Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Kwiecień 2024, 06:23:36 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prace na stacji Nałęczów Wąskotorowy  (Przeczytany 157222 razy)
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« : 08 Czerwiec 2012, 09:27:19 »
+1

Hej.
Jestem tu nowy...raczej sledze watki na portalu rynek kolejowy...
Nie mniej jestem zainteresowany na poczatek pracami spolecznymi..wolontariatem czy jak tam chcecie nazywac...na zarosnietym niezlym juz buszem ukladzie torowym nadwislanskiej waskotorowki...
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 09 Czerwiec 2012, 07:57:44 »
+1

W poniedzialek tj. 11.06.2012 bede od rana na stacji naleczow waskotorowy z kosa spalinowa....
zaczalem juz 28 maja ale po 2-ch godzinach musialem sie wycofac ze wzgledu na slaba zylke...topila sie..rwala w tym buszu co porasta tory waskotorowki
Sluchajcie...zgoda ze strony PKP PLK SA juz jest (dostalem ja w marcu 2012)..natomiast w poniedzialek przyjedzie ktos z zarzadu drog powiatowych z poniatowej....bedzie mozna sporo ustalic....
Ja ze wzgledu na prace bede w poniedzialek dzialal w godz 6-12/13...moglbym raniej ale dam pospac okolicznym mieszkancom....


kontakt do mnie gajda56@gmail.com
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
pawel.adamczyk
Mechanik
***
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie



Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #2 : 09 Czerwiec 2012, 21:20:28 »
0

Witam.

Ja równiesz chętnie dołącze do prac ,też z kosą, najlepiej zacząć od trójkąta ,potem w stronę suwnicy.
Musimy się dobrze umówić ,na prace ,ja w domu mam rwanie truskawek,--akurat w poniedziałek , natomiast wtorek i środa
wolne =mogę wtedy działać ,super że są zgody,na cięcie zielska, jak co to pisz do mnie na  P W (prywatne wiadomości).
Pozdrawiam paweł.
Zapisane

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #3 : 10 Czerwiec 2012, 23:32:41 »
0

Chyba w okolicach 10-tej  sie pojawie na stacji...nie wiedzialem ze w naleczowie tak popadalo...(dopiero przed  22:00 przyjechalem z wawy....) nie da sie takiej mokrej trawy ciac...mam nadzieje ze obsuszy troche przez noc i z rana jutro....
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #4 : 11 Czerwiec 2012, 14:35:31 »
+6

....bylem od 11:45 do 13:30......znowu kawalek podkosilem.....najwazniejsze ze sprawdzilem nowy system tnacy zylkowy...idzie powoli bo w tym buszu ciagle na glowicy sie mi owijalo....ale idzie...jak bede nastepnym razem to znowu dam znac na portal....
Pozdrawiam.
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #5 : 15 Czerwiec 2012, 14:28:19 »
+2

Czesc

mam nadzieje ze uda mi sie 19.06 tj. we wtorek wpasc po poludniu na stacje i troche znowu pokosic...
Na razie nie mam wiecej czasu by dluzej pokosic...
Mam nadzieje ze uda nam sie razem z Pawlem razem wystapic w naleczowie...byloby ciekawiej...
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
pawel.adamczyk
Mechanik
***
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie



Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #6 : 21 Czerwiec 2012, 20:03:34 »
+2

Witam.

Dzisiaj miałem wolny czas, to pozwoliłem sobie wyskoczyć na stację do Nałęczowa i coś tam podziałać.
Panowie z PLK  o nas wiedzą , służą pomocą w pracach  oraz pożyczając narzędzia i w samej pracy.

Będę przewoził małą drezynę z Wąwolnicy do Nałęczowa. Mam zapewnione miejsce jej stacjonowania oraz przechowanie
narzędzi (żeby nie wozić)  w bazie PLK za ogrodzeniem, mam klucz do bramy.

O to co udało się dzisiaj zrobić.

Pozbieraliśmy śmiecie leżące na starym peronie przy trójkącie,były 2 duże worki. Najwięcej szklanych butelek - część rozbitych.
Przydałby się specjalny kontener (tylko na butelki, tyle jeszcze ich tam leży).
Wycieliśmy wszystkie krzaki na trójkącie przy peronie (do zwrotnicy wyjazdowej z trójkąta).
Potem działałem sam: odkopałem nieco torów na trójkącie, uruchomiłem 3 rozjazdy, przesmarowałem je ( w jednym nie mogłem otworzyć zamka - zardzewiał, ostukałem go i w końcu się otworzył, nasmarowałem go.
I tyle na razie zrobione. Następnym razem koszenie trójkąta - panowie zapewniają swoją kosę spalinową.

Drugi zamek był uszkodzony (trzpień się wysuwa a klucza w środku brak- od strony nowego peronu), więc go odkręciłem i na warsztat, celem naprawy.
Atrakcje w postaci przejeżdżających pociągów: pośpieszne, osobowe (kibelki ), towarowe z węglem z Bogdanki oraz
puste do Bogdanki po węgiel.

Chętnych do pomocy zapraszamy.
Pozdrawiam.


Styl, ortografia, interpunkcja.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2012, 22:16:10 wysłane przez agneskate » Zapisane

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #7 : 22 Czerwiec 2012, 16:02:32 »
-1

Pawel ....fajnie ze wpadles....mam nadzieje ze tez uda mi sie wreszcie ktoregos dnia tam podskoczyc....



Dzisiaj klawiatura z polskimi znakami to chyba standard... Jeśli masz, to proszę używać. Kalito
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2012, 08:09:55 wysłane przez kalito » Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #8 : 27 Czerwiec 2012, 09:36:55 »
0

Mam pytanie do zorientowanych.....

jaki herbicyd totalny stosuja w pkp plk....?
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #9 : 27 Czerwiec 2012, 11:46:11 »
0

Mam pytanie do zorientowanych.....

jaki herbicyd totalny stosuja w pkp plk....?
Kiedyś stosowali Arsenal Basfa. Teraz nie wiem, czy nie został zabroniony przez UE.
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #10 : 27 Czerwiec 2012, 13:21:21 »
0

Myślałem nad polskim...Huragan 360...5l za ok 75 zl...
Jeśli dojdzie do zmasowanych prac przy usuwaniu trawy i krzaków na układzie wąskotorowym w Nałęczowie to jedyny sposób na utrzymanie efektu prac będzie oprysk cyklicznie wykonywany... Ponadto koszenie kosą w Nałęczowie odbywa się na wysokości główek szyn...niżej po prostu się nie da....Tak bardzo zdrewniała jest trawa (zielsko i wszelaki syf). Myślę, że oprysk by te pozostałe knypki skruszył, spalił czy coś w tym stylu.

Posty scalone.


Moim marzeniem jest by Nałęczów wąskotorowy miał zachowany cały układ torowy...by wydobyć wszystko spod zielska i by cieszyła nasze oczy  zabytkowa infra...
Goła ziemia, spalona opryskiem, co najwyżej porośnięte mchem podkłady i gdzieniegdzie przystrzyżona trawka. Można by tam organizować spore imprezy z demonstracji manewrów, wykonywanych przez 2-3 składy wąskotorowe. Obok przecież wzdłuż torowiska ciągnie się jezdnia. Naprawdę są w Nałęczowie super warunki do imprez wysoce propagandowych i nie tylko.

Post poprawiony - ortografia, stylistyka oraz interpunkcja. Kolejny taki post i masz gwarantowane ostrzeżenie. Agneskate
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec 2012, 18:32:38 wysłane przez agneskate » Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
Romas
Zawiadowca
****
Długość toru:: 409 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #11 : 27 Czerwiec 2012, 18:08:16 »
0

naprawde sa w naleczowie super warunki do imprez wysoce propagandowych i nie tylko...
Z propagandowych to bym pochód pierwszo-majowy zaproponował, a z tych " nie tylko" to może "Boże Ciało" 

Może jednak osiągnijmy pułap tej trawy co to, ni jak nie daje się skosić i trzeba ją "chemią" razić.
Mówiąc przystępniej, zejdźmy na ziemię, co ?
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #12 : 27 Czerwiec 2012, 18:30:36 »
0

Normalnie nie odpisał bym na tak niechlujnie napisany post, ale mając na uwadze słuszność sprawy jednak doradzę.
Można użyć owego Huragana, czy innego glifosatu. Można użyć też znacznie tańszego i mocniejszego, choć smrodliwszego, Chwastoxu 300 SL. Cokolwiek Kolega użyje będzie to lepsze i wydajniejsze od koszenia.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #13 : 27 Czerwiec 2012, 19:58:53 »
0

  sorry za te blędy....ale korzystam z telefonu pisząc na portal...

/Tomek, rozumiemy ale mimo wszystko zwracaj uwagę na pisownie/GS
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2012, 00:19:57 wysłane przez grzegorz_sykut » Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
Tata 4-latka
Nowicjusz
*
Długość toru:: 19 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #14 : 06 Lipiec 2012, 11:57:29 »
0

Przyznam Panowie że macie zacięcie do pracy fizycznej,tym bardziej że jeszcze sporo czasu upłynie nim pierwszy pociąg NKW zawita na stacji Nałęczów Wąsk.
Zapisane
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #15 : 06 Lipiec 2012, 17:41:20 »
+1

Dobra zobaczymy, niech tylko troche wolnego czasu sie znajdzie...
Wole robic cos pozytecznego dla kraju,niz stac pod budka z piwem.
Jak sie nie zgramy i nie wprowadzimy dyscypliny w spoleczenstwie to niewiele zwojujemy w dzisiejszym swiecie. Kazdy obywatel musi dac z siebie wszystko dla kraju....ja np. wyrywajac badyle...inny sumiennie pracujac  w tym samym czasie w swoim zakladzie pracy.
Nie wymagamy od wszystkich osobistego stawienia sie do prac spolecznych...wystarczy przychylnosc wladz roznych szczebli,zwyklych obywateli.Czyli to co do tej pory.

Pozdrawiam.
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
pawel.adamczyk
Mechanik
***
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie



Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #16 : 07 Lipiec 2012, 10:12:08 »
+1

Przyznam Panowie że macie zacięcie do pracy fizycznej,tym bardziej że jeszcze sporo czasu upłynie nim pierwszy pociąg NKW zawita na stacji Nałęczów Wąsk.

Witam.
Uruchomienie stacji w Nałęczowie, i całego odcinka planowane jest na wiosnę przyszłego roku 2013.
Wcześniej jednak, trzeba ten szlak odkrzaczyć, więc my ruszamy z akcją- prawie jak komornik(drzewa, krzaki i trawa wynocha
z stąd) stosując środek bezpośredniego przymusu, gdysz dobrowolne opuszczenie terenu stacji nie przyniosło rezultatów .

Pozdrawiam.
Zapisane

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #17 : 12 Lipiec 2012, 15:46:12 »
0

Dzien Dobry.

Mam kolejnego dobrego niusa....bylismy wczoraj razem z kolega Pawlem i ostro zajwanialismy na waskim torze w naleczowie. Ponad 3 godziny...na tyle pozwolil nam czas.
Myslimy zeby nastepnym razem uwiecznic nasze prace jakims smrodliwym i  skutecznym roztworem...
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
pawel.adamczyk
Mechanik
***
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie



Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #18 : 12 Lipiec 2012, 23:25:46 »
+2

Witam wszystkich.

Dzisiaj po południu udało mi się z znajomym, przewieść drezynę na stację, tak na szybko i jazdy próbnej dzisiaj nie było.
 Stacjonuje ona w garażu PLK- który od dawna nie był używany.
Drezyna posłuży nam nie tylko do jazd, ale i do transportu narzędzi na miejsce, gdy coraz bardziej będziemy oddalać się
od stacji.
Spory kawałek jest już przez kol. Tomka wykoszony(zbliżamy się do elewatorów), ja teraz zajmię się trójkątem, krzaki wycięte
teraz tylko wykosić pokrzywy.

Ja też uruchamiam dawno  zapomniane rozjazdy- w niektórych brak zwrotnika (pewnie rozpuściły się po  ostatnich upałach )
wcześniej jednak forsuję zardzewiałe zamki kluczowe, roztworem  coca-cola Chichot Chichot, wlewając do dziurki od klucza Chichot.

Chętnych, chcących nas wspomóc w tych pracach serdecznie zapraszamy (szczegóły na PW).

Pozdrawiam wąsko.

Zapisane

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
pawel.adamczyk
Mechanik
***
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie



Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #19 : 14 Lipiec 2012, 18:31:00 »
+1

Witam.

Dzisiaj odbyłem pierwsze jazdy drezyną, po oczyszczonym torowisku w Nałęczowie, jest nieźle (tylko zabite kamykami
przejazdy) porozkówałem je.
Ja jako pierwszy, wjechałem pod nowy peron do końca (od chwili budowy w 2009r), nie jest taki zły-jak go malują.(trochę krótki).
Trójkąt też jest już częściowo przejezdny.
Mieszkańcy widząc drezynkę,to tak jak by zobaczyli Nadwiślanina, po tylu latach coś się ruszyło, miałem spore zainteresowanie
tym niecodziennym pojazdem,  są oni przychylni do tego co robimy aby to miejsce wyglądało, tak jak być powinno. Spoko

Mamy zapewnione nadzędzia, taczkę jak by mas było więcej.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2012, 18:38:45 wysłane przez pawel.adamczyk » Zapisane

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
Strony: [1] 2 3 ... 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!