Świat kolejek wąskotorowych SMF
28 Marzec 2024, 09:45:52 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sami o sobie , czyli kolejne przypadki na MKD  (Przeczytany 32262 razy)
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #20 : 20 Maj 2010, 08:42:01 »
0

A ja dostałem takiego oto ciekawego maila od pewnego Kolegi. Nazwijmy go, powiedzmy Tajnos Agentos... :cool:

Cytat: "Tajnos Agentos"

Małe sprostowanie-uzupełnienie:
1. Lokomotywa Lxd2-324 została sprzedana na złom w grudniu 2009 roku przez właściciela UG Krasne. Jest na to uchwała rady gminy i papiery kasacyjne. Silnik został sprzedany, a wózki i wały pozostały - natomiast skorupę kupił złomiarz ( to była wydmuszka jak wszystkie pozostałe wraki, w 2008 roku jeszcze za mojej kadencji wykręcono i zmagazynowano co się dało by zabezpieczyć przed prywatyzacją ).
2. Na kolejce Mławskiej brak jest dokładnie 17 sztuk transporterów a nie 20-tu naucz się kolego liczyć.
Kamil vel tonsor - ze wszystkimi pretensjami zgłoś się do właściciela transporterów - kto wie może nawet cię wysłucha że mu mienia brakuje.
3. Kolego AXEL, wagon jest dozorowany ale przez okoliczny element, okradzione są maźnice a na pewno brak ich pokryw i to wszystkich, są wybite niektóre szyby, odbywają się libacje wewnątrz. Za mojej kadencji wejścia do wagonu były zadrutowywane i zamykane ale to walka z wiatrakami - starcza na kilkanaście tygodni i znowu wchodzą i znów trzeba zamykać. Jak wagon wygląda dzisiaj nie wiem, nie byłem tam półtora roku. Gdybym tylko miał pieniądze sam bym go kupił i zabrał.

I jeszcze coś o koledze Kamilu P. vel tonsor dla wszystkich:
Psychol. Nie wierzcie w ani jedno słowo. Popełniłem ten błąd, że to kiedyś zrobiłem - finał - połowa rzucanych na SKPL oskarżeń okazała się nie zgodna ze stanem faktycznym. Wie on gdzie dzwoni ale nigdy nie wie gdzie.
Ww osoba prawdopodobnie (tak twierdzi Gajkowski) regularnie włamuje się do lokomotywowni, wynosi galanterię wszelaką, zdewastował budynek administracyjny włącznie z nasraniem na ściany (czyżby miał Karchera w d...? - przyp. Kuca) i zniszczeniem drzwi. Trzeba jednak powiedzieć obiektywnie, że Kamil P vel tonsor - udaremnił na kolejce wiele aktów wandalizmu i kradzieży. Mieszka obok, waruje jak Azor i jak tylko widzi złomiarzy wzywa policje i wszystkich świętych. Jest to osoba pożyteczna, sprawdzająca się w pracy fizycznej pod nadzorem. Osobę tę najlepiej dopuszczać i pozwalać jej działać dla kolejki - mieć ją pod kontrolą i wtedy pracuje nawet wydajnie, wtedy robi zamiast ujadać i prowadzić wojny z całym światem wkoło.
Zakręcenie jej kurka do popisu na kolejce kończy się wściekłym atakiem zajadłym i bezlitosnym. Jako, że Gajkowski miał go dosyć, bo po kolejnym jego numerze wymiękł - kurek do popisu na kolejce mu dość brutalnie zakręcił. Gajkowski stał się więc dla tonsora vel Kamila P totalnym wrogiem numer 2 i jestem pewien, że ataki nie ustaną pojawią się coraz to nowe epitety i oskarżenia - uczulam prawdopodobnie nie zgodne ze stanem faktycznym, lub zgodne tylko częściowo tak jak mu pasuje.

P.S.
Nie wrócę choć może wiele osób tego oczekuje, wtajemniczeni wiedzą że nie próżnuję - jak se gdzieś toru nie skręcę to choruję.
tisze jediesz dalsze budiesz
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Kajetan
Dyrektor
*****
Długość toru:: 560 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #21 : 20 Maj 2010, 09:03:08 »
0

Myślę, że w tym cytacie padło o jedno zdanie za dużo. Innymi słowy, Kucyk ujawnił swoje źródło.
A fe!
Zapisane
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #22 : 20 Maj 2010, 10:46:19 »
0

Kol gagarek, może wagon chętnie bym zabrał ale jak czytam epitety pod moim adresem na maila czy anonimowe groźby, że wagon ma tam zostać to zastanawiam sie jak to zrobić. Nawet gdybym chciał go zabrać to jak? Wypchne go sam ze stacji? Aż się nie chce za to zabierać...
Zapisane
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #23 : 20 Maj 2010, 10:57:33 »
0

Cytat: "Kucyk napisał, że Tajnos Agentos"
... połowa rzucanych na SKPL oskarżeń okazała się nie zgodna ze stanem faktycznym.
50% trafień to niepokojąco dużo. Przy tej ilości oskarżeń daje to całkiem pokaźną ilość prawdopodobnych szwindli... No, chyba, że to na zasadzie Radia Erewań: "Nie w Moskwie tylko w Leningradzie, nie Mercedesy tylko rowery i nie rozdają tylko kradną..."
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #24 : 20 Maj 2010, 11:42:49 »
0

Mława unicestwia się sama. Rękami złomiarzy oraz bezradnością samorządu który jest jej właścicielem. Od 2008 roku kiedy SKPL opuścił kolejkę nie dzieje się na niej za wiele.

Do kiedy samorząd nie zrozumie swojej roli i nie zacznie partycypować w kosztach uruchomienia kolejki to nie pojawi się żaden operator lub jeśli się pojawi będzie prowadził grabieżczą politykę i braki w finansowaniu nadrabiał wyprzedawaniem majątku po kątach. Prosty rachunek ekonomiczny, nic więcej. Paliwa za darmo nie dają, za darmo nikt do pracy nie przyjdzie, podkład nawet staroużyteczny za 5 zł kosztuje. Pieniądze nie rosną na drzewach. Budżet musi się zamknąć, jeśli nie zyskiem to przynajmniej musi wyjść na zero.

To co można załatwić metodą kombinowaną czy pracą wolontariuszy to spory wkład jednak nie da się w ten sposób prowadzić przedsiębiorstwa zwanego koleją. Nie ta skala.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Phinek
Gość
« Odpowiedz #25 : 20 Maj 2010, 16:40:43 »
0

Tajnos Agentos mógłby się wreszcie spokojnie zarejestrować, wszak widać, że to nie Łowca z przed lat ino normalny człowiek.
Zapisane
obserwator
Mechanik
***
Długość toru:: 239 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #26 : 20 Maj 2010, 17:46:54 »
0

A wracając do kolejnych sensacji na temat SKPL-u w Mławie to informuję iż dzwoniłem do Pana Karola Waszaka z Kalisza i opowiedział mi czy SKPL jest jeszcze w Mławie i czy ma coś wspólnego z pocięciem loka.

Pan Karol z całą stanowczością potwierdza że w żeszłym roku pracownicy SKPL zabierali silnik z ciętej przez złomiarza lokomotywy typu Maybach. Zostali o cięciu lokomotywy przez UG Krasne powiadomieni przez Piotra Gajkowskiego który odpowiadał za cięcie loka w imieniu gminy i dogadali się ze złomiarzem że zapłacą mu równowartość złomu.

To na tyle.
Zapisane
tonsor
Zbanowany
Nowicjusz
*
Długość toru:: 40 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #27 : 22 Maj 2010, 16:22:46 »
0

Panowie, widać że nie widzieliście dokumentacji z użyczenia kolejki gminie Krasne. Zarzucono mi, że nie potrafię liczyć, ale po dokładnym przeliczeniu, brak jest 20 transporterów, i liczyłem to z tej dokumentacji 10 razy. W ten sposób uniknąłem pomyłki. Zaś do Pana Gajkowskiego mam wiele zastrzeżeń, wynikające ze sposobu zrządzania teren i majątkiem KD. Pan Gajkowski wyprzedawał na moich oczach wiele rzeczy i mam świadków na to. Tlumaczył, że pieniądze ładuje w kolejkę, lecz ja zauważyłem, że poprawił się jego byt materialny i to w bardzo zaskakujący sposób. W 2006 roku składałem zeznania w KPP, które były rzeczowe i obszerne, lecz prokuratura odrzuciła je uznając rację SKPL, który twierdził, że kolejka i jej majątek są w należytym stanie i że nie było żadnych uchybień w procedurach. Ja wiem, że jest to kłamstwo. Co do Pana Gajkowskiego mam też wiele mu do zarzucenia. Może ten Pan opowie Wam jak oskarżył o kradzież tabliczek z lokomotywy 321 Harrego z Mińska Mazowieckiego, mam nagrania , w których o tym mówi i daje mu ładną wiązankę słowną i straszył go przy mnie, że mu obsmaruje tyłek. Ja zaś mogę powiedzieć, że Harry wiele dobrego zrobił dla kolejki, jest On rzeczowy, konkretny. Ja mu dziękuję za pomoc materialną, zaś Gajkowski powinien za te oskarżenia dostać od Niego w gębę. A nagrania mam i służę kopią. Mam też inne nagrania o tym jak Gajkowski robi z harcerzy z Przasnysza złodziei, którzy niby mu ukradli prostownik. Co do słów kolegi KGrid, to nie Wasza wina, że kolejka upada, wiem jak wiele pracy włożyliście w jej uruchomienie. Także Wasze prywatne pieniądze i czas poświęciliście, lecz Gajkowski ma was w głębokim poważaniu, to On bierze pieniądze i to On robi z Was ''murzynów''. Wasze zasługi przypisuje sobie. Mogę Wam powiedzieć, że jeśli przyjdzie do konfrontacji z Gajkowskim, to ja mogę te oskarżenia powiedzieć na żywo i przy Was, jeśli chcecie. Bo to On odpowiada za ten stan rzeczy, a nie miłośnicy. A co do gówna na ścianach, jeśli Gajkowski uważa, że ja to zrobiłem, to niech weźmie wymaz, próbkę i zbada DNA tego dowodu, a nie mnie oskarża i zobaczymy, kto to zrobił. A mówię Wam, że będę z Nim walczył, aż nastanie spokój na kolejce, zaś wtedy weźmiemy się za jej odbudowę wspólnymi siłami.
Zapisane

audienda et altera pars
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #28 : 22 Maj 2010, 16:27:59 »
0

Cytat: "tonsor"
jeśli Gajkowski uważa, że ja to zrobiłem, to niech weźmie wymaz, próbkę i zbada DNA tego dowodu, a nie mnie oskarża


i vice versa.

Proponuję już po raz kolejny iść z tym do prokuratury, a nie wynurzać się na forum. Dla mnie jesteś tak samo niewiarygodny jak i Gajkowski, jeśli by tu przemówił. Nie znam, nie wiem, nie widziałem, opinii sobie nie wyrobię na podstawie wypowiedzi jednej osoby.
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
tonsor
Zbanowany
Nowicjusz
*
Długość toru:: 40 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #29 : 22 Maj 2010, 16:32:32 »
0

Co do Twojego pytania jakie mi zadałeś w sprawie 321.
Owszem posiadam ww tabliczki (resztki jakie zostały po wcześniejszych zniknięciach).
I się zdaje, że będę musiał przy najbliższej okazji osobiście podziękować P. Gajkowskiemu
za "wystawienie laurki" bowiem tylko on wiedział o tym co się stało (za jego wiedzą i zgodą !!!) z tabliczkami i co dla Ciebie ważniejsze on sam
udostępnił mi śrubokręt płaski.
Ciekaw jestem także czy Piotrek podał informacje ile faktycznie materiałów eksploatacyjnych sam dostarczyłem na kolejkę i jakich ( od materiałów BHP po smary włącznie)

Z poważaniem Harry Potter.
Zapisane

audienda et altera pars
tonsor
Zbanowany
Nowicjusz
*
Długość toru:: 40 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #30 : 22 Maj 2010, 16:34:12 »
0

Panie administratorze, czy ma Pan Skype'a jeśli tak, to chcę z Panem porozmawiać. Może mi Pan podać swoje namiary?
Zapisane

audienda et altera pars
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #31 : 22 Maj 2010, 16:47:14 »
0

A w jakim celu, że tak zapytam? Mnie sprawa mławska kompletnie nie interesuje i nie potrzebuję udowadniania swoich racji przez telefon...
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!