Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Kwiecień 2024, 10:59:32 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa  (Przeczytany 281253 razy)
Turysta
Nowicjusz
*
Długość toru:: 44 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #80 : 17 Maj 2011, 22:28:08 »
+2

Px 48 1919 wprost lśni. Wczoraj dodaliśmy biały kolor a dziś czerwony. Czerń jest jak lustro, czerwień stojącej obok lokomotywy Lxd 2 odbija się z przodu parowozu. W sobotę malowanie zajęło nam 6 godzin, w pracy udział wzięli Wąski Tor, Hubert i niżej podpisany pod merytorycznym nadzorem pana Pawła a białe i czerwone (każdego dnia po średnio 3 godziny) "dodatki" Paweł i niżej podpisany. Te szczegóły to dla podbudowania ogólnego morale, że jednak można.
Cały czas trwają różne prace na naszej Gnieźnieńskiej Banie do udziału w których zapraszamy bardzo serdecznie i gorąco namawiamy. W najbliższych dniach docinanie resztek krzaczorów . Zbieramy się również do renowacji wagonu 3 Aw. Wystarczy odezwać się do Nas na priva ( do kolegów: 102 N, Wąski Tor lub do mnie a chętnie podamy wszelkie szczegóły i namiary.
Zapraszam i pozdrawiam!
Najbliższa okazja zobaczenia odnowionego Px 48 1919 już w sobotę 21 maja na trasie Gniezno-Ługi-Powidz!!! 
Zapisane
Doctor
Młotkowy
**
Długość toru:: 113 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #81 : 18 Maj 2011, 14:37:47 »
0

No to rewelacja! Imprezy sobotniej już nie mogę się doczekać :-)
Tylko jedno małe pytanko: dużo fotostopów będzie?
Zapisane

pozdrawiam
Michał 'Doctor' Pawełczyk
http://parowozy.net
http://tpwp.pl
Shaggy
Młotkowy
**
Długość toru:: 102 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #82 : 18 Maj 2011, 15:15:59 »
0

Coś mi się tematy pomieszały - można usunąć post
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2011, 22:30:28 wysłane przez Shaggy » Zapisane

PrzeworskaKD - Pogórzanin - Zapraszam
102N
Zawiadowca
****
Długość toru:: 466 m

W terenie W terenie



jakub.luczak
« Odpowiedz #83 : 18 Maj 2011, 20:01:47 »
-1

Co do liczby fotostopów: myślę, że nie będzie to może 10000 postojów zdjęciowych, ale nikt się nie rozczaruje.
Zapisane

1. Admin / Moderator ma zawsze rację.
2. Gdy Admin / Moderator nie ma racji - patrz punkt 1.
wąskitor
Młotkowy
**
Długość toru:: 113 m

W terenie W terenie



Damian Chełmikowski
« Odpowiedz #84 : 24 Maj 2011, 23:39:08 »
0

http://informacjelokalne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3534:zodzieje-okradali-kolejk-wskotorow&catid=12:kryminalne&Itemid=21
Zapisane
wąskitor
Młotkowy
**
Długość toru:: 113 m

W terenie W terenie



Damian Chełmikowski
« Odpowiedz #85 : 26 Maj 2011, 22:08:15 »
0

Aby uprzedzić pytania: kradzież miała miejsce 22 maja, "uszkodzona" część torowiska, natychmiast w poniedziałek została naprawiona- ubytki w torze w postaci śrub i podkładek mocujących. Miejmy nadzieję, że złodziei spotka za to kara.
Zapisane
wąskitor
Młotkowy
**
Długość toru:: 113 m

W terenie W terenie



Damian Chełmikowski
« Odpowiedz #86 : 31 Maj 2011, 18:18:00 »
0

Dnia 3 lipca odbędzie się impreza „Wakacyjne szaleństwo z wąskotorówką”. W dniu tym pociągi uruchamiane przez GKW kursować będą wg zmienionego rozkładu jazdy.
Zmiany:
Relacja Gniezno- Ostrowo
Gniezno W. o.10:00> Niechanowo o.10:30> Witkowo o.10:54> Powidz o.11:44> Przybrodzin o.12:00> Ostrowo p.12:30
Relacja Ostrowo- Gniezno
Ostrowo o.15:20> Przybrodzin p.15:50/o.19:00> Powidz o.19:15> Witkowo 20:00> Niechanowo 20:25> Gniezno 21:00

PROGRAM IMPREZY WAKACYJNE SZALEŃSTWO:
10:00 Wyjazd pociągu z Gniezna- w trakcie przejazdu konkursy
12:00 Przyjazd do Przybrodzina:
•   Zamek dmuchany
•   Przejażdżki na kucyku
•   Rowerki wodne
•   Boisko do piłki siatkowej
•   Strzeżone kąpielisko
•   Bar*
•   Stoiska gastronomiczne*
•   Muzyczno-taneczne show
•   Karaoke
•   pokazy wozów bojowych z OSP Powidz
•   ognisko z pieczeniem kiełbasek*
*-usługa za dodatkową opłatą
19:00 Odjazd pociągu do Gniezna
21:00 Przyjazd pociągu do Gniezna

Cennik biletów(Gniezno-Przybrodzin-Gniezno):
•   Bilet normalny 20zł/os.
•   Bilet grupowy 18zł/os. (grupa 20 osób)
•   Bilet rodzinny 2+1- 45zł
•   Bilet rodzinny 2+2- 55zł
Jak zakupić bilet?
1.   Bilety można nabyć w biurze kolejki wąskotorowej
2.   Za pomocą internetowej sprzedaży biletów, która będzie dostępna na stronie kolejki

BUiE GKW ul. Wrzesińska 2, tel.61-426-11-30; 609 354 890
Czynne od poniedziałku do piątku 8:00-14:00, DNIA 2 LIPCA (SOBOTA) 8:00-16:00

www.gkw-gniezno.pl  | Odwiedź kolejkę na FACEBOOK-u
Organizatorzy: Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa, Ośrodek Wypoczynkowy JANKES w Przybrodzinie, Gmina Powidz, Agnecja ochrony ODYS
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #87 : 31 Maj 2011, 18:28:14 »
+3

Taki lekki OT
Bardzo podobają mi się gwiazdki w menu imprezy *-usługa za dodatkową opłatą. Dlaczego? Bo jako potencjalny klient mam świadomość że będę musiał zabrać ze sobą dodatkowe finanse na owe atrakcje. Nic nie wkurza jak na reklamówce stoi jak byk że "Bóg wie co" będzie atrakcją za free, a potem - już na imprezie, kiedy odwrotu nie ma - okazuje się że owa "atrakcja" jest płatna.
Brawo dla Wąskiegotora!

Jedno mnie niepokoi:
Przejażdżki na kucyku
Może mocno na mnie nie pojadą...
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #88 : 31 Maj 2011, 18:57:06 »
0

Pewnie nie pojadą, ale pokątnie docierają do mnie niepokojące wieści.. Zapytam wprost: co z Anastazewem?
Zapisane

Szymon_TKO
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #89 : 31 Maj 2011, 20:45:45 »
0

Dołączam się do powyższego pytania
Zapisane
wąskitor
Młotkowy
**
Długość toru:: 113 m

W terenie W terenie



Damian Chełmikowski
« Odpowiedz #90 : 31 Maj 2011, 22:28:46 »
0

Rozkład jazdy, który opracowaliśmy na rok 2011, zakłada dojazd tylko do Ostrowa.
Gniezno-Ostrowo-Powidz-Ostrowo-Gniezno
Szlak Ostrowo-Anastazewo będzie remontowany (remont prawdopodobnie rozpocznie się pod koniec czerwca, jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie).
Trochę roboty jest, jak wcześniej pisał kolega 102N o "feralnym łuku" na wysokości masztu radiowego z powodu ulew grunt pod torami jest nie najlepszy, więc będzie trzeba wzmocnić podłoże, oraz wymienić podkłady.w niektórych miejscach będzie konieczność zainstalowania ściągaczy aby utrzymać 750mm Poza tym wiadomo, że to torowisko jest wiekowe i miało prawo odmówić posłuszeństwa Smutny
 Na to wszystko potrzeba czasu i pieniędzy. A roboty i wydatków na kolejce ogrom. Jeżeli pojawi się więcej new-sów będę informować

Poza tym naprawiana jest drezyna Wmc (jeżeli źle to proszę mnie poprawić), jest to priorytetem z uwagi na to, że pozwoli to na efektywniejsze oraz częstsze prace na szlaku
Tymczasem na kolejce od dnia jutrzejszego niemal codziennie uruchamiany będzie pociąg, będą to głównie składy zamówione ze spalinówką, ale 7 czerwca pojedzie parowóz z gośćmi z Hiszpanii

Odnośnie programu, drugi raz trzymam się schematu, że trzeba potencjalnemu klientowi podać na tacę wszystkie informacje. Pewnie dlatego, że tak mnie uczą w szkole xDD
W końcu nie kupuje kota w worku, musi wiedzieć co ma w cenie biletu, a na co będzie musiał wydać dodatkowo. Dlatego tak ułożyłem program
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2011, 22:32:28 wysłane przez wąskitor » Zapisane
Turysta
Nowicjusz
*
Długość toru:: 44 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #91 : 01 Czerwiec 2011, 00:32:36 »
+1

Feralny łuk w Ostrowie o którym wspominają przedmówcy to nie jest takie hop siup. Położony został na podmokłym terenie, w pobliżu wyeksploatowanych dołów potorfowych i od jakiegoś czasu a konkretnie od ciągłego na przestrzeni ostatnich 2 lat podnoszenia się poziomu wody zaczął "pływać"  i uciekać na boki. Trzeba tam władować z 50 podkładów dużo gęściej niż standardowe 70 cm, praktycznie położyć jeden obok drugiego. Zaraz za łukiem mamy jeszcze dziurę wypłukaną w pobliżu przepustu na rowie. A dalej do Anastazewa nie ma już takiej tragedii choć gdzieniegdzie należy uzupełnić podkłady. Same ściągacze nic nie dadzą. Co do położonych na tym odcinku szyn to pochodzą z czasokresu 1913-1916 i poza przekuciem na rozstaw 750 mm nie były ruszane. Producenci i typy szyn: Donawitz M St 1916, M st Teschien nr 090. Zdarzają się odcinki z 1913 roku i tam są szyny wyprodukowane w Hucie Królewskiej. Najstarsze szyny jakie znalazłem znajdują się koło Powidza -Konigshutte 1907. Chodzę po szlaku praktycznie codziennie i widzę sporo ubytków. Erozja podkładów mocno przyspieszyła w ostatnich dwóch mokrych latach. No nic, oby nom... się udało to wszystko ogarnąć
Zapisane
102N
Zawiadowca
****
Długość toru:: 466 m

W terenie W terenie



jakub.luczak
« Odpowiedz #92 : 01 Czerwiec 2011, 22:30:11 »
-1

Rozkład jazdy, który opracowaliśmy na rok 2011, zakłada dojazd tylko do Ostrowa.
Gniezno-Ostrowo-Powidz-Ostrowo-Gniezno
Z rozkładu można doczytać się, że obowiązuje DO CZASU przywrócenia ruchu do Anastazewa, co oznacza, że jeżeli udałoby się zrobić szlak to pociągi na niego wrócą.
A drezyna zwie się Wmd, nie Wmc.
A ja? Jestem optymistą i do końca wierzyć będę, że uda mi się w tym sezonie wjechać pociągiem do Anastazewa...
Zapisane

1. Admin / Moderator ma zawsze rację.
2. Gdy Admin / Moderator nie ma racji - patrz punkt 1.
wąskitor
Młotkowy
**
Długość toru:: 113 m

W terenie W terenie



Damian Chełmikowski
« Odpowiedz #93 : 06 Czerwiec 2011, 15:28:38 »
0

W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy nowy kanał dystrybucji biletów na imprezę WAKACYJNE SZALEŃSTWO można je zakupić za pomocą Internetowego Systemu Sprzedaży , który jest dostępny pod tym linkiem >>> http://gkw-gniezno.pl/45/Internet._sprzeda%C5%BC_bilet%C3%B3w.html
ZAPRASZAMY !!!
Zapisane
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #94 : 06 Czerwiec 2011, 17:01:52 »
0

A na początku czytania postu już myślałem że uruchomiliście jakiś nowy front robót na nowo wybudowanym kanale
Zapisane

To jest przekaz.
102N
Zawiadowca
****
Długość toru:: 466 m

W terenie W terenie



jakub.luczak
« Odpowiedz #95 : 16 Czerwiec 2011, 20:09:10 »
-1

Kilka fotek z ostatniego weekendu

https://picasaweb.google.com/Kuba.Smoku/11062011RokuDzienZZyciaGKW#
Zapisane

1. Admin / Moderator ma zawsze rację.
2. Gdy Admin / Moderator nie ma racji - patrz punkt 1.
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #96 : 16 Czerwiec 2011, 20:30:43 »
0

Coście tej dreznyce zrobili (oczywiście, poza widocznym odstawieniem w trawy)?
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
102N
Zawiadowca
****
Długość toru:: 466 m

W terenie W terenie



jakub.luczak
« Odpowiedz #97 : 16 Czerwiec 2011, 20:41:02 »
-1

Co ona nam zrobiła raczej
Coś na ośce padło i teraz jest naprawiane. A została wystawiona w trawę by można było używać odchwaszczarki.
Zapisane

1. Admin / Moderator ma zawsze rację.
2. Gdy Admin / Moderator nie ma racji - patrz punkt 1.
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #98 : 16 Czerwiec 2011, 21:03:58 »
0

Jakby trzeba było jakiejś pomocy, to proszę pisać na PW. W Piasecznie często się osie naprawia.
Oby trawa nie przeistoczyła się w krzaki...
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
102N
Zawiadowca
****
Długość toru:: 466 m

W terenie W terenie



jakub.luczak
« Odpowiedz #99 : 17 Czerwiec 2011, 08:30:09 »
-1

Spokojnie Kucu! To jest zbyt wartościowy sprzęt, by sobie poprostu zgnił!
Zapisane

1. Admin / Moderator ma zawsze rację.
2. Gdy Admin / Moderator nie ma racji - patrz punkt 1.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!