Świat kolejek wąskotorowych SMF
21 Listopad 2018, 21:45:18 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Podbijarka  (Przeczytany 7340 razy)
Bxhpi
Nowicjusz
*
Długość toru:: 45 m

W terenie W terenie

« : 28 Maj 2006, 07:49:45 »
0

Co z tą podbijarką?? Gdzie prostuje tory?? Czy w ogóle pracuje?? I czy wyprostuje kiedyś śmigielską??

Górnośląskie Koleje Wąskotorowe zapraszają (785mm)
ok333
Dyrektor
Długość toru:: 596 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #1 : 28 Maj 2006, 11:16:44 »
0

Odbijam pytanie do Zarzadu SKPL...poprostu nie wiem . Nie widzialem JEJ  na wlasne oczy . Chetnie nawet bym ja sfocil, aby Wam na Forum pokazac - na postoju czy w akcji . Mialem juz dawno spytac Szefa , ale w ferworze zajec zwykle umyka,zapomina sie. :oops: Jakby ktos z Kolegow porozgladal sie przy okazji po szopach w Smiglu , Krosniewicach itd. Moze gdzies stoi spkojnie w zaciszu???

Ratujmy Koleje Waskotorowe  !!!
-----------------------------------------------
,, Najlatwiej niszczyc .
   Trudno zachowac to , co warte zachowania.''
Wislawa Szymborska
lukasz
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 28 Maj 2006, 14:42:11 »
0

Jak byłem przez weeken majowy w śmiglu,to podbijarka stała sobie spokojnie w szopie. Niestety fotki nie mam.
Bxhpi
Nowicjusz
*
Długość toru:: 45 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 28 Maj 2006, 14:53:23 »
0

ja ją widziałem rok temu w lipcu gdy jechałem pierwszym "Śmigielaninem", po podróży wstąpiliśmy do szopy, niestety w szopie było zbyt mało miejsca aby ją całą ująć i na zdjęciu znalazło się 25% "urządzenia" Mrugnięcie

Górnośląskie Koleje Wąskotorowe zapraszają (785mm)
nikolai
Młotkowy
**
Długość toru:: 75 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #4 : 30 Maj 2006, 11:45:14 »
0

a ja mam nawet foty z rozladunku podbijarki Język

wisza na serwie, ale nie sa zlinkowane i w najblizszym czasie nie bede mial czasu tego zrobic

rzucam tylko tu linka do pierwszej fotki w folderze
http://www.prosat.net.pl/~nikolai/2005-04-27/P1010001.JPG

jak chcecie wiecej to zmieniajcie numer fotki w linku, zdjecia sa z takimi koncowkami: 01-09, 16-19, 22-23... musicie metoda prob i bledow sobie poszukac

a co do obecnego stanu podbijarki: stoi ona caly czas na tylach szopy i narazie nie ma szans, na to, ze wyjedzie, wszyscy sa zauroczenie peiksem...

Obsługa może odmówić przewozu osób nietrzeźwych, wzbudzających odrazę brudem lub niechlujstwem [...]
(Regulamin przewozu osób i bagażu na sieci SKPL, Rozdział 4, pkt. 1)
Mikołaj
Młotkowy
**
Długość toru:: 71 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #5 : 01 Czerwiec 2006, 20:17:02 »
0

Podbijarka nie ma szansy na pracę w chwili obecnej nawet nie 10 % torowiska śmigielskiej posiada tuczeń. Dlatego nie mozna jej używac. Po drugie jak czesi zobaczyli tory w smiglu to dziwili się jak to mozliwe ze tam wogóle coś jeździ Chichot

nikolai
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #6 : 02 Czerwiec 2006, 11:55:29 »
0

to prawda, osobiscie jechalem z czechami motorowka, momentami woleli zamykac oczy widzac torowisko. jechali pociagiem do wielichowa, ale ostatecznie spasowali wysiadajac w sniatach. generalnie byli pod wrazeniem panujaych tu obyczajow m.in. parkowania na torach w wilkowie i sniatach...

co do samego niewykorzystania podbijarki:
problem nie jest fakt, ze nie ma czego podbijac, ale takze zarzadzanie, zeby uruchomic podbijarke trzeba wstrzymac ruch paciagow, byla ku temu okazja w zeszloroczne wakacje, gdy jezdzil tylko smigielanin w 6-7
niestety cale wakacje trwaly prace nad budowa 'salonki' i 'warsika', ktorymi burmistrz mial sie bujac na kolejce, oczywiscie nie musze chyba dodawac, ze te nowoczesne konstrukcje gnija obecnie na powietrzu...

Obsługa może odmówić przewozu osób nietrzeźwych, wzbudzających odrazę brudem lub niechlujstwem [...]
ok333
Dyrektor
Długość toru:: 596 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #7 : 02 Czerwiec 2006, 15:01:23 »
0

Albert napisal :
...oczywiscie nie musze chyba dodawac, ze te nowoczesne konstrukcje gnija obecnie na powietrzu

Albercie , i Ty tak spokojnie opowiadasz Co? Mozesz na tym przejsc do porzadku dziennego? :oops:

Ja bym okryl , jak dziewczyne na deszczu !

Pozdrawiam

ok333
--------------------------------------------------------------
SKPL - Klub Milosnikow Kolei - Kalisz

Ratujmy Koleje Waskotorowe  !!!
-----------------------------------------------
,, Najlatwiej niszczyc .
   Trudno zachowac to , co warte zachowania.''
Wislawa Szymborska
nikolai
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #8 : 02 Czerwiec 2006, 15:39:17 »
0

przyznam szczerze, ze los tych wagonow mi calkowicie wisi, niech martwia sie o nie ich tworcy.

na smiglu sa wazniejsze sprawy niz budowa retro ciufci dla samorzadofcuw, zeby ci mieli sie czym pochwalic, a to, ze peiks bucha para itp.

nie mozna zapominac o jednym, to nie jest kolejka o charakterze turystycznym, to jedna z dwoch w kraju, ktore prowadza regularne przewozy pasazerskie. jestem pewien, ze dzieciakowm codziennie jezdzacym do szkoly bardziej zalezaloby na miekkich siedzeniach i rownym torowisku, jak dymie z peiksa.

wg mnie nalezy zejsc na ziemie, ciufcia retro sama z siebie nie przyciagnie tu milionow turystow wydajacych kase na lewo i prawo, bo i tego nie ma gdzie robic. prosty przyklad ze stacji: ponad rok emu otwarto tzw punkt informacji turystycznej, po co? skoro go tylko otwarto i na otwarciu sie w sumie skonczylo. tak samo jak nic nie wyszlo z punktu, tak nie wyszlo ze wspolpracy z poznanska wsl. jedyne co po tym zostalo to tablice z logo wsl na motorowkach, taka mobilna reklama zupelnie za friko. naczelnik mial w wakacje polecenie zerwania tablic, ale jak sie do tego ustosunkowal to chyba kazdy kto byl na smiglu po wakacjach wie. reklamy wisza dalej, a kolejka nie ma z tego kompletnie zadnych profitow.

a wszystko to wina braku zarzadzania kolejka - wszystko jest robione na dziko.

pawel.adamczyk
Mechanik
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie

Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #9 : 29 Czerwiec 2012, 18:24:27 »
0

Cześć wszystkim.
Zapytam, czy w Śmiglu jeszcze stacjonuje podbijarka ,jest wykorzystywana ,jaki to model ,rodzaj maszyny -doczepka czy
samojezdna ?

Jeśli możecie to dodajcie jej zdjęcie?.

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
skp1900
Młotkowy
**
Długość toru:: 82 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #10 : 29 Czerwiec 2012, 22:51:17 »
0

Podbijarka nadal znajduje się w Śmiglu. Obecnie stoi w lokomotywowni. 
Poniżej fotka z 23 stycznia 2012 r.

* Podbijarka 23.01.12 r..JPG (113.9 KB, 1183x887 - wyświetlony 531 razy.)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!