Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 06:32:26 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ŻKD - pytań sztuk kilka...  (Przeczytany 11910 razy)
Juliusz Kublik
Nowicjusz
*
Długość toru:: 38 m

W terenie W terenie


WWW
« : 16 Wrzesień 2004, 19:53:45 »
0

Witam!

 Po pierwsze chciałem się przywitać z wszystkimi na forum, bo to jest mój pierwszy post.

 A po drugie - przejdę do sedna sprawy

Jestem miłośnikiem GKD i mam do PTMKŻTu oraz forumowiczów parę pytań. Część z nich zadawałem na pl.misc.kolej, ale odpowiedzi nie uzyskałem, poza tym, jakoś to forum wydaje się fajniejsze

A więc, pytania:

1. Piottr napisał, że PTMKŻ uzyskało licencję na przewozy towarowe, czy takie będą prowadzone (czy są plany)?

2. W jakim stanie jest wagon 1Aw?

3. Jakie będą obchody 100 lecia GKD (chodzi mi o imprezę 17.08.05r.)? Czy są już jakieś plany?

4. Czy ktoś wie, ilu komorowe były semafory w Stegnie i NDG, dlaczego były w Stegnie, to przecież nie duża stacja...
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #1 : 16 Wrzesień 2004, 22:03:56 »
0

Cytat: "Juliusz Kublik"
4. Czy ktoś wie, ilu komorowe były semafory w Stegnie i NDG, dlaczego były w Stegnie, to przecież nie duża stacja...

Były czterokomorowe, mam nawet na fotce jeden.
A musiały być dlatego że Stegna jest stacją węzłową trzykierunkową i zdarzały się krzyżowania trzech pociągów na tej stacji.
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
kolejdojazdowamarecka
Gość
« Odpowiedz #2 : 17 Wrzesień 2004, 10:30:59 »
0

Co do pytania nr 1

Jeżeli wierzyć stronie PTMKŻ to - owszem przywrócenie ruchu towarowego chodzi im po głowie. W Nowym Dworze znajduje się ok. 9 sztuk transporterów ( o ile mnie pamięc nie myli to zostały przywiezione tam razem z całą resztą taboru ewakuowaną z kolejki Nasielskiej ). Ale!... oczywiście jest ale...
Ruch transporterów możliwy był i a skoro był to i będzie tak dalej - ze względu na budowle inżynierskie i słabą nawierzchnię jedynie na trasie Nowy Dwór Gdański - Lisewo. Tak więc jeżeli jakiekolwiek transportery zobaczymy jeszcze na GKD to nieprędko. Linia do Lisewa przejezdna jest chyba tylko do mostu na Tudze - dalej ubytki szyn i tym podobne sprawy... Prędzej pojedzie pociąg turystyczny do Malborka Kałdowa, bo tam linia podobno bardziej kompletna.
Zapisane
Kristofor
Nowicjusz
*
Długość toru:: 33 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #3 : 17 Wrzesień 2004, 10:53:17 »
0

Pociąg turystyczny do Malborka...heh, chyba na oponach. Właśnie rozebrano kolejne bocznice na stacji w kałdowie i zbudowany w tym miejscu pomnik celników.... Na samej stacji torowisko niekompletne, w dużej części rozkradzine. Kolejna kwestia to "restytucja" torowiska, podobno w jakiejś wsi na miescu torowiska jest chodnik...no comment...

P.S. Wolą moją nie było udzielenie odpowiedzi typu - i tak się nie uda, Starachowice są ewidentny przykładem że jak się chce to wszystko  jest mozliwe, w przerażenie natomiast wprawia mnie instytucjonalne przyzwolenie na niszczenie zabytków techniki.... cóż, ewentualna odpowiedzialność finansowa urzędasów jest do trzech pensji, więc sprawa jest jasna, i jasno określona minimalna szerokość koperty.
Zapisane

Kristofor
Bernard
Młotkowy
**
Długość toru:: 86 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #4 : 17 Wrzesień 2004, 12:18:00 »
0

1) Ruch transporterowy możliwy jest do Sztutowa. Jednak brakuje rampy w Nowym Dworze, żeby załadować transportery- jednak odbudowa jej nie wydaje sie jakimś wielkim problemem.
2) Są właśnie prowadzone prace przy udrażnianiu odcinka do Ostaszewa. Dalej, w okolicy Nowej Cerkwii, są bardzo duże ubytki. Za to na odcinku Nw. Dwór - Cmentarz był już prowadzony planowy ruch pociągów pasażerskich na Wszystkich Świętych.
3) W stronę Kałdowa obecnie da się dojechać do drogi nr. 7. na przejeździe tory są zlikwidowane.
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle, że jutro"     81'
Juliusz Kublik
Nowicjusz
*
Długość toru:: 38 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #5 : 17 Wrzesień 2004, 12:19:12 »
0

Cytat: "Kristofor"
Pociąg turystyczny do Malborka...heh, chyba na oponach. Właśnie rozebrano kolejne bocznice na stacji w kałdowie i zbudowany w tym miejscu pomnik celników.... Na samej stacji torowisko niekompletne, w dużej części rozkradzine. Kolejna kwestia to "restytucja" torowiska, podobno w jakiejś wsi na miescu torowiska jest chodnik...no comment...


Jest, a dokładniej w Lipince Gd. Najlepsze jest to, iż niektóre, brukowane przejazdy jeszcze zostały, a przy jednym z nich stoi powyginany krzyż Św. Andrzeja (aż dziw, że złomiarze go nie zauważyli  :wink: )...

Co do transpotrerów, rozmawiałem z mechanikiem, mówił, że kiedyś one chodziły do Stegny i były odstawiane na żeberku... Jednak teraz do Stegny chyba nie ma czego wozić...

Co do semaforów - wszystkie były czterokomorowe? Ja widziałem ten jeden, na Twoim zdjęciu, a jeśli chodzi o inne, to bbyłem za mały, żeby policzyć ilość komór :wink:

Jeszcze takie pytania:

Czy PTMKŻ ma w planach może zakupienie jednej lopki (WLs 150, PKP Lyd-1), coś na tym forum się przewinęło o lokach z Kruszwicy

Od jednego z członków PTMKŻ dowiedziałem się, że w NDG były semafory i tarcze ostrzegawcze świetlne - i znowu moje pytanie - ile komór

Aha, nie było semaforów w Lisewie?

Cytat: "Kristofor"
P.S. Wolą moją nie było udzielenie odpowiedzi typu - i tak się nie uda, Starachowice są ewidentny przykładem że jak się chce to wszystko  jest mozliwe, w przerażenie natomiast wprawia mnie instytucjonalne przyzwolenie na niszczenie zabytków techniki.... cóż, ewentualna odpowiedzialność finansowa urzędasów jest do trzech pensji, więc sprawa jest jasna, i jasno określona minimalna szerokość koperty.


I tak udalo sie uruchomic ruch na liniach   NDG
                                                           ---------- - PBW  :wink:
                                                            Sztutowo
Zapisane
Bernard
Młotkowy
**
Długość toru:: 86 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #6 : 19 Wrzesień 2004, 10:42:09 »
0

Cytat: "Juliusz Kublik"


Jakie będą obchody 100 lecia GKD (chodzi mi o imprezę 17.08.05r.)? Czy są już jakieś plany?


Jest impreza w planie. Są również ostrożne plany wypożyczenia na tą imprezę czynnego Px48 (vide ŚK 7/2004). Jak to wszystko wyjdzie, to zobaczymy

pozdrawiam
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle, że jutro"     81'
Bernard
Młotkowy
**
Długość toru:: 86 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #7 : 25 Wrzesień 2004, 19:22:41 »
0

Są bardzo realne plany wożenia młodzieży do szkoły w Nowym dworze na odcinku Ostaszewo (Linia na Lisewo)- Nowy Dwór Gdański. Najprawdopodobniej do obsługi zostanie zatrudniony Mbxd2.
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle, że jutro"     81'
feyg
Mechanik
***
Długość toru:: 232 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #8 : 10 Listopad 2021, 07:31:12 »
0

Pytanie trochę z innej beczki, ale skoro to pytanie dotyczace ŻKD to wątek pasuje:
Cytuj
Przygotowywany jest program prac konserwatorskich do remontu mostu obrotowego w Rybinie na Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Czy jest obecnie możliwe na podstawie zdjęć lub dokumentów na określenie kolorystyki tego mostu lub ogólnie mostów w na początku 20 wieku?
Ten most był kiedyś za czasów PKP cały młotkowany więc nie jest możliwe zbadanie koloru pierwotnej farby.
Zapisane
feyg
Mechanik
***
Długość toru:: 232 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #9 : 02 Styczeń 2022, 10:59:30 »
0

Skoro stawia się pytania, trzeba na nie odpowiedzieć choćby samemu...
http://repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/9667

Pojawiła się koncepcja napisania artykułu o historii stacji Stegna i tu mam następne pytanie: czy posiada ktoś zdjęcie budynku dworcowego sprzed rozbudowy? Na udostepnionych niedawno zdjęciach lotniczych wykonanych w kwietniu 1982 widać że budynek jest jeszcze w pierwotnej formie po odbudowie ze zniszczeń wojennych...


* Stegna dworzec 25.04.1982.jpg (21.98 KB, 800x338 - wyświetlony 353 razy.)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!