Świat kolejek wąskotorowych SMF
14 Grudzień 2019, 21:55:51 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co na KL Pionki słychać.  (Przeczytany 41710 razy)
fidzio
Gość
« : 08 Maj 2006, 20:44:51 »
0

Witam serdecznie kol. wąskotorowców i nie tylko.
Poniewaz nie chce mi sie uaktualniac strony FPKW powracam do formy anonsowania niektorych informacji na forum Język
Informuję co dzieje sie obecnie na KL Pionki:

- dzięki p. Belowskiemu byłemu dyrektorowi MOK Pionki, do pracy na kolejke sciągnieci zostali osadzeni z ZK Żytkowice OZ Pionki
- teren skansenu jest porządkowany oraz niwelowany , została zasiana trawka Uśmiech
 - w ostatni weekend został przestawiony tabor blokujacy rozbudowę torowiska w stronę "lasu"
 - obecnie pracujemy na postawieniem na wlasne koła 2-go wagonu krytego
- na drugą połowę maja planujemy remont wizualny lokomotyw : V10C i Lyd2 prace te wykonywać będą więźniowie z wolontariuszami
- z powodu braku srodków na dalszą budowę wagonu "TOWOS" na okres wakacyjny zostaje w nim uruchomiony bar (fast-food, piwo i tradycyjne polskie jedzenie Uśmiech ), wagon stanie obok ogródka piwnego w miejscu gdzie kiedyś były wagony kryte
- po zakończeniu prac porządkowych, zmieniają sie zasady wstępu do naszego skansenu :

Obecnie wstęp na teren skansenu jest wolny, niedługo zasady te zmienią się. Wstęp wolny będzie jedynie w weekendy dla grup niezogranizowanych (do 10 osób), na tygodniu zwiedzanie tylko z przewodnikiem za opłatą. Obecnie już trafiają się wycieczki które płacą za wstęp. Informujemy że wstęp na teren skansenu jest bezpłatny ale prosimy o symboliczne chociaż wspracie - najczęsciej pomaga. Płatna będzie natomiast jazda drezyną gdyż również jak w Iłży jest na to popyt, a przy sprzyjających okolicznościach w niedługim czasie zakończymy budowę torowiska wokól stacji wtedy będzie można "okrążyć skansen" a długośc tej trasy wyniesie blisko kilometr.

Na końcu pragnę poruszyć temat wakacyjnego(?) festynu na KL Pionki. Żeby kolejka nie byla martwa organizujemy jedna duza impreze w roku przeznaczona zarowno dla MK jak i dla "normalnych" ludzi Uśmiech Przede wszystkim chcialbym zapoznać Was z programem tej imprezy:

1 dzień

- wystawa modeli kolejek (mamy juz kilku chętnych TT-kowców , pojawia sie zapewne takze modele H0 kol. BAKA jezeli jescze ktos jest chetny do c chwalenia sie swoimi modelami prosze o kontakt

- konkursy z nagrodami Uśmiech (m.in. załadunek podkładów na czas)
- na wieczór multimedialna prezentacja zdjęć z różnych kolei wąskotorowych (nie tylko w Polsce)

dodatkowo noc z 1 na 2 dzień festynu : przegląd filmów powiązanych mocno i luźno z tematyką kolejową propozycji jest dużo m.in. : dróżnik, życie jest cudem, siekierezada - obecnie jesteśmy na etapie załatwiania licencji

2 dzień

- konkursów ciąg dalszy
- na razie skromna ekspozycja pamiątek po KL Pionki i nie tylko
- coś specjalnego (narazie tajemnica gdyż trwają ustalenia ale napewno będzie to coś czego jeszcze na żadnej kolejce nie było)
- ogólna biesiada

Pytania:

Proponowane przez nas terminy to przełom lipca/sierpnia i sierpnia/września, kol. Kalito informował mnie o impriezie wolontariuszy starachowickich w rogowie dlatego prosiłbym ich o wypowiedzenie się - chodzi oto żeby obie imprezy nie kolidowały ze sobą. Dlatego pytam się komu jaki termin pasuje??

Macie jeszcze jakieś pomysły dotyczące imprezy??
fidzio
Gość
« Odpowiedz #1 : 09 Maj 2006, 21:01:36 »
0

Foty z dn. 7.05.2006 Uśmiech
Z góry przepraszam za jakość niektórych zdjeć ale fotografem nie jestem a na dodatek miałem pożyczony sprzęt na którym wogóle się nie znałem.

Ernie
Młotkowy
**
Długość toru:: 89 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 11 Maj 2006, 14:44:30 »
0

1.Chciał bym znać szczegóły dot. Kiedy będzie festyn, o której itd., kiedy tylko będzie to możliwe

2.Pomódlcie się żeby tzw. moi starzy zgodzili się przejechać te 250 km dzielące mnie od pionek...

3.Mógł bym dostać wykaz taboru, który znajdował się za szopą?

Małe jest piękne.
ok333
Dyrektor
Długość toru:: 596 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 11 Maj 2006, 15:19:09 »
0

Erni ,
prof Wladyslaw Kopalinski Ci sie klania ! Chichot

Pozdrawiam      ok333

Ratujmy Koleje Waskotorowe  !!!
-----------------------------------------------
,, Najlatwiej niszczyc .
   Trudno zachowac to , co warte zachowania.''
Wislawa Szymborska
andy
Dyrektor
Długość toru:: 827 m

W terenie W terenie

CiuchciaJKD
« Odpowiedz #4 : 11 Maj 2006, 15:34:56 »
0

Cytat: "Ernie"

2.Pomudlcie się

Chodzi o zagranie w muda ?

3.Mugł

Tego to już zupełnie nie rozumiem... ale można pisać gorzej, np "óżont", "Uć", "fzhut", "żenh"....

Naprawdę nie można tekstu sprawdzić programem do sprawdzania pisowni ? Bo wychodzimy nie tylko na bluzgaczy, ale i na analfabetów...
Ernie
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #5 : 11 Maj 2006, 15:46:08 »
-1

przepraszam ale mam dysortografie, dzięki za poprawienie.

Małe jest piękne.
Marek Sz
SGKW
*
Długość toru:: 273 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #6 : 11 Maj 2006, 15:56:33 »
+1

Za starych dobrych lat był na to skuteczny lek - zwał się dyktando.
Przemek
Dyrektor
Długość toru:: 531 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #7 : 11 Maj 2006, 18:06:38 »
-1

Cytat: "Marek Sz"

Za starych dobrych lat był na to skuteczny lek - zwał się dyktando.

Nie kolego, na to nie ma leku.
Marek Sz
SGKW
*
Długość toru:: 273 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #8 : 11 Maj 2006, 18:29:39 »
+1

Cytat: "Przemek"

Nie kolego, na to nie ma leku.

Tiaaa. Maturę pisałem w 1998 i przez całą podstawówkę i liceum nie słyszałem, zeby ktoś w mojej klasie, tudzież w równoległych miał jakieś papiery na dysortografie, dysleksję etc. Teraz wg informacji kuratorium takie przypadłości ma nawet do 40% uczniów. Ciekawe nie?
Poza tym chyba są dostępne edytory tekstu z opcją sprawdzania pisowni?
Ogoniasty
Dyrektor
Długość toru:: 624 m

W terenie W terenie

Toromistrz wąskotorowy

« Odpowiedz #9 : 11 Maj 2006, 20:03:44 »
0

Panowie. czy to jest forum polonistyczne? każdemu może zdarzyc sie błąd ortograficzny. Nie zmieniajcie tematu

POZDRAWIAM !!!
MIHEk
Czytelnik

Długość toru:: 1 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #10 : 15 Lipiec 2006, 13:53:30 »
0

No właśnie, co ciekawego dzieje się w skansenie?? Jakie prace są teraz prowadzone :?:  Uśmiech
fidzio
Gość
« Odpowiedz #11 : 18 Lipiec 2006, 09:15:31 »
0

Cytat: "MIHEk"
No właśnie, co ciekawego dzieje się w skansenie?? Jakie prace są teraz prowadzone :?:  Uśmiech

Dzieją się rózne ciekawe rzeczy Uśmiech najlepiej wpasć osobiscie do skansenu i pooglądać Uśmiech
Ernie
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #12 : 19 Lipiec 2006, 13:04:34 »
0

A może kolega tak jak ja narazie niema takiej możliwości.
Pozatym dołączam się do pytania

Małe jest piękne.
fidzio
Gość
« Odpowiedz #13 : 19 Lipiec 2006, 22:50:03 »
0

A może kolega tak jak ja narazie niema takiej możliwości.
Pozatym dołączam się do pytania

Mysle ze ma Pionki nie są, aż taką metropolią:) A do tych co nie mają:

na kl pionki trwa "niekończąca sie opowieść 2" czyli remont hali, łatane są dziury w ścianach, równolegle drezynownia jest przygotowywana pod pomieszczenie Izby Dydaktyczno-Muzealnej (czytaj: Muzeum) z ciekawych rzeczy to jeszcze nalezy dodać że na dniach ponownie wyjedzie na "szlak" Wls40-931 która od zeszłego roku stoi sobie na lewarkach w hali - dorobiona została panewka a uszkodzony zestaw został już wytoczony i czeka sobie spokojnie na zamontowanie i złożenie.
Piottr_tt
Minister
Długość toru:: 1870 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #14 : 19 Listopad 2006, 21:30:25 »
0

Byłem w Pionkach w dniu wczorajszym. Od czasu mojej ostatniej bytności wiele się zmieniło:
- w drezynowni, w której stoi Deutz została urządzona izba tradycji. Pomieszczenie jest odnowione.
- trwa uzupełnianie gładzi tynkowej wewnątrz hali lokomotywowni
- zostało wybudowane około 2 metry toru dochodzące do lewego kanału w hali. Na tor ten mieści się spokojnie Gmeinder, który siłą mięśni został tam wczoraj wstawiony.
- na torach stoi dużo więcej wagonów niż stało, jednak za halą czeka ich kilka sztuk na wstawienie
- w Lyd2 kolega Baku zamontował mechanizm zamykający drzwi do przedziału silnikowego przed dostępem chętnych do zamiany jego zawartości na płyny rozweselające
- trwa remont pomieszczeń gospodarczych w lokomotywowni w celu wygospodarowania pokoju noclegowego

Ogólnie bardzo pozytywnie.

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
emibe
Administrator
Długość toru:: 1019 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #15 : 20 Listopad 2006, 00:02:27 »
0

Warto również wspomnieć - jednocześnie gratulując, iż Prezes FPKW z drugim wynikiem w swoim okręgu został radnym (z komitetu, którego kandydat na burmistrza ma największe szanse).

http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/wynikiOkreg.html?okreg=142501-RDA/3
http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/wynikiRadaGminy.html?jdn=142501
AXEL
Minister
Długość toru:: 2002 m

W terenie W terenie

www.axel-rail.pl

« Odpowiedz #16 : 20 Listopad 2006, 22:10:40 »
0

Pierwsze miejsce na liście daje widoczne efekty - co nie znaczy że nie należy pogratulować. Jest to na pewno z korzyścią dla KL Pionki.
fidzio
Gość
« Odpowiedz #17 : 22 Listopad 2006, 09:34:44 »
0

Cytat: "AXEL"
Pierwsze miejsce na liście daje widoczne efekty - co nie znaczy że nie należy pogratulować. Jest to na pewno z korzyścią dla KL Pionki.

Z "masarskich" informacji przedwyborczych dorzucę jeszcze, że niejaki Romuald Zawodnik kandydat na burmistrza który uzyskał 40% w pierwszej turze, obiecywał rychłe załatwienie kultowych już "torów z pronitu"... co z tego wyjdzie zobaczymy... ja jestem sceptyczny

pozdr
GF
AXEL
Minister
Długość toru:: 2002 m

W terenie W terenie

www.axel-rail.pl

« Odpowiedz #18 : 23 Listopad 2006, 23:16:40 »
0

To Starachowice już teraz totalnie zarosną krzakami.

Ja tam nad SKW już zapalam

świeć Panie ...
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
Długość toru:: 1311 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #19 : 25 Listopad 2006, 21:54:09 »
0

Garść fotek z ostatniego weekendu na KL Pionki:

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!