Świat kolejek wąskotorowych SMF
24 Maj 2017, 02:26:32 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Wczoraj o 21:38:44 
Zaczęty przez Mallet - Nowe: wysłane przez Mallet
Pora na zakończenie tego tematu jako że czekają inne .
Figurki na pozycjach , dojdzie jeszcze słup oświetleniowy , zapewne wykończę biura tow. Kierownika   Duży uśmiech
Ponieważ na ukończeniu jest też gwiazda tego spektaklu ,czyli GLS-ka która ciągnie koleby to i przedstawienia widać już koniec .
Parę zdjęć na szybko z figurantami w terenie . 2 
 : Wczoraj o 01:12:28 
Zaczęty przez PiotrS - Nowe: wysłane przez PiotrS
Lokomotywy odkąd pamiętam znajdowały się w pomieszczeniu stycznym do parkingu, pełniącym funkcję lokomotywowni. Okna tego pomieszczenia są dostępne z zewnątrz, od strony ulicy. Na pierwszym planie widoczna była GLs-ka. W sumie były tam trzy lokomotywy i ten stan utrzymywał się mniej więcej do 2015 r. Oprócz loków odstawionych wewnątrz szopy, na zewnątrz eksponowana była RL1a-4160 O&K ze składem koleb oraz Deutz OMZ117F również z kolebami. Obydwie zamiennie zmieniały lokalizację. Jedna była eksponowana na dziedzińcu po północnej stronie ulicy, a druga na zieleńcu po południowej stronie ul. Księcia Józefa. W sumie było 5 lokomotyw!

Do tego przy wolnostojącej starej lokomotywowni, oddalonej od zespołu budynków, znajdującej się przy skrzyżowaniu  ul. Księcia Józefa z Mirowską na torze stały koleby, a obok tego budynku około 10 lat temu zdeponowano przęsła torowe i szyny pozbierane podczas rozbiórki układu torowego. Pozostałe wagony techniczne wyeksponowano w formie pojedynczych eksponatów na zieleńcu wokół pomnika.

Ciekawostką był super ciasny łuk pozwalający na wyjazd lokomotyw z budynku przy parkingu.

W dniu dzisiejszym dostrzegłem RL1a z dwoma kolebami ale w nowej lokalizacji tj. na dziedzińcu za budynkiem gdzie była lokomotywownia. Na zieleńcu dostrzegłem tylko kilka koleb. Z tego wynika, że na dziedzińcu po północnej stronie ulicy powinien być Deutz OMZ117F, ale nie zdążyłem tego sprawdzić.

Przy starej lokomotywowni (wolnostojącej) nadal od 10 lat leżą szyny i przęsła ale ostatnio pojawiły się tam też 2 koleby, być może te same, które kilka lat temu były tam jeszcze ustawione na torze.

Natomiast nie wiadomo co się stało z lokomotywami odstawionymi dotąd wewnątrz. W pomieszczeniu znajdują się teraz koparki. Tam była GLs30-14128,  Jung EL105-6463 i chyba Ns1-247139.


 3 
 : Wczoraj o 00:32:36 
Zaczęty przez PiotrS - Nowe: wysłane przez WIĆUŚ
Znalazłem takie coś:

Wirtualny spacer po zakładzie: http://wodociagi.krakow.pl/o-firmie/zuw-bielany.html

W budynku do którego wchodzi tor urządzono coś co dla mnie wygląda jak poczekalnia. Obok niego stoi właśnie ta lokomotywa o której wspomniałeś.

(zdjęcie z wirtualnego spaceru)

Drugą lokomotywę wypatrzyłem tutaj: link, stoi wraz ze sporym składem koleb.
Z klimatów kolejowych jest jeszcze platforma na podwoziu koleby stojąca przy jednym ze zbiorników i kilku zaworach, można ją znaleźć na wirtualnym spacerze.

Na widoku satelitarnym w Google Maps nie widać materiału torowego o którym mówisz. Zdjęcia satelitarne opisane są jako pochodzące z 2017 roku, na pewno były zrobione na początku wiosny, w każdym razie wcześniej niż dzisiaj, więc materiał torowy o którym mówisz musiał pojawić się nie dawno, przynajmniej tak to rozumiem.

Który dokładnie budynek to lokomotywownia? Z tego co widzę to żaden z budynków nie ma okien przez które można zajrzeć, będąc jednocześnie wolnostojącym.

EDIT:
Z ciekawości szukałem sobie mapki. Wrzucam tutaj to co znalazłem, może komuś się przyda.

 4 
 : 22 Maj 2017, 23:09:21 
Zaczęty przez PiotrS - Nowe: wysłane przez PiotrS
Witam

Dzisiaj przejeżdżałem obok Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Zauważyłem, że lokomotywownia ma przebudowaną bramę. Zajrzałem przez okno i zamiast stojących jeszcze niedawno wewnątrz lokomotyw zobaczyłem tam koparki. Z tego co zdążyłem zauważyć to RL1a-4160 O&K z dwoma kolebami jest obecnie wyeksponowana za budynkiem lokomotywowni na placu. Pytanie co się stało z pozostałymi lokami odstawionymi dotychczas w szopie?
Przy wolnostojącym budynku dawnej lokomotywowni nadal zalega sterta materiału torowego. Obok poniewierają się dwie koleby.

Pozdrawiam.

Piotr S.

 5 
 : 22 Maj 2017, 17:12:07 
Zaczęty przez Rogoz - Nowe: wysłane przez 2xm
Odpowiedziałem już na FB, ale wrzucę i tutaj:
Cytuj
Odcinek ten jest opisany w książce o zagnańskich kolejkach wąskotorowych. Są to pozostałości budowanej przez Niemców podczas okupacji linii łączącej Słupski Weksel bezpośrednio z kopalną w Rudkach. Chodziło o ominięcie odcinka pod Baszowicami, gdzie występowały duże spadki. Niemcy budowy nie dokończyli (zbudowali mniej więcej tyle, ile zaznaczyłeś na mapie), zaraz po wojnie całość rozebrano.

 6 
 : 22 Maj 2017, 00:55:23 
Zaczęty przez SP32ST88 - Nowe: wysłane przez Curek89
https://www.facebook.com/waskotorowka/

 7 
 : 21 Maj 2017, 22:44:00 
Zaczęty przez Rogoz - Nowe: wysłane przez pawulon
Odświeżę temat, bo mam fajną ciekawostkę.

Przez ostatnie 3 lata obszedłem lub objechałem na rowerze cały szlak OTL od Zagnańska do Huciska i Kakonina. Jednakże teraz odkryłem coś, o czym nie ma ani słowa w żadnych materiałach dot. kolejki zagnańskiej i prawdopodobnie książce też nie, a mianowicie jeszcze jedną - czwartą odnogę od węzła Bodzentyn na pn-wsch przez las w stronę drogi 751  - na północ od Woli Szczygiełkowej.

Zainteresowałem się  tym przeglądając mapę cieniowaną ISOK geoportalu. Poszedłem i przekonałem się, że jednak miałem racje. Są nasypy, wykopy, dziury po mostach (betonu nie ma) i widoczne miejsca po podkładach.

Doszedłem do końca lasu. Na mapie cieniowanej widać, że nierówności terenu ciągną się jeszcze dalej przez pola, ale dokąd to szło, to nie mam pojęcia.

Mam trochę zdjęć i tresę przejścia na zapisaną SportsTrackerze.

 8 
 : 21 Maj 2017, 22:32:45 
Zaczęty przez Jarek Franczyk - Nowe: wysłane przez Misza
Nie byłem, bo nie mogłem, ale muszę stwierdzić że/; bez Matki unii, bysmy sobie nie poradzili..

 9 
 : 21 Maj 2017, 21:04:12 
Zaczęty przez SP32ST88 - Nowe: wysłane przez Dróżnik
Istnieje takie stowarzyszenie?

 10 
 : 21 Maj 2017, 19:43:13 
Zaczęty przez SP32ST88 - Nowe: wysłane przez Curek89
Dobrze w takim razie czekamy na informacje pozdrawiam Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nadwiślańskiej Kolei Wąskotorowej

Strony: [1] 2 3 ... 10
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!