Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Kwiecień 2024, 07:14:27 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kolejka parkowa w Krośnicach  (Przeczytany 108894 razy)
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #40 : 27 Wrzesień 2012, 09:55:25 »
-1









Wersja poprawiona
Zapisane
Romas
Zawiadowca
****
Długość toru:: 409 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #41 : 27 Wrzesień 2012, 10:10:14 »
0









Wersja poprawiona

Gdzie ? Ja nic nie widzę.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #42 : 27 Wrzesień 2012, 11:41:32 »
0

Mmmm... cudeńka! Jeden śliczniejszy od drugiego.
Wspaniale taki niewielki czajniczek się prezentuje w wersji statycznej, ale pomyślcie jaki bajkowy wygląd by miał dymiąc i jadąc z letniakami! Ślinka cieknie na samą myśl o takim malutkim Rp1 w laskowym wykonaniu.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
buczek_pkp
Zawiadowca
****
Długość toru:: 405 m

W terenie W terenie

PKP InterCity, Wąski w Piasecznie


« Odpowiedz #43 : 29 Wrzesień 2012, 19:07:05 »
+1

Hehe to co Odpalamy???   Kurcze coraz mniej taboru nam zostaje do uruchomienia...
Zapisane
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #44 : 30 Wrzesień 2012, 20:15:10 »
0

To chyba się cieszyć, że coraz mniej do odpalenia- więcej sprawnego mamy ...
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #45 : 14 Październik 2012, 15:44:04 »
+1

W dniach 11 i 12 października 2012 r. na kolei parkowej w Krośnicach dzięki zaangażowaniu PKP, ZUK, AR i FPKW odbyły się II Plenerowe Warsztaty Fotografii Kolejowej. Tym razem dwudniowa impreza była skierowana w stronę kolei w jesiennej szacie. O randze przedsięwzięcia świadczy fakt, że nie zabrakło gości zagranicznych, a polscy miłośnicy stawili się tłumnie. Była to ponadto doskonała okazja do bezpośredniego spotkania uczestników tego oto zacnego forum 750mm.

Pierwszego dnia niestety pogoda spłatała figla – niebo było cały czas zasnute niskimi chmurami, zaś przelotne deszcze napierały momentami z siłą huraganu. Tylko nieliczni zdecydowali się na utrwalanie jazd pociągów ciągniętych przez peiksa. Pozostali mogli skorzystać ze starawy duchowej uczestnicząc w spektaklu teatru „Świzdu-Gwizdu” p.t. „Upiór w szopie” w którym jedną z głównych ról grał ucharakteryzowany na ducha Lasek.

Dopiero wieczorem pogoda pozwoliła na plenerowe przedstawienie w stylu „Para, dźwięk i światło” które wypełnione znakomicie dobranymi motywami fotograficznymi stanowiło osłodę niezbyt udanego dnia. Niestety, osoby nie posiadające statywów (w tym autor) nie mogły w pełni korzystać z owych sesji. Niesamowitą oprawę muzyczną widowiska zapewniała orkiestra Zasadniczej Szkoły Zawodowej Gry na Wiolonczeli z Milicza.

Drugi dzień przywitał uczestników piękną pogodą z ostrym, jesiennym słońcem, delikatną mgiełką, szronem na trawie i bajecznie błękitnym, jesiennym niebem. Cóż tu opowiadać – spójrzcie na zdjęcia, mówią one wszystko. Takiej dwudniowej imprezy to się nie zapomina!

Pozdrawiam organizatorów i tych którzy dotrwali do końca posta gorąco zachęcając do obejrzenia skrótowej relacji.


Dzień pierwszy. Przygotowanie do przedstawienia "Upiór w szopie" - Lasek ucharakteryzowany na zjawę.



Wstęp do wieczornego spektaklu "światło i dźwięk"




Dzień drugi. Poranek - konfrontacja dwóch trakcji.



Lokomotywy na tle szopy.



A potem już dziesiątki najazdów, przejazdów, cofań, zbliżeń, podjazdów w bajkowym, jesiennym otoczeniu...













Na koniec krótki filmik.

Tak się dmucha rury - w Krośnicach! Małe | Duże
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #46 : 14 Październik 2012, 15:48:05 »
-2

Impreza wyjątkowo udana
« Ostatnia zmiana: 14 Październik 2012, 19:08:47 wysłane przez AXEL » Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #47 : 14 Październik 2012, 22:50:11 »
0

Oj pięknie się ten parowóz tam prezentuje, szkoda, że trasa taka krótka...
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #48 : 14 Październik 2012, 22:57:27 »
-1

Póki co to tylko 4km ale to nie ostatnie słowo Gminy Krośnice... Jak widać są niezwykle skuteczni w realizowaniu swoich planów.
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #49 : 14 Październik 2012, 23:03:19 »
0

Czytał Kucjan Szołajski?
Jak już dojdzie wreszcie do zrobienia Px-a do MSTS to już nie muszę nic  specjalnie nagrywać. Ścieżka tego filmu brzmi wystarczająco dobitnie. Szacun panowie!
« Ostatnia zmiana: 14 Październik 2012, 23:08:57 wysłane przez Brood.K » Zapisane

PX48-28
Młotkowy
**
Długość toru:: 52 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #50 : 15 Październik 2012, 18:38:24 »
0

Musicie dać znać jak jeszcze raz będą jazdy Wilusia, super się prezentuje, a i jeszcze te dżwięki
Miodzio
Zapisane
MK-waskotorowiec
Mechanik
***
Długość toru:: 167 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #51 : 15 Październik 2012, 20:28:14 »
0

W dniach 11 i 12 października 2012 r. na kolei parkowej w Krośnicach dzięki zaangażowaniu PKP, ZUK, AR i FPKW odbyły się II Plenerowe Warsztaty Fotografii Kolejowej. Tym razem dwudniowa impreza była skierowana w stronę kolei w jesiennej szacie. O randze przedsięwzięcia świadczy fakt, że nie zabrakło gości zagranicznych, a polscy miłośnicy stawili się tłumnie.
Szkoda, że nikt nie raczył dać informacji o tej imprezie  Smutny.
Zapisane
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #52 : 15 Październik 2012, 21:18:38 »
+1

Hmmm. Coś mi tu nie gra.

Cytuj
O randze przedsięwzięcia świadczy fakt, że nie zabrakło gości zagranicznych, a polscy miłośnicy stawili się tłumnie.

wyklucza się z

Cytuj
Szkoda, że nikt nie raczył dać informacji o tej imprezie

Więc jak to było w istocie? Nie było informacji czy nie było tłumów?
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #53 : 15 Październik 2012, 21:33:45 »
0

To na tym zacnym forum nikomu z organizatorów się nie chciało dać informacji? Osobiście zostałem zaproszony telefonicznie, ale jako niezbyt obeznany w świecie Internetu, wiem że jeśli nie poda mi się info kawa-na-ławę na tym oto zacnym forum, to sam nie znajdę.
Z drugiej strony "znajome gęby" z foremki 750mm się pojawiły, więc domniemam iż jednak łączność działała.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #54 : 15 Październik 2012, 22:26:46 »
-3

Ja tam prosty maszyniok jeno, kto chciał to się dowiedział i przyjechał

Musicie dać znać jak jeszcze raz będą jazdy Wilusia, super się prezentuje, a i jeszcze te dżwięki
Miodzio

To już dawno nie jest Wiluś więc proszę nie mieszać.
Zapisane
PX48-28
Młotkowy
**
Długość toru:: 52 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #55 : 15 Październik 2012, 22:49:36 »
0

Ja tam prosty maszyniok jeno, kto chciał to się dowiedział i przyjechał ...

...To już dawno nie jest Wiluś więc proszę nie mieszać.
Ad1 No mi bardzo zależy by 48-1907 zobaczyć i się nie dowiedziałem Smutny
Ad2 A to przepraszam nie wiedziałem że ze zmianą właściciela czajniczek pozbył się nazwy
Zapisane
feyg
Mechanik
***
Długość toru:: 232 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #56 : 15 Październik 2012, 23:04:25 »
+1

Ja tam prosty maszyniok jeno, kto chciał to się dowiedział i przyjechał
Czytaj: kogo zaprosiłem ten się dowiedział i przyjechał
Zapisane
kysrat
Młotkowy
**
Długość toru:: 82 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #57 : 16 Październik 2012, 12:03:11 »
+1

Ja tam prosty maszyniok jeno, kto chciał to się dowiedział i przyjechał
Ja niestety też nic nie znalazłem na temat tej imprezy ani w dziale Imprezy ani w żadnym innym Smutny
Zapisane

---------------------------------
Średzka Kolej Powiatowa
http://sredzkakolejpowiatowa.pl
MK-waskotorowiec
Mechanik
***
Długość toru:: 167 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #58 : 16 Październik 2012, 13:58:00 »
0

To na tym zacnym forum nikomu z organizatorów się nie chciało dać informacji? Osobiście zostałem zaproszony telefonicznie, ale jako niezbyt obeznany w świecie Internetu, wiem że jeśli nie poda mi się info kawa-na-ławę na tym oto zacnym forum, to sam nie znajdę.
Z drugiej strony "znajome gęby" z foremki 750mm się pojawiły, więc domniemam iż jednak łączność działała.
Niestety informacji nie było tylko na tym zacnym forum, ale również w innych miejscach w internecie, np. na pl.misc.kolej, czy tam gdzie powinno być, czyli w jednym ze spisów imprez kolejowych. Nie wiem skąd wzięły się zatem te tłumy, ale na pewno przepływ informacji o imprezie nie miał nic wspólnego z internetem .
Zapisane
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #59 : 16 Październik 2012, 14:59:49 »
+9

Najwyraźniej organizator zaprosił tylko tych których chciał zaprosić, a przy okazji okazało się, że pewnie spora część osób zna się choćby z tego forum. Nie czyniłbym z tego zarzutu, raczej ewentualnie miałbym prośbę że jeśli to możliwe aby informować o takich akcjach.
Mnie osobiście (mimo mocno napiętego grafika) brakuje jednak okazji, żeby gdzieś na wąskim spotkać się nawet z tymi z którymi mamy odmienne poglądy na niektóre sprawy, ale łączy nas wspólna kolejowa pasja. Nadal uważam, że nie wykorzystujemy potencjału jaki drzemie w nas jako wspólnocie. 
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!