat: "zeus"

Oczywiście że będzie, bo niby w jaki sposób mieliby poprowadzić drogę nie kolidując z torami?

Nie znam planowanego przebiegu obwodnicy, ale z tego co wiem, tory dochodzą do Opola od północy, więc gdyby obwodnica poszła południową stroną, nic by się nie stało. W innym przypadku już w tej chwili należałoby zasięgnąć informacji, co zamierzają zrobić z kolejką, bo znając polskie realia, może być nieciekawie...
kalito
Administrator
Długość toru:: 1511 m

W terenie W terenie

kalito1982
« Odpowiedz #18 : 11 Wrzesień 2006, 09:52:17 »
0

Z tego co wiem, jesli kolej jest eksploatowana, to wykonawca obwodnicy MUSI sobie z tym fantem jakos poradzic nie unieruchamiajac trwale kolejki. Tak jak to mialo miejsce np w Jedrzejowie.

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!