Świat kolejek wąskotorowych SMF
24 Kwiecień 2017, 23:02:24 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Dzisiaj o 21:27:54 
Zaczęty przez statek - Nowe: wysłane przez Ptr

Otóż prawda jest taka, że jak się nie ma co robić to się robi oprysk trzy cztery dni. No bo jakoś dnióweczkę trzeba zająć. Dopóki opryskiem na RKD zajmowali się pracownicy którym nie chciało się cięzko było zrobić oprysk jednego dnia wiecznie był problem z nieopryskanymi jakimiś odcinkami. A bo nie można zabrać dwóch zbiorników, a bo Matki Boskiej Zielnej, a bo mamy pełnię księżyca itp. Dopiero wsparcie WDZ Piaseczno M. oraz Kucyka który przyjechał do Rogowa ze swoją belką mówiąć "my tą belką otwieramy oczy niedowiarkom!" sprawiło, że nawet wliczając wymianę agregatu udało opryskać się 50-kilometrów  jednego dnia.

Na koniec chciałbym Janusza prosić o nie naigrywanie sie z pracowników Fundacji, gdyż są oni bardzo zapracowani i widocznie nie mieli czasu na przygotowanie oprysku po za 3,14erdolnięciem mauzerów i agregatu na pakę. Sorry taki mamy klimat Uśmiech

Mijasz się z prawdą Chichot Zdarzało się wcześniej, przed przyjazdem opryskiwacza z Piaseczna, że przy użyciu dotychczas używanej aparatury udawało się z powodzeniem opryskać wszystko w jeden dzień. Faktem jest że pracownicy nie są w stanie tego jednak w takim czasie zrobić. Mimo to zawsze trzeba jednak poświęcić wcześniej połowę dnia na przygotowanie akcji.
Ogólnie stopień siermiężności aparatury używanej do oprysku nie wpływa znacząco na czas przeprowadzenia operacji - czy z tą, czy z tamta belką oprysk trwa mniej więcej tyle samo, bo prędkość jazdy pozostaje ta sama. Różnica jest jednak w pracochłonności i wygodzie obsługi urządzenia w czasie jego pracy, czasie jaki potrzeba na montaż i demontaż belki. oraz oczywiście dokładności nanoszenia roztworu (właściwy rozstaw dysz, właściwe ciśnienie w instalacji i i taka jak trzeba wydajność dysz), a przez to efektywności działania całego oprysku.

 2 
 : Dzisiaj o 19:45:28 
Zaczęty przez Paweł Niemczuk - Nowe: wysłane przez WIĆUŚ
Sama czołownica to według mnie nie jest dostateczny dowód. Lokomotywa mogła przecież wyjechać z fabloku z dwoma zderzakami, lub bez zderzaków, ale z czołownicą przygotowaną pod zamontowanie dwóch zderzaków. Jak było na prawdę to chyba nigdy się nie dowiemy, jedynie jeśli znajdzie się coś na temat poprzednich przydziałów albo ich braku w dokumentach kopalni, fabloku, albo GKW, oczywiście jeśli takie dokumenty dotrwały do dzisiaj.

Masz może więcej zdjęć Tw53-3995? Jeśli tak to proszę o wysłanie na mail'a albo zamieszenie gdzieś. Kiedyś było ich kilka w internecie, ale poznikały z hostingów.

 3 
 : Dzisiaj o 19:43:49 
Zaczęty przez stoker - Nowe: wysłane przez PiotrS
Jak szybko postępuje degradacja:

http://arturamaj.republika.pl/posts/2017/01/01/dookola-kwk-kazimierz-juliusz.html


 4 
 : Dzisiaj o 19:27:26 
Zaczęty przez Paweł Niemczuk - Nowe: wysłane przez Tw53 Rudy
Na tym zdjęciu widać , że płyta sprzęgowa była pod dwa zderzaki. A zderzak centralny jest przymocowany przez nowe otwory

 5 
 : Dzisiaj o 17:03:44 
Zaczęty przez Paweł Niemczuk - Nowe: wysłane przez majster
Ja też czytałem kiedyś w innym źródle (nie pamiętam w tej chwili w jakim, postaram się poszukać), że był zbudowany jako nowy na tor 1000 mm i od razu z Fabloku trafił do kopalni Bielszowice.

 6 
 : Dzisiaj o 16:09:40 
Zaczęty przez PiotrS - Nowe: wysłane przez Ariel Ciechański
Raczej firma Wola-Serwis....

 7 
 : Dzisiaj o 15:09:15 
Zaczęty przez Paweł Niemczuk - Nowe: wysłane przez Tw53 Rudy
u Bogdana Pokropińskiego pisze ,że był przekuty

 8 
 : Dzisiaj o 13:24:59 
Zaczęty przez Paweł Niemczuk - Nowe: wysłane przez WIĆUŚ
Cytuj
Tw53-3995 KWK Zabrze-Bielszowice przekuty z 785 mm

Nie był przypadkiem od razu zbudowany na 1000mm? Gdzieś czytałem że właśnie był, ale nie pamiętam gdzie.

 9 
 : Dzisiaj o 12:51:59 
Zaczęty przez Paweł Niemczuk - Nowe: wysłane przez Tw53 Rudy
Właśnie skończyłem tworzyć tabelę z ilostanem . Artykuł ukończony.  Uśmiech
http://enkol.pl/Tw53

 10 
 : Dzisiaj o 10:24:18 
Zaczęty przez PiotrS - Nowe: wysłane przez PiotrS
Cześć

Wczoraj otrzymałem od kolegi wiadomość o treści:

"byłem wczoraj w Czernichowie - wiesz że maja tam wąskotorówkę? 3 lokomotywy i parę wagonów, semafor tarczowy. Ale nie dało się podejść. Lokalizacja:jak się jedzie od szkoły rolniczej do promu to po lewej stronie"

Czy ktoś coś o tym wie? Wybadałem sprawę na Geoportalu i na Google Maps. Sądzę, że to atrakcja - dekoracja przy powstającej knajpie z ogródkiem. Pytanie tylko skąd ten tabor?

Sprawa dotyczy Czernichowa nad Wisłą, na zachód od Krakowa.

Pozdrawiam.

PiotrS

Strony: [1] 2 3 ... 10
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!