Świat kolejek wąskotorowych SMF
15 Grudzień 2019, 12:27:40 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Relacje z prac na GKW  (Przeczytany 97747 razy)
konrad
Mechanik
Długość toru:: 296 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #20 : 04 Czerwiec 2011, 21:40:44 »
0

O potrójnej trakcji na wąskim to nie słyszałem, ale ja to tam młody jestem Uśmiech Bywało coś takiego?

Urok sapiącej ciuchci jest niepodważalny ale lokomotywa spalinowa to potęga.
kamicz
SGKW
*
Długość toru:: 297 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #21 : 04 Czerwiec 2011, 21:53:00 »
0

U nas Kondzik wszystko jest możliwe Język

Kiedyś ponoć od Karbia na Gliwicie na przodzie jeździły 2 Tw i na końcu jeszcze jeden na popychu Mrugnięcie

Pozdrawiam, Kamil
Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
www.sgkw.eu
Paweł Niemczuk
Administrator
Długość toru:: 1646 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #22 : 05 Czerwiec 2011, 03:54:21 »
0

Z tą potrójną trakcją to, ofkoz, podpucha, ale wygląda nieźle Uśmiech To przetoki podczas przygotowań do Industriady.

Tak swoją drogą polecam - Industriada, czyli święto zabytków techniki

http://industriada.pl
Janusz
SGKW
*
Długość toru:: 181 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #23 : 05 Czerwiec 2011, 11:01:06 »
0

Kiedyś ponoć od Karbia na Gliwicie na przodzie jeździły 2 Tw i na końcu jeszcze jeden na popychu Mrugnięcie
Nie ponoć a gdzieś pod koniec lat osiemdziesiątych (a może na począteku dziewięćdziesiątych) widywałem podwójną trakcję na Przeładowni, czyli pewnie pociągi były tak prowadzone z Karbia do Maciejkowic lub EC. Chorzów.
Sprawną pracę w podwójnej trakcji na pewno uniemożliwiał brak sterowania wielokrotnego. Jak wspominano już kiedyś, na GKW istniała koncepcja wykonania takowego. Niestety za szybko jednak nastało "nowe".

785mm
OczeQ
Moderator
Długość toru:: 516 m

W terenie W terenie

Wariat torowy

oczeq
« Odpowiedz #24 : 07 Czerwiec 2011, 18:32:54 »
0

W krótkich żołnierskich zdjęciach, c się działo na +- tydzień przed industriadą:

Prezes udawał złomiarza:
http://my.opera.com/OczeQ/albums/showpic.dml?album=363458&picture=111616062#bigimg

Przyjechało drzewo na zakrycie kanałów w hali:
http://my.opera.com/OczeQ/albums/showpic.dml?album=363458&picture=111616072#bigimg
http://my.opera.com/OczeQ/albums/showpic.dml?album=363458&picture=111616092#bigimg

Odbyło się konsylium w sprawie rewizji chodnika:
http://my.opera.com/OczeQ/albums/showpic.dml?album=363458&picture=111616112#bigimg

Jogi po malowaniu lokomotywy tak się wkręcił, że dorwał pod pędzel machajkę:
http://my.opera.com/OczeQ/albums/showpic.dml?album=363458&picture=111616162#bigimg

Jak już drzewo przyjechało, to i trzeba było zacząć je jakoś spożytkować:
http://my.opera.com/OczeQ/albums/showpic.dml?album=363458&picture=111616172#bigimg
http://my.opera.com/OczeQ/albums/showpic.dml?album=363458&picture=111616202#bigimg

Hala miała okazję się przewietrzyć:
http://my.opera.com/OczeQ/albums/showpic.dml?album=363458&picture=111616262#bigimg

tyle udało mi się złapać na zdjęcia, więcej nie było czasu robić, a działo się o wiele, wiele więcej Uśmiech

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
dimekk
Młotkowy
**
Długość toru:: 137 m

W terenie W terenie

Dyżurny ruchu

« Odpowiedz #25 : 07 Czerwiec 2011, 19:18:14 »
0

A ja pozwolę sobie spytać: jak tam moje kolejkowe dzieło życia (kozioł)? Bardzo proszę aby po pomalowaniu i przymocowaniu podkładu ktoś był tak miły i udokumentował to zdjęciowo. Niestety na kolejce będę mógł się zjawić najprawdopodobniej dopiero w sobotę w godzinach wieczornych, a wcześniej to mnie ciekawość zeżre (no i trochę żal, bo to co najprzyjemniejsze i dające widoczny efekt nie będzie udziałem rąk moich (w przeciwieństwie do żmudnego i niewidocznego na pierwszy rzut oka machania szczotką drucianą)).  Język

Panta rhei a nad tym most Uśmiech
ICkonduktor
Młotkowy
**
Długość toru:: 71 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #26 : 18 Czerwiec 2011, 20:49:28 »
0

Dzisiaj w związku z tym, że pogoda negatywnie działała na moją chęć do pracy i bolała mnie ręka od godziny 12 rozmontowałem aparat blokowy i zacząłem go czyścic. Po 15 przyjechał Patryk. Jednak też chęci az takich nie miał do pracy. Po pewnym czasie zainspirowały nas wagony FAUR. Zaczęliśmy je przygotowywać do standardu EuroCity . Zaczęliśmy od pozamiatania i umycia pierwszy raz podłogi. Graty z kibelków przerzuciliśmy do przedziału grzewczego.  Wietrzyliśmy tez cały skład. Zaczęliśmy tez myc okna. W piątek dokończymy mycie okien, i mamy zamiar umyć kibelki trochę. Jest tez pomysł wodowania, ale wątpię, ze wypali.
1. Pragnę zgłosic, ze zostałą znaleziona kamizelka SEKCJI DROGOWEJ, odbiór w wagonie
2. Zgłaszam awarię drzwi wejściowych bocznych lewych do wagonu faur, tego z obrazkami, wejście od strony brankarda - drzwi za mocno się zamknęły i się otworzyć ich nie da
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2011, 21:03:11 wysłane przez ICkonduktor » Zapisane

PKP INTERCITY S. A.
dimekk
Młotkowy
**
Długość toru:: 137 m

W terenie W terenie

Dyżurny ruchu

« Odpowiedz #27 : 18 Czerwiec 2011, 21:48:54 »
0

A ja już tradycyjnie zajmowałem się rewitalizowaniem kozła - w końcu Baran jestem Mrugnięcie Deszcz dwa razy próbował mnie przepędzić ale nie dałem się. Język Po dzisiejszym dniu nareszcie na pierwszy rzut oka widać jakiś postęp - jak dobrze pójdzie to jeszcze jeden weekend i fertig Uśmiech

Krótka relacja:

Stan wyjściowy.

W trakcie. I tu zagadka - która strona jest już zrobiona? Spoko

No i skończone. Docelowo chcę pociągnąć to jeszcze drugą warstwą ale już teraz prezentuje się chyba najlepiej od nowości  Duży uśmiech

PS. Mam nadzieję, że nasza dzisiejsza lotna ekipa również się pochwali swoimi dokonaniami Uśmiech

Panta rhei a nad tym most Uśmiech
Paweł Niemczuk
Administrator
Długość toru:: 1646 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #28 : 19 Czerwiec 2011, 05:39:22 »
0

Która strona jest zrobiona? Lewa patrząc w kierunku szopy (czyli stojąc plecami do nastawni dysponującej).
Bartosz Uryga
Moderator
Długość toru:: 343 m

W terenie W terenie

WRS Bytom Karb

« Odpowiedz #29 : 20 Czerwiec 2011, 00:21:27 »
0

Dzisiaj w związku z tym, że pogoda negatywnie działała na moją chęć do pracy i bolała mnie ręka od godziny 12 rozmontowałem aparat blokowy i zacząłem go czyścic. Po 15 przyjechał Patryk. Jednak też chęci az takich nie miał do pracy. Po pewnym czasie zainspirowały nas wagony FAUR. Zaczęliśmy je przygotowywać do standardu EuroCity . Zaczęliśmy od pozamiatania i umycia pierwszy raz podłogi. Graty z kibelków przerzuciliśmy do przedziału grzewczego.  Wietrzyliśmy tez cały skład. Zaczęliśmy tez myc okna. W piątek dokończymy mycie okien, i mamy zamiar umyć kibelki trochę. Jest tez pomysł wodowania, ale wątpię, ze wypali.
1. Pragnę zgłosic, ze zostałą znaleziona kamizelka SEKCJI DROGOWEJ, odbiór w wagonie
2. Zgłaszam awarię drzwi wejściowych bocznych lewych do wagonu faur, tego z obrazkami, wejście od strony brankarda - drzwi za mocno się zamknęły i się otworzyć ich nie da

Panowie, więcej powagi. WIELKIE USZANOWANIE i podziękowanie za dobrą i potrzebną robotę, ale nie musimy zamęczać Userów 750mm szczegółami typu przerzuciliśmy graty i wywietrzyliśmy wagony. Wystarczy napisać, że sprzątaliście skład Uśmiech Inaczej nikt nie będzie czytać tego, co tu napiszecie Wy i inni Wolontariusze, bo uzna, że jest nudne lub zbyt infantylne.

-----------------

Niestety sobotnia inspekcja odciętego odcinka okazała się wielką klapą z uwagi na to, że WMc odmówiła współpracy. Kilkugodzinne próby zmuszenia tego złomu do odpalenia nie dały rezultatu. Wykonano więc tylko wycinkę drzewek w skrajni w rejonie po Miasteczko Zalew.

'Każdy dzień jest podróżą...' Uśmiech

www.sgkw.eu
RezerwA
Młotkowy
**
Długość toru:: 108 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #30 : 20 Czerwiec 2011, 08:50:38 »
0

...sie macie ludzie... Uśmiech
dodam tylko ze jeszcze był pieszy przegląd szlaku,wramach "ruch to zdrowie",i omowianie jak ubytek toru załatac.
ICkonduktor
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #31 : 24 Czerwiec 2011, 21:02:57 »
+2

Dzisiaj ekipa automatyków (Ja, Patryk i po trochu Dawid) dalej kładła korytka pędniowe. Była też mała niespodzianka ale najlepiej wyraża ją te filmiki
Nastawnia BKw Górnośląskich Kolei Wąskotorowych Małe | Duże

Rozjazdu nr 10 na GKW Małe | Duże

PS KADEGORYCZNIE ZABRANIA SIĘ PRZEKŁADANIA ROZJAZDU NUMER 10!!! PROSZĘ O ZAŁOŻENIE SPONY IGLICOWEJ
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2011, 23:07:35 wysłane przez Paweł Niemczuk » Zapisane

PKP INTERCITY S. A.
ICkonduktor
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #32 : 05 Lipiec 2011, 20:16:55 »
0

Ostatnio cus cicho w watku, ale to nie znaczy ze nic sie nie dzieje. Od poniedzialku sekcja automatyki BKw (ja, Patryk) z pomoca (od dzisiaj) automatyka sekcji Bytom Karb dziala przy pedniach. Narazie prace zrobione:
1. Zomontowanie zwrotni grupowej pod nastawnia
2. Wkopanie bramki pedniowej ( druga jutro)
3. Powyciaganie urwanych pedni i zwuezienie jaj na teren WMD
4. Podwieszenie naprezaczy
5. Uporzadkowanie i zwiezienie na nastawnie krazkow, zabezpieczen itp
6. Uruchomienie napedu rozjazdu 8
Chyba wszystko
ZABRANIA SIE WOLONTARIUSZOM PRZEKLADANIA ROZJAZDOW!!!

PKP INTERCITY S. A.
OczeQ
Moderator

W terenie W terenie

Wariat torowy

oczeq
« Odpowiedz #33 : 10 Lipiec 2011, 21:22:40 »
+1

W nawiązaniu do
http://750mm.pl/index.php?topic=2820.msg48656#msg48656
krótko, bo siły więcej nie mam:

wczoraj:
(Przepraszam, ale nie masz pozwolenia na wejście do galerii)

dzisiaj:
(Przepraszam, ale nie masz pozwolenia na wejście do galerii)

a teraz piwo i spać Mrugnięcie

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Bartosz Uryga
Moderator
Długość toru:: 343 m

W terenie W terenie

WRS Bytom Karb

« Odpowiedz #34 : 11 Lipiec 2011, 00:11:15 »
0

Został jeszcze 1 przejazd do roboty...

'Każdy dzień jest podróżą...' Uśmiech

www.sgkw.eu
OczeQ
Moderator

W terenie W terenie

Wariat torowy

oczeq
« Odpowiedz #35 : 25 Sierpień 2011, 14:28:09 »
+1

wiem, ze spóźniona relacja (bo z czerwca jeszcze), ale efekt dopiero dzisiaj zobaczyłem:

FAZA 1 - "PUŚĆ MNIE MATKO DO POWSTANIA" - "POZŁACANY WARKOCZ" Małe | Duże
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2011, 14:32:24 wysłane przez OczeQ » Zapisane

Bogdan_KRK
Zawiadowca
Długość toru:: 435 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #36 : 25 Sierpień 2011, 17:22:35 »
0

Witam! No to ładne prace Mrugnięcie Jeśli się nie mylę, to Kol.OczeQ dostał w łeb "chochlą"vel "nalewajką". No i dobrze. Jak jest "ranny" to gdzie się pcha z łapami. Fajny filmik,tylko te oznaczenia wagonów... Nie można było przerobić na oryginalne? U nas w Jędrzejowie do dnia dzisiejszego jeździ tabor z logo PKP, po ostaniej wizycie miłośników z Niemiec (2009) i nikomu to nie przeszkadza. Pełen szacun! A żeby nie było za słodko: Ta Lyd-ka z tyłu..... fu.  Duży uśmiech Pozdrawiam . Bogdan
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2011, 17:36:21 wysłane przez Bogdan_KRK » Zapisane

"Mędrzec ciągle się uczy, głupiec już wie wszystko"
OczeQ
Moderator

W terenie W terenie

Wariat torowy

oczeq
« Odpowiedz #37 : 25 Sierpień 2011, 17:51:56 »
0

Witam! No to ładne prace Mrugnięcie Jeśli się nie mylę, to Kol.OczeQ dostał w łeb "chochlą"vel "nalewajką". No i dobrze. Jak jest "ranny" to gdzie się pcha z łapami.
nie, to nie ja Język
Fajny filmik,tylko te oznaczenia wagonów... Nie można było przerobić na oryginalne? U nas w Jędrzejowie do dnia dzisiejszego jeździ tabor z logo PKP, po ostaniej wizycie miłośników z Niemiec (2009) i nikomu to nie przeszkadza. Pełen szacun!
99,8% społeczeństwa i tak tego nie widzi; Ekipa filmowa nie miała takich wymagań/zastrzeżeń więc nic nie było zmieniane Uśmiech
A żeby nie było za słodko: Ta Lyd-ka z tyłu..... fu.  Duży uśmiech Pozdrawiam . Bogdan
Trzeba to było czymś ruszyć... czerwony rumun z tyłu rzucałby się w oczy jeszcze bardziej.

Bogdan_KRK
Zawiadowca
Długość toru:: 435 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #38 : 25 Sierpień 2011, 18:00:29 »
0

No to bardzo przepraszam za to posądzenie. Ale jak się człowiek kręci w środowisku MiK-olskim,to twarze mogą się mylić. A co do Lyd-ki. Oczywiście się nie czepiam, bo dla laika wszystko jest super!  Pozdrawiam. Bogdan.

"Mędrzec ciągle się uczy, głupiec już wie wszystko"
RezerwA
Młotkowy
**
Długość toru:: 108 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #39 : 26 Sierpień 2011, 21:34:49 »
0

Duży uśmiech super ze parowozik kopcił,a odgłos gwizdka tez był super.
fajna promocja,w lokalnej telewizji mogli by puszczac klipa.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!